[Ulepszenie] Zmiana długości blokady dostępu do konta.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22102
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zmianą długości banów z dni na godziny?

  • Tak

    Głosy: 13 92,9%
  • Nie

    Głosy: 1 7,1%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser22102

Guest
Obecnie mamy sytuację, w której to "bany" są przyznawane na pewną ilość dni. Taki system prowadzi moim zdaniem do nierównego traktowania graczy, którzy otrzymują blokadę do konta. Prowadzi to do sytuacji, kiedy ban jednodniowy może wynosić teoretycznie od 1 minuty do 47 godzin, 59 minut.

Przykładowo gracza "A" otrzymuje blokadę na konto na jeden dzień bez ochrony o godzinie 17, po upłynięciu 1 dnia o godzinie 00:01 pisze ticketa, a admin akurat o godzinie trzeciej rano jest przy komputerze i takiego bana mu zdejmuje. Czas bana wynosił w tym przypadku 10 godzin.

Natomiast gracz "B" otrzymuje blokadę o godzinie 9 rano popełniając to samo wykroczenie, następnego dnia o godzinie 00:01 pisze ticketa, ale admina nie ma rano i przykładowo zdejmuje mu bana o godzinie 19. Czas bana w takim przypadku wyniósł 34 godziny.

Obaj gracze po otrzymaniu blokady za to samo wykroczenie zostali ukarani zupełnie inną karą !
Jest to przede wszystkim niesprawiedliwe, w prawodawstwie za to samo wykroczenie/zbrodnie należy się taka sama kara, a w tym przypadku tak nie jest. Są też czasem sytuacje, kiedy powiedzmy gracz "C" dostał bana także za to samo wykroczenie o godzinie 22, ale jako że zna obu adminów tego świata z jakiegoś innego świata, wtedy się kontaktuje z nimi i prosi, żeby np. przysiedzieli do tej godziny 00:01 i jak ticket wpłynie, od razu zdejmują bana i był na nim niewiele ponad 2 godziny.

Moim zdaniem Inno powinno wprowadzić blokady kont na konkretną ilość godzin, a nie na dni. Blokady wtedy byłyby przyznawane tak jak teraz, ale ich zdjęcie następowałoby automatycznie przez system (wszystkie działania np. restartowanie kont, wybieranie tych do odblokowywania odbywałoby się normalnie przez tickety).

Myślę, że ta propozycja eliminowałaby różnego rodzaju szczęście/nieszczęście, czy też znajomości/nieznajomości i powodowałaby to, że każdy gracz byłby traktowany sprawiedliwie i równo w chwili otrzymania blokady, ponieważ obecny system sprawia, że za to samo wykroczenie stosowane są często zupełnie różne kary. Przykłady podane na podstawie bana jednodniowego, ponieważ one najjaskrawiej wskazują clou problemu.

Zapraszam do dyskusji i mam nadzieję, że ta propozycja nie zostanie za chwilę potraktowana jako rozmowa o banach i nie dostanę za to bana na forum, bo myślę że problem na który chcę zwrócić uwagę jest zarówno ważny, jak i poważny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana długości blokady dostępu do konta.

Jak najbardziej jestem za!

Aktualny stan rzeczy jest dla mnie niezrozumiały. Jak support nakłada bana na jeden dzień (nawet możemy się trzymać tej terminologii, bo czy będzie to ban na 24h, czy jeden dzień, nie ma różnicy przecież), to ban powinien być skasowany po minięciu danego okresu czasu, a nie jak akurat któryś z GO będzie miał czas, aby bana odwiesić.

Inna sprawa, to bany za multikonta. Jak się nikt nie zgłosi z wyjaśnieniami do supportu w przeciągu iluś tam dni, to ochronka powinna być zdejmowana. A tak mamy konta widmo, zbanowane z ochronką, które wiszą przez wuchtę czasu i nie można nic z tym zrobić jak czekać ponad miesiąc na przejęcie miasta.
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Zmiana długości blokady dostępu do konta.

Byla juz chyba automatyczna blokada na konkretny czas tj jesli ktos dostal bana 24h to dokladnie po 24h byl automatycznie zdejmowany. Sam mialem taka sytuacje wiec, uprzedzajac glosy zwatpienia, nie wymyslam tego. Ale...inno zrezygnowalo z tego(przynajmniej na polskich serwerach, na zagranicznych nie gram i nie wiem...).
Tak na marginesie brak dostepnej tabeli kar dla zwyklych graczy jest, delikatnie mówiac, dziwny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Zmiana długości blokady dostępu do konta.

Propozycja zostaje zaakceptowana.

Jeśli tylko jest to możliwe, staramy się dawać bany czasowe, aby uniknąć takich sytuacji - zwłaszcza, gdy blokada ma trwać 1 dzień. Niestety, w większości przypadków do odblokowania konta konieczne jest napisanie ticketa, przedstawienie swoich wyjaśnień i podjęcie decyzji - przykładowo, które z multikont ma zostać odblokowane, jaki nowy nick chce wybrać gracz, jeśli poprzedni był wulgarny itp.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry