Zwiększenie kary dla oszustów - multikonto

  • Rozpoczynający wątek janexxx1980
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za usunięciem z tabeli kar pierwszego zapisu - wykroczenia dotyczącego mul

  • Tak, powinien zostać usunięty

    Głosy: 47 54,7%
  • Nie, ma zostać jak do tej pory

    Głosy: 27 31,4%
  • Obojętne

    Głosy: 12 14,0%

  • W sumie głosujących
    86
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
niemniej ja rozumiem fakt że może się zdarzyć że człowiek zostanie niesłusznie zbanowany na 5 dni (człowiek jak i maszyna też sie mylą) dlatego jednak musi być pierwszy ban z ochroną

dlatego też drugi ban nie ma możliwości mieć ochrony w tego typu sprawach
ja bym wydłużył na co najmniej 14 dni tego drugiego bana (miesiąc to trochę długo) dodatkowo

1. i to jest argument za niezmienianiem pierwszego bana za mutli

2. po co 14 dni? trochę długo. jak juz wydłużać to do 7 dni. i tak wybierane jest najsłabsze konto...
 

DeletedUser

Guest
Jestem jak najbardziej za, zwłaszcza, że teraz multi zaczęły mi się rzucać bardzo w oczy... Odświeżam temat :D
 

DeletedUser7343

Guest
Dobra co tu dużo gadać i się powtarzać.
podsumowując:
1.multi rzuca się w oczy,trzeba to skrócić.
2.dlaczego pierwszy ban bez ochrony?Z tego co wiem istnieje opcja ''sprzeciw'',jeżeli ktoś się wytłumaczy to można zdjąć ban, a jeżeli ban słuszny to jest i nauczka.
3.Pierwsza kara NIC NIE WNOSI,oprócz tego ,że dopiero druga coś daje.

Jeszcze ktoś wspominał o nagrodzie za wskazanie multi-nagrodą jest duma i satysfakcja :p

Jak najbardziej ZA
 

DeletedUser

Guest
Dropsy, co do punktu drugiego... Trzeba wziąć pod uwagę że niesłusznie zbanowana osoba jest najpierw karana, a później daje się jej prawo do obrony, co jest troche nie fair, bo masz szansę na wytłumaczenie dopiero gdy kara trwa i jesteś pozbawiony dostępu do swojego konta. Niestety przy tempie w jakim administracja raczy odpisywać na sprzeciw (odpowiedzi co kilka, czasem nawet kilkanaście godzin.. choć trzeba przyznać... niekiedy bywa krócej :p), dodając do tego fakt że niektórzy z władz są bardzo uparci w swoich stanowiskach i nieufni... jest bardzo prawdopodobne że sprawy nie zdążysz wyjaśnić przed zakończeniem kary, choć de facto jesteś niewinny.
 

DeletedUser6708

Guest
Można to w sumie Kurczak różnie interpretować, każdy chyba wie o co chodzi; jeśli zostanie wykluczony pierwszy punkt w regulaminie kar dotyczący multi (o co najbardziej mi chodzi) to siłą rzeczy automatycznie następuje zmiana owego regulaminu.

Ciekawy tylko jestem ile osób będzie na "nie"... pewnie wielu graczom taka opcja nie pasuje z oczywistej przyczyny hehe. Niestety - żałosne, ale prawdziwe..

Poza tym w ogóle dziwi mnie fakt, że nad tego typu "pomysłami" trzeba jeszcze w ogóle robić jakieś sondy... Taki zapis nie powinien w ogóle tu istnieć. Grepolis nie jest przecież pierwszą grą przeglądarkową, twórcy gry dostali większe pole do popisu, nie musieli powielać tylu błędów innych - widać doskonale z jakich gier wykorzystali pomysły i zdumiewa, że w tej kwestii (mam na myśli kwestię regulaminową oczywiście) powstało coś tak infantylnego jak ten zapis i nie zaczerpnęli pomysłu chociażby z ika. Ta gra na polskim serwerze jest już przecież kilka miesięcy i moim zdaniem wstyd, że osoby odpowiedzialne za grę (autorzy, pomysłodawcy, właściciele - ktokolwiek to jest) od początku dopuszczały coś takiego.
Jak pisałem powyżej - dla mnie owy zapis jest nic więcej jak tylko jawnym przyzwoleniem i promowaniem oszustów przez twórców tegoż regulaminu, co powinno w końcu się skończyć, aby sprowadzić tą grę do przyzwoitego poziomu bez podziału na "równych" i "równiejszych" .


zagłosowałem niechcący na nie ale jestem na tak i to zdecysowanie. autor postu mnie w pełni przekonał swoja propozycjią, to rzeczywiscie trzeba ukrucic. korzysi z multi są wieksze niz ban w zdecysowanej wiekszosci przypadków tak jak wspomniano. może trzeba wydłuzć kare do 10 dni? ciekawi mnie tez ile osób tak gra...
 

DeletedUser

Guest
multi

glos na tak. ja poszedlbym jeszcze dalej ... za kazde oszustwo (udowodnione) usuniecie z gry. zniósłbym stopniowanie kar a wprowadzil 5 dniowy okres na rozstrzygniecie ewentualnego sporu bez blokowania konta. po 5 dniach jesli delikwent sie nie wybroni - koniec gry.
 

DeletedUser

Guest
System "kar" to żart, w 99% gier multikonto to największe przewinienie i karane jest natychmiastowym banem na wszystkie konta (często połączone z blokadą IP czyli wyłączeniem z gry na zawsze) a w Grepolis gracz traktowany jest po macoszemu, 5 dni bana i jeszcze z ochronką a potem jeszcze ta idiotyczna możliwość wyboru konta które zostanie odblokowane? Co to jest? Przecież oszust to najgorszy przestępca, a z przestępcami się nie negocjuje wielkości kary a tym bardziej nie daje im możliwości wyboru, który z przedmiotów jakie ukradli może sobie zatrzymać! W ten sposób gracz który ma powiedzmy 6 multikont z 8-10 miastami i jedno główne na 30-40 albo i więcej (ktore dzięki ochronie militarnej i wsparciu handlowemu tak się rozwineło) w momencie bana zachowuje sobie to największe, zbanowane miasta przejmują sojusznicy i gracz nie otrzymał ŻADNEJ faktycznej kary!!! Moim zdaniem za pierwsze przewinienie ban 5 dni, restart kont od zera (z dodatkową karą - zakaz grania na serwerze na którym były te multikonta), drugie przewinienie - ban na IP. Dodatkowo moim zdaniem granie dwóch osób z tego samego IP na jednym serwerze powinno być zabronione - jest tyle różnych serwerów że bracia albo koledzy z pokoju z akademika mogą sobie wybrać każdy inny byle nie ten na którym gra druga osoba! A granie we dwóch na tym samym serwerze, nawet jeżeli TEORETYCZNIE gracze się nie wspierają militarnie i handlowo jest troszkę patologiczne (np. poprzez bycie kretem w jedym sojuszu i dawanie znać o ruchach koledze który jest we wrogim sojuszu).
 

DeletedUser4

Guest
Ban na IP w naszym kraju mija sie z celem - za duzo graczy ma zmienne IP (np. neostrada). Dlaczego? Wystarczy chwile pomyslec...
 

DeletedUser

Guest
Ponoć moderatorzy mają sposób na banowanie Dzieci Neo, tak przynajmniej przechwalają się w każdej jednej grze MMO, jakiś ban na IP globalne czy coś takiego. Przy okazji niestety cierpią "niewinne ofiary" (bo ten sam IP globalny ma jeden blok na osiedlu albo nawet jedna ulica domków jednorodzinnych, więc każdy kto ma konto na Grepolisie musi najpierw przejść się po bloku i wypytać sąsiadów, czy ich dzieciaki nie grają w Grepolis i czy nie mają przypadkiem multikont :)

Z drugiej strony - jak komuś zbanują konto z 20-30 miastami które budował wiele miesięcy to jest to już samo w sobie wystarczającą karą i jak koleś chce to niech sobie zakłada je znowu i buduje od zera na legalu...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
U nas nie ma czegoś takiego jak ban na IP :) a ban globalny oznacza, że konto zostało zablokowane na każdym świecie :)
Lysteria, może i masz trochę racji (mimo że porównanie multikonta do przestępstwa w świecie realnym to trochę przesada:)), ale za pierwszym razem nie karałbym od razu tak mocno (na pewno musi być to ban z ochroną). za drugim owszem - można by dawać globala (nie mylić z banem na IP którego tutaj nie ma). nie miałbym nic przeciwko :) zawsze to mniej roboty... aczkolwiek z doświadczenia wiem, że multi po raz drugi to rzadkość.
Gra 2 lub więcej osób z jednego IP na jednym serwerze nie może być zabroniona. Patrz na początek grepolis - tylko 2 światy. Daje to możliwość gry tylko 2 osobom na tym samym IP. Jeżeli jedno IP jest rozciągnięte na całe osiedle lub kilka bloków, może to blokować dostęp do gry paru osobom.
Krety były są i będą, niezależnie czy z jednego czy z kilku IP (niezależnie, czy z tego samego miasta czy z 2 różnych). jak wspomniałem wcześniej IP może być rozciągnięte na całe osiedle, może być też inne w każdym domu. tak więc dobry sąsiad może być moim kretem bez względu na IP.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Haloooo, panie Kurczaku czas się obudzić z zimowego snu :) czasy dwóch serwerów już dawno mineły! W tej chwili mamy 12 serwerów i kolejny w drodze, prędzej zabraknie nam greckich nazw liter alfabetu niż możliwości serwerowych dla nowych graczy! Na jednym IP może grać maksymalnie 2-4 osoby (bo tyle statystycznie ma dostęp do jednej linii neostrady), sieci radiowe w których jeden adres IP mialo po kilka czy nawet kilkanaście osób z jdnego bloku czy akademika już dawno odeszły w niepamięć, a i Grepolis nie jest chyba aż tak popularne żeby w każdym bloku miało komplety graczy :)

Multikonta to JEST okradanie ludzi, przynajmniej tak długo jak Grepolis jest grą płatną - w sumie każdą opcję premium (oprócz Zarządcy - zwiększenia ilości budynków w kolejce budowy) da się uzyskać mając multikonto (wiecej surowców - przesyłając kasę z multifarm, łaski - rzucanie łask z multifarm na główne konto, bonus wojskowy i morski - "zmiękczanie" wroga z innych kont i dosyłanie wsparcia). De facto grając w ten sposób otrzymujemy znacznie więcej niż osoba, która wykupuje premium a więc w pewnym stopniu okradamy ją uzyskując przewagę, której nie da się osiągnąć premką a nie płacąc za to ani złotówki. No i oczywiscie multikonciarz który "wyzeruje" osobę która wykupiła sobie premkę np. na pół roku licząc na dłuższą grę, też ją okrada, bo osoba taka pewnie po porażkach militarnych zrezygnuje z gry, a zapłaconej kasy nie da się zwrócić ani też przelać na inne konta.
 

DeletedUser

Guest
Ale przychodzą czasy 2.0 ;) jak się ludzie rzucą na nowe światy to szybko miejsc zabraknie i będzie sytuacja jak z początku :)

w bloku może nie uzbiera się więcej niż 2-3 graczy (chodź widziałem przypadki że kilka osób z bloku grało) ale gdy IP jest rozrzucone na całe osiedle to te naście graczy można zebrać...
 

DeletedUser

Guest
Miałem napisać Panu kolejną dłuższą odpowiedź, bo jako osoba, która jednak ma jakiekolwiek pojęcie o tej pracy (kilka miesięcy mod forum i potem ponad rok jako GO na dwóch światach w podobnej grze u konkurencji z gameforge) mógłbym zdecydowanie podważyć Pana zdanie w wielu kwestiach, ale nie o to tu chodzi i nic z tego nie wynika dla tematu. Bardzo pasuje tu cytat z Pana sygnatury, jest wręcz idealny do tego tematu:

"Jeśli nie rozumiesz przyczyny, dla której coś się dzieje, zadaj sobie pytanie: co z tego może wyniknąć, a przede wszystkim - KTO NA TYM SKORZYSTA?"

No właśnie - kto na tym (s)korzysta dzięki temu zapisowi w regulaminie, sprawa jest oczywista. Trzymając się zasady "admin ma zawsze rację, nawet jak nie ma racji" kończę dziękując Panu za tą jakże przemiłą, niezmiernie pouczającą, oraz merytoryczną dyskusję i chyba nie ma sensu, aby jeszcze ktokolwiek wypowiadał się w owym temacie, bo jak widać zagłębianie się w tą kwestię bardziej brnie w niebezpieczne i niewygodne dla niektórych rejony. W sondzie jest wszystko napisane - kto ma ochotę się wypowiedzieć to zapraszam do głosowania, szkoda tracić czas na jakiekolwiek dalsze wywody w tej kwestii. Pozdrawiam.

iealna wypoiedź dla wszystkich próbujących coś zmienić bo po pierwsze nie zabija sie od razu gracza który znosi złote jajka a po drugie gracz który dostanie pierwszy punkt tego regulaminu może lub ma szansę sie poprawić...

po trzecie używanie multi kont prędzej czy później zostanie złapane tylko (prędzej czy później zależy od modów gry)

także głosuję na punkt drugi tej sondy
 

DeletedUser

Guest
kolega zapomniał o jednej sytuacji

dzieci graja w tą gre w szkole
wyobrax sobie całą klasę ( nawet pół) grająca na jednym łączu.
ładna zabawa dla nich - kazdy w innym soju - każdy mówi każdemu wszystko , ale za to ile wspólnych tematów.
Na wspólnym łączu sa np 2 h dziennie po powrocie do domu każdy gra na innym.
I jak tu mówic o 2-4 graczach ???
Co zrobisz z takimi graczami ???
uznasz ich za multikonta ??
Nikt nikomu nie musi przekazywac hasła , każdy gra osobno , ale co robic na informatyce ??
Takich graczy takze ukażesz ???
 

DeletedUser

Guest
wybacz kurczak
moja wypowiedź dotyczyła raczej pana Lysteria
 

DeletedUser

Guest
Oj chyba ktoś nie czytał Tabeli Kar i Regulaminu. Jedyne co takim graczom grozi to ban za niezaznaczone granie z jednego łącza.

No i takie coś jest bezsensu;) A wiesz dlaczego? Bo te osoby przez takie coś potem nie mogą sobie pomagać chociaż tak naprawdę grają na innym adresie IP, więc za zalogowanie się na 1-2h moim zdaniem nie powinno być uznawane za multi konto. Zresztą to zależy od admina czy jest normalną osobą czy...
 

DeletedUser

Guest
I tu się zgodzę. Powinna być opcja anulowania danego gracza z listy w "Współdzielenie łącza internetowego". Już tego doświadczyłem ;/ Co jak np. bd chciał u kol. wejść na minuktę na gp (zaznaczam współdzielenie) a potem juz nie wchodzić (na jego kompie) - później nie mogę mieć żadnego kontaktu 'militarno-ekonomicznego' z tym kolegą, bo nie mogę odznaczyć współdzielenia ;(
 

DeletedUser

Guest
można anulować gracza z listy współdzielenia łącza:

Jeżeli dwoje lub więcej graczy dzieli jedno łącze internetowe w ciągu jednego lub więcej dni (rodzina, szkoła, miejsce pracy), należy to wpisać w ustawieniach. Taki wpis można usunąć najwcześniej po trzech dniach, pod warunkiem, że już się nie gra z jednego łącza internetowego.
dalej napisane jest:
Podczas gdy aktywna jest funkcja "dzielenie łącza" i w ciągu 48 godzin od skasowania wpisu o dzieleniu łącza, niedozwolone są wspólne działania wymierzone przeciwko innym graczom
 
Status
Zamknięty.
Do góry