Zwiększenie kary dla oszustów - multikonto

  • Rozpoczynający wątek janexxx1980
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za usunięciem z tabeli kar pierwszego zapisu - wykroczenia dotyczącego mul

  • Tak, powinien zostać usunięty

    Głosy: 47 54,7%
  • Nie, ma zostać jak do tej pory

    Głosy: 27 31,4%
  • Obojętne

    Głosy: 12 14,0%

  • W sumie głosujących
    86
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.
17 stron z tematami często bardzo ciekawych propozycji, ale tego tematu niestety nigdzie nie znalazłem... Większość to sondy, jednak moją propozycję chciałbym najpierw poprzeć swoim zdaniem i jestem ciekawy opinii reszty graczy.

Chodzi mi mianowicie o tabelę kar, a dokładniej - karę za multikonto:

"1.1 Multikonto (2 lub więcej kont)

Pierwsze wykroczenie: ban na 5 dni z ochroną, możliwość restartu. Gracz ma prawo wybrać jedno konto, które będzie odblokowane.

Drugie wykroczenie: ban na 5dni bez ochrony, możliwość restartu. Odblokowywane jest najsłabsze konto.

Trzecie wykroczenie: ban globalny."

Na początku zbytnio nie brałem tego pod uwagę, jednak teraz po tym jak dowiedziałem się jak gra sporo osób w Grepolis mam pytanko - czy system kar to jakiś żart???

Mam na myśli dokładnie karę za pierwsze przewinienie/złapanie multi.
Na Grepolis gram krótko, ale z tego typu grami mam do czynienia już kilka lat. Zawsze dla dzieci neo i mniej rozgarniętych była zasada - naginamy regulamin jak można byle tylko osiągnąć większe rezultaty. Tutaj natomiast zrobiła się z tego parodia.
Do czego dążę? Do faktu, że przy takim zapisie fakt posiadania multi w początkowej fazie gry pewnie przez sporą część graczy to standard. Ile osób z tego korzysta - oczywiście nie wiem. Moje stwierdzenia i wnioski jednak mają odzwierciedlenie w grze. Przecież to ociera o farsę, gdy ludzie jawnie o robią multi, wprowadzają je często do sojuszu, czasem multi to bezczelnie utworzona kopia nicku (dodana jakaś literka lub cyferka do pierwszego nicku). Mało tego - czasem w sojuszu można nawet otrzymać gotową "instrukcję obsługi" jaki program używać do zmiany IP, jak go skonfigurować aby korzystanie było bezpieczne dla użytkownika, na co zwracać uwagę by nie dostać za to bana itp. Na pytanie "po co tak robisz" odpowiedź można otrzymać w tym stylu: "a co Ty głupi? co mi zrobią? nawet jak poleci banan za mulciaka to już na jednym koncie poleci ostry tuning" itp. Mało tego, nawet niektórzy liderzy promują tego typu zasadę wśród graczy tłumacząc jak ważne jest multi na początku a potem je porzucamy przy drugim-trzecim mieście jak się już wybijemy.
Niestety, to są konkretne przykłady z gry. Jest ich DUŻO więcej.
Moim zdaniem pierwszy zapis z tabeli kar powinien całkiem zniknąć bo jest po prostu żałosny i tak powinno to wyglądać:

"1.1 Multikonto (2 lub więcej kont)

Pierwsze wykroczenie: ban na 5dni bez ochrony, możliwość restartu. Odblokowywane jest najsłabsze konto.

Drugie wykroczenie: ban globalny."

Osobiście byłbym za tym, aby ban za multi był definitywny (globalny), ale patrząc na to, że mogą faktycznie zdarzyć się osoby, które nie miały na celu celowego oszustwa i wspomagania sobie konta kontem, to ban z odblokowaniem najsłabszego konta byłby odpowiednią karą.

Reasumując, cel gry jest przecież oczywisty - przejmowanie coraz większych polis przeciwników i budowanie swojego imperium. Tylko, czy regulamin musi sprzyjać oszustom??? Początkowa faza gry jest najważniejsza, dlaczego więc tym regulaminem promujecie jawne oszustwo i dajecie pole do popisu cwaniaczkom, którzy za wszelką cenę chcą się wybić - niekoniecznie swoją aktywnością, skuteczną strategią czy kontem premium, ale właśnie oszustwem...? Chyba ktoś zapomniał powiedzenia: "Polak potrafi..."

Ten temat można zdecydowanie bardziej opisać ale nie chcę z tego robić referatu. Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii, a jeśli przychylność graczy z forum jest po stronie tępienia oszustów to jaka jest realna siła aby taki punkt regulaminu zmienić? Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Święta prawda.
Jeszcze dodać system odejmowania punktów (burzenie budynków) i skończy się ta sielanka.
 

DeletedUser17

Guest
Proszę o dodanie ankiety, inaczej pomysł zostanie przeniesiony do kosza.
 

DeletedUser

Guest
pozwolę sobie pogrubić odpowiedzi:D
Na początku zbytnio nie brałem tego pod uwagę, jednak teraz po tym jak dowiedziałem się jak gra sporo osób w Grepolis mam pytanko - czy system kar to jakiś żart???

Nie:)


"1.1 Multikonto (2 lub więcej kont)

Pierwsze wykroczenie: ban na 5dni bez ochrony, możliwość restartu. Odblokowywane jest najsłabsze konto.

Drugie wykroczenie: ban globalny."

Prędzej byłbym za 5 dniami bez ochrony i ewentualną poprawką Wszechmogącego - dodatkowo jakieś odejmowanko punktów (żadne wybieranie najsłabszego konta za pierwszym wykroczeniem)

Osobiście byłbym za tym, aby ban za multi był definitywny (globalny), ale patrząc na to, że mogą faktycznie zdarzyć się osoby, które nie miały na celu celowego oszustwa i wspomagania sobie konta kontem, to ban z odblokowaniem najsłabszego konta byłby odpowiednią karą.

a po co karać na wszystkich światach jak wykroczenie popełnił na jednym?

Pytanie z ankiety: "Czy jesteś za usunięciem z tabeli kar pierwszego zapisu - wykroczenia dotyczącego mul(tikonta)" powinno raczej brzmieć "czy jesteś za zmianą pierwszego punktu w tabeli kar".
 

DeletedUser

Guest
Można to w sumie Kurczak różnie interpretować, każdy chyba wie o co chodzi; jeśli zostanie wykluczony pierwszy punkt w regulaminie kar dotyczący multi (o co najbardziej mi chodzi) to siłą rzeczy automatycznie następuje zmiana owego regulaminu.

Ciekawy tylko jestem ile osób będzie na "nie"... pewnie wielu graczom taka opcja nie pasuje z oczywistej przyczyny hehe. Niestety - żałosne, ale prawdziwe..

Poza tym w ogóle dziwi mnie fakt, że nad tego typu "pomysłami" trzeba jeszcze w ogóle robić jakieś sondy... Taki zapis nie powinien w ogóle tu istnieć. Grepolis nie jest przecież pierwszą grą przeglądarkową, twórcy gry dostali większe pole do popisu, nie musieli powielać tylu błędów innych - widać doskonale z jakich gier wykorzystali pomysły i zdumiewa, że w tej kwestii (mam na myśli kwestię regulaminową oczywiście) powstało coś tak infantylnego jak ten zapis i nie zaczerpnęli pomysłu chociażby z ika. Ta gra na polskim serwerze jest już przecież kilka miesięcy i moim zdaniem wstyd, że osoby odpowiedzialne za grę (autorzy, pomysłodawcy, właściciele - ktokolwiek to jest) od początku dopuszczały coś takiego.
Jak pisałem powyżej - dla mnie owy zapis jest nic więcej jak tylko jawnym przyzwoleniem i promowaniem oszustów przez twórców tegoż regulaminu, co powinno w końcu się skończyć, aby sprowadzić tą grę do przyzwoitego poziomu bez podziału na "równych" i "równiejszych" .
 

DeletedUser

Guest
nie wzorowałbym się na ika. toż to konturencja:) u nich kasowane są wszystkie konta oskarżone o multi - przesada. prędzej spróbowałbym wzorować się na regulaminie plemion. jest tam podział na multikonta z nielegalnymi transportami/komendami i multikonta bez nielegalnych transportów/komend (czyli gracze mający konta by wspierać jedno i gracze mający inne konta 'na zapas'). jedno karane bez ochrony, drugie z ochroną.
 

DeletedUser

Guest
Zgadza się, że to konkurencja - tak jak wszystkie tego typu gry przeglądarkowe, jednak akurat tamten pomysł w regulaminie na ika bardzo mi się podoba. Nie ma dla mnie zrozumienia dla opcji podziału multi jak w plemionach, bo tłumaczenie typu "mam konto na zapas" jest na poziomie takiego gracza w wieku co najwyżej przedszkolnym (łagodnie rzecz ujmując).

To samo dotyczy Twojego pytania - dlaczego za drugim razem ban globalny. A no choćby po to, aby w pewnym sensie także zniechęcić innych do kombinowania. Poza tym tutaj sprawa jest prosta - chcąc grać zgadzamy się na akceptację danego regulaminu. Tak samo jak w życiu - bierzesz kredyt w banku to nikogo nie obchodzi fakt, że nie doczytałeś jakiegoś punktu na końcu małym druczkiem o dodatkowych odsetkach; skoro podpisałeś umowę to musisz się z niej wywiązać ponosząc wszystkie konsekwencje. Opcja z banem globalnym za drugą "wpadkę" z multi jest jak najbardziej sensowna - drugi raz to przecież nic innego jak kolejne, celowe obejście/złamanie danego regulaminu. Skoro ktoś łamiąc regulamin po raz pierwszy robi to z premedytacją po raz drugi znając jego skutki to dlaczego ma być znów ulgowo traktowany??? Ulga jest wystarczająca wtedy w postaci pierwszego bana, bo jakby nie było odzyskuje najmniejsze konto i ma możliwość grać dalej - to to coś w rodzaju swoistego ostrzeżenia. Popełniasz je po raz kolejny - licz się ze skutkami.

Jakbyśmy tutaj w tej kwestii długo nie dyskutowali i nie wymieniali się wzajemnie argumentami, nie zmieni to jednego i podstawowego faktu - obecny system SPRZYJA I PROMUJE MULTI. Gracze mogą wyjść z takiego prostego założenia - trzeba założyć multi i spróbować swoich sił/szczęścia, bo skoro inni tak robią to nie dam się zjeść byle komu. Zrobię drugie konto na jakiś czas, wspomogę sobie dzięki temu solidnie to pierwsze i wybiję się jak większość, a przy zdobyciu kolejnych miast porzucę/skasuję multi co by uniknąć niechcianej wpadki. W razie bana wybiorę to lepsze konto więc i tak przez te 5 dni stratny nie będę, a wręcz przeciwnie - mam i tak już nieźle zrobione miasto. Ten system przez mnóstwo osób stosowany jest CAŁY CZAS właśnie szczególnie w początkowej fazie gry, a przecież taki system jest chory... Psuje on tylko zabawę uczciwym graczom i tyle, a na to przyzwolenia być przecież nie powinno. Jednak dopóty będzie cała masa mulciaków i dzięki nim promocja "wspaniałych" graczy kosztem reszty uczciwych, dopóki ten idiotyczny zapis w regulaminie tkwić będzie i z niego nie zniknie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A ja lubię jak ktoś nie mając danych na temat multikont i ich banów wypowiada się czy coś działa dobrze czy nie. Zaczynając grę i robiąc multi gracz nie ma możliwość jakiegoś przesadnego wsparcia. Zanim zdrząży się rozwinąć zostaje zbanowany. Twierdzenie że każdy lub większość tak robi jest ignorancją, zwłaszcza że nie masz nawet przybliżonych danych na ten temat. Fakt regulamin jest dość pobłażliwy w tej kewsti ale Twoje wypowiedzi niejako odnoszą się do administracji i jej skutecznośći w przeciwdziałaniu temu procederowi. Abo mówimy o faktach albo zaczynamy spekulować co jest i co by było gdyby. Prawda jest taka że kara nikogo nie ominie. Może nie dostanie bana pierwszego dnia od założenia drugiego czy entego konta ale i tak wkońcu zostanie zbanowany. A mówienie że przez ten czas się "wspomoże" jest śmieszne. Do czasu kiedy wioski mogłyby przesyłać znaczące ilości surowców już dawno zostaną wykluczone z gry.
 

DeletedUser

Guest
Dyskusja w temacie schodzi troszkę z obranego przeze mnie toru, ale postaram się szybciutko odpowiedzieć Panu na kilka rzeczy nie zagłębiając się zbytnio, bo nie o to tu chodzi.

"A ja lubię jak ktoś nie mając danych na temat multikont i ich banów wypowiada się czy coś działa dobrze czy nie."
Rozumiem, że chodzi o statystyki osób zbanowanych. Z oczywistych względów nie, ale przemawia w tym fragmencie zgubna pewność... posiada Pan może ciekawszą statystykę - multi wciąż nie zbanowanych? Pytanie retoryczne oczywiście. Sądzę jednak, że byłaby to o wiele ciekawsza lista:)

"Zaczynając grę i robiąc multi gracz nie ma możliwość jakiegoś przesadnego wsparcia. Zanim zdrząży się rozwinąć zostaje zbanowany. "
Może nie będę używał słowa "bzdura" bo ktoś mógłby poczuć się urażony, więc napiszę bardziej łagodnie - mija Pan się z prawdą :) To ilu graczy zbanujecie nie oznacza jacy skuteczni jesteście. Wystarczy przeglądarka FF plus odpowiedni program i można mieć na jednym świecie nawet i 100 kont - oby tylko czasu na ich obsługę starczyło... Sprawdza się to zarówno w plemionach, na ika jak i tu - wiele osób nie narzeka i wiedzie im się dobrze :)

"Twierdzenie że każdy lub większość tak robi jest ignorancją, zwłaszcza że nie masz nawet przybliżonych danych na ten temat. Fakt regulamin jest dość pobłażliwy w tej kewsti ale Twoje wypowiedzi niejako odnoszą się do administracji i jej skutecznośći w przeciwdziałaniu temu procederowi."

Nigdzie nie użyłem słowa "każdy" - to po pierwsze. Poza tym moje odpowiedzi Pan źle zrozumiał - nie odnoszą się one do Administracji typu GO, SGO, modki itp. Jednym słowem cała ta charytatywna ekipa. Pisałem wyraźnie o kim mowa. Administracja forum i gry to górnolotna nazwa niezbyt współgrająca z ekipą Inno, która to za grę odpowiada i to ona czerpie z niej przecież profity. Ale to już przecież inna sprawa i inny temat. Wy dostajecie narzędzia do tego takie jakie dostajecie i tyle. Jeżeli szef swojemu pracownikowi kupi mało wydajny i wolny komputer, to wina pracownika że wolno i mało efektywnie pracuje? Chyba nie. Dopóki będziecie mieć takie narzędzia do sprawdzania a gry głównie będą się opierać na obecnych zabezpieczeniach (pamięć podręczna ciastek, java i inne pierdółki o których pisać nie będę - jednym słowem śmiech na sali) to zawsze będą takie sytuacje typu multi.

"Abo mówimy o faktach albo zaczynamy spekulować co jest i co by było gdyby"
A jakie fakty Pan ode mnie oczekuje? Mam podać nicki i świat żeby było Wam łatwiej? Chyba troszkę przesada :) Mogę napisać jedynie tyle, że w sumie kilkunastu kolegów od marca gra na polskim Grepolis zaczynając na mulciakach i dobrze im się wiedzie, żadnych banów nie mieli i mieć nie będą (bo i nic się nie zmienia).

"Może nie dostanie bana pierwszego dnia od założenia drugiego czy entego konta ale i tak wkońcu zostanie zbanowany. A mówienie że przez ten czas się "wspomoże" jest śmieszne. Do czasu kiedy wioski mogłyby przesyłać znaczące ilości surowców już dawno zostaną wykluczone z gry."
Bana nie dostanie wcale, bo po rozbudowie pójdzie mulciak do kasacji i tyle go widzieli.

"Fakt regulamin jest dość pobłażliwy w tej kwesii"
No w końcu mamy jakieś cechy wspólne...:D i tu się z Szanowym Panem całkowicie zgadzam :) Taka to wyszła dyskusja mająca wiele pobocznych wątków, ale na szczęście pointa jest identyczna - REGULAMIN JEST DOŚĆ POBŁAŻLIWY W TEJ KWESTII jak sam Pan przyznał. Dlatego kończąc swoje wywody pytaniem "to dlaczego nic z tym w końcu nie zrobicie aby zostało to zmienione???" tymi słowami żegnam się na dziś z Wami życząc miłej nocy wszystkim graczom, bo rano czas wstawać do pracy :)
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem, że chodzi o statystyki osób zbanowanych. Z oczywistych względów nie, ale przemawia w tym fragmencie zgubna pewność... posiada Pan może ciekawszą statystykę - multi wciąż nie zbanowanych? Pytanie retoryczne oczywiście. Sądzę jednak, że byłaby to o wiele ciekawsza lista:)



Może nie będę używał słowa "bzdura" bo ktoś mógłby poczuć się urażony, więc napiszę bardziej łagodnie - mija Pan się z prawdą :) To ilu graczy zbanujecie nie oznacza jacy skuteczni jesteście. Wystarczy przeglądarka FF plus odpowiedni program i można mieć na jednym świecie nawet i 100 kont - oby tylko czasu na ich obsługę starczyło... Sprawdza się to zarówno w plemionach, na ika jak i tu - wiele osób nie narzeka i wiedzie im się dobrze :)



Nigdzie nie użyłem słowa "każdy" - to po pierwsze. Poza tym moje odpowiedzi Pan źle zrozumiał - nie odnoszą się one do Administracji typu GO, SGO, modki itp. Jednym słowem cała ta charytatywna ekipa. Pisałem wyraźnie o kim mowa. Administracja forum i gry to górnolotna nazwa niezbyt współgrająca z ekipą Inno, która to za grę odpowiada i to ona czerpie z niej przecież profity. Ale to już przecież inna sprawa i inny temat. Wy dostajecie narzędzia do tego takie jakie dostajecie i tyle. Jeżeli szef swojemu pracownikowi kupi mało wydajny i wolny komputer, to wina pracownika że wolno i mało efektywnie pracuje? Chyba nie. Dopóki będziecie mieć takie narzędzia do sprawdzania a gry głównie będą się opierać na obecnych zabezpieczeniach (pamięć podręczna ciastek, java i inne pierdółki o których pisać nie będę - jednym słowem śmiech na sali) to zawsze będą takie sytuacje typu multi.
A jakie fakty Pan ode mnie oczekuje? Mam podać nicki i świat żeby było Wam łatwiej? Chyba troszkę przesada :) Mogę napisać jedynie tyle, że w sumie kilkunastu kolegów od marca gra na polskim Grepolis zaczynając na mulciakach i dobrze im się wiedzie, żadnych banów nie mieli i mieć nie będą (bo i nic się nie zmienia).

Bana nie dostanie wcale, bo po rozbudowie pójdzie mulciak do kasacji i tyle go widzieli.

1. Widać że nie masz pojęcia o systemie szukania multi w tej grze i lepiej niech tak zostanie.

2. Tu kolejny dowód na to jaką niewiedzą dysponujesz. Proszę spróbować, chętnie udowodnie jak niewiele ma to wspólnego z prawdą.

3. Kolejna rzecz w której znasz nas zakres obowiązków i wiesz za co odpowiadamy a za co nie.

4. Znów to samo zgubne myślenie.

Podsumowując. Proszę się nie wypowiadać nie znając systemu,możliwości oraz zakresu obowiązków administracji. Bo takimi herezjami tylko utwierdzasz innych jak łatwo nas oszukać oraz że multi w tej grze to nagminne zjawisko i należałoby zbanować pół jeśli nie cały serwer co znacząco odbiega od stanu faktycznego. Wątek miał być na temat kar na nie sposobu ich egzekwowania. Dalsze komentowanie będzie przejawem próżności i chęci zaistnienia niż rzeczowej rozmowy prowadzącej do jakichś zmian.
 

DeletedUser

Guest
Miałem napisać Panu kolejną dłuższą odpowiedź, bo jako osoba, która jednak ma jakiekolwiek pojęcie o tej pracy (kilka miesięcy mod forum i potem ponad rok jako GO na dwóch światach w podobnej grze u konkurencji z gameforge) mógłbym zdecydowanie podważyć Pana zdanie w wielu kwestiach, ale nie o to tu chodzi i nic z tego nie wynika dla tematu. Bardzo pasuje tu cytat z Pana sygnatury, jest wręcz idealny do tego tematu:

"Jeśli nie rozumiesz przyczyny, dla której coś się dzieje, zadaj sobie pytanie: co z tego może wyniknąć, a przede wszystkim - KTO NA TYM SKORZYSTA?"

No właśnie - kto na tym (s)korzysta dzięki temu zapisowi w regulaminie, sprawa jest oczywista. Trzymając się zasady "admin ma zawsze rację, nawet jak nie ma racji" kończę dziękując Panu za tą jakże przemiłą, niezmiernie pouczającą, oraz merytoryczną dyskusję i chyba nie ma sensu, aby jeszcze ktokolwiek wypowiadał się w owym temacie, bo jak widać zagłębianie się w tą kwestię bardziej brnie w niebezpieczne i niewygodne dla niektórych rejony. W sondzie jest wszystko napisane - kto ma ochotę się wypowiedzieć to zapraszam do głosowania, szkoda tracić czas na jakiekolwiek dalsze wywody w tej kwestii. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
co do samego pomysłu o zmianę regulaminu to teżbym isę nei cackał z tymi co zostaną wykryci... ale...

moje rozwiązanie by było pośrednie,

oczywiście 2 typy jak już były wspomniane:
w przypadku wykrycia jakiegoś multi wprowadziłbym 2 dni z ochroną by ta osoba mogła ewentualnie złożyć zażalenie i w razie co udowodnić swoją niewinność...
po tych 2ch dniach jej wioski wyświetlały by się na czerwono i były by już bez ochrony
dzięki temu każdy w okolicy gracz wiedziałby że to jest łatwy łup

co do samego sprawdzania co jest mlulti a co nie to nie wiem jak dokładnie tutaj jest
na pewno jest inny system niż w podobnych grach tego typu z rodziny gameforge
ale to co nie podlega wątpliwością są logi z których w łatwy sposób można wykryć powiązania kont

prawdą jest że zaawansowany użytkownik jakby się postarał mógłby mieć kilka kont
ale max 2-3 by nie zostać wykrytym... i tu nie chodzi o samo IP to jest tylko stereotyp w który wierzy mnustwo osób... i dobrze dzięki temu wpadają i może uczą się na błędach ;)
a pewnie mało z tych osób wie że każdy komputer ma swój unikalny adres i nie... nie jest to IP ;)
 

DeletedUser

Guest
w przypadku wykrycia jakiegoś multi wprowadziłbym 2 dni z ochroną by ta osoba mogła ewentualnie złożyć zażalenie i w razie co udowodnić swoją niewinność... po tych 2ch dniach jej wioski wyświetlały by się na czerwono i były by już bez ochrony
dzięki temu każdy w okolicy gracz wiedziałby że to jest łatwy łup
nikt z administracji nie będzie się cackał w ten sposób. nie jesteśmy robotami by sprawdzać komu minęły 2 dni bana gdy zbanowanych jest kilkadziesiąt lub kilkaset kont a banować trzeba kolejnych.
 

DeletedUser

Guest
A jak dajecie komus 24h bana za bluzgi to recznie sciagacie? Nie wierze :p
Do takich rzeczy to automat jest (a przynajmniej powinien byc).
 

DeletedUser

Guest
jestem jak najbardziej za bo to przykróci nosa cwaniaczkom. tylko ze jest jeden problem(sami prowadzący grę nie sa w stanie wykryć wszystkich multikonto). wiekuistość graczy sobie olewa ten fakt ze ktoś ma mulit konto mówiąc np"mi nie przeszkadza to niech se gra" lub coś w tym stylu. byłbym też za wprowadzeniem nagrody za prawidłowe wskazanie mulit kont(np w postaci kilku złotych monet) a za blednę wskazanie jakaś kara żeby niepotrzebnie głowy nie zawracać(twierdząc "a nóż się uda"). multikonto powinno być karane banem z ochroną a w przypadku gdy multikonto sie potwierdzi kasacja wszystkich kont
 

DeletedUser

Guest
Sytuacja moze i inna ale tak czy siak ban jest ograniczony czasowo. Wiec co za problem ustawic automat na zdjecie ochrony zamiast na zdjecie bana? Ofc to Inno musi pomieszac w kodzie a nie Wy (zakladajac ze w kodzie nie ma takiej opcji).
 

DeletedUser

Guest
A jeśli nie mamy takich narzędzi?:) nie ma co kombinować.... albo ban z ochroną albo bez.
 

DeletedUser

Guest
byłbym przychylny do pierwszej propozycji zmian w tym regulaminie
niemniej ja rozumiem fakt że może się zdarzyć że człowiek zostanie niesłusznie zbanowany na 5 dni (człowiek jak i maszyna też sie mylą)
dlatego jednak musi być pierwszy ban z ochroną

musi ale wolał bym gdyby ban za takie przewinienia był bez ochrony

ochrona ma na celu odwołania jaki sie zastanowienia i ew wyciągnięcia wniosków że tak sie nie opłaca i nie można ale druga wpadka to definitywne igranie kto kogo przechytrzy

dlatego też drugi ban nie ma możliwości mieć ochrony w tego typu sprawach
ja bym wydłużył na co najmniej 14 dni tego drugiego bana (miesiąc to trochę długo) dodatkowo

można by wprowadzić pewne złagodzenie ale gdyby ta druga kara była dłuższa niż proponowane dwa tygodnie - wówczas np złagodzeniem kary mogło być po tych dwóch lub jednym tygodniu wybrania i odblokowania sie (przyznania sie do podwójnego złamania zasad gry i świadomy pouczenia co grozi za 3 razem) jednego z kąt i przez pierwsze kilka dni (5-7) byłby na przymusowym urlopie wliczonym w sumę dni wolnych od urlopu

piszecie że multikonto różni sie od siebie od innych multikont (sposób ich wykorzystywania)
moim zdaniem łamanie zasad świadome jest bezwzględnie nagradzane tak samo niezależne od intencji czy przeznaczenia
prowadzisz gre na kilu kontach na raz by czerpać jakiekolwiek korzyści z nich czy to bezpośrednio czy przez wymianę/obracanie/handlowanie korzyści na korzyść jakiegokolwiek twojego konta zasługuje na taka sama kare

tak samo było by z kara na przeklinanie czy rasizm np
za rasizm na żydach ban na tyle dni
ban za rasizm na afroamerykanach tyle dni
za przeklinanie tyle
za ocenzurowane przeklinanie tyle
... itd itp
toż to absurd ban powinien być sprawiedliwy dla każdego

przeklinasz ban taki
rasizm ban taki
multi ban taki
itd itp
 
Status
Zamknięty.
Do góry