[To nie błąd] Znikające łaski podczas zmiany boga

  • Rozpoczynający wątek Gościu75
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Nie jestem pewien czy przypadkiem nie jest to celowe, ale:

Załóżmy że mamy np. 40 miast i w każdym czcimy zeusa i łaski zeusa mamy na maks, czyli 500.
... i teraz jak zmienimy w jednym mieście boga na innego to ubędzie nam łask zeusa i będziemy mieli np. 390 ;(

Jest to spowodowane tym iż prawdopodobnie ilość łask jest przechowywana dla każdego z miast
osobno tak jak np. drewno, kamień czy monety.

Kiedyś tego nie było, łaski były liczone globalnie a nie tak jak teraz (prawdopodobnie) oddzielnie dla każdego miasta.

Problem tego rozwiązania jest taki że jak chcemy sobie pozamieniać bogów w miastach
to tracimy dużo (najczęściej wszystkie) łaski.

Czyli problem to znikające łaski podczas zmiany boga :(

I jakby się dało wprowadzić powiadomienie (tak jak przy surowcach)
że zmiana boga będzie skutkowała utratą X Łask
i stracimy X jednostek mitycznych w mieście w którym zmieniamy boga.
I wyskakuje nam komunikat czy kontynuować zmianę boga.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

Jak zmienisz boga w mieście na innego, to tracisz wszystkie łaski, a nie tylko część. Tak jest od zawsze i nic się w tej kwestii nie zmieniło...właśnie sprawdziłem:)

A wszystko masz w świątyni przecież opisane podczas zmiany boga w mieście!
 

DeletedUser

Guest
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

No właśnie o to mi chodzi.
Zmiana jakiegokolwiek boga w danym mieście skutkuje utratą łask tego boga,
pomimo że w 150 innych miastach nadal czcimy tego boga.
s71.gif


Tak jest od zawsze ... właśnie sprawdziłem:)

Nie jest od zawsze.
Kiedyś mając 1 miasto i np. 250 łask Hery,
można było sobie zmienić na Posejdona i uzbierać na zew
i po rzuceniu zewu z powrotem zmienić na Herę i te 250 łask automatycznie się "przywracało".
Dobrze pamiętam bo często tak robiłem.

Tak czy siak chodzi o znikanie łask podczas zmiany boga, wydaje mi się to co najmniej niedorzeczne
s87.gif
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

Zatem, mamy zgłoszony protest.Tylko ja nie wiem czy faktycznie kiedyś tak było a jeśli tak to trochę się spóźniłeś.Ja gram 2 lata w grepo i jakoś nie przypominam sobie aby było coś takiego że podczas zmiany boga zachowywały się łaski.
smiley_emoticons_irre.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

Jeżeli grasz 2 lata to wielu rzeczy masz prawo nie pamiętać
... a nawet jeśli nie było to tylko zwiększa atrakcyjność propozycji
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

To chyba ci się działy pomyliły.Propo tej propozycji to jestem na tak ale przydały by się poprawki na przykład: przy zmianie boga otrzymujesz 20% łaski którą miałeś u poprzedniego.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

Kiedyś mając 1 miasto i np. 250 łask Hery,
można było sobie zmienić na Posejdona i uzbierać na zew
i po rzuceniu zewu z powrotem zmienić na Herę i te 250 łask automatycznie się "przywracało".
Dobrze pamiętam bo często tak robiłem.

Zmiana boga w jakimkolwiek mieście zawsze powodowała i nadal powoduje utratę wszystkich łask od zmienianego (dotychczasowego) boga. Oprócz tego traci się wszystkie jednostki mityczne.

Co do łask Hery w opisanej sytuacji... to pomieszałeś.
W samouczku jest zadanie "Łaska bogów", w którym musisz wybrać Herę jako boga czczonego w swoim mieście i nagroda to 15 łask od Hery.
Kiedyś ta nagroda była znacznie większa i opłacało się lekko pokombinować. Przyjmowałeś zadanie, wybierałeś jako boga Herę, zaliczałeś zadanie i... nie odbierałeś nagrody. Zmieniałeś boga na, powiedzmy, Posejdona, zbierałeś łaski od Posejdona i je wykorzystywałeś.
Po jakimś czasie zmieniałeś boga na Here i... odbierałeś nagrodę, czyli łaski od Hery.

Przypuszczam, że te własnie działania wpłynęły na obniżenie ilości łask w nagrodzie za wykonanie zadania.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

No dobra, nie kiedyś tak było, tylko bardzo dawno tak było, jak jeszcze w ogóle samouczka nie było
w8.gif

No już mniejsza z tym.
Trzeba zgłosić propozycję o nieznikaniu łask i tyle
plotki.gif
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

Grać zaczęłam w grudniu 2010 roku i nawet wtedy przy zmianie boga łaski od tego boga były zerowane. I powrót do poprzedniego powodował, że traciliśmy łaski także od tego drugiego.
Ale to tak na marginesie.

Zastanawiam się tylko, jaki algorytm miałby być stosowany przy obliczaniu łask, które powinny pozostać przy zmianie boga.
Taki sam przy 5 miastach co i przy 150...?
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

zasadniczo to pamiętam że coś takiego było, albo udało mi się tak zrobić. Miałem ustawioną Herę ale chciałem zrobić rydwana więc zmieniłem na Zeuska, uzbierałem na rydwanka i po jego wyczarowaniu zmieniłem na Herę i moim oczom ujrzałem ilośc łask które miałem przed zmianą. Więcej nie próbowałem tego zrobić. Z tego co pamiętam to było na początku mojej rozgrywki i to jeszcze w tym roku.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

zasadniczo to pamiętam że coś takiego było, albo udało mi się tak zrobić. Miałem ustawioną Herę ale chciałem zrobić rydwana więc zmieniłem na Zeuska, uzbierałem na rydwanka i po jego wyczarowaniu zmieniłem na Herę i moim oczom ujrzałem ilośc łask które miałem przed zmianą. Więcej nie próbowałem tego zrobić. Z tego co pamiętam to było na początku mojej rozgrywki i to jeszcze w tym roku.
Jeśli było tak jak opisałeś to nie powinno tak być.
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: [niepotwierdzony] znikające łaski podczas zmiany boga

Wydawało Mi się to trochę dziwne i nieprawdopodobne. Może to taki rodzaj bonusu dla początkującego gracza, abo dla gracza który dopiero zaczyna na danym świecie.
 
Do góry