zmiany w ataku

  • Rozpoczynający wątek BigHead1995
  • Data rozpoczęcia

co ty na to

  • TAK

    Głosy: 8 44,4%
  • nie

    Głosy: 4 22,2%
  • lata mi to

    Głosy: 6 33,3%

  • W sumie głosujących
    18
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
mam taką propozycję aby w tm coś zmienić
teraz mamy broń tnącą hoplita,rydwan
obuchową szermierz,kawalerzysta
dystansową procarz łucznik katapulta
ci co mają tnącą mają włócznię czy oszczep a włócznią czy oszczepem się przecierz dźga a nie tnie! ci co mają obuchową mają miecz, dlaczego? nie wiem. Powinni mieć jakiś młot bojowy czy topór a nie miecz(szermierz i kawalerzysta). Spokojnie to nie zmieni mechaniki gry a ją tylko urealistyczni.
Więc było by tak szermież miałby atak bronią tnącą taki jak przed tem miał obuchową. Broń obuchowa zniknełaby a pojawiła by się kłująca mieliby ją hoplici i rydwany a kawalerzyści mieli by obronę przed nią taką jak kiedy mieli przed tnącą, bo w sumie łatwiej jest zabić żołnierza na koniu włócznią niż mieczem. Więc ogólnie broń tnąca zmieniła by się w kłującą a obuchowa w tnącą bo nie wiem czy zauważyliście że wszyscy którzy mają tnącą mają jakąś włócznię czy coś podobnego do niej(np żądło mantkory)
 

DeletedUser946

Guest
to jest kwestia tłumaczenia - w niemieckiej wersji wszystko się zgadza... dyskusje na temat zmiany tego u nas były od początku istnienia grepo.pl - jak widać nadal nic się nie zmieniło :)
 

DeletedUser

Guest
widze, że jesteś nie do poinformowany, co do podziałów broni białej. wszystko w grze sie zgadza, to że w Twoim racjonalnym myśleniu inaczej wygląda, nie znaczy, że jest to źle zrobione :)

odwiedź google i sam zobaczysz, że błędnie myślisz.
 

DeletedUser946

Guest
pokaż mi niby wg. jakich źródeł miecz można zakwalifikować do broni obuchowej (to, że możesz go chwycić na ostrze i walić rękojeścią się nie liczy :p) a włócznię do broni tnącej - albo inaczej - weź sobie skombinuj starszą siostrę włóczni - dzidę (naostrz sobie kij) i spróbuj nią coś przeciąć a potem spróbuj nią coś przekłuć i na tej podstawie rozważ do jakiej broni się zalicza :rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
wiesz, nie ja wymyśliłem spis wszystkich możliwych broni do danych kategorii ... kieruje sie tym, co jest od dawna wymyślone i spisane, także w internecie.
 

DeletedUser7672

Guest
nawet się dziwiłem i dziwię że szermierz ma obucha w ataku - miech tnie na kawałeczki, a nie rozbija czaszki..
 

DeletedUser946

Guest
wiesz, nie ja wymyśliłem spis wszystkich możliwych broni do danych kategorii ... kieruje sie tym, co jest od dawna wymyślone i spisane, także w internecie.
no więc prosiłem Ciebie o podanie tych źródeł, bo trochę się historią wojen i uzbrojenia interesuję i jeszcze nigdy nie natknąłem się na wzmiankę o tym, że miecz zalicza się do broni obuchowych, a jakby ktoś miał zamiar ciąć włócznią to już zupełnie nie wiem
 

DeletedUser

Guest
właśnie o to mi chodzi
tym co mają obuchową powinni mieć tnącą a ci co mają tnącą powinni mieć dźgającą
 

DeletedUser946

Guest
obuchowa powinna nazywać się sieczną a tnąca kłującą i wszystko by było zgodne z rzeczywistą terminologią jak i z nazewnictwem w niemieckiej wersji grepolis...
tylko, że o tym była już mowa rok temu i do dziś nie zostało to zmienione :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Greccy szermierze byli wyposażani w lekkie miecze, a te były bronią tnącą, więc propozycja jest sensowna.
 

DeletedUser7315

Guest
broń obuchowa (np. maczuga); broń tnąca (np. miecz); broń kłująca (np. włócznia)

to zobaczyłem z pierwszej lepszej strony. i myśle że tak jest na wszystkich innych

oczywiście zgadzam się z tym

Sam kiedyś myślałem nad założeniem takiego tematu
 

DeletedUser77

Guest
Problem był poruszany wielokrotnie.
Jest to błąd w tłumaczeniu, który już po prostu zostanie. Propozycje nic nie dadzą.
Temat zamykam bo nie ma sensu dalej tego ciągnąć.
Kamil (yetj)
 
Status
Zamknięty.
Do góry