Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

  • Rozpoczynający wątek -Zero-
  • Data rozpoczęcia

Co myślisz o propozycji


  • W sumie głosujących
    19
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Propozycja usunięta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

dodaj ankiete !!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

Ja jestem za wszystkimi opcjami ;P ale coś w ankiecie tego nie widzę ;P :D


Coś nowego i od razu mnie zachęciło do czytania,stylistycznie,charakterystyczny charakter pisma ;P :)

Koszty:
700 drewna
50 kamienia
300 srebra

Jak dla mnie za tanio,chyba nie dajesz bubla jakiegoś.
Pole chwały dla Ciebie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

A ja preferuje obrone ale jak ma być tanio to niech zostanie 6* :D:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

przykro mi ale jestem na nie przynajmniej nie w takim wyglądzie

ps: do grepo v3 to może i by coś takiego mogło być ale trzeba by zmienić mechanikę walk, dodać jakieś jednostki, urealnić statystyki i mocne/słabe strony.

propozycja 2 jest do rozważenia ale jakby się miało fart to idzie zablokować spory deff wroga :p więc na v3 mogło by wejść.

ps2: znając siebie to lepiej żeby te stateczki nie zostały wprowadzone
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

Jeśli istniała by możliwość zniszczenie transportowców i dostarczenie tym samym punktów walki przeciwnikowi, takie statki byłyby wycofywane. Na późniejszym etapie walk byłoby to również ułatwienie dla obrońców gdyż wycofane transportowce czekałyby już w porcie na nowo zrekrutowane wojsko. Mnie pomysł nie przekonuje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

Jeśli istniała by możliwość zniszczenie transportowców i dostarczenie tym samym punktów walki przeciwnikowi, takie statki byłyby wycofywane. Na późniejszym etapie walk byłoby to również ułatwienie dla obrońców gdyż wycofane transportowce czekałyby już w porcie na nowo zrekrutowane wojsko. Mnie pomysł nie przekonuje.

teraz też obrońca może wycofać transportowce pytanie tylko czemu tego przeważnie nie robi:rolleyes::confused: ponieważ mogą iść fejki albo same ognie i będzie trzeba się pofatygować po wojo spowrotem(a więc się traci masę czasu) a w tym czasie mogą nas lub kolegę podburzyć. Jak dojdzie możliwość topienia transportowców bez zerowania wojska to będzie można uwięzić armie przeciwnikowi i dzięki temu łatwiej przejąc inne miasto
 

DeletedUser

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

eh mi chodzi o osobę która wysłała wojska a nie o tą co u niej stacjonuje
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

@Robin - żeby cały czas dosyłać sobie transportowcami posiłki trzeba mieć najpierw miejsce w zagrodzie

Wysyłasz wsparcie, zgodnie z proponowaną tu zmianą odsyłasz transportowce, Twoje wsparcie jest atakowane i ponosi straty czyli miejsce w gospodarstwie się zwalnia co pozwala na odbudowę wojska i ponieważ transportowce już czekają jak tylko masz pełną obsadę dla jednej łódki to ją wysyłasz. O takim mechanizmie piszę. Generowałoby to potworne ruchy wojsk.

eh mi chodzi o osobę która wysłała wojska a nie o tą co u niej stacjonuje

W obecnej mechanice gry wysyłasz wojsko do kolegi na wsparcie i możesz je tam zostawić odsyłając same transportowce?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

Nadal zostaje czas na odbudowę wojsk lądowych.

Ale koncentrujesz się na jednym zadaniu (łaski, surki, premka) portu można w defowym mieście nie rozbudowywać bo straty floty praktycznie zerowe, więc właściwie otrzymalibyśmy stały dopływ wojsk do bunkra. Agresor pomijając straty floty (przy obronie lądem już ich nie ma) musi czekać na powrót transportowców.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

Zakładasz, że agresor nie przemyśli strategii w ataku i będzie wysyłał jedynie ataki na zabunkrowane miasto?
EDIT - oraz, że deffowiec morskiego deffa nie będzie odnawiał?

Każda taktyka ma swoją antytaktykę, nic nie zakładam pokazuję jeden z możliwych scenariuszy, gdzie ewentualne zyski agresora są z dużą nawiązką rekompensowane obrońcy.
Pisałem o mieście defu lądowego gdzie flotę stanowią jedynie transportowce.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

Osobiście zastanawiałem się nad zaproponowanem 2 nowych bogów których można by wprowadzić jednocześnie tak aby było ich 8 (wersja 3.0 czy tam nowy świat herosów) gdzie jedną z nowych jednostek mistycznych mógłby być "Galleon" trochę słabszy od Tiremy ale szybszy i z możlowścią transportu, atak nim umożliwiałby nistrzenie floty jednak bez zmiany systemu czyli tak jak jest teraz w sytuacji gdy padne wojsko ladowe.
Czyli na taki jakby antytransporter ale bez zmiany systemu bym zagłosował (bo nie dopracowaąłem jeszcze tych 2 bóstw i nie wiem czy zlożę propozycje) ale jeśli zmiana systemu wiaże się z sensem tego antyspamera to w obecnej postaci nie mogę zagłosować na TAK ponieważ gdyby zmienić ten element gry to trzeba by również wprowadzić kilka innych rozwiązań które powinny być rozpatrywane jako całość i wspólnie dopracowane tak aby gra faktycznie zyskała coś ciekawego. Padały tu różne propozycje i do tego rozwiązania z odsyłaniem floty Moim zdaniem dodatkowo powinno się przemyśleć:
-mozliwość wspierania polis "na stałe" czyli wysłane wsparcie zostaje w mieście i odliczane jest miejsce w gospodarstwie z danego miasta a z tego którego wysłaliśmy zwalniana jest odpowiednia ilość miaszkańców czyli plus dla defa i offa
-możliwość połączenia w jeden, kilku ataków/wsparć z rożnych miast tego samego gracza (nie sojuszu) czyli plus dla offa i defa
-ponadto wprowadzenie nowego systemu kooperacyjnego, które trzymam w zanadrzu i jeszcze nie pojawiło się na tym forum, wstępna nazwa "falowanie działań" co dało by bonus dla offa i deffa i było by dostępne w wersji podstawowej bez premium i polepszonej z premium tak aby każdy był zadowolony. czyli plus dla całego sojuszu

No ale jesli chcemy ulepszać systemy gry to trzeba dać nam wszystkim dokładniejsze info o atakach czyli np. proponowany przez mnie raport sytuacyjny którego generowanie było by darmowe 2-3 razy dziennie a kolejne raporty były by płatne. daje to efekt podglądu zarządcy ale dokładniej każdy może zapoznać się z tym pomysłem sam.
Pozatym wciąż słabo czytelne jest forum sojuszu (brak kolorów) i do tego gra jest głucha czyli nie slyszymy czy ktoś nas atakuje gdy np. czytamy jakiś artykuł czy sprawdzamy pocztę ale o tym też w odpowiednim temacie juz napisałem.

Jestem za rozbudową gry i popieram nowe taktyki zatem jesli faktycznie powstanie GP 3.0 to admini naszego polskiego forum powinni się postarać i rzetelnie przedstawić wszystkie nasze propozycje albo też przygotować w oparciu o nasze pomysły projekt który zostałby tu skonsultowany jako całość i przedstawiony jako grupowy projekt kilku pomysłodawców z Polski. (wiem rozpisałem się ale wkońcu zaczął wypowiadać się teamowicz to może pchnie pewne kwestie do przodu bo aż szkoda już teraz nie grać w gre, która może być lepsza niż jest obecnie)

Moje Propozycje:
Podpalenia Miasta 2.0 (nowa-wersja light)
Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.
Dodatkowa opcja do ankiet i kolor dla ważnych tematów
Lepszy balans rozbudowy miasta.
Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.
Miejsce na trzeci Spec i cztery nowe spece na to miejsce.
"Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8642

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

wypowiedziałem się i przy okazji zareklamowałem (cześć powyżej opisanych rozwiązań nie jest moja) to co istotne do przedstadstawienia w pełni Mojego stanowiska..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

do ***..... filozofy;-)))
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Antytransporter + mała zmiana w systemie wsparcia

Propozycja usunięta więc odrzucamy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry