Żelazo

  • Rozpoczynający wątek bombel97
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem żelaza ?


  • W sumie głosujących
    40
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mój pomysł polega na tym, żeby dodać do gry nowy surowiec - żelazo (lub inne, jak macie ciekawe pomysły:)), bo przecież Grecy to nie jaskiniowcy - nie budowali wszystkiego z kamienia i drewna, na pewno używali innych metali oprócz srebra i złota.

Co wy na to:D?
 

Robin65

Zespół Grepolis
No dobra dodamy żelazo i ...... tu się kończy Twoja propozycja musisz się trochę wysilić i rozwinąć pomysł bo jak na razie lipa.
 

DeletedUser

Guest
A może jeszcze rtęć i siarka i złoto...

Pomysł trzeba by rozwinąć ale wątpię by Innogames przyjęło by to...


Btw.pomysł nie głupi ale... no tak zawsze jakieś "ale"
Jak to będzie zdobywane? Będzie jakaś kopalnia czy jakieś inne badziewie? Co za to będzie?

Dodatkowo wprowadzenia dodatkowego surowca do gry nie jest łatwe. Trzeba by wiele skryptów zmienić. Surowce z wysp, wioski, handel, kurs, co za to będzie, wartość...

Rozwiń pomysł ale nadziei zbytnich se nie rób - nie żebym miał coś do Ciebie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
No dobra dodamy żelazo i ...... tu się kończy Twoja propozycja musisz się trochę wysilić i rozwinąć pomysł bo jak na razie lipa.

nic dodać nic ująć:)

volveryin7 z rtęcią bym nie przesadzał. złoto już jest (do wydobycia za pomocą różnych środków płatniczych). siarka owszem - ciekawy pomysł. nie zapominajmy tez o żywności! gdzie jakieś winnice, pola, łąki? nasi ludzie umierają z głodu:(

bombel97 dopracuj swój pomysł... w tej grze twoje żelazo jest zastępowane przez srebro (żeby nie kopiować nazwy z plemion), choć wolałbym by zamiast srebra była np. miedź (srebro jest zbyt szlachetne do produkcji wojska i budynków aczkolwiek może być dodatkiem)
 

DeletedUser

Guest
ale gdzie bedzie miejscze w senaicie na nowe produkcjie surkow?
duzo rzeczy trzeba blo by zmienic koszty i nawet bonust dla wysp dlatego na nie
 

DeletedUser

Guest
A ja jestem na tak :p

Ale żelazo było dobrze zrobić jako surowiec specjalny - oczywiście NIE mam tu na myśli czegoś takiego jak złoto (czyli żadnych dodatkowych walut premium! :p)
Specjalny, czyli możliwy do zdobycia jedynie w wioskach rolniczych... ale nie byle jakich rolniczych. W wioskach na tych naszych nieeksploatowanych wysepkach (na których dotąd nie ma nic - nawet faremek właśnie)! Wreszcie mielibyśmy po co zakładać tam miasta :)
A teraz druga sprawa, czyli do czego ten surowiec byłby potrzebny. Otóż, do budowy budynków specjalnych (np łaźnie) i jednostek mitologicznych. Idąc dalej, można by nawet lekko wzmocnić te nasze jednostki mityczne, skoro stałyby się trudniejsze do zakupu :p
Więc problemy w stylu - gdzie mamy to upchać w senacie, byłyby wyeliminowane. Zmniejszyłyby się również problemy w stylu - "teraz wszystko kosztuje tylko trzy różne zasoby, należałoby cały cennik zmienić" :p

Oczywiście powstają inne problemy natury technicznej i nie tylko... ale ja zaledwie luźny pomysł rzuciłem ;) W szczegóły się nie wdaję, gdyż to nie jest mój temat, o! :p

Rail.
 

DeletedUser

Guest
@RailGun twój pomysł jest nie głupi ale na wprowadzenie dodatkowego surowca nie liczył bym bez względu na wartość... Ale mechanika sama nie jest zła a za żelazo byłyby dodatkowe badania zwiększające wydajność statków czy jednostek.
 

DeletedUser

Guest
Dzięki, tym bardziej, że pomysł "na kolanie" był robiony :)

A co do niemożności wprowadzenia surowca... począwszy od żelaza, przez nowe jednostki, szybsze budowanie kolonów, a skończywszy na nowych bogach... te pomysły nie zostaną zrealizowane. To jest raczej oczywiste :)

Ale to nie znaczy że należy przestać wymyślać! :p

co do samego pomysłu z ulepszeniem jednostek... wprowadziłbym budynek typu "kuźnia" - i tam można by było ulepszać staty jednostek :p Za żelazo :D

Proszę bardzo! Mamy już ogólnikowy pomysł! Jeszcze trochę szlifu i nie tylko będzie miał ręce i nogi, ale nawet i palce u tychże! :D
 

DeletedUser

Guest
Znów kolejny budynek?? Niee... budynek odpada... O tym samym mówiłem w badaniach -- "dodatkowe badania zwiększające wydajność statków czy jednostek"

Ale jeżeli wprowadzono by coś takiego to było by to niezgodne historycznie ponieważ grecy używali miedzi do wykuwania/robienia broni i zbroi a z żelaza robiono ino budynki etc.

Chyba że coś poknociłem...
 

DeletedUser

Guest
budynek już był żarcikiem ;)

Mi się zdawało, że to brąz był wtedy w użyciu, ale sam się mogę mylić, a sprawdzać mi się nie chce :D
 

DeletedUser

Guest
Tobie nie ale ja już sprawdziłem :p

Starożytni grecy mieli już żelazo w użyciu militarnym ale ponieważ był wtedy dość drogi to jego użycie ograniczało się do minimum... Jedynie bardzo bogate miasta z wielkim skarbcem mogły sobie pozwolić na wielką armię której opancerzenie i wyposażenie było z żelaza.

Jest to chyba argument po to by wprowadzić żelaza jako dodatkowy surowiec za który można ulepszać statki i jednostki
 

DeletedUser

Guest
W tych czasach to zamiast żelaza była miedź.Tak jestem na nie
 

DeletedUser

Guest
W tych czasach to zamiast żelaza była miedź.Tak jestem na nie

Won do szkoły uczyć się historii
Już starożytni grecy używali żelaza w przemyśle i w wojsku choć było dosyć drogie (ceny obróbki etc.)

Miedź też mieli i był to surowiec trochę tańszy ale w Grepolis miedź jest zastąpiona srebrem
 

DeletedUser

Guest
wprowadziłbym budynek typu "kuźnia" - i tam można by było ulepszać staty jednostek :p Za żelazo :D

Też myślałem o tym budynku, tylko żeby poza tym można było budować tam nowy rodzaj jednostek- "Machiny Oblężnicze", np. ;ruchome wieże, tarany, mangonele (coś jak katapulty) itp.
Co do miejsca wydobycia, myślałem, żeby można było zamawiać żelazo na farmach za normalne surowce, tylko czekam na propozycję cen.
 

DeletedUser

Guest
Tylko że machiny oblężnicze nie były w "bardzo" powszechnym użyciu i co by one dawały?? Ale znów budynek?? Może był by to budynek specjalny zamiast Faktorii Handlowej
 

DeletedUser

Guest
Starożytni grecy mieli już żelazo w użyciu militarnym ale ponieważ był wtedy dość drogi to jego użycie ograniczało się do minimum... Jedynie bardzo bogate miasta z wielkim skarbcem mogły sobie pozwolić na wielką armię której opancerzenie i wyposażenie było z żelaza.
Jest to chyba argument po to by wprowadzić żelaza jako dodatkowy surowiec za który można ulepszać statki i jednostki

Nie tylko był drogi - samo żelazo było stosunkowo miękkie. Więc bronie z tego materiału nie nadawały się do pchnięć i cięć w inne metalowe części uzbrojenia. Dopiero gdy zaczęto wprowadzać stopy żelaza sytuacja się zmieniła.
Dlatego brąz był w użyciu w głównej mierze.
I choć wikipedia powie, że xiphos - miecze używane przez greków i częściowo przez rzymian - były wykonywane z żelaza, to pierwotnie wykonywano je z brązu.
A więc żelazo było wykorzystywane, nikt nie zaprzeczy :p Brąz także :) Więc czas wywalić srebro :D

Co do machin oblężniczych... mamy katapulty już. Wprowadzając inne machiny tego typu zrobilibyśmy małe zamieszanie, tym bardziej, że sama katapulta tylko mury niszczy...
 

DeletedUser

Guest
Dlaczego srebro?? Srebro w Grepolis jest tym co PLN dla człowieka pomijając złote monety...
Może by zrobić nowe badanie?? Stopy żelaza??
A tak na marginesie to kiedy były te stopy żelaza?

EDIT
Już sobie przypomniałem
Stopy żelaza powstały w okresie wczesnego średniowiecza czyli jakieś tysiąc lat później a więc stopy żelaza wiekowo raczej nie pasują do Grepolis...

EDIT... (znów)
Ale żelazo nadal może być jako "ulepszacz" i surowiec specjalny do już wcześniej wspomnianych "machin oblężniczych"...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry