[Ulepszenie] Zmiana prędkości handlu na Chania pl116

Czy jesteś za wprowadzeniem tej propozycji?


  • W sumie głosujących
    88
Status
Zamknięty.
Cieszy mnie mimo wszystko, ze temat w 12 godzin miał dwa tysiące odsłon i więcej postów niż przez oostatnie dwa miesiące na tym forum. Gdyby spolecznosc potrafila sie jednoczyc tak jak się dzieli to byśmy moze zmienili te gre na lepsza i bardziej przyjazna dla graczy.
 
Cieszy mnie mimo wszystko, ze temat w 12 godzin miał dwa tysiące odsłon i więcej postów niż przez oostatnie dwa miesiące na tym forum. Gdyby spolecznosc potrafila sie jednoczyc tak jak się dzieli to byśmy moze zmienili te gre na lepsza i bardziej przyjazna dla graczy.
Nie wiem kiedy to zrozumiecie że nie da się tego zrobić dopóki nie zmieni się podejście niektórych osob/ekip.

Najlepszym przykładem jest nowy serwer. Na starcie i zaraz po nim nie wbija żadna "duża" ekipa. Tworzą się masówki, małe sojusze znajomych, ludzi którzy coś potrafią I nie potrafią. Okazuje się że nie ma żadnych koalicji I każdy chce się bić, zapowiada się serwer na którym część NOWYCH graczy moze się czegoś nauczyć lub poznać ta gre.

Po 4 dniach wbija WIELKI KLAN I ludzie zaczynają rezygnować z gry, szaraki, cały serwer na zielono by pokonac wielką armię Oszczepa I kumpli. W tej grze 80% osob nie inwestuje w grę lub jedynie na premki A nagle widzi graczy co w 4h robią miasta takie jak oni przez cały okres bańki.. Morale spadaja i gracze odchodza.

Side - serwer który chyba mial najwięcej aktywnych graczy ostatnim czasem. Nie wbiła żadna ekipa tylko pojedyncze osoby z ekip które były rozrzucone po x sojuszach co zaowocowało dobra rozgrywką I obecnością nowych graczy.


Niestety ale nie można zabronić grania ekipom czy topką razem ale nie dziwmy sie ze nikt nie chce sie jednoczyć czy grac..

Wbijanie na serwer gdzie 90% to nowe osoby I "randomy" które dowiadują się co to za ekipa i jaki //ciach// za moment dostana nie zacheca ich do gry. Ktos pisal ze nawet nie ma sensu ronic poradnikow jak "lepiej"grac.. A no nie ma sensu bo ktoś ma uczyć się przeciwko typowej osobie ? A może jak wychodzą takie serwery to lepiej się podzielić i bicsię na siebie ? Wtedy można nauczyć innych graczy I pokazać im że wygrać też mogą jak chcą.


Z własnego doświadczenia wiem to ze 3 miesiące z topowym graczem więcej mnie nauczyło niż 2 lata samemu grajac


Ps. złoto, złotem. Kto wie jak to wydawać to nie bedzie płakał o nie. Cały temat hadlu też nie ma aż tak dużo wspólnego ze złoceniem..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie wiem kiedy to zrozumiecie że nie da się tego zrobić dopóki nie zmieni się podejście niektórych osob/ekip.

Najlepszym przykładem jest nowy serwer. Na starcie i zaraz po nim nie wbija żadna "duża" ekipa. Tworzą się masówki, małe sojusze znajomych, ludzi którzy coś potrafią I nie potrafią. Okazuje się że nie ma żadnych koalicji I każdy chce się bić, zapowiada się serwer na którym część NOWYCH graczy moze się czegoś nauczyć lub poznać ta gre.

Po 4 dniach wbija WIELKI KLAN I ludzie zaczynają rezygnować z gry, szaraki, cały serwer na zielono by pokonac wielką armię Oszczepa I kumpli. W tej grze 80% osob nie inwestuje w grę lub jedynie na premki A nagle widzi graczy co w 4h robią miasta takie jak oni przez cały okres bańki.. Morale spadaja i gracze odchodza.



Chłopie gram 5 dni i jestem top200. Przestańcie ludzi okłamywac jakobyśmy byli wielkimi złotnikami. Nie mam problemu z tym, by pokazać wyciąg z konta ile na grepo poszło przez ostatnie lata gry. Ba! Kazdy z nas zgodzi sie bez problemu, by administracja udostepniła takie dane jesli ma do nich dostep.Odnosnie wydatków wszystkich czlonków mojego sojuszu. Znaleźliscie sobie wytłumaczenie na wszystkie mozliwe sposoby porazek , a fakty sa takie, ze zlotnikow u nas jest na 60 osob maksymalnie trzech.Reszta gra za pół pakietu na serwer i nie szuka wymówek.
Jedyne co jest naszą przewagą to zaangazowanie, ktorego wam brakuje, bo wolicie pisac takie cos na fo niz zaczac szukac ludzi i utworzyc porzadną ekipe.
 
Ludzie grają latami i dzięki temu na własnych i innych błędach nauczyli się rozwijać swoje miasta w jak najszybszy sposób. Bonusy do budowy z samouczka/misji tak wykorzystują, żeby jak najwięcej skrócić budowę budynków i jak najwięcej poziomów przemielić. Gracze skupiają się tylko na rozbudowywaniu i robieniu najpotrzebniejszych rzeczy. Ile razy podbijałem miasta bez podstawowych badań w Akademi jak Architektura i Żuraw. Z Senatem na 14 poziomie. A potem zdziwienie, że inni się szybciej rozwijają, bo im się akademia potem po 6 godzin buduje.

To potem nie dziwota, ze taki gracz se myśli że o złotnik. No bo jak to tak tak szybko miasto rozwijać? Niemożliwe.

Złotnik to ten co buduje miasto 13k w dwa-trzy dni ,ma po 5-ciu dniach 10 slotów i wysyla Ci po 3 pełne paczki offa z tego samego miasta 2-3 razy dziennie.
 
Ja mogę powiedzieć że nie wydałem jeszcze nigdy nawet złotówki na tą grę a co świat robię top 20 czasami top 10 nawet. Wszystko można zrobić aktywnością i mądrym graniem.

A złoto można wyfarmić na giełdzie jak ktoś potrzebuje :) sam tak robię nie jestem jakiś rozrzutny i jak trzeba użyć to jakieś złoto zawsze będzie w zapasie. Po to jest ta mechanika żeby tacy gracze co nie chcą wydawać pieniędzy też mieli dostęp do złota co uważam za fajne rozwiązanie.

Pozdrawiam
 
Nie wiem kiedy to zrozumiecie że nie da się tego zrobić dopóki nie zmieni się podejście niektórych osob/ekip.

Najlepszym przykładem jest nowy serwer. Na starcie i zaraz po nim nie wbija żadna "duża" ekipa. Tworzą się masówki, małe sojusze znajomych, ludzi którzy coś potrafią I nie potrafią. Okazuje się że nie ma żadnych koalicji I każdy chce się bić, zapowiada się serwer na którym część NOWYCH graczy moze się czegoś nauczyć lub poznać ta gre.

Po 4 dniach wbija WIELKI KLAN I ludzie zaczynają rezygnować z gry, szaraki, cały serwer na zielono by pokonac wielką armię Oszczepa I kumpli. W tej grze 80% osob nie inwestuje w grę lub jedynie na premki A nagle widzi graczy co w 4h robią miasta takie jak oni przez cały okres bańki.. Morale spadaja i gracze odchodza.

Side - serwer który chyba mial najwięcej aktywnych graczy ostatnim czasem. Nie wbiła żadna ekipa tylko pojedyncze osoby z ekip które były rozrzucone po x sojuszach co zaowocowało dobra rozgrywką I obecnością nowych graczy.


Niestety ale nie można zabronić grania ekipom czy topką razem ale nie dziwmy sie ze nikt nie chce sie jednoczyć czy grac..

Wbijanie na serwer gdzie 90% to nowe osoby I "randomy" które dowiadują się co to za ekipa i jaki //ciach// za moment dostana nie zacheca ich do gry. Ktos pisal ze nawet nie ma sensu ronic poradnikow jak "lepiej"grac.. A no nie ma sensu bo ktoś ma uczyć się przeciwko typowej osobie ? A może jak wychodzą takie serwery to lepiej się podzielić i bicsię na siebie ? Wtedy można nauczyć innych graczy I pokazać im że wygrać też mogą jak chcą.


Z własnego doświadczenia wiem to ze 3 miesiące z topowym graczem więcej mnie nauczyło niż 2 lata samemu grajac


Ps. złoto, złotem. Kto wie jak to wydawać to nie bedzie płakał o nie. Cały temat hadlu też nie ma aż tak dużo wspólnego ze złoceniem..
1. Raczej duże i najlepsze ekipy nie wbijają pierwszego dnia na serwer tylko czekają chwilę.
2. Uczyć się można zawsze nawet bym powiedział, że przy bardziej wymagającym przeciwniku można się nauczyć więcej, bo trzeba więcej kombinować, a nie iść po najmniejszej lini oporu(Przynajmniej takie są moje doświadczenia z rozgrywek na nowym systemie choć oczywiście można się z tym nie zgodzić).
3. "Po 4 dniach wbija WIELKI KLAN I ludzie zaczynają rezygnować z gry, szaraki, cały serwer na zielono by pokonac wielką armię Oszczepa I kumpli. W tej grze 80% osob nie inwestuje w grę lub jedynie na premki A nagle widzi graczy co w 4h robią miasta takie jak oni przez cały okres bańki.. Morale spadaja i gracze odchodza." Nie rozumiem kompletnie sensu tego argumentu dopiero co grałeś serwer z graczami takimi jak Pysio czy P8grom, którzy lubią sobie pozłocić w ochronce i wbić topke miast, a jakoś nie słyszałem żeby z tego powodu masowe szare leciały. Jak ktoś ma na tyle słabą psychikę, że po usłyszeniu, że jakiś sojek wchodzi na serwer chce kończyć, to i nawet po łatwym serwerze po zebraniu doświadczenia jak wbije na taka ekipkę szybko skończy najprawdopodobniej.
4. Mam kompletnie inne odczucia co do side, tragiczny serwer, który mnie uświadomił, że na starym systemie nie ma co się obecnie ładować w granie w massówkach. Uważam, że już ciekawsze było Pharai, gdzie jakby niektóre sojki podjęły inne decyzje to może serwer by się trochę inaczej potoczył.
5. Jakoś kiedyś praktycznie co serwer wbijała jakaś ekipka i ludzie potrafili grać, wręcz mam wrażenie, że obecnie następuje uwstecznienie w rozwoju graczy i poziom zaczyna spadać, a nie rosnąć przez zanik ekip. Motyw ten zaczął się w sumie na Leontini, gdzie nie było żadnego mocniejszego sojka i serwer po prostu wygrała największa masówka. Potem pojawiła się seria serwerów od pl113-pl115, osobiście w sumie ze znajomymi ciekawi nas rozstrzygnięcie pl114 ze względu, że będą to pierwsze cuda od bardzo dawna, gdzie żadna ekipa cudów nie stawia, więc może być śmiesznie XD. No i też pozostaje kwestia co do starego systemu, że klan pozostał jedyną ekipą, która jeszcze aktywnie gra i wchodzi co te 2-3 serwery zagrać, wszystkie pozostałe albo się rozleciały albo przestały grać z różnych powodów, a klan się trzyma dobrze i zdobywa nowych członków.
6. Poradniki kiedyś były, przepadły wraz ze starymi ekipami, które je wrzucały co serwer na forum, obecnie głównie można się uczyć pytając ludzi grających w gierkę, ewentualnie niektóre ekipki mają poradniki na dc.
 
Najlepszym przykładem jest nowy serwer. Na starcie i zaraz po nim nie wbija żadna "duża" ekipa. Tworzą się masówki, małe sojusze znajomych, ludzi którzy coś potrafią I nie potrafią. Okazuje się że nie ma żadnych koalicji I każdy chce się bić, zapowiada się serwer na którym część NOWYCH graczy moze się czegoś nauczyć lub poznać ta gre.

Po 4 dniach wbija WIELKI KLAN I ludzie zaczynają rezygnować z gry, szaraki, cały serwer na zielono by pokonac wielką armię Oszczepa I kumpli. W tej grze 80% osob nie inwestuje w grę lub jedynie na premki A nagle widzi graczy co w 4h robią miasta takie jak oni przez cały okres bańki.. Morale spadaja i gracze odchodza.
W imieniu całej ekipy przepraszam, że nie zapowiedzieliśmy tydzień przed startem, że planujemy tu grać.
Dodatkowo przepraszamy, że nie zapytaliśmy się o pozwolenie i o wskazanie lokalizacji, w której mielibyśmy zacząć. Obiecujemy poprawę i na następny serwer, na który będziemy chcieli wejść, odezwiemy się do wytypowanej przez ciebie osoby aby dopiąć szczegóły naszego wejścia na serwer.

Te wasze argumenty stają się coraz bardziej odrealnione
To, że się paktujecie co serwer, na potęgę, NIE JEST NASZĄ WINĄ XD

Sami zabijacie sobie "uroki" tej gry, bo siła rzeczy malowaniem świata na zielono uniemożliwiacie nowym aktywną walkę z innymi.


 
Chłopie gram 5 dni i jestem top200. Przestańcie ludzi okłamywac jakobyśmy byli wielkimi złotnikami. Nie mam problemu z tym, by pokazać wyciąg z konta ile na grepo poszło przez ostatnie lata gry. Ba! Kazdy z nas zgodzi sie bez problemu, by administracja udostepniła takie dane jesli ma do nich dostep.Odnosnie wydatków wszystkich czlonków mojego sojuszu. Znaleźliscie sobie wytłumaczenie na wszystkie mozliwe sposoby porazek , a fakty sa takie, ze zlotnikow u nas jest na 60 osob maksymalnie trzech.Reszta gra za pół pakietu na serwer i nie szuka wymówek.
Jedyne co jest naszą przewagą to zaangazowanie, ktorego wam brakuje, bo wolicie pisac takie cos na fo niz zaczac szukac ludzi i utworzyc porzadną ekipe.


Jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem to wróć by pogadać .

Jak to mówi wielki mówca- lepiej się wziąć za grę niż pisać posty na forum
 
Jak nauczysz się wysławiać tak, by przedstawić to co chcesz napisać to będzie z czego czytać ze zrozumieniem.
to ja może przetłumaczę.
Nie mają problemu z 40 osobami, które wydają 320zł miesięcznie na grę, mają problem z takimi jak mario i jarek np. Wydającymi często ich miesięczne pensję na grę w ciągu tygodnia a nie umiejącymi zrobić cofki z luką na parę sekund(fakty, nie opinia), za to złocącymi na pałę ognie z giełdy od pierwszego dnia. Dlatego przypisywana jest wam łatka złotników. I odnosząc się do tego miej na uwadze, że sam wydaję sporo na grę, wiem ile można czego kupić za 100 czy 1000zł. Uprzedzając odpowiedź, to ja z Darkiem poirytowani tłumaczymy, że wy dużą częścią dobrze gracie a nie dużo złocicie.

Dane nt. waszych prywatnych wydatków możecie udostępniać jak chcecie, komu chcecie. Nawet jeśli nadgorliwy administrator miałby je usunąć, to chyba możecie je pokazać na discordzie czy coś. Z ciekawości mogę dać swoje do porównania żeby zobaczyć, ile kogo kosztował jeden zrobiony slot czy 1k nabitych pw, np na side :>


Pozdrawiam fanów i życzę smacznej karkówki jakby jednak zmienili wam te prędkość i mielibyście dodatkowe 20 minut co kurs tragarzy żeby pokorzystać z życia xd

ps P8GROM o 19 widzimy się na pvp
 
Status
Zamknięty.
Do góry