Sytuacja na świecie

  • Rozpoczynający wątek Squnqs
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Najlepszym rozwiazaniem bylby wzrost kosztu kazdego kolejnego punktu kultury w stosunku do ceny poprzendiego- na przyklad jako jakis ciag arytmetyczny... Lub wzrost kosztu kazdego, kolejnego statku kolonizacyjnego... Wtedy kazde kolejne miasto byloby ciezej zdobyc...

Albo po prostu skasowac te glupie wioski rolnicze, to kompletna glupota i wypacza poziom rozgrywki, za latwo sie farmi... W zadnej innej grze nie ma czegos takiego, jak ktos lubi gre single player to niech sie pobawi w farmera ;p

Tak samo jak ochrona nocna, jak ktos nie lubi byc farmionym noca to niech nie spi...
Zadna inna gra nie ma tak duzych zabezpieczen dla noobow ;/

Bo to grepolis.. a nie jakieś tam nOObowskie gry przeglądarkowe ;-) typu ikariam(zwane dawlej bugariam - ponad 2 lata tam grałem - normalnie aż sam jestem w szoku, że tyle tam wytrwałem.. )

Czy przy 20, 30, 50, 80 wioskach - bynajmniej w moim przypadku nie będzie to monotonią itd. Bo nie można tylko myśleć o sobie, również gdy jesteś w jakimś sojuszu - to pomagać słabszym sojusznikom. :)

Ps. Theta - Jota = zbyt dużej różnicy w prędkości nie da się zauważyć - jedyny plus/minus - to morale(stałe) i jak dla mnie - nowy system podboju = dno... Nie ma to jak stary system.. :D

Tyle ode mnie...

Pozdro
 

Robin65

Zespół Grepolis
Najlepszym rozwiazaniem bylby wzrost kosztu kazdego kolejnego punktu kultury

Tak przecież jest każdy poziom kultury potrzebuje o 3 punkty kultury więcej niż poprzedni poziom (np., dla Poziomu kultury 43 potrzeba 2583 punkty kultury)
wzrost kosztu kazdego, kolejnego statku kolonizacyjnego

Wtedy magazym musiałby rosnąć w nieskończoność

Albo po prostu skasowac te glupie wioski rolnicze, to kompletna glupota ...

Szare (opuszczone) miasta zanikają, więc na późniejszym etapie gry przy odbudowywaniu wojsk stanowią dość ważne źródło surowców.

Można narzekać na system gry, można dawać na forum propozycje zmieniania pewnych rzeczy, lub zaakceptować grę wraz z dobrodziejstwem inwentarza i grać w nią dalej. Nie ma nie było i nie będzie gry, która zadowoli wszystkich graczy
 

DeletedUser946

Guest
Czy przy 20, 30, 50, 80 wioskach - bynajmniej w moim przypadku nie będzie to monotonią itd. Bo nie można tylko myśleć o sobie, również gdy jesteś w jakimś sojuszu - to pomagać słabszym sojusznikom. :)
nie chodzi o monotonię, chodzi o to, że gra nie jest zbyt dobrze pomyślana jeśli chodzi o zarządzanie większą ilością miast - tak jak np. w Plemionach póki jest ochota do gry to nie ma większej różnicy czy ma się 20 wiosek czy 200 tutaj posiadanie większej ilości miast jest po prostu męczące

Ps. Theta - Jota = zbyt dużej różnicy w prędkości nie da się zauważyć
ja poprzednio grałem na prędkości x2 i różnicę widać - jak dla kogoś kto wcześniej grał na x1 ten świat musi zapieprzać to aż strach pomyśleć :p
 

DeletedUser

Guest
Lag ?

Witam, czy przypadkiem server nie wymaga uwagi bo cos ciezko sie na nim poruszac, super lagi mam ^^
 

DeletedUser

Guest
Wystąpił błąd wewnętrzny. Prosimy spróbować ponownie później.

Luzik...
 

DeletedUser

Guest
Dobrze, ze koszt kolejnych punktow kultury wzrasta, ale jesli mozna miec po miesiacu 20 wiosek to znaczy, ze wzrasta za malo ;p

W kazdej tego typu grze po pewnym czasie ludzie odchodza i robi sie pusto, mimo tego ludzie jakos sobie radza i potrafia dalej farmic ;p Nigdzie nie ma tego problemu tylko jakos ludzie w Grepolis sa "uposledzeni" i by sobie z tym nie poradzili, tak? Zauwaz, ze zawsze na pozniejszym etapie istnienia swiata zostaja tylko CI, ktorym gra sie jeszcze nie znudzila i potrafia grac, a tacy poradza sobie zawsze ;p
Wioski rolnicze to bezsensowne ulatwienie, jak ktos lubi bawic sie eko to moze pograc w farmerow ;p

HaseeIkar tu chodzi glownie o jeden glupi i wkurzajacy bug... Jest na to proste rozwiazanie- wystarczyloby zeby pola bitwy w Ika zwiekszaly sie proporcjonalnie do ilosci wojsk na mapie- np gdy mamy limit 70 gigantow na pole walki to przy kilku tysiacych limit powinien zwiekszyc sie kilkakrotnie i na jedny7m polu powinno stac nie 10 tylko np 100 gigatnow itd... Wtedy bitwy nawet najwieksze trwalyby nie kilka dni, a kilka godzin i nawet bugowania bitew nie bylby duzym problemem... Ale my tu hramy w Grepolis, wiec ciagnac tego tematu dalej nie bede ;p

PS Ma ktso lagi w Grepolis? Bo ja nawet nie moge sie dostac do gry ;/


MuadDib dlatego duzo lepszym rozwiazaniem jest gdy masz limit na miasta/planety, wtedy musisz lepiej rozplanowac ich rozmieszczenie i skupiasz sie bardziej na strategicznych aspektach gry, niz na durnym, prostym powiekszaniu swojego teryturium... Ale Grepolis czy Plemiona sa za prostymi grami, zeby to wprowadzic i za szybko by sie ludziom znudzily... A czyms trzeba zatrzymac ludzii przy sobie, zeby te kilka miesiecy chociaz pograli, dlatego ograniczenia tu nie ma...

A w Plemionach nie ma az takiej roznicy ile masz wiosek, bo tam farmisz tylko ludzii, nie jakies durne wioski rolnicze, ktorych moze byc az 8 na kazde miasto...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
MuadDib dlatego duzo lepszym rozwiazaniem jest gdy masz limit na miasta/planety, wtedy musisz lepiej rozplanowac ich rozmieszczenie i skupiasz sie bardziej na strategicznych aspektach gry, niz na durnym, prostym powiekszaniu swojego teryturium... Ale Grepolis czy Plemiona sa za prostymi grami, zeby to wprowadzic i za szybko by sie ludziom znudzily... A czyms trzeba zatrzymac ludzii przy sobie, zeby te kilka miesiecy chociaz pograli, dlatego ograniczenia tu nie ma...

A w Plemionach nie ma az takiej roznicy ile masz wiosek, bo tam farmisz tylko ludzii, nie jakies durne wioski rolnicze, ktorych moze byc az 8 na kazde miasto...
ale się uparłeś na te rolonicze :) Grepolis jest grą ciekawszą niż Plemiona bo trudniej tutaj o zdobywanie nowych miast, jest więcej możliwych rozwiązań niż tylko jeden idealny sposób obrony i ataku jak to ma miejsce na poczciwych Pleminach dlatego nie do końca mogę się zgodzić z wrzuceniem tych gier do jednego worka...
problemem Grepolis jest to, że twórcy chyba właśnie w swoim dążeniu do tego by nie zrobić drugich Plemion gdzie rozgrywka jest monotonna trochę przedobrzyli sprawiając, że przy większej ilości miast rzeczy które przy 20-30 miastach sprawiają, że się człowiek bardziej angażuje w grę, po prostu odbierają przyjemność z gry, a dokładniej - nie pozwalają na optymalne wykorzystywanie większej ilości miast...
moim zdaniem starczyłoby zwiększyć pojemność magazynów i handlarzy i już grałoby się przyjemniej

lagi w grze to wszyscy na forum się przenieśli? :D
 

DeletedUser

Guest
Pewnie IG robi jakieś aktualizacje lub coś :D Wątpię by było tylu graczy zalogowanych ze serv już nie wydalał :p

No tak - i krótki komunikat o tym trochę wcześniej na pewno był ponad siły IG:D

Czy przy 20, 30, 50, 80 wioskach - bynajmniej w moim przypadku nie będzie to monotonią itd. Bo nie można tylko myśleć o sobie, również gdy jesteś w jakimś sojuszu - to pomagać słabszym sojusznikom.

a tego chyba nie do końca rozumiem? co za róznica czy stracisz wojo w swoim interesie czy w interesie sojusznika - surkę na jego odbudowę i tak musisz zdobyć/przeslac

ja zajmuje wioski dość gęsto i przesłanie ze skrajnych wioch na kapitanie zabiera 2,5h, trzeba zrobić 3 transporty by opróznić magazyny z miasta X do potrzebującego Y czyli schodzi się "dość długo", a co maja powiedzieć osoby z rozwlekłym terytorium? popieram całkowicie zwiększenie pojemności magazynu i tragarza
 

DeletedUser

Guest
No pojemnosc magazynu to juz jest paranoja, w kazdej tego typu grze jego pojemnosc zwieksza sie arytmetycznie wraz z kazdym kolejnym lvlem, a tutaj wprawdzie tez, ale roznice sa minimalne i kazdy kolejny lvl prawie daje tyle samo co poprzedni...

Nie mialem neta na kilka godzin, teraz juz widze, ze Grepolis dziala ok, ale mi zniknelo kolo 9k drewna z magazynu ;p Nikt mnie nie napadl ;p Ma ktos podobnie?;p
 

DeletedUser

Guest
trudno :p nie mam czasu za bardzo na gre wiec narazie dąze tylko zeby zbadac podoboj ;p bede sie bawil jak bede miec kilka miast;)
 

DeletedUser

Guest
I jak tam,wyłania się już jakiś dobry sojusz?
Obserwuję sytuację trochę z boczku i widzę że Brygada RR całkiem nieźle sobie radzi. Niewielu graczy,ale widać,że wiedzą na czym gra polega. Dość wysoko stoją w rankingu off jak i deff, najwyższa średnia,z tego co mówił znajomy również wiedzą co to współpraca :p
Co Wy sądzicie?:)
 

DeletedUser202

Guest
ale szczerze mówiąc nie widziałem tam w Brygadzie RR żadnego znajomego nicku z poprzednich światów a na kilku byłem (bity:mad:)
 

DeletedUser

Guest
Brygada RR posmakuję stal mojego miecza :)

"posmakuję" :D Drobny błędzik ale fajnie się czyta przez to :p

Vidziu, popatrzyłem na tą Brygadę. Niby wyniki słabe, ale jak na 10... może coś nich być. Chociaż, moim faworytem są Sówki :) dobry atak i obrona, duża ilość członków... Tylko patrzeć jak będą próbować wypędzić z top1 Legion Ateński.
 

DeletedUser

Guest
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."
Wszechmogący... przeczytaj własny podpis dwa razy, zanim napiszesz nowego posta :p Wiem że nabijanie rang na forum to bardzo pasjonujące zajęcie, ale odpuść niekiedy :p

A żeby offa nie było...
Legionik odskakuje wszystkim, ale licze że Sówki ich dogonią.. i w końcu zacznie sie na tym świecie coś ciekawego dziać :)
 

DeletedUser

Guest
Wszechmogący... przeczytaj własny podpis dwa razy, zanim napiszesz nowego posta :p Wiem że nabijanie rang na forum to bardzo pasjonujące zajęcie, ale odpuść niekiedy :p

A żeby offa nie było...
Legionik odskakuje wszystkim, ale licze że Sówki ich dogonią.. i w końcu zacznie sie na tym świecie coś ciekawego dziać :)

hehehehe... taa.... jest to bardzo czasochłonne zajęcie, przecież sam o tym wiesz, czyż nie? :p
 
Do góry