Zmiana formuły szczęścia

  • Rozpoczynający wątek losiakus
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się pomysł?


  • W sumie głosujących
    50
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zacznijmy od tego, że już jakiś czas temu coś w szczęściu mi nie pasowało. Pomijając już całkowicie bezsensowną i niezgodną z logiką ideę ujemnego szczęścia ( bo czegoś takiego nie ma, można mówić o pechu ) zrobiłem sobie statystykę i zestawienie ataków:
Liczba ataków: 84
Liczba ataków z szczęściem na plus: 26
Liczba ataków z szczęściem na minus: 58 (!)
Liczba ataków z szczęściem na minus powyżej -20%: 23
Liczba ataków z szczęściem na plus powyżej +20%: 3

Wnioski jakie mogę wyciągnąć i jakoś dziwnym trafem nie jestem odosobniony w swoich odczuciach: szczęście nie jest całkowicie losowe, dziwnym trafem jest to bonus dla obrońcy ponieważ przeważnie osłabiana jest armia napastnika a obrońca już dość bonusów ma przecież. Dlatego moja propozycja jest taka aby zmienić formę tego współczynnika na bardziej "szczęśliwą". Wyglądałoby tak, że zakres, w jakim parametr szczęścia funkcjonuje, zostałby ograniczony do 0-30% a nie, tak jak ma to miejsce teraz: -30% do 30%. Taka modyfikacja premiowałaby atakującego ale nadal nie dawałaby jakiejś szczególnej przewagi ponieważ nawet przy szczęściu +30% obrońca tak czy tak ma dość parametrów wspomagających a dodatkowo szansa, że trafi się x ataków przy tak dużym szczęściu jest bardzo niska. Co więcej wprowadziłbym pasywną szansę na poszczególne zakresy:
- 50% na szczęście z przedziału <0,10%>
- 35% na szczęście z przedziału <11,20%>
- 15% na szczęście z przedziału <21,30%>
od razu dodam, jeśli ktoś nie wie, że możliwe jest odgórne określenie prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia, i to w sumie bez problemów. W ten sposób większość ataków byłaby z szczęściem niewielkim, ale zawsze lepszym niż coś co jest paradoksalnie nazywane szczęściem a OSŁABIA mój atak ( i nie wciskać mi kitu, że obrońca wtedy ma szczęście bo ten parametr trzeba rozpartywać z punktu widzenia agresora gdyż to atak ma ten współczynnik a nie obrona ).
Czym jest motywowana ta propozycja? Otóż tym, że krew mnie zalewa jak trzy ataki zapałkami wchodzą z szczęściem ~-25% i kolon idzie na dno bo zostaje 100 birem, które przy szczęściu 0 by zatonęły 10x. Albo to wyrzucić albo zmodyfikować bo w tej chwili jest to paranoja.

Czekam na opinię i być może dodatkowe propozycje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

W sumie... też nie rozumiem tego niby-szczęścia. Mogli by to wogóle zlikwidować.
 

DeletedUser2329

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

moim zdaniem nie powinno być szczęście na "-" bo albo się szczęście ma albo nie, można ewentualnie dodać opcję pech
z tym szczęściem jest zazwyczaj tak że jest na "-"
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Drogie dzieci, polecam powtórkę z matematyki... prawdopodobieństwo 1/61 na każdy procent szczęścia nie oznacza, że w 6100 atakach będziesz miał 100 ataków z 30% szczęściem, 100 z 29%, ..., 100 z 0%, ..., 100 z -29% i 100 z -30%. To tylko prawdopodobieństwo. Odchylenia od tego wyniku o niczym nie świadczą.

Specjalnie dla ciebie wykonałem pewne doświadczenie: rzuciłem kostką (6 ścienną, więc prawdopodobieństwo trafienia danej liczby oczek to 1/6). Rzutów było 24. Wyniki: 2, 6, 6, 4, 1, 1, 2, 4, 6, 5, 2, 5, 2, 6, 6, 1, 5, 2, 3, 6, 5, 4, 2, 6.

Skoro prawdopodobieństw wynosi 1/6, to każda liczba oczek powinna się trafić 4 razy. Było jednak inaczej:
1: 3x
2: 6x
3: 1x
4: 3x
5: 4x
6: 7x

Jak widać 3 trafiła się 4x mniej niż teoretycznie powinna, 2 trafiło się 1,5x częściej niż powinno, natomiast 6 prawie 2x częściej. W tym nie ma nic dziwnego, choć może się zdawać inaczej. Szczęście jest losowe i z takim samym prawdopodobieństwem dla każdego procentu, więc nie ma tu nic do zmiany.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Czy możesz mi wytłumaczyć gdzie napisałem, że rozkład prób ma być jednakowy? Powinien być zbliżony do jednakowego bo blisko 100 prób to już jest niezły zbiór informacji. Ty wykonałeś ledwo 24 rzuty, wykonaj tych rzutów x -> inf i wtedy pochwal się wynikiem, im więcej prób tym prawdopodobieństwa każdego zdarzenia będą bliższe 1/6 aż przy wykonaniu dokładnie inf prób będziesz miał 1/6 ( co jest niemożliwe bo nie da się wykonać inf prób ). Oczywiście możesz ironizować i próbować błyszczeć swoją wiedzą z zakresu matematyki ( było wykonać jeden rzut i udowodnić w ten sposób, że prawdopodobieństwo reszty zdarzeń = 0 ) ale fakt jest jeden: nie tylko ja uważam, że w formule pseudolosowej generującej szczęście jest warunek na ochronę graczy broniących się. Na 99% Ty tego kodu nie widziałeś ale i tak uważasz, że wiesz najlepiej bo tak Ci powiedzieli. No cóż, gratulacje.

ps. W cywilizowanym świecie, zwroty grzecznościowe "Ci", "Ty" itd piszemy wielką literą. O supporcie nasłuchałem się już wiele rzeczy, coraz bardziej zaczynam się przychylać do niektórych opinii :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Z nieskończonością masz rację - im więcej rzutów, tym lepiej, tylko że przedział procentowy szczęścia to od -30 do +31, czyli 61 możliwych wyników a ty podałeś zaledwie 84 raporty. To tak jakbym ja rzucił 8 razy. Rzucam: 1, 4, 3, 6, 5, 6, 4, 4.

2x trafił mi się wynik z przedziału 1-3, 6x wynik z przedziału 4-6 (3x więcej). Przy 24 rzutach miałem 10:14, więc lepiej. Poczekaj więc aż uzbiera ci się kilkaset raportów i dopiero wtedy będziesz mógł matematycznie oceniać, czy szczęście jest ustawione po równo, czy z korzyścią dla obrońcy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Dlatego pisałem, że to są moje wyniki a oprócz tego kilka osób z mojego sojuszu + jeden człowiek z sojuszu, z którym mam pakt + jeden ziomek tutaj na forum ( zgubiłem gdzieś linka a nie chce mi się szukać teraz ) uważa podobnie jak ja. Nawet gdybym zebrał dajmy na to 10k raportów to co z tego? Przecież ich tutaj nie wrzucę a jeśli podam liczby to na jakiej podstawie masz mi wierzyć? Najrozsądniej ( lecz niestety jest to niemożliwe ) byłoby aby ktoś przedstawił chociaż wycinek kodu generującego. To się nie stanie a takie coś jak 100/200/2000/300000 raportów zawsze można podważyć.
 

DeletedUser11114

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

zdecydowanie jestem na tak ;p też mnie denerwuje szczęście na - , dodam że bronić się jest łatwiej i nie potrzebuję podliczać raportów żeby wiedzieć że większość moich ataków jest z ujemnym szczęściem .... pewnie dla informatyków jest to zabieg kosmetyczny wprowadzając samo szczęście na + ale przynajmniej już nikogo nie będą drażniły raporty z minusowym szczęściem
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Głosuję na TAK.

Nie wierzę w żadne losowe szczęście. Jeśli się tworzy profesjonalny projekt mający zarabiać kasę to nie zostawia się nic przypadkowi.
Obrońca zawsze miał tu lżej niż agresor i nikt mi nie wmówi ze jest inaczej.

I nie słuchajcie co wypisują kurczaki jakieś bo nawet jakby taki dostał czarno na białym i tysiak rapków to odpowiedź będzie mniej więcej taka..."eeee...aaaa...yyyy...ale...ja tam wierzę rosyjskiej prokuraturze (tfu) mojemu niemieckiemu pracodawcy."
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

też zawsze mi śmierdziało to szczęście. Podobnie jest z burzeniem murka kiedy ja to robie dla siebie a kiedy robie dla kogoś.

Znam też dobrze zasady matematyki i tego durnego prawdopodobieństwa i na nieszczęście nasze może to tak dziwnie działać co nie oznacza że tak działa.

Ale najbardziej urzekła mnie wypowiedz tego oto pana z administracji który jak zwykle pokazał klasę samą w sobie swoją wypowiedzią.
Zero szacunku dla nas. To potem nie dziwcie się że gracze nie szanują was jak tu facio wyskakuje z tekstem "drogie dzieci..."

ps. jestem na tak.
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia


Drogie dziecko, chyba lubisz sobie strzelać w stopę takimi odzywkami. Tak możesz mówić do swoich kumpli z przedszkola.


Jestem na tak, w ataku jest widoczna przewaga raportów z minusem, w obronie jest niemalże odwrotnie.
Zgadzam się również z poniższym zdaniem.
Jeśli się tworzy profesjonalny projekt mający zarabiać kasę to nie zostawia się nic przypadkowi.
Rynek jest jaki jest, kto by zostawił coś przypadkowi? Jako właściciel miałbym pozwolić że światy się jeszcze szybciej wyludnią bo agresorzy mieliby przeciętnie więcej szczęścia niż dotychczas? Nie konkretna gra lub konkretni ludzie są winni. Tylko cały rynek :)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Czy na grepolis nie można by wprowadzić prawdziwych liczb pseudolosowych?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

No cóż trochę się przyzwyczaiłem do mojego pecha i szcześcia ,faktycznie taka opcja trochę ..no chyba żeby sobie była.
Albo żeby chociaż zmienili nazwę ,bo to "szczeście -30%" to chyba bardziej przenośnia jest.
Faktycznie przy większej ilości ataków kiedy z 6 6 razy wejdzie Ci na - krew mnie może zalać bo mimo wszystko od szczęścia zależą wyniki wielu wojen i bitew..A to chyba nie na tym ma polegać ,że wygrałem bo miałem farta :)
na TAK
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Nie wiem jak u Was ,ale u mnie zawsze szczęście mieli goście co ładowali premkę :D

Ja leciałem na minusowym wiele razy,bardzo się też jak Wy cieszyłem z tego powodu :p Ale były nieliczne akcje gdzie weszło kilka zagród ogniowych na +25% i przeważyło.Albo ataki wchodziły słabo,ale mantom się poszczęściło przy okupacji i się udało.

Powiem tak,bywa różnie,ale poszkodowanych tu nie ma.Szczęście jednego jest pechem drugiego.A jak Waszym wrogom za często się trafia to... 30% Was zatrzyma? I z tym w plecy można coś zgrać.Co by nie było szczęście jest jednym z elementów tej gry i jak nie przekonało Was to co napisałem,to może przekona to że Inno na 100% nie wyrazi zgody na zmiany w tym temacie.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Nie grasz chyba na Atenach?
W sojuszu top 1, duża większość ich ataków wchodzi na +30%
A reszty sojuszy, gdy ataki idą na top 1, to wchodzą na -25%
Czy to nie jest dziwne?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Jakiś czas temu sam się buntowałem przeciw szczęściu, że jak to, że ciągle -30, -29, ale to tak samo jak z wiadomościami w TV, pamiętamy tylko te złe. Taki mamy umysł.

Co wynika z 24 rzutów kostką kuraka ? Że średnia to 3,8, czyli zbliżona do 3,5 (średnia oczek kostki)
Kiedyś spisywałem do excela plusy i minusy szczęścia raportów i licyłem średnią skończyłem przy 700 raportach i wyszło mi -2%.

Co nie oznacza, że się zgadzam z pojęciem szczęścia w grepolis.
60cio procentowa losowość skuteczności ataku w grze strategicznej jest niedopuszczalna.

Postuluję zmianę na (-10 ; +10) ewentualnie (-15 ; +15)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Liczby pseudolosowe to nie są liczby losowe.
Jest większa szansa na pewną wartość, a mniejsza na inną. Takie liczby generuje się specjalnym wzorem
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Aktualna formuła szczęście jest losowa i dobrze się spisuje, ta propozycja jej nie poprawi. Odrzucam.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Nastąpiła drobna zmiana i propozycja została częściowo zaakceptowana. Zmiana dotyczy szans na procenty szczęścia. :).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana formuły szczęścia

Tak czytam ten wątek i miło, że po 1.5 roku ktoś w inno zauważył to, co inni gracze zrobili wcześniej. Dobry znak.
 
Status
Zamknięty.
Do góry