[Omawiane] atak

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19194
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19194

Guest
Mam problem. Ikonka "zaatakuj" swieci sie na szaro. tzn. nie moge wyslac ataku. Pytanie: dlaczego? czy to chwilowy blad grepo? na innym swiecie wyslalam atak bez problemu , na Naksos jednak nie moge.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: atak

Moze osoba ktora chcesz zaatakowac ma ochronke dla początkujacych ? ;)
Nie wyświetla Ci sie przy tym zaden komunikat?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: atak

Tutaj trwa era cudów, więc skąd gracz z ochronką?
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: atak

Po resecie konta dostajesz ochronkę jeśli się nie mylę.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: atak

Wtedy jednak miałby napisane, że dana osoba ma ochronkę...wątpię także, aby problem zgłaszał próbując atakować tylko jedną osobę.

Sprawa jak dla mnie nie do wyjaśnienia, tym bardziej, że kolega nam także zniknął i pewnie już nie wyjaśni naszych wątpliwości.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: atak

To też jest jakaś opcja, bo faktycznie przy próbie ataku na gracza będącego na urlopie pole z "zaatakuj" jest szare...więcej pewnie jednak się nie dowiemy, bo trudno stwierdzić, czy autor tematu próbował atakować tylko jednego gracza, czy większą grupę osób. Nie mówiąc już o tym, że od założenia tematu nie odezwał się ani słowem:/
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: atak

ALe podczas urlopu normalnie można kliknąć atak z tym, żę pokazuje się info "gracz jest na urlopie dlatego nie możesz zaatakować ani wesprzeć jego miast" czy takiś podobny komunikat.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: atak

ALe podczas urlopu normalnie można kliknąć atak z tym, żę pokazuje się info "gracz jest na urlopie dlatego nie możesz zaatakować ani wesprzeć jego miast" czy takiś podobny komunikat.

Tak, to prawda .. Więc może to błąd ?
A właściwie to nie wiadomo dużo, bo może ta osoba od początku gra i nie może atakować dlatego bo jest na ochronce, ale z tego co wiem to też chyba się komunikat wyświetla ..
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: atak

Tak, to prawda .. Więc może to błąd ?
A właściwie to nie wiadomo dużo, bo może ta osoba od początku gra i nie może atakować dlatego bo jest na ochronce, ale z tego co wiem to też chyba się komunikat wyświetla ..

Może to błąd, a może wielbłąd. A właściwie to co chciałeś przekazać tą wypowiedzią? Może gra, a może nie gra. Może ma ochronę a może nie, ale z tego co wiem to chyba mam dość czytania takich bezsensownych wpisów.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: atak

ALe podczas urlopu normalnie można kliknąć atak z tym, żę pokazuje się info "gracz jest na urlopie dlatego nie możesz zaatakować ani wesprzeć jego miast" czy takiś podobny komunikat.

A no niestety nie jest tak, jak piszesz. Specjalnie sprawdziłem to na Sparcie wybierając gracza z sojuszu, o którym wiem, że jest na urlopie i wygląda to następująco:
- zaklęcia: przycisk rzucania zaklęć jest aktywny, ale po próbie rzucenia pokazuje, że "gracz jest właśnie na urlopie"
- wsparcia: przycisk wesprzyj jest aktywny, ale przy próbie wsparcia wyświetla "gracz jest obecnie na urlopie i dlatego nie możesz go wesprzeć"
- handel: przycisk wyślij surowce jest aktywny, ale przy próbie handlu pokazuje info, że "gracz jest właśnie na urlopie"
- szpieg: przycisk szpieguj jest aktywny, ale przy próbie wysłania szpiega wyświetla, że "graczj jest obecnie na urlopie i dlatego nie można go szpiegować"
- atak: można wybierać rodzaj ataku (normalny/bunt/przebicie) i zaplanować atak, natomiast przycisk zaatakuj jest wyszarzony i nieaktywny.

Możecie sobie sprawdzić...
 
Odp: atak

może próbujesz zaatakować gracza na innej wyspie i nie wybrałeś łodzi transportowych, w tedy "zaatakuj" też będzie szare
 
Odp: atak

a może chodzi mu o to że jak wybierasz gracza i jak klikasz Atakuj to gdy pokazuje się okno z jednostkami tam również Zaatakuj jest szare do czasu wybrania jednostek??? na razie to tylko nasze domysły bo gdyby był screen lub coś więcej napisane od gracza to może udało by się to rozwiązać
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: atak

O taki brak inteligencji bym go nie podejrzewał...jak chciał wysłać atak, to pewnie wybrał jakieś jednostki do tego ataku, tym bardziej, że to nie jest jego jedyny świat, a na tym Naksosie ma 65 miast aktualnie:)

A tutaj więcej nie zaglądał po wpisaniu się, więc chyba rozwiązanie problemu znalazł...
 
Odp: atak

Mam problem. Ikonka "zaatakuj" swieci sie na szaro. tzn. nie moge wyslac ataku. Pytanie: dlaczego? czy to chwilowy blad grepo? na innym swiecie wyslalam atak bez problemu , na Naksos jednak nie moge.
wydaje mi się że gdyby wybrał jednostki to by o tym tu napisał a w tej sytuacji obstawił bym swoją wersję że tylko widzi szare Zaatakuj bo nie wybrał jeszcze żadnych jednostek
 

DeletedUser6313

Guest
Odp: atak

Po przeczytaniu calej dyskusji nasuwa mi sie tylko jedno wyjasnienie. Gracz czegos niedopatrzyl i jak znalazl gdzie popelnil blad to mu sie glupio przyznac na forum bo w koncu ma juz troche miast.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: atak

wydaje mi się że gdyby wybrał jednostki to by o tym tu napisał a w tej sytuacji obstawił bym swoją wersję że tylko widzi szare Zaatakuj bo nie wybrał jeszcze żadnych jednostek

Taaak, bo jak na innym świecie atakować mógł (o czym pisał w pierwszym poście), to tutaj nie mógł, bo nie wybrał żadnych jednostek. Na prawdę nadal chcesz obstawiać przy swoim?

Gracz był na urlopie i tyle w temacie...wszystko w sumie wyjaśniłem w którymś z postów.
 
Do góry