[Wyjaśnione] zmiana waluty

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser28265
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser28265

Guest
mam problem nie wiem gdzie napisac wiec pisze tu..
nie moge zmienić kraju zakupu premium
byłem w holandii i mogę kupic w euro,
lecz wróciłem do polski i nie moge zminić nigdzie waluty na zł
POMOCY!!
 

DeletedUser28265

Guest
tak,
kiedyś była opcja zmiana kraju..
teraz niestety nie widzę tej opcji,
powinno zmienic z automatu jednak nie zmiania..
 

DeletedUser28265

Guest
jak byłem w holandii to tam też jest coś takiego jak Przelewy24 tylko że nazywa się iDeal
działa na takiej samej zasadzie tylko że do wyboru są banki holenderskie,
 
Nie mam jak teraz tego sprawdzić gdyż ja mam ceny w pln, najlepiej napisz ticketa :p

a teraz będąc w Polsce nie masz do wyboru polskich banków? :p
jestem ciekaw do admin odpisze bo nawet z ciekawosci chyba sprawdze jak zachowa sie gra jak użyje CG
 

DeletedUser28265

Guest
no właśnie nie mam, ip na 100% polskie mam, bo internet radiowy polskiego dostawcy,
heh..
 

DeletedUser28265

Guest
Na ticket nikt nie odpisuje a ja dalej zarzadcow nie mam...
Minely juz ponad 24h od pisania.
 

DeletedUser28410

Guest
Wiem, ze post troszkę stary ale mam ten sam problem. Mieszkalem dwa lata w UK, tam zalozylem konto na Grepolis, korzystalem z angielskiej karty bankowej, placiłem za premium w funtach i było ok. Teraz od trzech miesiecy jestem w Polsce, polski operator sieci komorkowej (internet w telefonie jest polski jesli to mozna tak nazwac :) ), korzystam z komputera stacjonarnego, chyba dosc latwo mozna sprawdzic moje IP i to skad sie loguje i teraz moje pytanie dlaczego dalej mam płacić za premke w funtach? Dalej korzystam z angielskiej karty bankowej, no ale bedac tutaj juz od trzech miesiecy nie mam mozliwosci zaplaty w zlotowkach, co jest dosc dziwne. Chcialbym zaznaczyc, ze np. za dzisiejsze bonusy, w ktore mozna sie zaopatrzyc, najwiekszy kosztuje 200 zł dla innych graczy a dla mnie... 160 Funtów co jest jakimś nie porozumieniem. Pisałem dwa razy do Suportu w tej sprawie dziś no ale odpowiedzi się nie doczekałem, ktoś mial mzoe podobny problem i jakos udalo mu sie to ogarnac? Bede wdzieczny za pomoc, Pozdrawiam
 

DeletedUser29238

Guest
Pracujemy nad rozwiązaniem. Wkrótce otrzymasz odpowiedź.
 

Robin65

Zespół Grepolis
W takich sytuacjach najlepiej wysłać zgłoszenie do supportu z konta którego dotyczy problem, wtedy będziemy mogli pomóc Support
 
Status
Zamknięty.
Do góry