[Nowość] Zmiana Nazwy gracza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22284
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tym by zmiana nicku była by możliwa ?

  • Tak, jestem za.

    Głosy: 41 46,1%
  • Tak, jestem za ale trzeba to dopracować

    Głosy: 17 19,1%
  • Nie, jestem przeciwny temu ułatwieniu.

    Głosy: 25 28,1%
  • Jest mi to obojetne

    Głosy: 6 6,7%

  • W sumie głosujących
    89

DeletedUser22284

Guest
Witam !

Chciałbym zgłosić pomysł aby w ustawieniach konta w grze wprowadzono możliwość zmiany nicku danego konta Np:


Mam Nick Józio ale okazało się dany nick już mnie interesuje i chciałbym nazwać swoje konto np Joseph, albo Nathaniel

Chodzi o to że w wielu grach jest możliwość zmiany nicku czy to za darmo czy np za złoto lub punkty premium.
I uważam że w Grepolis tego brakuje, nie wiem czy się ze mną zgodzicie czy nie, jednakowoż wyraziłem tu tylko swoją opinie.


By uciszyć głosy co niektórych w sprawie to trzeba było wybrać odpowiedni albo nie robić sobie jak zakładało się konto, ale wiadomo człowiek uczy się na błędach i prędzej czy później mądrzeje i dlatego uważam że to byłby dobry pomysł.


Dodatkowo zmiana nicku była by możliwa tylko za golda i to powiedzmy 3 razy, każda zmiana była by droższa czyli

Pierwsza zmiana - 300 golda
Druga zmiana - 600 golda
Trzecia i ostania - 900 golda

Zauważyłem też że niektórzy gracze obawiają się że jak ktoś zmieni nick bo będzie na niego wspólna akcja
to wszytko pójdzie się walić dlatego podam tu dwa kontrargumenty które mam nadzieje uspokoją graczy

1. Po zmianie nicku stary byłby wyświetlany przez jeszcze dany okres, natomiast jak już będzie nowy nick to wpisanie w bb codach starego automatycznie by przekierowywało do tego gracza

2. Wspólne akcje sojuszu są z reguły tajemnicą a szczególnie dla celu, więc nie widzę zbytniej możliwości jakby on mógł się o tym dowiedzieć, zresztą nawet gdyby zobaczył że leci powiedzmy 50 ataków zmiana nicku mu nic nie da w końcu statki i wojsko zostały już puszczone prawda ?



W podglądzie rankingu by to wyglądało tak

Rhamiel (Aspera Ichtius)

a by znaleźć tego gracza nie dawało by się nicku w bb codach tylko jego jakby numer jak sytuacja wygląda z miastem czyli kod bb Code do gracza Rhamiel byłby np taki [player]34550[/player] - to by automatyczie przekierowywała do danego gracza i nie wazne by było czyby zmienił nick czy nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Dodaj ankietę, jeśli masz z tym problem zgłoś się do moderatora tego działu z prośba o pomoc.

A co do pomysłu, to w sumie mnie sie podoba.
Sama jak zakładałam swoje konto pomysliły mi siię literki i zamiast XXacri jest XXarci :D
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Głos za. Mi też się podoba ale według mnie powinno być ograniczenie ilości zmian nicku do 1 lub ewentualnie 2, zmiana byłaby możliwa po osiągnięciu określonej ilości punktów lub za jakąś ilość złota. Dodaj ankietę jeśli nie wiesz jak to zrobić skorzystaj z tego FAQ.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Ja jestem przeciw.
Gracze nie posiadają (przynajmniej widocznego dla innych graczy) ID tak jak wioski, dlatego przy odrobienie starać zmiana nicku umożliwiłaby zniknięcie gracza na dobre. Przecież nie chcemy aby nasze potencjalne cele uciekły, prawda?

PS. Taka propozycja już chyba kiedyś była o ile pamięć mnie nie myli.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Ja jestem przeciw.
Gracze nie posiadają (przynajmniej widocznego dla innych graczy) ID tak jak wioski, dlatego przy odrobienie starać zmiana nicku umożliwiłaby zniknięcie gracza na dobre. Przecież nie chcemy aby nasze potencjalne cele uciekły, prawda?

PS. Taka propozycja już chyba kiedyś była o ile pamięć mnie nie myli.

Zgadzam się.Można wtedy uciec od bycia ofiarą:)
Widziałem w którejś grze,że zmiana nicku była darmowa,ale dostępna tylko raz na konto.Wtedy nie ma możliwości uciekania od atakującego w nieskończoność za pomocą kamuflowania się,a można naprawić wcześniej popełnioną np. literówkę.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Przeciw, ktoś coś przeskrobie i nagle szok bo zamiast zdrajcy sojuszu "TłumWściekłychWieśniaków" jest "AakenKrólWęży222"
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Zgadzam się z wami, ale można również wprowadzić w profilu informację gdzie będzie podany dawny nick gracza przez co będziemy wiedzieli jaki nick wcześniej nosiła ta osoba. Jeśli ktoś chce zminić nick bo zrobił coś złego lub chce grać anonimowo to utworzy nowe konto i wtedy nikt nie będzie wiedział kim jest, myślę że możliwość zmiany nicków przyniesie tylko pozytywne zmiany.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Jeśli miało by być wprowadzone to tylko w takie sposób jak pisze Achilles bo jak inaczej to jestem na nie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Myślę, że zrobienie nowego konto nie jest rozwiązaniem bo co np. ze złotem, które miałem na tym koncie?
Taki mały kontrargument ale wciąż jestem na nie.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

[profil]Aspera Ichtius[/profil] w celu dodania ankiety zapraszam do przeczytania tego linka a w razie problemów zapraszam na PW. Dodam jeszcze, że jeśli ankieta się nie pojawi, temat zostanie zamknięty, a propozycja odrzucona.

Co do pomysłu byłabym za poprawianiem literówek, zmianą małej literki na wielką. Ale na pewno nie za zmianą nicka. Dlaczego? Gracze by mogli tego nadużywać i co tydzień prosić o zmianę nicka czy coś. Świadomie wybierasz nick, dlatego byłabym za opcją zmiany niechcianej literówki, ale całego nicka - na pewno nie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

No dobra, ale literówkę, to praktycznie przy rejestracji można wyłapać i poprawić. A jak się zakłada konto i zrobi się to z błędem, to przecież to jest początek gry, więc można sobie od razu zrobić drugie konto, a tamto usunąć :)

Co do samego pomysłu, to zmiany można by dopuścić, ale jedynie w kontrolowanych warunkach. Za złoto, to jest jakaś metoda, ale mimo wszystko szkoda kasy na to. Może support mógłby się zajmować zmianą nicka, jednak przy jakiejś poważniejszej sprawie...choć nie wiem, co to mogłaby być za sprawa.

PS: Już nie mówię, że przydałaby się jakaś weryfikacja nicków, bo na przykład za nazwę miasta "666" można bana wyłapać, a nicków z "666" w treści jest trochę i nikt sobie z tego nic nie robi. Nie chcę tutaj opiniować pracy supportu i rozmawiać o banach, tylko przedstawić powód takowej weryfikacji nicków przez support, jakkolwiek bym nie patrzył na słuszność banowania w takiej, czy innej sprawie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Nie chcę tutaj opiniować pracy supportu i rozmawiać o banach
Widać, że regulamin forum przeczytany bo od razu się zabezpieczyłeś :D

Może support mógłby się zajmować zmianą nicka, jednak przy jakiejś poważniejszej sprawie
I jak to widzisz? Kapłani lun Herosi powinni się tym zajmować czy może powinna powstać nowa ranga do tego?
Na dzień dzisiejszy oczekiwanie na odpowiedź (na ticketa) jest różna - raz krótka raz długa. Wyobraź sobie jakby było gdyby Team musiał się przebijać przez spam z prośbami o zmianę nicku i każdy po kolei weryfikować.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Hehe...no wiem, jak to wygląda. Tak tylko rzuciłem pomysł, ale pewnie masz rację, bo dziennie powstaje za dużo kont, aby je weryfikować pod względem nicku. Choć może i dałoby radę napisać jakiś program, który by kontrolował nicki. Działałby podczas rejestracji i odrzucał/nie pozwalał na rejestracje nicku z danym słowem, czy cyfrą...

Na ile to jest możliwe, to nie wiem:)

A co do zmian, to ktoś musi się tym zająć. Chyba, że wprowadzimy możliwość jednej/dwóch zmian na rok (tak jak jest ograniczenie urlopu, do tylu i tylu dni na rok) i kosztowałoby to z 500 złota.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Ja jestem za,moglby sie zajac tym team albo specjalnie wyznaczrniu ludzie czyli nowa ranga jak ktos juz wspomnial do tego nkwy rodzaj zgloszenia i po spraeie. Weryfikacja tez movlaby powstac ale wtedy mielibysmy w teamie ze 3 razy wiecej ludzi do wszytkiego heh bo gdyby nikt nosy nie doszedl to teraz czekalibysmy na odpowiedz w tickecie miesiac xD
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Ja jestem przeciw. Wojny by się zmieniły.

Jeden sojusz atakuje zdrajcę o nazwie np. Gracz A, a nagle jest Graczem D, aby się ukrywać :confused: ? To trochę nielogiczne. Przecież sojusz ma obowiązek ubić uciekinierów. A ta propozycja ułatwia ucieczkę zdrajcom i banitom.
 

DeletedUser22284

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

[profil]Aspera Ichtius[/profil] w celu dodania ankiety zapraszam do przeczytania tego linka a w razie problemów zapraszam na PW. Dodam jeszcze, że jeśli ankieta się nie pojawi, temat zostanie zamknięty, a propozycja odrzucona.

Co do pomysłu byłabym za poprawianiem literówek, zmianą małej literki na wielką. Ale na pewno nie za zmianą nicka. Dlaczego? Gracze by mogli tego nadużywać i co tydzień prosić o zmianę nicka czy coś. Świadomie wybierasz nick, dlatego byłabym za opcją zmiany niechcianej literówki, ale całego nicka - na pewno nie.


Tylko że wraz z wprowadzeniem możliwości zmiany nicku wprowadziło by się jakiś limit powiedzmy 3 zmian na konto i np do tego każda zmiana by kosztował coraz więcej golda np

Pierwsza zmiana 300 golda
Druga zmiana 600 golda
Trzecia 900 golda

i po trzeciej zablokowałoby się tą opcję a na pytanie do supportu każdy by supporter by odpisywał że są tylko 3 razy i więcej się nie da



Ja jestem przeciw. Wojny by się zmieniły.

Jeden sojusz atakuje zdrajcę o nazwie np. Gracz A, a nagle jest Graczem D, aby się ukrywać :confused: ? To trochę nielogiczne. Przecież sojusz ma obowiązek ubić uciekinierów. A ta propozycja ułatwia ucieczkę zdrajcom i banitom.


Dlatego ktoś tu podał bardzo fajny sposób jak wyłapać tego zdrajce, w przeglądzie profilu powiedzmy 2 tygodnie byłby wyświetlony dawny nick a po wpisaniu w bb codach starego nicku przekierowywało by to ludzi do nowego (chociaż podejrzewam że napisanie takie skryptu nie jest wcale takie łatwe) .

Zaś jeśli chodzi o ankietę to zrobię ją dziś (tj 17.04.2014) ale około godziny 15 ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Jestem zdecydowanie na nie, tak jak moi przedmówcy pisali gracze których mamy na widelcu uciekaliby się do natychmiastowej zmiany nicku. Takie zmiany mogłyby być dozwolone raz na jakiś dłuższy okres czasu, ale i tak nie widzę potrzeby, jeśli mamy zamiar pójść na nowy świat to wcześniej możemy pomyśleć jaki nick chcemy sobie nadać. Nie wyobrażam sobie akcji sojuszu na danego gracza, a na następny dzień kiedy wszystko już zostało przygotowanei dopięte na ostatni guzik, okazuje się, że takiego gracza niema... absurd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22284

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Jestem zdecydowanie na nie, tak jak moi przedmówcy pisali gracze których mamy na widelcu uciekaliby się do natychmiastowej zmiany nicku. Takie zmiany mogłyby być dozwolone raz na jakiś dłuższy okres czasu, ale i tak nie widzę potrzeby, jeśli mamy zamiar pójść na nowy świat to wcześniej możemy pomyśleć jaki nick chcemy sobie nadać. Nie wyobrażam sobie akcji sojuszu na danego gracza, a na następny dzień kiedy wszystko już zostało przygotowanei dopięte na ostatni guzik, okazuje się, że takiego gracza niema... absurd.



Ale tak samo jak twoi przedmówcy chyba nie przeczytałaś dokładnie mojego pomysłu i rozwiązania problemu zmiany nicka.

więc jeszcze raz Ci to podeśle, zresztą zmiana nicka była by za golda a nie za darmo

Dlatego ktoś tu podał bardzo fajny sposób jak wyłapać tego zdrajce, w przeglądzie profilu powiedzmy 2 tygodnie byłby wyświetlony dawny nick a po wpisaniu w bb codach starego nicku przekierowywało by to ludzi do nowego (chociaż podejrzewam że napisanie takie skryptu nie jest wcale takie łatwe) .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19421

Guest
Odp: Zmiana Nazwy gracza

Pomysł mi się podoba ale:

- myśle że w profilu, rankingu itp powinien pisać stary nick np. Mam nick Kuburek, zmieniam na kuburek20. Więc w rankingu byłby podpisany Kuburek20( Kuburek ) gdyby gracz szukał jego starą nazwe powinien mu się wyświetlić gracz i jego nowy i w nawiasie stary. To tylko moje zdanie.
Przepraszam za ortografie z telefonu pisze.
 
Do góry