3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

  • Rozpoczynający wątek dramat12
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Na wieść o przyjęciu urodzinowym na górze Olimp ludzie z całej Grecji wyruszyli, by wspólnie świętować nadchodzące urodziny. Władcy wszystkich polis wysłali swoich delegatów, aby ci złożyli hołd przed świętą górą i wspólnie świętowali to wielkie wydarzenie. Chodź podróż dla niektórych była długa i męcząca, to każdy z radością zmierzał ku swemu celu. Wszyscy dotarliby cało i zdrowo, jednakże kilka mil dzieliło ich od dotarcia na miejsce, a na ich drodze pojawiło się przerażające stworzenie o tułowiu przypominającym ciało lwa z orlimi skrzydłami i głową człowieka - był to Sfinks znany ze swoich zagadek.

Stanął on naprzeciw podróżujących:
- Witajcie śmiertelnicy! Aby przejść dalej będziecie musieli rozwiązać moją zagadkę. Przejdą tylko ci, którzy podadzą prawidłowe odpowiedzi. Na skale obok wyryłem dla Was wykreślankę. Każdy z Was otrzyma indywidualne hasło i przepuszczę tylko tych, którzy odnajdą swój wpis na tablicy.

A wszystkich ludzi było kilkadziesiąt osób, co poniektórzy mogliby rzec, że nawet około setki.

Jeden z delegatów, będąc niezwykle pewną siebie i zadufaną w sobie osobą rzekł w stronę Sfinksa nieprzemyślane słowa:
- Sfinksie! Nie stać Cię na nic lepszego? Ta zagadka jest niezwykle prosta, wszyscy przejdziemy w ciągu godziny.

Olbrzym zdenerwował się zirytowany zachowaniem człowieka, tupnął z niezwykłą siłą w ziemię, sprawiając iż ta się zatrzęsła i zbiła z nóg wszystkich przybyłych. Jego ryk sprawił, iż musieli zatkać uszy. Ta przerażająca chwila zdawała się nie mieć końca. Sfinks w końcu się uspokoił:

- Przejdziecie wszyscy, albo nikt! Zmieniam zasady: nie poznacie haseł jakie kryją się na tablicy, ale żeby przejść musicie znaleźć i wykreślić je wszystkie, a dopiero wtedy Was przepuszczę. Wyrazów jest tyle, ile Was wszystkich tutaj zgromadzonych.

Ludzie nie byli w stanie sobie samodzielnie poradzić z zagadką Sfinksa, więc posłali najszybszych jeźdźców do swoich miast, aby ci z pomocą najlepszych uczonych pomogli rozwiązać zadanie i pomóc dostać się na przyjęcie urodzinowe na górę Olimp.

Wcielcie się w rolę uczonych i pomóżcie oczekującym przed Sfinksem dostać się na drugą stronę, oni czekają i liczą na Waszą pomoc.

Zasady i regulamin konkursu:

1. Należy znaleźć jak największą liczbę haseł w wykreślance do końca czasu trwania konkursu.
  • Jeśli kliku osobom uda się podać wszystkie odpowiedźi wygrywa osoba, która zrobi to najszybciej.

2. Liczba haseł i ich dokładne brzmienie pozostają tajemnicą do momentu ukazania rozwiązania.

3. Hasła mogą być zapisane poziomo, pionowo, na ukos i wspak.

4. Hasłami mogą być: nazwy światów, jednostek, budynków, czarów, badań w akademii, odznaczań itd, czyli wszystkiego związanego z grą Grepolis.

- Niektóre z haseł mogą być dwu-członowe (np. Gniew Zeusa) i są traktowane jako jeden punkt.
  • Podanie poprawnego pola, ale napisanie tylko jednego członu hasła jest traktowanego jako odp niepoprawna.

5. W rozwiązaniu należy podać hasło oraz pole pierwszej litery w którym się ono zaczyna (np. Achilles A10).

6. Odpowiedzi należy kierować do opiekuna konkursu, tylko poprzez prywatną wiadomość, do Polski Szef Kuchni w tytule wpisując Konkurs-Wykreślanka

7. Konkurs rozpoczyna się w dniu trzecich urodzin polskiego Grepolis czyli 17 lutego będzie trwał przez dwa tygodnie.

8. Rozwiązania wysłane po 03.03.2013 po godzinie 23:59:59 nie będą brane pod uwagę.

9. W przypadku, gdy wyślecie odpowiedź, a uda wam się znaleźć większą liczbę haseł, dozwolone jest wysyłanie rozwiązania po raz kolejny, ale nie więcej niż 4 razy. Wysyłając następną odpowiedź wystarczy podać tylko te hasła, które nie były wpisane poprzednim razem.

10. 3 osoby, które podadzą największą liczbę haseł otrzymają po 300 złota każda + nagrody rzeczowe.

Oto zagadka:

konkursnowe.png

Rozwiązanie Konkursu:

Haseł było 106 i tylko jednej osobie udało się znaleźć wszystkie


rozwizanieosateczne.png


Zwyciężcy którzy otrzymują po 300 sztuk złota oraz nagrody rzeczowe:

1. paweł94 106 pkt
2. kaka199r 102 pkt
3. Akasha131 100 pkt


W wyniku dużego zainteresowania konkursem administracja postanowiła wyróżnić dodatkowo 10 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe.

1. ElPiter 97 pkt
2. lysy2244 91 pkt
3. Saiyan 96 pkt
4. siriush 92 pkt
5. nowyuser 94 pkt
6. zołzina 93 pkt
7. Quasterr 93 pkt
8. ArtiBlizz 92 pkt
9. czarnawdowa1984 92 pkt
10. *Gumisiowa Sani* 91 pkt


Zwycięzcom gratulujemy. W celu odebrania nagród proszę napisać PW do Polski Szef Kuchni w wiadomości podając świat na którym gracie, nick w grze oraz adres korespondencyjny w celu wysłania nagrody rzeczowej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

Przeglądając przesłane odpowiedzi, zauważyłem, że podajecie wiele słów, które nie mają nic wspólnego z Grepolis i są jedynie przypadkowo utworzonym hasłem - takie odpowiedzi nie są punktowane.

Hasła które znajdują się dwa bądź więcej razy - wystarczy podać tylko jedno miejsce, każde następne nie jest punktowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

jest mozliwosc dostania informacji ile mniej wiecej jest tych haseł ?? bo tez wiem ze nie wszystkie sa np architektury i kryptografi nie ma, i czy mozna to jakos zedytowac tak zeby sobie wykreslac zamiast zapisywac??
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

Człowieku tu jest tyle możliwości wykreślenia, że by nie było widać nic po skończeniu ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

jest mozliwosc dostania informacji ile mniej wiecej jest tych haseł ?? bo tez wiem ze nie wszystkie sa np architektury i kryptografi nie ma, i czy mozna to jakos zedytowac tak zeby sobie wykreslac zamiast zapisywac??

Zgodnie z regulaminem nie ma możliwości poznania wszystkich haseł, ani jej liczby.
Oczywiście, że możesz wykreślać, wystarczy wydrukować, ale dla odp musisz przesłać w sposób opisany w regulaminie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

ja juz mam 100 słów ale wiekszosci i tak nie ma:pP a robie to dopiero 3 dzien:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

haha bardzo zabawne:pP
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

ile słów zescie juz zalezli :) to juz praktycznie koniec konkursu :) ciekawe czy ktos znalazł wiecej niz 100 zwiazanych tylko z grepo:)
 

DeletedUser18001

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

no pewnie tylko Ty:), ja znalazłem zdecydowanie mniej, a i tak oczy się już męczyły, więc dałem sobie spokój z szukaniem
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

Cierpliwości, po północy będą wyniki, do tego czasu konkurs wciąż trwa i wszystko się jeszcze może zmienić.
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

spokojnie bez spinek chłopaki :) poprostu jestem ciekawy kto sie przyłozył do tego:) ja nie robilem to jednego dnia rozłozyłem na kilka dlatego oczy mogły odpoczać:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

hehe tez wrociłam do wykreslanki po paru dniach :D
i mam nadzieje ze na koniec beda podane wszystkie hasła jakie były :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

Będą wszystkie wraz z odp. Jeśli jakieś hasło występowało 2 razy, wystarczyło podać jedną odp, tak więc w w rozwiązaniu podam jedno miejsce, ale to nie oznacza, że inne nie było punktowane.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

Będą wszystkie wraz z odp. Jeśli jakieś hasło występowało 2 razy, wystarczyło podać jedną odp, tak więc w w rozwiązaniu podam jedno miejsce, ale to nie oznacza, że inne nie było punktowane.

Ja przez to przegrałem jeden konkurs :mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

ile zescie znalezli :)
 

DeletedUser16257

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

Dowiesz się jutro ;]
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

Ja znalazłem wszystkie :cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Wykreślanka

heh ty to wiadomo jestes moderatorem i wiesz jakie są :) ja znalazłem jakos koło 110 :)
 
Do góry