Sytuacja na świecie Lindos

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11134

Guest
Daj spokój Hini, wiesz jak jest, to po co chcesz ludzi w błąd wprowadzać?
Nie wiem jak jest. Sama grałam na różnych światach na różnych nickach, i doktor też. Na Lindos nie gram, ale słyszałam, że jest to świat na którym pewne grono graczy wydaje miesięcznie co najmniej kilka średnich krajowych, po prostu kupili ten serwer. Ogólnie to raj dla handlarzy. Ja tu nic nie piszę jako przytyk do tych osób - ich pieniądze, ich prawo się bawić. Tym niemniej trudno się dziwić, że przy czyms takim, to pozostali albo też sie dostosują finansowo, albo skończą grę. I zdaje się, że o tym doktor pisze. Trudno, aby ludzie byli szczęśliwi, że jak nie wezmą kredytu to nie mają co szukac na serwerze. Więc to co napisał, to niestety problem świata Lindos. I apel do twórców gry, żeby się zastanowili czy naprawdę to co robią to dobry kierunek zmian. Czy wolą mieć powiedzmy pięciu "super złotników" na serwerze i dla nich robia grę, czy z 200 osób kupujących premkę w wymiarze kilkaset złotych miesięcznie plus z 500 osób inwestujących tylko w doradców.
 

DeletedUser19286

Guest
o i po co usuwacie te posty, na jakiej podstawie bo raczej nikt nie złamał regulaminu? Weźcie wszystko usuńcie włącznie z tym forum bo zaczyna się to faktycznie robić śmieszne ... albo żałosne .. ludzie rozmawiają normalnie, bez spin ale Wy i tak musicie postawić kropkę nad i bo prawda kole w

Nie usuwamy postów, właśnie próbujemy dowiedzieć się dlaczego atakujecie modków i adminów bez żadnych przyczyn. Wystarczy przeczytać posty powyżej. Tak naprawdę gramy w jednej druzynie, pod warunkiem że grepo ma nas bawić, ze walczymy ze soba w sposób cywilizowany. Jesteśmy tutaj z Wami po to, zeby Wam pomagać, a jesli ktoś chce Was oszukać i gra nieczysto, to jesteśmy po to, zeby Was przed tym bronić.

Hini, muszę przyznać, ze nie mam na ten temat wyrobionego zdania. Nie chodzi mi tylko o kasę dla Inno. Mam wrażenie, ze po prostu inny target moze w ta grę wchodzić.
 

DeletedUser11134

Guest
Grepo nas nie będzie bawić, jak można kupić serwer. To znaczy będzie bawic tych co go kupują - kilka osób. Z nimi zresztą też nie potraficie się obchodzić - przykład tej dziewczyny z Kalidonu co przez niesłusznego bana który dostała jej sojusz stracił cudaki, pomimo, że złociła naprawde grubo.
 

DeletedUser19286

Guest
poczytaj jw
nie znam sytuacji z Kalidonu, to nie mój świat, ale to co napisałaś brzmi przykro
 

DeletedUser11134

Guest
Hini, muszę przyznać, ze nie mam na ten temat wyrobionego zdania. Nie chodzi mi tylko o kasę dla Inno. Mam wrażenie, ze po prostu inny target moze w ta grę wchodzić.
To co napisałeś brzmi sensownie. Więc jaki target wchodzi w grę?
 

DeletedUser19286

Guest
Wiadomo, "weterani" to jest numer 1, ale jest sporo graczy 1-2 lata gry. Są już mądrzy, wiedzą jak grać. Jednak ciagle przybywa nowych graczy. Oni dopiero ucza sie grać. Oni nie znaja grepo w wresji 1.0. Dla nich jesteśmy(administaracja) z pomocą w pierwszym rzędzie.
 

DeletedUser11134

Guest
Jeśli tak, to przecież problemy z grą które opisał doktor dotykają tak samo weteranów jak osoby co graja pierwszy raz. Jesli dla Was jest mentalnie łatwiej działać w interesie nowych graczy, to dla nich postarajcie się o sprawniejsze serwery, nie wypaczanie rozgrywki przez notoryczne eventy czy ograniczenie możliwości kupienia wszystkiego w grze. Starzy gracze to tu jeszcze tkwią, bo sie przyzwyczaili do towarzystwa, ale nowi jak się zorientują w sytuacji to sobie pójdą do innych ciekawszych gier. Problem teamu zdaje się polega na tym, że słuszne krytyczne uwagi co do gry uznaje za złośliwości pod swoim adresem.
 

DeletedUser11623

Guest
" czego tu nie rozumiesz? ktos kto gra/gral w to pare lat i widzi co sie dzieje , ze z roku na rok z miesiaca na miesiac jest coraz gorzej to nie wymagaj zeby pial z zachwytu nad ustawieniami , ale w porzadku , porozmawiajmy o swiecie - hmm niezle ceny zlota po ostatniej podwyzce/obnizce (wybierz sobie) , fajne eventy , ten sie konczy ciekawe jaki bedzie w przyszlym tygodniu"

Dlaczego uzurpujesz sobie prawo do opinii od wszystkich graczy? Sam grałem w grepo w czasach przed mobilkom. Też mi sie to nie podobało. Potem kazdy telefon był już ostrzeżeniem. Wiele sie zmieniło. Niektórzy mówia to super, inni że to dno i wodorosty. A Ty Mankatoo uważasz, że Twoja opinia o grepo jest jedyna prawdziwa? Daj spokój.


pokaz mi gdzie pisalem o telefonach , rozumiem ze swiat idzie do przodu i pewnych rzeczy sie nie odwróci ,piszesz ze nie usuwacie postów (klamiesz mój i kilka innych zostalo dzisiaj usunietych) i chcecie zrozumiec dlaczego atakujemy modków , cóz pozwól ze cie oswiece , jestescie przedstawicielami firmy która dla zysku zarznela tá gre , jednoczesnie robiac z ludzi idiotów wmawiajác im ze dba o ich interesy , na przykladzie jak to nazwales ze pomagacie nowym graczom tylko w czym sie pytam ,robicie jakies kursy synchro czy raczej comiesieczne eventy i mozliwosc zakupu 100 mantykor dzienie , i uwierz mi zaden oszust i bociarz przed którymi tak nas chronicie nie wyrzadzi tyle szkód taj grze jak "zlotnicy" o których tak dbacie , wiec nie pisz wiecej ze jestesmy jedná druzyná bo na kpine to wyglada
 

DeletedUser19286

Guest
Złotnicy byli są i będą, niechęć do nich też zawsze była. Jak w każdej społeczności są animozje na tym tle. Takie tez jest życie na zewnątrz. Tylko już naprawdę, nie można wszystko zwalać w grepo na tych złotników, choć oczywiście fajnie jest znaleźć winnych własnych niepowodzeń. Tak to wina programistów, administracji i złotników, dlatego nie gram aktywnie. Ok, to Twoja sprawa, Twój wybór, ale nie musisz z tego powodu wyrażać takie nacechowane żółcią opinie. A to że wszyscy jesteśmy jedną rodziną w grepo będę pisał, bo tak uważam, mimo że jakaś, mała grupa graczy uważa inaczej.
 

DeletedUser11134

Guest
Nie jesteśmy rodziną - my jesteśmy klientami, a Wy przedstawicielami firmy będącej właścicielem gry. Mamy swoje negatywne uwagi do sprzedawanego nam produktu, i o nich piszemy.
Nikt nie ma niechęci do złotników, bo oni korzystają z możliwości gry za własne pieniądze, krytykujemy INNO, że gra jest zaprogramowana w ten sposób, że wygraną można kupić bez spełnienia jakichkolwiek innych warunków wpływających normalnie na wygraną. I nieprawdą jest, że złotnicy zawsze byli. Zawsze grali w tą grę także ludzie zamożni, złotnikami część z nich została jak stworzyliście takie możliwości. Chodzi tylko o to, żeby możliwości kupienia wszystkiego w grze nie były nieograniczone, a gra pozostała grą.
Mamy uwagi do jakości serwerów, i do tego, że gra się nie rozwija, chociaż INNO obiecało nam - swoim klientom np. zmianę zakończenia gry. Od kilku lat o tym piszecie, obiecaliście w tym roku w pierwszym kwartale. Pisanie w tym kontekście, że Mankatoo " nie musi wyrażać nacechowanych żółcią opinii" jest co najmniej nie na miejscu. oprócz wszystkiego to dobry gracz i robienie uwag na FO do jego gry przez przedstawicieli adminstracji, dlatego że mu się zmiany w grze nie podobają też jest nie na miejscu.
Jest w tym jedna pozytywna rzecz - skoro targetem są osoby które chcą i moga kupić serwer i wygraną, i pod nich robiona jest ta gra, to mam nadzieję, że osoby te wywrą na INNO skuteczny nacisk, aby faktycznie jakość gry w końcu się zwiększyła. Będziecie tu mieli kilkunastu ludzi od których zależy Wasze być albo nie być i ich nie będziecie mogli spławić tłumacząc, że jesteśmy rodziną:)
 

DeletedUser11623

Guest
Złotnicy byli są i będą, niechęć do nich też zawsze była. Jak w każdej społeczności są animozje na tym tle. Takie tez jest życie na zewnątrz. Tylko już naprawdę, nie można wszystko zwalać w grepo na tych złotników, choć oczywiście fajnie jest znaleźć winnych własnych niepowodzeń. Tak to wina programistów, administracji i złotników, dlatego nie gram aktywnie. Ok, to Twoja sprawa, Twój wybór, ale nie musisz z tego powodu wyrażać takie nacechowane żółcią opinie. A to że wszyscy jesteśmy jedną rodziną w grepo będę pisał, bo tak uważam, mimo że jakaś, mała grupa graczy uważa inaczej.


przepraszam czy Ty piszac to byles pod wplywem alkoholu lub srodków odurzajacych? nie chcialbym Cie wyprowadzac ze swiatu iluzji ale zróbcie ankiete i zobaczysz tá malá grupke niezadowolonych , nie trzeba byc wrózbitá Maciejem by poznac wynik. O jakiej rodzinie piszesz chlopie Ty jestes w pracy ,pracy która nie polega tylko na wykasowaniu niewygodnch postów i wychwalaniu geniuszu Inno i ich produktów
 

DeletedUser5

Guest
[ciach]
Niestety dobrych graczem z każdym światem coraz mniej.... wszyscy mają dość grepolis a dokładnie pozwolę sobie wymienić :
- gra tak muli że nie raz wystarczy zrobić większa akcje i serwer pada.

- co miesiąc event przez który nikt nie buduje już zwykłych jednostek tylko byle Słup ma po kilka paczek Harpii i Mant ( gdzie dawniej naprawdę trzeba było szanować zarówno łaski jak i mityki bo każdy wie ile schodziło zrobić takie jednostki.

- każda jedna aktualizacja to jakieś nie porozumienie... zamiast naprawić błędy są tylko powielane.....

- natychmiastowe skracanie jednostek kiedyś za 25 złota skracało się połowę czasu.
itd itd.....

Co tu dużo pisać wystarczy wejść na serwer LINDOS i zobaczyć ilość graczy zamiast 25 ty graczy 5 z czego 4 k sztucznie pompowanych.


A i wygląd forum ogólnego przez to jak wygląda to aż się tu wchodzić nie chce.
A zrobię sobie screna co napisałem bo pewnie zostanie to usunięte a chyba nikogo tutaj nie obraziłem. Pozdrawiam.

1. Od początku roku trwają prace nad tym, żeby serwery były bardziej stabilne, nie tylko przy akcjach z setkami ataków, ale i w trakcie normalnej rozgrywki. Wprowadzono już kilka poprawek, ale nie na tym nie koniec. To bardzo ważny temat i technicy poświęcają mu uwagę, zgodnie z obietnicą, która została złożona podczas sesji Q&A.

2. Eventy też się nieco zmieniają w ostatnim czasie. Przykładowo powstał pierwszy od dawna event, w którym nie było żadnych opcji za złoto - Portal do Hadesu. Nawet nagrody w Sparta vs Hades były trochę bardziej stonowane niż dotychczasowo, opierając się na waszych opiniach, że bonusy w wydarzeniach są zbyt mocne.

3. Błędów nie da się uniknąć całkowicie. Posiadamy serwer testowy, na którym zarówno gracze jak i teamowicze sprawdzają aktualizacje przed wgraniem je na normalne światy. Ale nie każdy błąd da się niestety wykryć - przykładowo, ostatni problem z wpisywaniem tekstu nie występował na Becie, więc nie mogliśmy go przewidzieć. Został jednak zgłoszony do techników chwilę po wgraniu aktualizacji i naprawiony stosunkowo szybko. Wszystkim zależy na tym, żeby błędów było jak najmniej - z tego powodu na Becie wprowadzono kilka dni temu codzienne aktualizacje (więcej informacji po angielsku w tym ogłoszeniu). W skrócie - poprawki na Becie będą wgrywane znacznie szybciej, dlatego łatwiej będzie wykryć błędy i je naprawić przed wypuszczeniem aktualizacji na światy dla graczy.

4. Zmiana cen skracania rekrutacji i budowy ma swoje plusy i minusy. Wiem, że sporo osób nie jest z tego zadowolonych i jak najbardziej rozumiem wasze argumenty, dlatego nie będę tu zachwalać natychmiastowego ukończenia zlecenia, bo wiem, że was nie przekonam.

5. Co do wyglądu forum, to z początku też byłam średnio zadowolona, ale można się przyzwyczaić, jeśli codziennie spędza się na forum kilka godzin ;) Wszystkie wasze opinie przekazałam do osób, które odpowiadają za szatę graficzną forum - z tego co wiem, to jeszcze mają być zrobione poprawki.

Edycja:

Hini, jeśli chodzi o zmianę zakończenia, to jesteśmy na dość zaawansowanym etapie, myślę, że niedługo będziemy mogli wam opisać cały projekt i zebrać opinie na temat planowanych zmian.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11447

Guest
Ja nie będę już wyrażała swoich opinii, bo w zasadzie doskonale ujęli je Mankatoo i Hini (tu koleżanko masz rację,, chociaż czasami darłam z Tobą kotki, to pod tą ostatnią opinią podpisuję się obiema rękami)
 

DeletedUser11623

Guest
dziekuje Shannqa za Twój wpis , to prawda z wieloma spraw sie nie zgadzamy i pewnie sie nie zgodzimy , ale w przeciwienstwie to swoich kolegów z teamu nie ograniczasz sie jedynie do kasowania postów lecz próbujesz przedstawic Wasz dzialania , zdaje sobie sprawe ze to niemiecki managment ustala zasady i planuje zyski , chcialbym jedynie wiedziec czy macie jakikolwiek wplyw na serwery które majá powstac , bo jezeli tak to proponuje ankiete i zobaczycie naprawde czego gracze oczekujá

5. Co do wyglądu forum, to z początku też byłam średnio zadowolona, ale można się przyzwyczaić, jeśli codziennie spędza się na forum kilka godzin ;) Wszystkie wasze opinie przekazałam do osób, które odpowiadają za szatę graficzną forum - z tego co wiem, to jeszcze mają być zrobione poprawki.


jeszcze jedno po co sie przyzwyczajac do czegos co jest kiepskie jezeli poprzednie bylo naprawde bez zarzutu , stara zasada lepsze jest wrogiem dobrego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11134

Guest
I o to co Mankatoo pisze chodzi mniej więcej.
Shannqa zwróć uwagę na to co np. gmkgmk pisał w temacie Idalium ostatnio. Ale problem dotyczy też Lindos, Helorous, Edessa, Kos. Gra się "profesjonalizuje", wchodzą stałe ekipy, które na tyle dominują grę, że reszcie się odechciewa, bo nie ma do nich startu. Może wprowadźcie jakiś serwer dla zorganizowanych ekip, przy wyważonych ustawieniach, np. przez pierwszy okres czasu mogłyby się logowac tylko zorganizowane grupy. Jak by to wypaliło, to pewnie zebralibyście z niego tyle kasy co przez rok z pozostałych:) Po prostu zróbcie coś, żeby nam się chciało tu grac i płacic, bo przy tym co jest to nawet TOP 1 tego serwera szybko się znudzi sytuacją.
 

DeletedUser18058

Guest
złotnicy byli są i będą.
dlatego zabijacie tę grę karmiąc ich czym się da. nie dość, że mogą kupić sobie wszystko to jeszcze ich chronicie. Sprawa z multi mularda tylko to dobitnie pokazuje.

Śmiech na sali.
1. Od początku roku trwają prace nad tym, żeby serwery były bardziej stabilne, nie tylko przy akcjach z setkami ataków, ale i w trakcie normalnej rozgrywki. Wprowadzono już kilka poprawek, ale nie na tym nie koniec. To bardzo ważny temat i technicy poświęcają mu uwagę, zgodnie z obietnicą, która została złożona podczas sesji Q&A.

2. Eventy też się nieco zmieniają w ostatnim czasie. Przykładowo powstał pierwszy od dawna event, w którym nie było żadnych opcji za złoto - Portal do Hadesu. Nawet nagrody w Sparta vs Hades były trochę bardziej stonowane niż dotychczasowo, opierając się na waszych opiniach, że bonusy w wydarzeniach są zbyt mocne.

3. Błędów nie da się uniknąć całkowicie. Posiadamy serwer testowy, na którym zarówno gracze jak i teamowicze sprawdzają aktualizacje przed wgraniem je na normalne światy. Ale nie każdy błąd da się niestety wykryć - przykładowo, ostatni problem z wpisywaniem tekstu nie występował na Becie, więc nie mogliśmy go przewidzieć. Został jednak zgłoszony do techników chwilę po wgraniu aktualizacji i naprawiony stosunkowo szybko. Wszystkim zależy na tym, żeby błędów było jak najmniej - z tego powodu na Becie wprowadzono kilka dni temu codzienne aktualizacje (więcej informacji po angielsku w tym ogłoszeniu). W skrócie - poprawki na Becie będą wgrywane znacznie szybciej, dlatego łatwiej będzie wykryć błędy i je naprawić przed wypuszczeniem aktualizacji na światy dla graczy.

4. Zmiana cen skracania rekrutacji i budowy ma swoje plusy i minusy. Wiem, że sporo osób nie jest z tego zadowolonych i jak najbardziej rozumiem wasze argumenty, dlatego nie będę tu zachwalać natychmiastowego ukończenia zlecenia, bo wiem, że was nie przekonam.

5. Co do wyglądu forum, to z początku też byłam średnio zadowolona, ale można się przyzwyczaić, jeśli codziennie spędza się na forum kilka godzin ;) Wszystkie wasze opinie przekazałam do osób, które odpowiadają za szatę graficzną forum - z tego co wiem, to jeszcze mają być zrobione poprawki.

Edycja:

Hini, jeśli chodzi o zmianę zakończenia, to jesteśmy na dość zaawansowanym etapie, myślę, że niedługo będziemy mogli wam opisać cały projekt i zebrać opinie na temat planowanych zmian.

1) zaloguj się na serwer, podpadnij dobrej ekipie, zrobią synchro i sama się przekonasz co ta Wasza praca daje.
2)zmieniają się. jest ich więcej. zmieniły się też wtedy kiedy sobie eksperyment zrobiliście i w trakcie trwania jego trwania zrobiliście nas w przysłowiowego i daliście mityki do kupienia.
3) błędy są ciągle te same. żeby zrekrutowane wojska łaskawie się pojawiły to trzeba kliknąć w koszary. Inaczej na podglądzie pokazuje się wielki nic. Podlgąd ruchów wojsk... nie grałem od kwietnia a problem z nie pojawiającymi się ruchami na podglądzie dalej jest.
4) poprostu otwórzcie serwer bez natychmiastowego skracania. to takie trudne? co Was to obchodzi jak złoto wydajemy Was powinno obchodzić ile go kupujemy. Przy możliwości handlu złotem między graczami nie widzę najmniejszego przeciwskazania na otwieranie serwerów na przemian. a) Złoto tęczowe grepo, które ciągle poprawiacie. b) Grepo bez tego idiotycznego natychmiastowego skracania, eventów z mitykami i gradu.
5)a kto tu Ci spędza kilka godzin dziennie? to, że nie wywala tak szybko jak kiedyś nie oznacza, że ktoś tu siedzi i czeka na jakiś cudowny olśniewający wpis.
to forum nie żyje. ożywa jak przylezie doktorek, ja czy inny nick który wsadzi Wam kij w oko.

tego ostatniego o zakończeniu gry nie komentuje. ja o tych pracach to już słyszałem na TAU
 
"Może wprowadźcie jakiś serwer dla zorganizowanych ekip, przy wyważonych ustawieniach, np. przez pierwszy okres czasu mogłyby się logowac tylko zorganizowane grupy"

ktoś zmieni nick i widnieje jako nowy gracz , dlatego takiego podziału nie da się raczej zrobić ...
 

DeletedUser11134

Guest
Mati, nie chodzi o to, żeby gracze nie byli nowi, tylko grupy zorganizowane. Np. wyłącznie założyciel dostaje login na serwer w ciągu powiedzmy dwu dni ma założyc sojusz i zaprosić minimalną liczbę graczy do niego. Albo jakkolwiek inaczej, to są techniczne sprawy.
 

DeletedUser11623

Guest
chyba trudno by to przeprowadzic , nie da sie zabronic graczom logowania na tym samym swiecie i tym samym kierunku
 

DeletedUser18058

Guest
sam pomysł nie jest zły.
zrobić serwer dla ekip, żeby każda mogła sobie udowodnić kto jest najlepszy etc.
niestety ma jeden mankament.
nie ma już takich ekip jakie były.
które z ekip tu jeszcze grają? Nawet MDG się zawinęło. To MDG, które spędzało sen z powiek moderatorom FO.

Ludzie odeszli od gry z różnych przyczyn ale każdy jak jeden mąż mówi. Grepo zeszło na psy.
Shannqa może sobie pisać jak oni to ciężko pracują. Może sobie mówić ile to dobrego się dzieje i dziać będzie ale prawda boli. Ta gra została zniszczona.
Lindos to najnowszy świat ze starym podbojem. 19tys kont i co? ja nie grając jestem na 1128 miejscu z 3 miastami po 3000 punktów. Mulard z pierwszego miejca ma w tej chwili 46 w pełni rozbudowanych wiosek. Skoro odechciewa się grać najlepszym i nabardziej doświadczonym graczom to jak ma się przebić ktoś nowy?
Mulard to wyjątek. Wszyscy wiedzą, że grać to on nie umie. Tylko wydaje astronomiczne kwoty na złoto. Ilu jeszcze takich ściągniecie zanim kotara na dobre opadnie? jednego, dwóch?


Świat dla ekip liczyłby od początku 300 osób i trwałby pewnie 2 miesiące. Dlatego nie wystartuje.
 
Do góry