[Wyjaśnione] Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13253
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser13253

Guest
Z uwagi na aktualizacje numer 2.93 mam kilka pytań do "czerwonych-kumatych-jajogłowych"

1. Czy zmiana warunków handlu dotyczy tylko polskich serwerów?
2. Jaka jest maksymalna ilość surowców jakie możemy otrzymać za 50 sztuk złota?
3. Czy będzie oficjalny komentarz dlaczego tak się zadziało?
4. A jeżeli będzie to czy taki sam jak Hamburga czy dodacie coś od siebie?
5. Jaką mamy gwarancje że to ostatnia zmiana, ewentualnie czy kolejna też będzie tak ogłoszona - na 3 dni przed wprowadzeniem?

I dlaczego w aktualizacji nie ma nic na temat Eventu (przecież właśnie ona go przynosi)


P.S.
Obejrzyjcie ostatni odcinek tych bzdur z Inno TV i wsłuchajcie się dokładnie w to co mówi ten gość na temat najbliższego Eventu. A szczególnie o terminie :) Nie wprost, ale można wychwycić ciekawy wątek...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

@1
Nie. Dotyczy też EN/US. Nie wiem o innych.
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

Z uwagi na aktualizacje numer 2.93 mam kilka pytań do "czerwonych-kumatych-jajogłowych"

1. Czy zmiana warunków handlu dotyczy tylko polskich serwerów?
2. Jaka jest maksymalna ilość surowców jakie możemy otrzymać za 50 sztuk złota?
3. Czy będzie oficjalny komentarz dlaczego tak się zadziało?
4. A jeżeli będzie to czy taki sam jak Hamburga czy dodacie coś od siebie?
5. Jaką mamy gwarancje że to ostatnia zmiana, ewentualnie czy kolejna też będzie tak ogłoszona - na 3 dni przed wprowadzeniem?

I dlaczego w aktualizacji nie ma nic na temat Eventu (przecież właśnie ona go przynosi)


P.S.
Obejrzyjcie ostatni odcinek tych bzdur z Inno TV i wsłuchajcie się dokładnie w to co mówi ten gość na temat najbliższego Eventu. A szczególnie o terminie :) Nie wprost, ale można wychwycić ciekawy wątek...

2:jeszcze nie wprowadzono takich zmian
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

1. Zmiana zostanie wprowadzona we wszystkich wersjach językowych.
2. 2000 surowców.
3. i 4. Podjęto decyzję o tych zmianach po zapoznaniu się z wieloma opiniami graczy. Sporo osób uważa, że wymiana złota psuje grę, szczególnie na nowych światach, gdzie daje ogromną przewagę. Niektórzy gracze zakładają konta na nowych światach tylko po to, by w pierwszych dniach po starcie wyciągnąć jak najwięcej złota i móc je wykorzystać na innym serwerze. Nie chcemy jednak całkowicie usuwać tej opcji - nie ma nic złego w tym, by od czasu do czasu kupić czy sprzedać złoto/surowce, jednak trzeba zachować umiar w tych transakcjach. Mamy nadzieję, że wprowadzenie takich limitów w handlu złotem pomoże w zachowaniu równowagi pomiędzy graczami.
5. W tym momencie nie planujemy dodatkowych zmian, ale jeśli tak się stanie, zostaniecie poinformowani.
6. Najwyraźniej informacja o evencie umknęła podczas tworzenia listy zmian, dzięki za zwrócenie uwagi, przekażemy ją.
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

Dziękować za odpowiedź.

Punkt 2 - pytałem o maksymalną ilość, nie minimalną... Teraz jest to 15k, czy w związku z podniesieniem limitu złota, zostanie też podniesiony maksymalny limit surowców. tj 22,5k?
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

Mam nadzieję, że to pomyłka z tym 50 golda za 2000 surowców
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

2:jeszcze nie wprowadzono takich zmian
Ja mam do Ciebie ogromną prośbę królu złoty. Staram się ograniczać sarkazm i tępienie głupoty na FO. A swoimi wpisami nie pomagasz mi, więc proszę Cię - jak widzisz mój wpis to traktuj go jak powietrze i nie odpisuj. Bo gryzmolisz wierutne bzdury bez ładu i składu oraz całkowicie nie na temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

Dziękować za odpowiedź.

Punkt 2 - pytałem o maksymalną ilość, nie minimalną... Teraz jest to 15k, czy w związku z podniesieniem limitu złota, zostanie też podniesiony maksymalny limit surowców. tj 22,5k?

Podałam maksymalną ilość. W ogłoszeniu o aktualizacji informacja była dość nieprecyzyjna, więc ją poprawiłam. Można będzie sprzedać/kupić: od 50 do 200 sztuk złota oraz od 100 do 2000 surowców w jednej transakcji.
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

3. i 4. Podjęto decyzję o tych zmianach po zapoznaniu się z wieloma opiniami graczy. Sporo osób uważa, że wymiana złota psuje grę, szczególnie na nowych światach, gdzie daje ogromną przewagę. Niektórzy gracze zakładają konta na nowych światach tylko po to, by w pierwszych dniach po starcie wyciągnąć jak najwięcej złota i móc je wykorzystać na innym serwerze. Nie chcemy jednak całkowicie usuwać tej opcji - nie ma nic złego w tym, by od czasu do czasu kupić czy sprzedać złoto/surowce, jednak trzeba zachować umiar w tych transakcjach. Mamy nadzieję, że wprowadzenie takich limitów w handlu złotem pomoże w zachowaniu równowagi pomiędzy graczami.
Myślę że to niczego nie zmienia,no może tylko to że gracze którzy nie kupują złota szybciej zarobią na tych którzy to złoto kupują i będą kupować surowce.
Mozliwe że czegoś nie doczytałem i jestem w błędzie,jeżeli tak to proszę mnie poprawić.
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

No to teraz jestem zszokowany lekko...

Jesteś tego pewna? Bo jeżeli jest tak jak piszesz to całkowicie wywraca to sprawy związane z handlem złotem...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

Teraz to w ogóle bezsensowny będzie handel złotem. 50 sztuk złota za 2000 surki...czyli tak jak już gdzieś pisałem, Inno postanowiło nie dać zarobić złota graczom, którzy mają złoto wydawać na grę, a nie darować je innym graczom. A wpisy o "konsultacjach" z graczami, to przecież bzdura jakiej nikt nie słyszał. Przecież na takiej zmianie nikt nie skorzystać....i Ci co kupują, a także Ci co sprzedają surkę za złoto, jedynie Inno.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

No to teraz jestem zszokowany lekko...

Jesteś tego pewna? Bo jeżeli jest tak jak piszesz to całkowicie wywraca to sprawy związane z handlem złotem...

Tak w tej chwili wyglądają widełki na świecie testowym.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

DonBeker no na polskim serwie to masakra będzie.
Tutaj kilka dni po rozpoczęciu świata już leci po 3k surki za 10 złota,
więc ciężej zarobić na inny świat.

Na angielskim handluję już dość długo, by zarobić na świat na który gram
i tam nadal wystawiam 600 surowców za 10 golda. Jeszcze tyle złota
na polskim serwie nie udało mi się zarobić co tam i to tak z małym nakładem czasu.

Cały czas twierdziłam, że Inno strzeliło sobie w stopę tym handlem złotem,
bo odkąd się pojawił to ja przestałam wydawać te 20zł za eska na trochę złota
na zarządców a i jeszcze teraz mogę poszaleć, bo i poskracać coś.

I dodam, że jest to wysłuchanie próśb graczy, aczkolwiek może nie do końca
o to chodziło. Tu na forum tego nie widać, ale na en i owszem, jak
będę mieć czas podrzucę linka.
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

Moje przemyslenia

Inno zrobilo blad wprowadzajac handel zlotem ale teraz robi jeszcze wiekszy robiac takie limity. Dlaczego?
No cóz, przy dotychczasowym systemie handlu i owszem, spadly zakupy fizyczne zlota za kase. Z drugiej strony jest spora rzesza graczy którzy z róznych powodów nie kupuja zlota za pieniadze, ale kupuja je na targu. wbre pozorom nie bylo to takie zle dla Inno, gdyz gracze ci kupione zloto inwestowali w premke, przez co mieli wieksze szanse w grze-nie oszukujmy sie, premka daje duzo. A skoro "zlotnicy" mieli przeciw sobie twardszy opór to automatycznie zuzywali wiecej zlota ergo wiecej kupowali. No i poza tym gra jest ciekawsza kiedy mamy przeciwnika na poziomie a nie kogos z minimalnymi szansami. A gracze nie kupujacy normalnie zlota byli bardziej sklonni wydac pare groszy na zakup takowego, sam znam takie przypadki.
A w tej chwili zakup zlota za fizyczne pieniadze spadnie, bo "zwykli" gracze nie beda kupowac zlota bo nie maja szans na dokupienie na targu(2000 surki za 50 zlota to potwarz), malo tego spadnie ilosc tych graczy. A "zlotnicy" beda sie na dluzsza mete nudzic i albo skoncza gre, albo ogranicza zakupy zlota no bo po co tyle kupowac skoro nie ma potrzeby?
Jezeli handel zlotem ma zostac, to powinny byc bardziej przyjazne przeliczniki (10k surki za 25golda na przyklad), bo inaczej nie widze dalszego sensu trzymania tego na targu.
 

DeletedUser10777

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

Wstyd ,zamiast się uczciwie wycofać, z może mało opłacalnego dla inno ,handlu za złoto robią numery że coś szwankuje ,a po naprawie zmieniają reguły ,gracze narzekali jak to wprowadzono,nikt nie słuchał,jak się przyzwyczaili i dostrzegli ,że w zasadzie można zarobić ,żeby później wydać ,to już zmiana.Zróbcie, że jednym nickiem można grać tylko na jednym świecie i takie handlowanie na światach zaniknie samo:) ha ha
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24557

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

50zł/2k surki? Nie no, to doprawdy jakaś kpina... Wybaczcie, ale teraz NA PEWNO nie kupię surowców za złoto co się często zdarzało przy potrzebie, a tym bardziej nie wydam prawdziwych złotówek na to, by otrzymac hmm... policzmy: 60 000 sztuk fikcyjnego surowca za 40PLN.
Co daje, UWAGA całe 25 statków ogniowych!!! (przy przeliczeniu, że na jeden potrzeba 1300szt drewna, 300 kamienia i 800 srebra).
Wiele innych graczy też umie liczyć i wielu z nich zrezygnuje ze złota, a wiem także, że dużo osób kupuje złoto nie dla premki, a dla surowców właśnie. Czy dalej uważacie, że się Wam to opłaci drogie Inno?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

A ja mam takie pytanie:
Czy jeśli dam wpis w profilu np. oferuję dziennie xxxxx surowców - cena do uzgodnienia, czy to jest zabronione?

Według regulaminu:
Dozwolone jest:
-handel surowcami w zamian za złoto za pośrednictwem targowiska.
-handel surowcami w zamian za surowce za pośrednictwem targowiska.
Zabronione jest:
-negocjowanie części konta za złoto lub surowce, np. miast, wojsk itd.
-oferowanie i przyjmowanie usług (ochrona, atak, itp.) lub innych korzyści w zamian za złoto.

Nie są to usługi, a handel, który jest dozwolony to raz.
A dwa - czy Inno zdaje sobie sprawę, że teraz suport na każdym świecie będzie odbierał dziesiątki ticketów - koleś obiecał mi złoto za xxxx surowców i nie posłał?

Zróbcie, że jednym nickiem można grać tylko na jednym świecie i takie handlowanie na światach zaniknie samo:) ha ha

Gała nie podawaj więcej takich pomysłów, bo tym w Inno to się może spodobać :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11623

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

klasyczne pozbycie sie konkurencji , zyski ze sprzedazy zlota po wprowadzeniu skracania okazaly sie nizsze niz zakladono wiec postanowiono pozbyc sie posredników , duzy moze wiecej i prosze nie pisac ze byly jakies konsultacje z graczami , jezeli mialoby byc fair to z zakazem handlu powinnno isc zlikwidowanie skracania ale na to nie ma co liczyc , docelowo zlikwidowanie handlu lub zostawienie jakiegos smiesznego ochlapu juz pewnie jest postanowione , nie pozostaje nic jak pogratulowac kreatywnosci w dbalosci o zyski koncernu , cóz pan kaze a sluga musi wiec bedzie pewnie karmienie nas gadká w stylu -"dla dobra graczy" , "wyrówywanie szans" i inne pierdoly
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

No to teraz jestem zszokowany lekko...

Jesteś tego pewna? Bo jeżeli jest tak jak piszesz to całkowicie wywraca to sprawy związane z handlem złotem...

Przeprowadź kolejne testy i.. udowodnij, że złoto daje przewagę :)
 

DeletedUser19498

Guest
Odp: Zmiana reguł w handlu złotem/surowce

Pomysł z handlem za złoto był kompletną klapą pod względem biznesowym dla INNO. W wymianie handlowej złoto nie znikało, pozostawało w ciągłym obiegu. Skoro złoto nie znika, jest go dużo, każdy może brać, to po co je kupować ??? Mistrzowie ekonomii. Musieli to kiedyś zmienić, bo jak się hajs nie zgadza to wiadomo…

Biada tym, co jeszcze niedawno mnie przekonywali, że to dla INNO dobry biznes i wiążą z tym większe plany. Z logiką nie wygracie pachoły !

Ceny są narzucane z góry, nie ma wolności słowa. Czy to Wam czegoś nie przypomina ?
 
Do góry