[Omawiane] Akademia, Bóg, Koszary, Port.

  • Rozpoczynający wątek Ardrjanek
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Siemka, jako iż jestem nowy tutaj to mam pytania dotyczące AKADEMII. Co mam tam rozwijać bo z tego co wyczytałem dowiedziałem się, że nie wszystko dam rade rozwinąć i tutaj moje pytanie co mam rozwijać - miasto pod deff robie.

Jaki Bóg do obrony będzie najlepszy, jak narazie mam Here.

Co budować w koszarach jak i porcie pod deff. ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Akademia, Bóg, Koszary, Port.

Najlepiej jak będziesz miał duży mur 25 poziom + wieżę.
Jednostki def to szermierzy /łucznik
a te dwie służą do obrony i ataku (rydwan, hoplita )
Do obrony najlepszy bóg to atena i jej jednostki mityczne .
Co zbadać ?
Jednostki które będziesz szkolił . Falange , instruktor .
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Akademia, Bóg, Koszary, Port.

Badania we wiosce DEF LĄD:
def - łucznik, Instruktor, rydwan, szybki statek transportowy, koje,
w każdej - Hoplita, Straż miejska, dyplomacja(w pierwszej wiosce), ceramika, obowiązek służby wojskowej, pług, falanga(jest wymagana tylko do obrony Twojej wioski w tym wypadku), Taran (to samo co falanga), Kartografia

Bóg pod def - no cóż nie ma chyba czegoś takiego jak bóg pod def a przynajmniej dla mnie. Ale jak się domyślam to Twoja pierwsza wioska a wiec HERA jest idealna. Pomoże Ci w szybszej rekrutacji wojska no i ma chyba jedne z najlepszych jednostek jakie są jeśli chodzi o tnącą jednostkę i w obronie i w ataku sprawdza się bardzo dobrze(chodzi o meduze).

Rekrutacja w koszarach - no cóż tu jest niestety problem bo najlepiej bronic się tym co jest najlepsze pod danego agresora ale tego akurat nie wiesz dla tego proponuje mieszanego defa robić: Szermierz, łucznik, Hoplita lub rydwan

Rekrutacja w porcie -- oczywiście najlepszą jednostką obronną jest Birema ale badań nie podawałem Ci pod nią. Jeśli robisz biremy to raczej nastawiasz się całą wioską tylko pod biremy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Akademia, Bóg, Koszary, Port.

Badania we wiosce DEF LĄD:
def - łucznik, Instruktor, rydwan, szybki statek transportowy, koje,
w każdej - Hoplita, Straż miejska, dyplomacja(w pierwszej wiosce), ceramika, obowiązek służby wojskowej, pług, falanga(jest wymagana tylko do obrony Twojej wioski w tym wypadku), Taran (to samo co falanga), Kartografia

Bóg pod def - no cóż nie ma chyba czegoś takiego jak bóg pod def a przynajmniej dla mnie. Ale jak się domyślam to Twoja pierwsza wioska a wiec HERA jest idealna. Pomoże Ci w szybszej rekrutacji wojska no i ma chyba jedne z najlepszych jednostek jakie są jeśli chodzi o tnącą jednostkę i w obronie i w ataku sprawdza się bardzo dobrze(chodzi o meduze).

Rekrutacja w koszarach - no cóż tu jest niestety problem bo najlepiej bronic się tym co jest najlepsze pod danego agresora ale tego akurat nie wiesz dla tego proponuje mieszanego defa robić: Szermierz, łucznik, Hoplita lub rydwan

Rekrutacja w porcie -- oczywiście najlepszą jednostką obronną jest Birema ale badań nie podawałem Ci pod nią. Jeśli robisz biremy to raczej nastawiasz się całą wioską tylko pod biremy.



I czekałem aż Maniek wszystko ładnie opisze.:)
Napisane jest bardzo dobrze ;)
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Akademia, Bóg, Koszary, Port.

Chyba można mieć zadbane wszystkie jednostki lądowe + ognie i biremy a do tego mieć tarana, falangę i badania skracające rekrutacje + koje,pług i szybką łódkę nie pamiętam tylko czy katapultę będzie możliwość zbadać także można zrobić uniwersalna akademie jeśli nie będzie gracz badać łupu,architektury,żurawia itd ale już nie pamiętam..

o na szybko znalazłem taka akademie u siebie
oczywiście np zamiast katapult możesz łucznika zbadać lub zamiast hoplity/rydwana (bo to ten sam rodzaj broni)

akademia.jpg


- - - Automatycznie połączono posty - - -

Co do boga to Hades (cerbery dobre przeciwko procarzom) Atena (pegazy przeciwko kawalerii) ale to najpopularniejsze jednostki mityczne stosowane jako def można też inne ale tak jak napisał manfred trzeba defa robić pod takie jednostki jakimi atakują ciebie inni dlatego najpierw możesz zrobić uniki i zobaczyć z czego składa sie off agresora i rekrutować takie jednostki które mają najlepszą obronę przeciwko tym jakimi atakował ale w grepo 90% (może więcej może mniej) graczy atakuje procarzami
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Akademia, Bóg, Koszary, Port.

Tylko trzeba pamiętać, że "drzewko" akademii, które przedstawiłeś występuje jedynie w starym systemie podboju. W nowym nie można zbadać "demokracji"...nawet nie ma takiej ikonki, a ikona dla podboju jest inna. Także niech się czasem ktoś nie zdziwi, jak zobaczy inny wygląd akademii u siebie.
 
Do góry