atak / podbój

DeletedUser

Guest
Czy jeżeli zaatakuję gościa i będę w momencie przejmowania jego miasta (czyli jak już pokonam jego wojska) czy ten atakowany koleś żeby odbić to miasto w czasie podbijania, musi zniszczyć wszystkie moje wojska? (lądowe i morskie?) Czy wystarczy jeżeli mi zniszczy lądowe i podbój się wtedy przerywa statki wracają?
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak / podbój

Nie musi zniszczyć wszystkich jednostek, wystarczy aby zniszczył kolonizatora, dlatego miasto najlepiej odbija się ogniami, a w obstawie kolona daj jak najwięcej birem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak / podbój

A dokładniej to by przerwać okupację musisz albo zniszczyć statek kolonizacyjny albo zabić wszystkich wojaków okupujących miasto.
Gdy zniszczysz kolona, wszystko pozostałe ucieka do swojego miasta. Gdy skasujesz wojaków, wszystkie statki wracają do swojego miasta.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: atak / podbój

Trzeba rozwalić wszystkie jednostki lądowe LUB morskie. Można też zawsze rozwalić to i to :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak / podbój

Ale momentami wystarczy puścić dużo lądu i ląd zajmie się statkiem kolonizacyjnym :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak / podbój

No więc właśnie.. Czyli jeżeli koleś mi zniszczy wojsko lądowe to biremy i kolon wracają?
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak / podbój

Tak. Gdy okupujesz jakieś miasto, a broniący miasta swoim atakiem zniszczy twoje wojsko które okupuje to miasto, kolon, biremy, statki ogniowe i wszelkie inne jednostki pływające, łącznie z rowerkiem wodnym wracają do portu z którego wypłynęły.
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak / podbój

Dobra, to ja mam inne pytanie. Jak wygląda atak na moje polis? Na razie mamy spokój, bo świat jest nowy, ale niedługo wszyscy zaczną sobie skakać do gardeł. Czy ktoś mógłby opisać co nieco wygląd wrogich wojsk? Czy zobaczę je na mapie, albo dostanę wiadomość o ich nadejściu? Ewentualnie jak komuś nie chce się pisać, to wystarczy link do jakiegoś filmu na you tube. Nie mam pojęcia jak to działa, a nie mogę nic na ten temat znaleźć.
Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak / podbój

Podswietli Ci się ikona dwóch skrzyżowanych mieczy. Wtedy rzucając odpowiedni czar możesz np. podejrzeć jakie wojska na Ciebie idą. Pod warunkiem, że masz takiego boga i odpowiednią ilość danych łask.
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak / podbój

Ojej, Jacek i Placek atakują miasto gracza "marchewkowe pole"!? A nie, to nie ten link:D Napaliłem się, że zobaczę bitwę, a tu niespodzianka.:p Ale poważnie, dzięki za odpowiedź. Teraz już wszystko wiem.
Pozdrawiam.
Ps. Muszę trochę odświeżyć temat, bo jest odpowiedni. Czy mogę zaatakować 2 centaurami 7 szermierzy? To niby jednostki defensywne, ale mają silną obronę przeciwko obuchom. Powinni wymieść te kilka jednostek bez strat. Czy ktoś tego próbował?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry