[Ulepszenie] Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20805
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za propozycją zawartą w temacie?

  • TAK

    Głosy: 12 54,5%
  • NIE

    Głosy: 8 36,4%
  • OBOJĘTNE

    Głosy: 2 9,1%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser20805

Guest
Witam, aktualnie wymogi co do wkroczenia świata w erę cudów wyglądają następująco:

"Świat wkroczy w erę Cudów Świata, gdy spełnione zostaną następujące warunki:
Świat istnieje od ponad 6 miesięcy.
Suma punktów 50 najlepszych sojuszy wynosi co najmniej 250 milionów.
Po 6 miesiącach istnienia świata każdy kolejny miesiąc zmniejsza wymaganą liczbę punktów o 13 milionów."


Proponowałbym, aby sumę punktów 50 najlepszych sojuszy zmienić na 500 milionów.
Dlaczego?
Dlatego, że światy stają się coraz krótsze, zanim na dobre się zadomowimy na świece, zanim się sytuacja z paktami unormuje to zamiast prowadzić jakieś ciekawe wojny trzeba już myśleć o budowach targowisk, świątyń i wszystkiego co związane z erą... Tak naprawdę to gracze mają maksymalnie 2 miesiące na ciekawą rozgrywkę. Takie jest moje zdanie, zresztą nie tylko moje... Co sądzicie o tym pomyśle?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

Ja mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony ok, bo będzie sporo walki i ciekawsza rozgrywka. Jednak, czy jesteśmy w stanie tak długo utrzymać tylu graczy? Do tego trzeba jednak wziąć uwagę długość świata po EC, która przez takie warunki znacznie się wydłuży. Choć mamy mieć jakieś zmiany związane z zakończeniem światów, to zobaczymy, co z tego wyjdzie.
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

Kiedys mialem wlasnie takie cos napisac zeby zwiekszyc do 500:)
Jestem na tak.
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

Oddałem głos na "obojętne" ponieważ mają być jakieś zmiany odnośnie zakończenia świata.
 

DeletedUser25428

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

KATEGORYCZNE nie dla tej propozycji. Światy by były za długie, a osiągnięcie takiego wyniku jest praktycznie niemożliwe. Chcę pozostać przy tej samej wymaganej liczbie punktów. I tak osiągnięcie obecnego wymaganego progu punktów jest dość trudne. Nie może być ani za łatwo ani za trudno. Za trudno by było gdyby wymagany próg punktów to był
by 500 milionów.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

Dlaczego osiągnięcie takiego wyniku jest praktycznie niemożliwe? Na Sparcie 250mln zrobiliśmy dużo przed czasem tych wymaganych 6 miesięcy...choć z drugiej strony na takim Zakros nie jest już tak kolorowo. Wszystko zależy od prędkości świata jakby na to nie patrzeć...

Dla mnie minusem na chwilę obecną jest to, że po cudach, taki świat by za długo trwał. Przed cudami może sobie trwać nawet rok...ważne, aby po cudach się szybciej kończył:)
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

Jestem na tak.Faktycznie teraz światy co chwila znikają i się pojawiają musi być większy porządek z tymi światami.A z tym zmniejszaniem się punktów to jest złym pomysłem.Chciałbym żeby tego zmniejszania nie było.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

Zgadzam się z propozycją. I tak łatwo jest zdobyć 250 milionów, bo wystarczy 6 miesięcy na jeden szybszy świat i już rejestracja będzie nieaktywna.

P.S: Ta sonda zostanie zakończona 20.07.15 o 15:23, czy ktoś może ustawić tą sondę "na zawsze", a nie na określony czas? :)
 

DeletedUser25428

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

Dlaczego osiągnięcie takiego wyniku jest praktycznie niemożliwe? Na Sparcie 250mln zrobiliśmy dużo przed czasem tych wymaganych 6 miesięcy...choć z drugiej strony na takim Zakros nie jest już tak kolorowo. Wszystko zależy od prędkości świata jakby na to nie patrzeć...

Dla mnie minusem na chwilę obecną jest to, że po cudach, taki świat by za długo trwał. Przed cudami może sobie trwać nawet rok...ważne, aby po cudach się szybciej kończył:)

Masz rację bo ja gram na Zakros.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

jestem na NIE. na świecie co ma prędkość x1 i małą ilość członków w sojuszu to się okaże niemożliwe bo mało kto gra 1,5 roku
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

To jest jakiś tam minus tego pomysłu. W przypadku takich światów jak Zakros byłby to rzeczywiście problem. Na szybszych świat osiągnięcie tych 250 mln już nie jest problemem...tutaj się ten limit osiąga nawet wcześniej.

PS: Także może warto byłoby zrobić jakieś dodatkowe zmiany...zmienny limit potrzebnych punktów do rozpoczęcia EC dla różnych prędkości światów? Co by trwały podobny okres czasu...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

ale takie cuda zaczną się rok po rozpoczęciu serwera. Mało osób dotrwa i kolejnie będą odchodzić więc prawie na pewno żaden swiat tylu nie dobije. Chyba że była by prędkość x4 a to się zdarza bardzo rzadko. Po za tym chce wam się grać tyle czasu na jednym serwerze? Dla mnie to się później robi nudne. Można by było podwyższyć ale do 300 lub 350 milionów
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

Mnie raczej chodziło, aby było coś w stylu:
x1 - 125 mln
x2 - 250 mln
x3 - 375 mln
x4 - 500 mln

Takie coś byłoby chyba optymalne...choć nie wiem, jak to wygląda na Zakrosie (ile jest aktualnie punktów od rozpoczęcia serwera) i przez to nie do końca jestem w stanie powiedzieć na ile ten limit jest dobry. Jednak sam mam sporo obiekcji co do tego tematu...bo wydłużać można moim zdaniem fazę przygotowawczą do cudów (faktycznie gra się dużo lepiej przed cudami niż po nich), jednak jak będzie potrzeba więcej graczy do osiągnięcia EC, to wydłuży się przez to gra także po cudach...więcej graczy będzie musiało skończyć grę, aby Inno zamknęło serwer...a ekipa, która wygrała świat do końca musi siedzieć i pilnować cudów, nie mając praktycznie z kim pograć na poważnie.
 

DeletedUser21096

Guest
Odp: Zmiana wymaganej liczba punktów do rozpoczęcia ery Cudów Świata

zdecydowanie tak ale na szybkich swiatak ok ale na wolnych np jak olimpia to nie
 
Do góry