Atak branderami

Myślę, że:


  • W sumie głosujących
    51
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.
Od dawna zastanawiam się (zapewne nie tylko ja), dlaczego nie ma możliwości atakowania branderami. Statki te są obecnie wykorzystywane wyłącznie w obronie, co jest sporym bonusem dla obrońcy, a z historycznego punktu widzenia były to jednostki ofensywne.
Odblokowanie funkcji ataku tymi stateczkami w znacznym stopniu uatrakcyjniłoby rozgrywkę, zwiększając ilość możliwości, jakimi dysponuje atakujący i wymuszając większą mobilność obrońcy.
Oczywiście prędkość branderów pozostałaby na dotychczasowym poziomie (więc obrońca miałby sporo czasu na dostosowanie obrony), a w ataku, podobnie jak w obronie bilans w walce wynosiłby 1-1.
Pomysł chyba nie jest nowy, jednak nie znalazłem podobnego w propozycjach.


Edit: Mam nadzieję, że wywiąże się ciekawa dyskusja, dlatego proszę o rzeczową argumentację za i przeciw, oraz powstrzymanie się od postów w stylu "nie, bo nie" albo "świetny pomysł", które nie zawierają żadnego uzasadnienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ciekawy pomysł, jestem za :)

powracając do historii - przypominam sobie piękne zwycięstwo Polaków broniących most w Warszawie przed atakiem Rosyjskich brander podczas powstania listopadowego :)
 

DeletedUser

Guest
Jak Przystało na faktyczne przeznaczenie branderów, powinny być awangardą, której celem było zniszczenie floty wroga w jego porcie, a nie jak jest na Grepolis. To faktycznie uatrakcyjniłoby i zwiększyło zainteresowanie tymi jednostkami. Doświadczenie mówi, że zostały praktycznie zapomniane przez większość graczy.
Pomysł popieram.
 

DeletedUser946

Guest
no pomysł jak najbardziej dobry, tylko mam nieodparte wrażenie, że prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż zobaczymy w tej grze jakieś ulepszenie na korzyść atakującego ;) od początku gry jakikolwiek update zmieniający balans między atakującymi a broniącymi był na korzyść tych drugich więc raczej nie ma co liczyć na nagłą zmianę polityki Inno w tej kwestii :(
 

DeletedUser

Guest
bardzo fajny pomysł, ale nie ma co marzyć, żeby to przeszło:) z powodu, o którym wspomniał muaddib - bardzo by to poprawiło "moc" atakującego - brandery są tanie jak barszcz i się szybko budują

twórcy na pewno nie pozwolą by w grze pojawił się off budowany szybciej od deffa, bo przy odpowiedniej aktywności agresora żaden obrońca by nie dał rady wybronić wioski

w tym momencie każdy deff odpowiedni przeciwko offowi (szermierze kontra procki, łuki kontra hopki i rydwany, hopki kontra konie itp.) w przeliczeniu na jednostkę robi się szybciej i jest tańszy - dlatego obrońca zawsze ma fory:)

może gdyby zmodyfikować koszt i czas budowy brandera to by coś z tego wyszlo
 

DeletedUser7672

Guest
Dla mnie pomysł może być, w sumie sam też myślałem o tym, jednak ktoś wspomniał o kosztach i długości budowy. Fakt, koszty można podnieść, może tak około do kosztów triremy, trochę mniejsze, bądź ciut większe. Budowę można o 2x przedłużyć. Dla mnie bomba.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli zwolnić brandery w ataku (bo płyną już płonąc) do prędkości Statku Kolonizacyjnego
a przyśpieszyć ich prędkość wysyłanych na wsparcie (bo płyną gotowe do podpalenia)
to było by to równoważące rozwiązanie dla atakujących i obrońców.
 

DeletedUser

Guest
Wiele elementów tej gry nie idzie w parze z logiką, ale akurat problem płonących branderów można rozwiązać w prosty sposób: podobnie jak statek kolonizacyjny i łodzie transportowe, mogłyby być wysyłane tylko w asyście innych jednostek (ognie, biremy, lądowe na łódkach). Mówiąc prościej - byłyby holowane i podpalane tuż przed celem.
 

DeletedUser7672

Guest
masz racje, Grecy mieli także peltastów, a tu ich NIE MA.. co za ludziska.
Po to są updaty żeby ludzie propozycje składali..
 

DeletedUser

Guest
kiedyś - bardzo dawno temu - bo jeszcze na niemieckiej wersji testowej - czyli przed wersją polską - był pomysł żeby brandery w ataku niszczyły miasto (a przynajmniej port - podobnie jak teraz katapulty niszczą mur)

wtedy mozliwe było wysłanie brandera do ataku - brander atakował i o dziwo - nie ginął - wiec wracał z powrotem (oczywiscie z raportem - wiec był idealny do szpiegowania)

nic z tego pomysłu nie wyszło - nie wiem czemu - może programiści nie dali mu rady?

jedyne co zrobili to zablokowali mozliwosc ataku samymi branderami = ale o tym juz było głośno w innym temacie na forum
 

DeletedUser7672

Guest
niezły pomysł jednak port niszczy i jeszcze nie odnosi obrażeń to bez sensu by było. Dobry pomysł z niszczeniem portu dosyć. Kilka branderów niszczy jeden poziom i statki przy okazji...
 

DeletedUser

Guest
Co za roznica, i tak sa bezuzyteczne ;p Bez predkosci min birem w ataku takie dopakowanie ich nic nie da...

Ale fakt trzeba je czyms dopakowac, bo aktualnie nie ma sensu wogole ich uzywac (jest jedno zastosowanie dla nich, ale nie ma sensu ich robic tylko dla tego jednego celu raz na jakis czas)...
 

DeletedUser7672

Guest
ja w jednym mieście mam ze 330 takich i nie ma gdzie ich wysłać, bo wszędzie daleko. To denerwujące, jednak skuteczne przeciwko triremom hehe
 

DeletedUser

Guest
dobry pomysł z niszczeniem portów za pomocą brander, w sumie jak wspomniałem, miały one zastosowanie ofensywne. myśle, że Ci, którzy zajmują sie programowaniem tejże gry, powinni zając sie tą sprawą :)
 

DeletedUser

Guest
w grze typu mmosg zawsze jest podział na jednostki def/off. przecież w realu łucznicy walczyli zarówno w ofensywie jak i w defensywie (podobnie jak wojownicy biegający z mieczami, dzidami, czy jeżdżący na koniach). to samo tyczy się statków. brandera w założeniu programistów miała służyć wyłącznie do obrony przed biremami, triremami i statkami ogniowymi i nie zwracać uwagi na transportowce oraz jednostki latające.

prędzej byłbym za wprowadzeniem dla brander możliwości obrony przed statkami transportowymi niż za zrobieniem z nich jednostek ofensywnych
 

DeletedUser

Guest
czy aby na pewno zawsze jest podział deff/off? pomijając jednostki mityczne, jak zakwalifikujesz rydwany i hoplitów na lądzie i triremy na morzu?
poza tym, o ile na lądzie każda jednostka deff ma swoje "alter ego" po stronie off, to na morzu równowaga jest zachwiana poprzez brak możliwości ataku branderami (poza wspomnianym, rzadko używanym, wyjątkiem).
prosta zmiana, w postaci odblokowania branderów, nie tylko załatała by tę lukę, ale też urozmaiciła taktykę i zdynamizowała rozgrywkę, mimo zawrotnej prędkości tych statków ;-)
 

DeletedUser6708

Guest
atak branderami popsułby gre zmieniając znacząco działania wojene, przecież opłacało by się tylko atakować bo nieważne czy się trafi na biremy tiremy czy ognie to zawsze będzie atakujący w korzystniejszej sytuacji ze względu że jednostki te są tańsze w produkcji.
 

DeletedUser7315

Guest
atak branderami popsułby gre zmieniając znacząco działania wojene, przecież opłacało by się tylko atakować bo nieważne czy się trafi na biremy tiremy czy ognie to zawsze będzie atakujący w korzystniejszej sytuacji ze względu że jednostki te są tańsze w produkcji.

Tylko że jak ktoś w swoim polis statki ogniowe to bardziej opłaca zaatakować to polis statkami ogniowymi bo statki ogniowy zatopi 3 statki ogniowe w obronie
, a brandera tylko jeden i samego siebie
 
Status
Zamknięty.
Do góry