[Ulepszenie] Zmiany w dominacji

Czy popierasz taką zmianę w zasadach dominacji?

  • Tak

    Głosy: 11 84,6%
  • Nie

    Głosy: 2 15,4%
  • Nie wiem

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.
Jak wiadomo, dominacja była planowana jako nowe, rewolucyjne zakończenie, ciekawe i z wieloma elementami(planowano np. opcje budowy cudów itd), ale czasu brakło i pojawiła się szybciej w takiej formie jaką wszyscy znamy.
Ze względu na duży obszar i możliwość palikowania podstawą stało się kręcenie slotów(festyny, złomowanie na zmysłach) zamiast samej walki, czy odpowiednio dobranej strategii(na cudach przynajmniej trzeba zaplanować i zabezpieczyć wyspy gdzie cuda będą budowane).

Jedną propozycja(o zablokowaniu palikowania) która trochę by ten problem rozwiązywała już mamy, ale dorzuciłbym jeszcze drugą, skupioną wokół strategii i zabezpieczaniu wysp, a wiec propozycja:

Wyspy w pełni kontrolowane przez jeden sojusz(20/20 miast) liczyły by się do dominacji podwójnie, czyli taka wyspa dawała by 40 zamiast 20 miast liczących się do dominacji.
Żeby nie wprowadzać zbędnego zamieszania można by po prostu zmienić liczbę kontrolowanych miast na liczbę punktów, miasta na w pełni kontrolowanych wyspach dawały by 2 punkty, skałki i wyspy nie dominacyjne 0, a pozostałe 1.

Oczywiście ciekawą możliwością było by też wtedy dodanie jakiegoś osłabienie dla wrogich miast na wyspach w 80-90% kontrolowanych przez jeden sojusz, np. stały, ujemny bonus -10% lub -20% obrony, to już jest oczywiście opcja do rozważenie, aczkolwiek warta zainteresowania, bo w takich miastach i tak zawsze by wchodził bohater obronny i złoty murek.
 

DeletedUser29757

Guest
To jest propozycja nad którą myślę już od jakiegoś czasu, tylko nigdy nie miałem weny aby ją napisać. Ta jedna zmiana mogła by całkowicie zmienić dominację i ją naprawić. Dodałoby to zupełnie nową warstwę strategii do tej gry. Wyznaczanie wysp pod cudaki, dogęszczanie okolicy i walka o utrzymanie swojej "okolicy cudaków" to jest mój zdecydowanie ulubiony etap "cudaków", choć niektórzy wolą rozgrywkę związaną z wbijaniem się w tą okolicę u przeciwnika.
Tego bardzo brakuje w dominacji.
Dzięki Alfa :)

Kilka uwag jednak.
1. Propozycja o zablokowaniu palikowania, trochę jest w konflikcie z tą, bo jeśli chcemy aby ludzie domykali wyspy, to trzeba im pozostawić możliwość postawienia tego 1-2 lub choćby i 10 palików aby ją domknąć.

2. System punktowy, zamiast prostego % dominacji byłby potrzeby i przez to także pewnie próg dominacji by trzeba było podnieść.

3. Bonusy dla w pełni kontrolowanych wysp to myślę powinna być osobna propozycja. Byłaby to na pewno świetna funkcja, którą można rozwiązać na wiele sposobów. Ale niekoniecznie powinna ona być związana z dominacją. W zasadzie czemu nie przyznawać od samego początku serwera wyspom w pełni kontrolowanym przez sojusz np po +10% obrony i+25% do produkcji surowców dla miast na wyspie. Jeszcze lepiej by było gdyby każda taka wyspa dawała także jakiś bonus dla całego sojuszu. np. +0,5% produkcji surowców które można by zsumować np. do +50% do surki jeśli sojusz by miał 100 domkniętych wysp.
 

DeletedUser33065

Guest
Szanuje alfa ze ci sie dalej chce te propozycje pisac xd moze nastepna wez przetlumacz sobie na jakis niemiecki i wrzuc na niemieckie forum, moge sie zalozyc ze przy tylu wszystkich propozycjach na pl forum to by juz z 5 chociaz zostalo wprowadzonych xd, a tak to nawet nie wiadomo czy mody to dalej przekazuja
 
Mam w planach wrzucić te propozycję na angielskie forum... kiedyś xD
Z niemieckim o tyle trudniej, że musiałbym w 100% zaufać translatorowi, bo ja z tym językiem nie mam i nie planuje mieć nic wspólnego xD.
Janusz Turysta Zresztą napisanie takiej krótkiej propozycji na forum to jest zwykle kwestia 10 minut, mi się nie chce myśleć nad czymś takim dłużej, albo szukać błędu w interpunkcji, zbyt leniwy jestem.

Black Fish I tak i nie z tym palikowaniem. Po prostu dopełnianie wysp musiało by się odbyć przed startem dominacji, dało by to jakiś nacisk na sojusze i zmuszało do podejmowania decyzji na jakiś miesiąc przed dominacją czy jednak domykamy palikami czy skupiamy się na odbiciu kropek.

@edit Janusz Turysta A no i jeszcze jedno, jako autorowi propozycji pewnie wypadało by podyskutować z innymi forumowiczami, także niemieckie tym bardziej odpada.

Ps. Zatrudnię kogoś kto zna niemiecki, płacę cukierkami w kolorze zielonym.
 
powiem tak, jeśli zabronisz palikowania, to ani te dodatkowe punkty nie mają sensu ani bonusik do obrony surek czy czego tam na w pełni kontrolowanych wyspach nie ma sensu, bo niby jak chcesz te 20 miast zdobyć?
 
Status
Zamknięty.
Do góry