Zmiany we współdzieleniu

Czy jesteś za wprowadzeniem tej zmiany?

  • Tak

    Głosy: 35 89,7%
  • Nie

    Głosy: 4 10,3%

  • W sumie głosujących
    39
Status
Zamknięty.
Proponuję zmianę zasady działania współdzielenia łącza i zreorganizowanie sposobów oraz podejścia administracji gry do weryfikacji multikont. W chwili obecnej osoby, które grają z tego samego łącza internetowego (najczęściej są to pary) są zmuszane do ustawiania współdzielenia, a w efekcie jedna z osób jest praktycznie pozbawiana możliwości aktywnej gry.
Dla przypomnienia:
- gra blokuje wszelkie interakcje z graczem, z którym w "kontakt" weszła druga osoba ze współdzielonego łącza. Nie da się rzucać czarów, wspierać, atakować, szpiegować
- blokada trwa 48 godzin
- doszło już do tego, że nie da się nawet rzucić gniewu na atak od osoby, z którą w interakcję wszedł inny gracz współdzielący łącze, co jest kompletną kpiną

Proponuję:
1. skrócić czas blokady wszelkich działań z 48 godzin do 12 godzin.
Multikonta i tak są, osoby grające na mulciakach ustawiają sobie współdzielenie i tym mulciakiem bobują w innym sojuszu, w początkowej fazie gry zajmują miejsca na wyspie, czy nie wiem co jeszcze można takim drugim kontem robić, tymczasem gracze którzy faktycznie logują się z tego samego łącza i są dwiema różnymi osobami, są pozbawiani możliwości gry.
Dla przykładu :
Jeśli grają na nowym systemie i jest akcja: nie mogą atakować swojego akcyjnego celu, jeśli dzień wcześniej ich kolega z łącza choćby krzywo na niego spojrzał.
Jeśli grają na starym: nie mogą dać wsparcia do okupacji, którą już wspiera ich kolega z łącza. A często bywa tak, że przejmuje się jedno/dwa miasta dziennie i na tym koniec. W praktyce współdzielenie pozbawia gracza możliwości aktywnej gry w sojuszu.
Dlatego proponuję wywalić do kosza obecny system współdzieleń i skrócić czas blokady.

2. Wprowadzić weryfikację dwuetapową: JEŚLI KTOŚ ZECHCE do konta będzie można przypisać numer telefonu i zweryfikować tym samym swoją osobę.
Osoby które mają tak zweryfikowane konto i grają na wspólnym łączu nie będą miały żadnej blokady względem atakowania/szpiegowania/handlowania/wspierania tych samych graczy - wszakże telefon potwierdza, że nie są jedną osobą :>




Domyślam się, że wielu graczy nigdy nie spotkało się z tym problemem. Wiele jest osób grających solo. Nie zmienia to faktu, że posiadanie w sojuszu osób współdzielących łącze jest bardzo, bardzo uciążliwe. I nie tylko dla samych zainteresowanych ale również dla reszty sojuszników.
Kilka przykładów:
W naszym sojuszu na Olousie gra para mieszkająca razem. Na późniejszym etapie gry, gdy każdy miał już po kilkanaście miast i rozpisywało się akcje, koordynator musiał bardzo pilnować, by przypadkiem te dwie osoby nie dostały tych samych graczy do atakowania, nie rzucały czarów na tych samych graczy (przy rozpiskach trzęsień), nie szpiegowały tych samych osób etc. etc.
Mało tego: trzeba było mocno pilnować, by na dwa dni przed akcją ci gracze w ogóle zaprzestali większości działań "na zewnątrz", by nieświadomie nie zablokować sobie nawzajem przyszłych celów.
Kolejna sytuacja: jeden z tych graczy chciał rzucić dla całego sojuszu rytuał przywołania nereid. Plan zakładał kilkadziesiąt rozdanych zewów, latanie do sojuszników po łaski i guzik z tego wyszło, bo do kilku graczy z wyspy nie mógł polecieć po łaski (dzień wcześniej dziewczyna wysłała wsparcie/handlowała z tymi osobami) a kolejnym kilkunastu nie mógł rzucić zewu (z tego samego powodu).
Niedawno odkryliśmy też, że nie mogą się nawet bronić, bo blokada nie pozwala na rzucania gniewów/sztormów na tych samych graczy :>
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser24557

Guest
Na pewno nie są to błędy w wyświetlaniu czasu dojścia ataku, ani błędy z Atalantą, ani na pewno nie błędy z aplikacją i powiadomieniami, więc cóż to takiego?
 
Przeredagowałem post, pisałem go na szybko i był bardzo chaotycznie napisany. Jestem miło zaskoczony, że mimo widocznych niedociągnięć tyle osób postanowiło zagłosować na TAK

Niemniej obawiam się, że szanse na wprowadzenie tych zmian w najbliższym czasie bardzo nikłe są, programiści "mają ważniejsze rzeczy do roboty".
xD
Dlatego podzieliłem propozycję na dwie części. Pierwszy jej element, czyli skrócenie czasu blokady z 48 godzin do 12 nie powinien być przesadnie ciężki do wprowadzenia w życie. O ile dobrze rozumiem starczy w kilku miejscach kodu zamienić liczbę 48 na 12 :>
To pozwoli osobom grającym na tym samym łączu doświadczyć grepolis w pełnej krasie, a nie w wersji okrojonej, gdzie co trzecie miasto/gracz z którym chcą wejść w interakcję jest za szklaną zaporą.
A z czasem (nie łudzę się że to takie hop siup) doszłaby do tego weryfikacja dwuetapowa w postaci numeru telefonu i kompletne zniesienie blokad dla osób zweryfikowanych.

Przykład niby anegdotyczny, ale wiem o co najmniej kilku parach graczy, których do kontynuacji gry zniechęciły właśnie restrykcyjne zasady gry na współdzielonym łączu. Idealne narzędzia do walki z hackerami/osobami naginającymi zasady powinny być niezauważalne dla reszty graczy, a już na pewno powinno się próbować ograniczać dotkliwość tych rozwiązań, dla osób które grają fair. Myślę, że weryfikacja numerem telefonu byłaby właśnie takim rozwiązaniem.
 
Przeredagowałem post, pisałem go na szybko i był bardzo chaotycznie napisany. Jestem miło zaskoczony, że mimo widocznych niedociągnięć tyle osób postanowiło zagłosować na TAK


Dlatego podzieliłem propozycję na dwie części. Pierwszy jej element, czyli skrócenie czasu blokady z 48 godzin do 12 nie powinien być przesadnie ciężki do wprowadzenia w życie. O ile dobrze rozumiem starczy w kilku miejscach kodu zamienić liczbę 48 na 12 :>
To pozwoli osobom grającym na tym samym łączu doświadczyć grepolis w pełnej krasie, a nie w wersji okrojonej, gdzie co trzecie miasto/gracz z którym chcą wejść w interakcję jest za szklaną zaporą.
A z czasem (nie łudzę się że to takie hop siup) doszłaby do tego weryfikacja dwuetapowa w postaci numeru telefonu i kompletne zniesienie blokad dla osób zweryfikowanych.

Przykład niby anegdotyczny, ale wiem o co najmniej kilku parach graczy, których do kontynuacji gry zniechęciły właśnie restrykcyjne zasady gry na współdzielonym łączu. Idealne narzędzia do walki z hackerami/osobami naginającymi zasady powinny być niezauważalne dla reszty graczy, a już na pewno powinno się próbować ograniczać dotkliwość tych rozwiązań, dla osób które grają fair. Myślę, że weryfikacja numerem telefonu byłaby właśnie takim rozwiązaniem.
nie no weryfikacja numerem telefonu to taki słaby pomysł, patrząc na to, że osoba z ulicy za browara zarejestruje numer na siebie XD
weryfikacja dwuetapowa byłaby spoko, ale ten numer telefonu dużo nie zmieni, a nawet mógłby pogorszyć :)
pracowałem jakiś czas w jednej z firm telekomunikacyjnych i dobrze znam ten temat xD
 
nie no weryfikacja numerem telefonu to taki słaby pomysł, patrząc na to, że osoba z ulicy za browara zarejestruje numer na siebie XD
weryfikacja dwuetapowa byłaby spoko, ale ten numer telefonu dużo nie zmieni, a nawet mógłby pogorszyć :)
pracowałem jakiś czas w jednej z firm telekomunikacyjnych i dobrze znam ten temat xD

Musisz rozwinąć co masz na myśli. I ja wiem, że to jest do obejścia. Wyobrażam sobie, że jeśli ktoś jest uparty to teraz też organizuje sobie przenośny router i łączy się z niego. Albo z hotspotu z telefonu.
A w sytuacji gdzie współdzielenie łącza upośledza grę na tyle mocno co teraz, niezbędne wydaje mi się wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli parom albo graczom mieszkającym razem dostęp do pełnej wersji gry - i dodatkowa weryfikacja jest chyba najprostszym pomysłem. No bo funkcji premium chyba z tego nie zrobimy xD
Tym bardziej że support zmusza do ustawiania współdzielenia przy najmniejszym sygnale o grze na tym samym urządzeniu/łączu.
 
Musisz rozwinąć co masz na myśli. I ja wiem, że to jest do obejścia. Wyobrażam sobie, że jeśli ktoś jest uparty to teraz też organizuje sobie przenośny router i łączy się z niego. Albo z hotspotu z telefonu.
A w sytuacji gdzie współdzielenie łącza upośledza grę na tyle mocno co teraz, niezbędne wydaje mi się wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli parom albo graczom mieszkającym razem dostęp do pełnej wersji gry. Tym bardziej że support zmusza do ustawiania współdzielenia przy najmniejszym sygnale o grze na tym samym urządzeniu/łączu.
Po prostu rozwiązanie jako weryfikacje numerem telefonu mogłaby pogorszyć sytuację na grze. Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem jak ktoś ma współdzielenie łącza to powinien móc normalnie grać atakować etc.
Jeżeli ktoś gra na multi to będzie grać, jak ktoś gra na bocie to też będzie na nim grał... Wszystko sprowadza się do natury człowieka :)
 
Czy ktoś bierze pod uwagę RODO?
Jeśli mam być kompletnie szczery to ściągnąłem po prostu pomysł od Riot Games gdzie weryfikacja numerem telefonu jest sposobem na dopuszczenie konta do clasha (czyli do weekendowych rozgrywek pseudo-turniejowych). Podaje się numer, przychodzi SMS z kodem, wstukuje się ciąg cyfr i konto jest wtedy zweryfikowane. RODO w tym wypadku reguluje chyba tylko zasady przechowywania tego numeru no i zabrania wykorzystywania go do przesyłania ofert bez wyraźnej na to zgody. Ale to musiałby się ktoś kompetentny wypowiedzieć
 
Jeśli mam być kompletnie szczery to ściągnąłem po prostu pomysł od Riot Games gdzie weryfikacja numerem telefonu jest sposobem na dopuszczenie konta do clasha (czyli do weekendowych rozgrywek pseudo-turniejowych). Podaje się numer, przychodzi SMS z kodem, wstukuje się ciąg cyfr i konto jest wtedy zweryfikowane. RODO w tym wypadku reguluje chyba tylko zasady przechowywania tego numeru no i zabrania wykorzystywania go do przesyłania ofert bez wyraźnej na to zgody. Ale to musiałby się ktoś kompetentny wypowiedzieć
Nie wspominamy na FO o innych produktach xD
 
Status
Zamknięty.
Do góry