[Filmy i Książki] Twój ulubiony serial

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Eh...co Wy widzicie w tym TWD? Oglądać, oglądałem, ale jak dla mnie, to ciągnie się to jak flaki z olejem i wieje nudą:) Podobnie jak Homeland, który chwali wiele osób...zupełnie nie trafił w mój gust, a powinien:)

Z ciekawszych tytułów, to numerem jeden w ostatnim czasie jest dla mnie Rectify. Serial, który coś sobą prezentuje i trzeba przy nim trochę pomyśleć:)

Do tego można dorzucić Californication, Dextera, HIMYM (choć ostatnie dwa sezony mocno kiepskie, a oni jeszcze spin-offa chcą puszczać), TBBT, Person of Interest

Z tych aktualnie emitowanych, to warto zwrócić uwagę na The Blacklist (bije rekordy popularności) i Sleepy Hollow (nie trawię zbytnio takiego klimatu, ale ten serial wyjątkowo przypadł mi do gustu)

Z klasyki, to gorąco polecam obejrzeć Entourage i Jericho. The Wire, czy Oz też niczego sobie:)



PS: Tak, oglądam to i jeszcze wiele, wiele innych seriali:) Lista obejrzanych przeze mnie pozycji sięga prawie 200 tytułów (tyle mam folderów na kompie, ale część mogła zostać usunięta i nawet mogłem o nich zapomnieć)...z czego około 30-50 seriali oglądam na bieżąco, czy też oglądam starsze pozycje, których nie dane mi było wcześniej obejrzeć. Jakby nie patrzeć, to jestem uzależniony od seriali i to się leczyć chyba powinno:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ja zacząłem oglądać ostatnio Arrow :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

To jest już cały 4 sezon? Te kilka odc inków?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Nie no jeszcze sie nie skończył 4 sezon.
Tu masz rozpiske :p

sezon 4
odcinek 1
13 października 2013
(USA)
14 października 2013
(Polska)
30 Days Without an Accident
odcinek 2
20 października 2013
(USA)
21 października 2013
(Polska)
Infected
odcinek 3
27 października 2013
(USA)
28 października 2013
(Polska)
Isolation
odcinek 4
3 listopada 2013
(USA)
4 listopada 2013
(Polska)
Indifference
odcinek 5
10 listopada 2013
(USA)
11 listopada 2013
(Polska)
Internment
odcinek 6
17 listopada 2013
(USA)
18 listopada 2013
(Polska)
Live Bait
odcinek 7
24 listopada 2013
(USA)
25 listopada 2013
(Polska)
Dead Weight
odcinek 8
2 grudnia 2013
(Polska)
Too Far Gone
odcinek 9
9 lutego 2014
(USA)
odcinek 10
luty 2014
(USA)
odcinek 11
2014
(USA)
odcinek 12
2014
(USA)
odcinek 13
2014
(USA)
odcinek 14
2014
(USA)
odcinek 15
2014
(USA)
odcinek 16
2014
(USA)
2014
(Polska)
powrót na górę strony
sezon 5
odcinek 1
2014
(USA)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

No jaka masakra :(
Znasz jakies seriale podobne do TWD?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Szkoda :( Będe musiała czegoś sobie poszukać :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Hehe...skoro są tu fani TWD, to może tutaj uzyskam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie...na czym polega "fenomen" serialu? Oglądam i oglądam, nie mogąc się nadziwić, co ludzie w nim widzą. Świat opanowały zombiaki, garstka ludzi chce przeżyć i ucieka przed nimi, czy też je "zabija". Tematyka przerabiana miliony razy w podrzędnych horrorach, a tutaj serial ma ogromną rzeszę widzów...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Jak ci sie nie podoba ten serial to nie pisz ale odpowiem ci na to pytanie.

Oni nie uciekają tylko szukają schronu przed nimi. Gdyby mogli to by ich nie zabijali, ale muszą by się bronić. A głównym ich celem jest nie zabijanie zombiaków, lecz przetrwanie.
Hehe...skoro są tu fani TWD, to może tutaj uzyskam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie...na czym polega "fenomen" serialu?

Wydaje mi się, że fenomen tego serialu polega na tym, iż ukazuje zwykłych ludzi, którzy mają swoje problemy, bolączki, zachwyty. Wyzbyto się tutaj idealizacji bohaterów, nie ma przekolorowania, przez co są widzowi bliżsi. Jak wszyscy, tak i oni popełniają błędy, (czasami są one absurdalne, ale kto takowych nie uświadczył) prowadzą w miarę normalną egzystencję jeżeli mówimy o kwestii relacji, starają sobie ułożyć życie, wprowadzić na nowo człowieczeństwo. Dominują tutaj rzeczy, którymi każdy by się zapewne kierował w zaistniałej sytuacji. Grono osób mówi, iż zachowanie bohaterów jest sztucznie, nieprawdziwe, ale prawda jest taka, że wszyscy bez wyjątki zachowywaliby się podobnie, a nie niczym Rambo brnęli przez kolejne hordy zombie. Same zmiany zachodzące w bohaterach zawierają ogromną dozę realizmu, co widać gołym okiem.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Hehe...nie przestanę oglądać, mimo tego, że nie mam o nim zbyt dobrego zdania. Ot, uzależnienie:) Bardzo niewiele jest takich projektów, które porzuciłem całkowicie po obejrzeniu kilku odcinków. Jak już zaczynam coś oglądać, to oglądam do końca. Do części z tych porzuconych tytułów jednak też wracam, jak choćby ostatnio do Lie to me.

Wiem, jestem dziwny, ale co zrobić. Seriale, to takie moje drugie życie.


A co do TWD, to może źle się wyraziłem z tą "ucieczką"...chodziło mi właśnie o poszukiwanie bezpiecznego miejsca, gdzie można spokojnie żyć, co często sprowadza się do ucieczki z miejsce, gdzie pojawiają się zombiaki w dużych liczbach. Mogę się przychylić do Twojego spojrzenia na realia panujące w tym serialu. Coś w tym jest...jednak, mnie osobiście dłuży się strasznie każdy odcinek.


PS: Może ktoś jeszcze postara się znaleźć coś w TWD, co mnie bardziej zmobilizuje do oglądania kolejnych odcinków? :)
 
Odp: Twój ulubiony serial

Oglądam tylko Wikingów na History jakoś nie fascynują mnie zombie i tym podobne postacie.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Widzę, że są tu fani TWD. Brawo, uwielbiam ten serial zacząłem od końca sezonu 3 i teraz w necie oglądam od jedynki w górę. Jak się podobała pierwsza część 4 sezonu:) ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Na początku 4 sezonu było troche nudno ale jak pokazali gubernatora to już było ciekawie :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ale gubernator już nie żyje, wreszcie! Ciekawe czy się odnajdą i znajdą nowy dom...:confused:
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ja mam nadzieję, że zginie Daryl :] Ale fanki za nim szaleją więc mała szansa:c
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Miał rozmach skurczybyk :D Ale był psycholem a tacy zawsze giną:p
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Wie ktoś może czemu nie można obejrzeć Na dobre i na złe na internecie ? :)
 
Do góry