Żelazo

  • Rozpoczynający wątek bombel97
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem żelaza ?


  • W sumie głosujących
    40
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Dlaczego nie srebro?
Ponieważ monety w Grecji antycznej były robione z elekrtum ;) (ale wiem, tu już się czepiam :p)


Nowe badania, nowy budynek, nowe jednostki... dajmy jeden nowy surowiec, a tyle możliwości się pojawi :D Zaraz ich tyle będzie, że starczy nam ich na "Grepolis II" :D
 

DeletedUser

Guest
Ludzie się przyzwyczaili do srebra, po co komuś jakieś elektry :D
A poza tym jakoś wierzyć mi się nie chce...

EDIT
Dowiedziałem się że w Grecji nie było jednej waluty... Otóż wtedy nie było walut a płaciło się tym co dawało określone miasto. W jakimś mieście był taki pieniądz a w innym mieście był inny pieniądz/sposób płatności.

Najczęściej używano złota (w Grepolis to waluta premium) i srebra (surowiec) ale różnie się one nazywały... Elektrum też było ale był to pieniądz używany w pewnym obszarze Grecji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To sobie zamień srebro na woły :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A z chęcią bym to zrobił :D Przynajmniej nie musiałbym się po nie wybierać do innych wiosek! Same by przychodziły :D
 

DeletedUser

Guest
Niech jeszcze dodadzą żywność bo będą umierać - albo nie... Po co? Rzuci się jakiegoś człowieka i niech sobie jedzą... :D
 

DeletedUser

Guest
Oddział wołu który miażdży inne wojska ;)

Ciekawa inwencja :D

Ale wracając do tematu.
Uznajemy, że żelazo byłoby dobrym pomysłem, ponieważ :
- było używane w starożytności (nieważne w jakich ilościach)
- pomogłoby w zaludnianiu "pustaków" (pustych wysp bez wiosek rolniczych)*
- urozmaiciłoby grę

Coś pominąłem? :)


*wg mojego pomysłu na wykorzystanie żelaza :)
 

DeletedUser

Guest
Ew. Kuźnię - nowy budynek specjalny w którym była by możliwość ulepszania wojsk

Wpadłem na taki pomysł z tą kuźnią/warsztatem :
Może ulepszanie wojsk było by wyszczególnione procentowo np.
Szermierze 1lvl obrony - 100 Żelaza = +1% do obrony przed wszystkimi broniami
Hoplici 2lvl obrony - 250 Żelaza = +2% do obrony przed wszystkimi broniami

A kuźnię możnaby było budować tylko w tych wyspach nie zaludnionych a bonusy dotyczyły by tylko wojsk z tego miasta
 

DeletedUser

Guest
Spodobał się pomysł z kuźnią ;)

Swoją drogą, ciekawie zaproponowane rozwiązanie :)

Można nawet pójść dalej i zrobić budynek o nazwie "stocznia". Odpowiednik kuźni dla naszych małych niszczycieli flot :D

I byłyby to budynki specjalne... które można wybudować tylko na pustakach :)

Jakby nasze pomysły zebrać i w nową propozycję dać... ciekawe ile głosów byłoby na "tak" a ile na "nie" :p
(Oczywiście, pomysł z żelazem nadal wymaga szlifu :p)
 

DeletedUser

Guest
Myślę że że w kuźni można by i statki ulepszać... Zostaje kwestia wartości... - czy np. zbiera się to w ilościach typu 100 na godzinę czy np. 4/h
 

DeletedUser

Guest
Wydobycia... zależne by były również od tego ile potencjalne ulepszenia mogą kosztować... I ile tych poziomów ulepszeń na jednostkę by było...

I ile by kosztowały budynki specjalne/jednostki mityczne po wprowadzeniu żelaza...

Ech, z tym już trochę do przemyślenia jest ;)
 

DeletedUser

Guest
Jakbyśmy podesłali taki pomysł IG to by im się nie chciało tego robić więc jesteśmy skazani na siebie :) :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
żelazo... ja jestem na tak ale w tym momencie, budynek... jakaś kuźnia lub coś i wtedy można tam byłoby ulepszać jednostki w np. miecze, zbroje itp.
 

DeletedUser

Guest
Przeciw. Surowców powinno być trzy, a monety to odpowiednik żelaza Plemion. Takim realistycznym tokiem rozumowania możemy wyrzucić czary, dodać siarkę i inne ustrojstwa przez które miasto byłoby zapchane kopalniami.
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowego surowca. W związku z tym, że posiadamy kopalnię srebra, mamy do dyspozycji metal. Jakkolwiek byśmy go nie stosowali, kolejny surowiec jest zbędny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry