[Omawiane] Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

  • Rozpoczynający wątek Niesporaczek
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Nie potrafię znaleźć, albo nie rozumiem tego co czytam :)
1:
Bonusy zadowolenie od hery i wzrost produkcji z bonusów z ekwipunku. Wiem że jak są 2 takie same bonusy to nie da się włączyć drugiego, ale jak mam bonus z ekwipunku to mogę włączyć bonus zadowolenie. Tylko nie wiem czy one dodatkowo coś dają czy jeden zastępowany jest drugim.

2:
Mam misję w której zostaję zaatakowany i tracę 70 jednostek. Czy warto takie coś wykonywać żeby dostać punkty walki (mam 2000 pkt dopiero więc zaczynam)?

3:
Czy misja wyspowa nie wykonana (wisząca i oczekująca na rozpoczęcie) blokuje mi pojawienie się kolejnej? Pozostałe już zakończone.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

1.Niektóre Bonusy się łączą np. bobas i skrócona rekrutacja
2. W zależności od bonusu.
3.Na jednej wyspie możesz mieć maks.2 misje, 10 misji maksymalnie występuje. W ciągu dnia misji może być :3,6,12. możesz 4 misje na raz wykonywać
 

DeletedUser

Guest
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

1: wiem ze niektóre się łączą, ale chcę poznać mechanizm które z czym żeby nie tracić czasu, bo bonusów zawsze mam nadmiar a surowców brak :)

2: Bonusy jak zawsze kiepskie dlatego pytam czy dla punków walki na początku gry warto tracić tyle jednostek.

3: I znów nie wyjaśnia mi to wiele. Co 2 h się pojawia następna, ale czy następna się pojawi jeśli poprzednia nie jest wykonana? (jedna niewykonana) Czyli ile tracę misji jeśli niewykonana będzie wisiała przez 24h. Czy tracę tylko tą jedną, czy też pojawi mi się druga za 2h w innym miejscu którą wykonam, a trzecia powinna się pojawić w miejscu w którym wisi mi niewykonana i będzie zablokowana tak samo jak piąta potem siódma itd?
 

DeletedUser22560

Guest
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

1. bonusy od bogów łączą się z tymi z misji :) działa to tak zę nie możesz mieć np 3x bonusy do surki ale możesz włączyc surkę z herą i np włączyć inny bonus który daje ci ulepszoną obrone/atak , jednostki etc. ale nie tej samej kategori

2.zależy ale w misjach obronnych na początek możesz robić je na raty tzn. bierzesz żeby atak szedł i cofasz jednostki a powołujesz straż (przydaje się badanie straż miejska) w ten sposób zyskujesz pw i nic nie tracisz :)

3.Jeśli nie wykonasz misji to nic jej nie zastąpi dopóki nie zniknie ale nie wiem ile dokładnie trwa misja
 

DeletedUser

Guest
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

1: Właśnie chodzi mi o takie same bonusy ale z różnych źródeł, bo że różne mogę włączać to wiem. Chodziło mi o bonusy do surki konkretnie przyspieszenie produkcji z ekwipunku, + zadowolenie od hery bo one robią dokładnie to samo. Czyli jeśli załączę oba bonusy to włączy się tylko jeden?

2: Głupie pytanie. Jak się cofa jednostki? Mam j wysłać gdzieś w świat np do obrony i potem zawrócić, czy też jest do tego jakaś opcja w grze której nie widzę?

3: Czyli lepiej ją wykonać z milicją jak pisałeś.
 

DeletedUser22560

Guest
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

1.Jeśli włączysz oba bonusy to działają oba

2.wycofujesz je do jakiegoś kolegi na wyspie albo tuż przed atakiem i tyle czyli wysyłasz je na wsparcie do jakiegoś polis byle nie wroga bo będzie wiedział co masz w mieście

3.zależy czy chcesz mieć szybko misje nową jak chcesz to wykonaj z milicją jak nie to olej
 
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

1: Właśnie chodzi mi o takie same bonusy ale z różnych źródeł, bo że różne mogę włączać to wiem. Chodziło mi o bonusy do surki konkretnie przyspieszenie produkcji z ekwipunku, + zadowolenie od hery bo one robią dokładnie to samo. Czyli jeśli załączę oba bonusy to włączy się tylko jeden?
Jeśli załączysz oba to bonusy z nich się sumują. Jeśli 1 bonus da Ci 50%, drugi 50%, trzeci 20% a czwarty 30% to powinieneś mieć produkcję na poziomie 1+0,5+0,5+0,2+0,3=2,5 czyli 250% produkcji podstawowej. Czyli możesz włączyć na raz bonusy Zadowolenie, Wzrost produkcji surowca - [surowiec], Błogosławieństwo [surowca] Tyche oraz Handlarza i one powinny się sumować.

2: Głupie pytanie. Jak się cofa jednostki? Mam j wysłać gdzieś w świat np do obrony i potem zawrócić, czy też jest do tego jakaś opcja w grze której nie widzę?
Pisząc o cofaniu, xalami miał na myśli usunięcie jednostek z miasta na przykład poprzez wysłanie ich do innego miasta (choćby na moment, bo w ciągu 10 minut możesz je zawrócić). Rozbijanie wojsk z misji na oddziale obywatelskim jest bardzo dobrą opcją, też ją polecam :)

3: Czyli lepiej ją wykonać z milicją jak pisałeś.
Generalnie nie powinna ona przeszkadzać w pojawieniu się kolejnych misji. Co do tego, czy warto - tutaj musisz sobie przeliczyć straty z powodu obniżonej produkcji surowców z powodu powołania oddziału obywatelskiego i zyski z powodu bonusu, który oferuje dana misja.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

Jeśli załączysz oba to bonusy z nich się sumują. Jeśli 1 bonus da Ci 50%, drugi 50%, trzeci 20% a czwarty 30% to powinieneś mieć produkcję na poziomie 1+0,5+0,5+0,2+0,3=2,5 czyli 250% produkcji podstawowej.
a to ciekawe myślałem że wartość bonusów się mnoży:confused:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

a to ciekawe myślałem że wartość bonusów się mnoży:confused:

Zapytałem o dodawania bo to się tyczy wartości podstawowej czyli chyba 50+50%. Ale może się mylę.

Użyłem właśnie bonus z ekwipunku i od hery, chyba działa bo wartości skoczyły z 635 z jednym bonusem do 850 z oboma typami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

kiedyś np.:
bonus skrócena tyche + bobas/fala+bonus z misji wyspowej= rekrutacja w ciągu sekundy
teraz to jest mnożenie tak myśle
smiley_emoticons_confusednew.gif
 
Odp: Łączenie bonusów, walki z misji wyspowych

kiedyś np.:
bonus skrócena tyche + bobas/fala+bonus z misji wyspowej= rekrutacja w ciągu sekundy
teraz to jest mnożenie tak myśle
smiley_emoticons_confusednew.gif
Ale tutaj piszesz o rekrutacji, tam faktycznie się mnoży, właśnie z tego powodu :)
 
Do góry