Dyskusja na temat wymiany złota

yakamoz

Zespół Grepolis
Zapraszamy wszystkich do pozostawienia swojej cennej opinii na temat nadciągającej nowej funkcjonalności w grze, jaką jest wymiana złota. Pamiętajcie, że chcemy tę funkcjonalność rozwijać zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nie wahajcie się więc wskazać nam kierunku.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Niestety tak jak to wygląda jest chybiony pomysł.Sprzedaż złota na surowce jest nie proporcjonalny do wartości . Wolałbym skrócić budowę niż wstawić złoto na handel.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tu chodzi że Ty dajesz surke i wymieniasz je na złoto
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Ja zrozumiałem, że po prostu będzie opcja w grze.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

:confused:A ja zrozumiałem, że to działa tak samo jak handlarz.

Bardziej jak targowisko niż jak handlarz fenicki. Możesz wymienić się z innym graczem, jedna osoba oferuje złoto, natomiast druga surowce.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tu chodzi o to, że do wymiany handlowej srebro/kamyk/drewko dochodzi złoto, czyli gracze mogą wystawiać oferty. np. Dam 10 złota za 10 000 srebra.
TO NAJGORSZY POMYSŁ W HISTORII GREPOLIS
Totalnie zniszczy grę. Do tej pory jeszcze gra miała jakiś sens. Fakt ktoś kto jest bardzo bogaty i może wydawać nawet kilkaset złotych dziennie miał ogromną przewagę. Premka, skracanie budowy, skracanie rekrutacji, tańsze budowanie, zagroda mant w kilka godzin itd.
Ale surowce takich ograniczały, zwłaszcza złot-nobów którzy nie potrafią farmić itp. i surki nie mieli tyle, żeby w pełni wykorzystać skracanie. Teraz to się zmieni wystawi taki na targu złoto i wszyscy gracze w okolicy będą słać mu surke.
Jak z takim walczyć? Nie ważne jak się będzie dobrym z takim się nie wygra, bo będzie tyle budował, co cały sojusz dobrych graczy.
Grepo się skończy wraz z wprowadzeniem tego poronionego pomysłu. Zostaną złotnicy i pachołki produkujący niczym niewolnicy w kamieniołomach surowce dla swych panów płacących złotem. Zostanie też pewnie garstka starych dobrych graczy grających na premce, którzy z czasem powiedzą "Nie, to nie ma sensu, kiedyś tego złotnika lałem, bo to noob, ale teraz się nie da, ja buduje się tydzień, on dzięki złoceniu jeden dzień. Nie da się go w żaden sposób pokonać".
Mam jeszcze tylko nadzieje, nikłą, taką 0,1%, że gracze na innych wersjach językowych zrozumieją co wprowadza ta opcja i zrobią potężny protest. Pewnie tego nie cofną, ale może przy wielkich protestach zrobią serwery z i bez tej chorej opcji.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Zgadzam sie z ScypioS ....
Słaby pomysł , zniszczy gre ...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jestem tego samego zdania. Pomysł do kitu. Wątpię, aby ktoś dawał złoto za surowce. Chyba jakiś chory umysłowo człowiek. Albo w konieczności już do czegoś. Ale to na prawdę zniszczy grę. Raczej nie wprowadzą tego do Grepolis.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

JA też popieram przedmówców. Przemyślcie go jeszcze raz. Rewolucja Panowie i Panie! :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Zaraz pewnie wpadnie jakiś czerwony i napisze coś w stylu
"to dla dobra graczy, Ci którzy nie ładują złota teraz będą je mogli zdobyć" To totalna bzdura, w którą uwierzą tylko mało inteligentni ludzie. Każda opcja, która wprowadza zdobywanie CZEGOKOLWIEK za złoto POWIĘKSZA dysproporcje między tymi, którzy ładują, a tymi co nie ładują. Ta dodatkowo tworzy przepaść między tymi co grają na samej premce, a tymi co mają wręcz nieograniczony budżet.
Chcecie dobra graczy wprowadźcie MNIEJ opcji za złoto np. serwery z wyłączonym skracaniem. Złoto z samouczka w znacznej ilości i premki dłuższe z niego, więcej złota za logowanie itd. To zmniejszy różnice między złotnikami i nie-złotnikami.
Ten chory pomysł tworzy przepaść nie do pokonania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Złoto powinno być tylko dla tych, którzy chcą mieć premkę. To taki można powiedzieć skok w bok. Przecież nie jest teraz ciężko na polskim grepolis zdobyć złoto. Jest wiele konkursów, nawet co miesiąc na GT można zdobyć za artykuł miesiąca. Nie rozumiem po co chcą to wprowadzać.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Złoto powinno być tylko dla tych, którzy chcą mieć premkę. To taki można powiedzieć skok w bok. Przecież nie jest teraz ciężko na polskim grepolis zdobyć złoto. Jest wiele konkursów, nawet co miesiąc na GT można zdobyć za artykuł miesiąca. Nie rozumiem po co chcą to wprowadzać.

Żeby złotnicy mieli jeszcze lepiej i jeszcze prościej - jasna sprawa ;)
 
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Zgodzę się chyba pierwszy raz ze Scypiosem...
Czy na tej Becie jest już taka funkcja,by to przetestować?
 
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Zgodzę się chyba pierwszy raz ze Scypiosem...
Czy na tej Becie jest już taka funkcja,by to przetestować?
Przyznam, że i ja się z Wami zgadzam. Tak czytam też opinie graczy z innych wersji językowych i oni piszą podobnie - to jedynie powiększy różnicę pomiędzy złotnikami a normalnymi graczami. Ale jeszcze nic straconego - IG zaznaczyło przecież, że to tylko wstępny projekt i może ulec zmianie. Ja mam nadzieję, że posłuchają graczy i będzie dobrze :)
Na Becie jeszcze tej funkcji nie ma - zostanie wprowadzona 26 sierpnia do przetestowania (link).
 

DeletedUser13230

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tu chodzi o to, że do wymiany handlowej srebro/kamyk/drewko dochodzi złoto, czyli gracze mogą wystawiać oferty. np. Dam 10 złota za 10 000 srebra.
TO NAJGORSZY POMYSŁ W HISTORII GREPOLIS
Totalnie zniszczy grę. Do tej pory jeszcze gra miała jakiś sens. Fakt ktoś kto jest bardzo bogaty i może wydawać nawet kilkaset złotych dziennie miał ogromną przewagę. Premka, skracanie budowy, skracanie rekrutacji, tańsze budowanie, zagroda mant w kilka godzin itd.
Ale surowce takich ograniczały, zwłaszcza złot-nobów którzy nie potrafią farmić itp. i surki nie mieli tyle, żeby w pełni wykorzystać skracanie. Teraz to się zmieni wystawi taki na targu złoto i wszyscy gracze w okolicy będą słać mu surke.
Jak z takim walczyć? Nie ważne jak się będzie dobrym z takim się nie wygra, bo będzie tyle budował, co cały sojusz dobrych graczy.
Grepo się skończy wraz z wprowadzeniem tego poronionego pomysłu. Zostaną złotnicy i pachołki produkujący niczym niewolnicy w kamieniołomach surowce dla swych panów płacących złotem. Zostanie też pewnie garstka starych dobrych graczy grających na premce, którzy z czasem powiedzą "Nie, to nie ma sensu, kiedyś tego złotnika lałem, bo to noob, ale teraz się nie da, ja buduje się tydzień, on dzięki złoceniu jeden dzień. Nie da się go w żaden sposób pokonać".
Mam jeszcze tylko nadzieje, nikłą, taką 0,1%, że gracze na innych wersjach językowych zrozumieją co wprowadza ta opcja i zrobią potężny protest. Pewnie tego nie cofną, ale może przy wielkich protestach zrobią serwery z i bez tej chorej opcji.

No skitu, rozumiem, ze ta gra to biznes ale chyba chciwość już przekroczyłą próg bólu graczy. 100% racji powyżej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Przyznam, że i ja się z Wami zgadzam. Tak czytam też opinie graczy z innych wersji językowych i oni piszą podobnie - to jedynie powiększy różnicę pomiędzy złotnikami a normalnymi graczami. Ale jeszcze nic straconego - IG zaznaczyło przecież, że to tylko wstępny projekt i może ulec zmianie. Ja mam nadzieję, że posłuchają graczy i będzie dobrze :)
Na Becie jeszcze tej funkcji nie ma - zostanie wprowadzona 26 sierpnia do przetestowania (link).

A już myślałem, że ten pkt reputacji to pomyłka i zamiast tego post miał iść do kosza. :p

Wiesz może jak tam "five oclocki" zareagowali? Paru tam powinno zamieszanie zrobić, ale czy grają jeszcze i na forum wchodzą...
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Zgadzam się z wami, że taka opcja zniszczyłaby grę, prawie żaden zwykły gracz który nie wydaje dużo kasy na grę nie wystawi złota do wymiany za trochę surowców, z tej funkcji będą korzystać tylko tzw. "złotnicy", a gracze grający bez premium będą dostawać jak się domyślam skromne ilości złota. Dzięki czemu tamci będą mieli surowce na budowę budynków i wojska przez co szczególnie w początkowym etapie dla zwykłych graczy będzie to nie korzystne. Ta funkcja dużych ilości złota normalnym graczom nie da, jedynie wprowadzi kolejną opcję "premium" i zwiększy różnice jak napisano powyżej pomiędzy złotnikami a normalnymi graczami.
Według mnie jak chcą dać możliwość zdobycia złota to tylko poprzez wpłacenie określonej ilości surowców np. fenickiemu handlarzowi w zamian za jakieś niewielkie ilości złota.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Zaraz pewnie wpadnie jakiś czerwony i napisze coś w stylu
"to dla dobra graczy, Ci którzy nie ładują złota teraz będą je mogli zdobyć"
Już nie musimy :D
Tak na poważnie to nie wpadniemy i nie napiszemy, chyba że brak powściągliwości w doborze słów przekroczy dobre obyczaje.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Super pomysł i ten pomysł wejdzie w życie cokolwiek tu będziemy pisali.

IG doi nas w bardzo przemyślany i inteligentny sposób. To nie jest chamskie żądanie płacenia na każdym kroku za wszystko. IG daje nam wspaniale "prezenty" z których my skwapliwie korzystamy.
W tym wypadku cała szara masa graczy będzie szczęśliwa ciułając złotko i płacąc surowcami. To naprawdę duża sztuka sprzedać komuś iluzję i zostawić go zadowolonym - chylę czoła.

Prawdą jest, że do tej pory szaleństwa złotników ograniczał jedynie brak surowców. Szli w boty a boty to prędzej czy później bany i te bany było często widać.
Teraz złoto da nieograniczony dostęp do surowców.
Tylko ja się pytam komu to będzie przeszkadzało?
Kilku graczom, którzy opanowali grę na tyle dobrze, że im złotnik nie był straszny a teraz będzie go trudniej pokonać. Cała reszta będzie zadowolona z nowej możliwości zdobycia złota.

Jeśli w ramach protestu skończy grę w Grepolis kolejnych moich kilku znajomych to tylko z tego powodu będzie mi przykro. Bo ja w odróżnieniu od przedmówców nie boję się tej zmiany. Mało tego - jestem z niej zadowolony i się już doczekać nie mogę wejścia w życie.
Nie ma nic zabawniejszego niż to kiedy jakiś "złoty chłopiec" zasponsoruje kilku dzieciakom miesiąc zarządcy a i tak straci swoje imperium bo gold pomaga ale gold nie gra.

Nie ma nic piękniejszego na grepo od udupiania suportu i puszczania z torbami złotników i taka jest moja opinia o tym pomyśle.:)

ps. coś mi się przylepiło pod nickiem :/
 
Do góry