Atakujący brander

  • Rozpoczynający wątek lukaschudy
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Brander jest to statek służący tylko do obrony.
Ale czy można jego wysłać np w ataku ze statkiem kolonizacyjnym??
Widziałem raport w którym był taki atak z branderem kolon się nie wbij(stary system podboju) ale również nie został zniszczony ponieważ brander nie bierze udziału w walce i zawsze zostaje co za tym idzie statek kolonizacyjny nigdy nie zatonie.
Moim zdaniem jest to chyba błąd bo w ten sposób żeby nie tracić statku kolonizacyjnego wystarczy wysłać z nim jednego brandera.
 

DeletedUser

Guest
kilkanascie modyfikacji temu było to możliwe (czyli wysłanie brandera w ataku) - i rzeczywiście = był niesmiertelny - wiec świetnie nadawał się do szpiegowania

ale teraz to juz niemożliwe

obecnie zas mozliwe jest rozpoczęcie okupacji pomimo tego ze kilka branderów pozostało - poniewaz nie niszczą one ani kolona ani transportówek
 

DeletedUser

Guest
Jest to cały czas możliwe i skuteczne, a nawet sensowne.
Przynajmniej na świecie Alpha.

Możesz wysłać Kolonizatora i Brander w jednym ataku kolonizacyjnym, i kolon nie zginie bo jest osłonięty przez brander który nie może atakować, więc nie bierze udziału w walce, więc jedyne co robi to osłania, i to skutecznie.
 

DeletedUser77

Guest
Czy macie jakieś raporty które mogą to potwierdzić?
 

DeletedUser

Guest
O nie... nie ma żadnych raportów :p

To jest bardzo przydatne.
 

DeletedUser4

Guest
O nie... nie ma żadnych raportów :p

To jest bardzo przydatne.

Zdajesz sobie sprawę, ze wykorzystywanie błędów jest surowo karane? A skoro nie chcesz go ujawnić, do tego powyższą wypowiedzią pokazujesz, że go wykorzystujesz nagminnie zamiast zgłosić przez ticket, to jak by nie patrzeć jest to złamanie regulaminu.
 

DeletedUser

Guest
Zdajesz sobie sprawę, ze wykorzystywanie błędów jest surowo karane? A skoro nie chcesz go ujawnić, do tego powyższą wypowiedzią pokazujesz, że go wykorzystujesz nagminnie zamiast zgłosić przez ticket, to jak by nie patrzeć jest to złamanie regulaminu.

Zdajesz sobie sprawę, że nie wiem co w Grepolis jest błędnym działaniem gry?
Brakuje punktów w regulaminie.

Wg mnie, błędnie jest liczona szybkość jednostek, a jednak uważa się, że poprawnie.

Pierwszy raz, jako gracz, spotkałem się z przymuszaniem do udoskonalania gry,
ale bez obaw, gram bo lubię. lol.
aaallll.jpg
 

DeletedUser4

Guest
W ataku który załączyłeś wygrałeś i bitwę lądową (Twoje jednostki lądowe przeżyły) i bitwę morską (statki ogniowe też przeżyły - obrońca nie miał w ogóle statków).
Tak więc w tym "przykładzie" nie dziwne, że kolon przeżywa.

Po za tym skoro zgłaszasz to jako błądu, to ciężko żebyś sobie nie zdawał sprawy z tego, że to błąd.
 

DeletedUser

Guest
Uff... uratowani.
No właśnie chciałem podkreślić, że to jest sensowne, że nie ginie.
Najwyraźniej pomyliłem działy ;)

Pozdrawiam.

ps: Czy mógłbym zostać z powrotem procarzem? Lubię procarzy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie było mnie troszkę ale już prostuje ten tutaj to nie jest przykład widziałem raport przegrany niestety nie jestem w jego posiadaniu bo to nie był mój ale tak było coś takiego że kolon trafił na sporą obstawę w porcie... ognie utonęły kolon i brander przeżyły.
A to już moim zdaniem jest błąd.
 

DeletedUser

Guest
istnieja takie raporty i jest to czesta praktyka na swiecie Alfa.

Mysle, ze atakowanie z branderem i nie giniecie kolona to jest blad. Ale atak z kolonem gdzie stoja brandery w porcie i rozpoczecie kolonizacji mimo rozwalenia branderow w porcie juz bledem nie jest.

Wytlumaczenie:
- brandery sluza do obrony przed statkami atakujacymi (kolon i transportowce do takich nie naleza), a wiec wplywaja do portu a brandery sobie w tym porcie nadal stacjonuja. Nie przeszkadzaja w okupacji i jej nie chronia, sa neutralne.
 

DeletedUser

Guest
Dzemol jednak poruszony przeze mnie wątek nie dotyczy sytuacji kiedy brander stoi w porcie i broni przed atakiem tylko sytuacji kiedy brander jest w ataku razem z kolonem i automatycznie uniemożliwia zatopienie tego statku.
 

DeletedUser

Guest
ja napisałem to co jest ogólnie znane

a ten raport potwierdza ewidentny bład - atak z branderem w ogóle nie powiniem wystartowac z miasta - niewazne z jakimi dodatkowymi jednostkami

I TO JEST BŁĄD GRY

szkoda że z takim upodobaniem anulowałem to badanie - ale moze przejmę jakies miasto - to sprawdzę czy na becie tez tak można
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zdajesz sobie sprawę, ze wykorzystywanie błędów jest surowo karane? A skoro nie chcesz go ujawnić, do tego powyższą wypowiedzią pokazujesz, że go wykorzystujesz nagminnie zamiast zgłosić przez ticket, to jak by nie patrzeć jest to złamanie regulaminu.



Którego punktu regulaminu?
 

DeletedUser

Guest
§5

Błąd można uznać od biedy za znaczący, gdyż obrońca nie otrzymuje 170 pkt walki, a atakujący nie traci kolona... o ile tak jest.
 

DeletedUser

Guest
A faktycznie na zły regulamin patrzałem :D przepraszam

A więc zaczynamy wywód:


W praktyce czyli w grze wygląda to tak:

Jeśli atakujący wybije biremy i zostanie np. 500 branderów można spokojnie słac statek kolonizacyjny z zapałkami ... zapałki zatoną ale jak nie ma defa lądowego to brandery zostaną i będa broniły okupacji :)

Można to uznac za błąd aczkolwiek biorąc pod uwagę opis jednostek w wiki to jest to błąd bardzo rażący ponieważ:

1. Brander - statek podpalający, który podpływa do floty przeciwnika i wznieca ogień. Tylko obrońca może używać branderów. Każdy brander niszczy statek przeciwnika, a następnie ulega spaleniu. Jest bardzo powolny.

a) Statek kolonizacyjny ma 0 ataku - proszę zwrócić uwagę na "Statek"
b) Transporty mają 0 ataku - łódz i statek tak to się nazywa :)
c) Statek ogniowy - tutaj mamy zaprzeczenie tak jakby bo statek wojenny czyli taki który "WALCZY" jest nazywany okrętem :)

Wniosek wynika nam taki że Brandery które de facto nie powinny być nazywane statkami :) powinny topić tylko Kolona i transporty :)

w tej grze spotkałem się z wieloma takimi nieścisłościami i niedopatrzeniami ale niestety support nie chce mnie słuchac i jest tak jak jest czyli smiesznie :)
 

DeletedUser

Guest
A faktycznie na zły regulamin patrzałem :D przepraszam

A więc zaczynamy wywód:


W praktyce czyli w grze wygląda to tak:

Jeśli atakujący wybije biremy i zostanie np. 500 branderów można spokojnie słac statek kolonizacyjny z zapałkami ... zapałki zatoną ale jak nie ma defa lądowego to brandery zostaną i będa broniły okupacji :)

Można to uznac za błąd aczkolwiek biorąc pod uwagę opis jednostek w wiki to jest to błąd bardzo rażący ponieważ:

1. Brander - statek podpalający, który podpływa do floty przeciwnika i wznieca ogień. Tylko obrońca może używać branderów. Każdy brander niszczy statek przeciwnika, a następnie ulega spaleniu. Jest bardzo powolny.

a) Statek kolonizacyjny ma 0 ataku - proszę zwrócić uwagę na "Statek"
b) Transporty mają 0 ataku - łódz i statek tak to się nazywa :)
c) Statek ogniowy - tutaj mamy zaprzeczenie tak jakby bo statek wojenny czyli taki który "WALCZY" jest nazywany okrętem :)

Wniosek wynika nam taki że Brandery które de facto nie powinny być nazywane statkami :) powinny topić tylko Kolona i transporty :)

w tej grze spotkałem się z wieloma takimi nieścisłościami i niedopatrzeniami ale niestety support nie chce mnie słuchac i jest tak jak jest czyli smiesznie :)

Wszystko może i prawda ale cały czas moje pretensje dotyczą brandera który atakuje jeszcze raz powtarzam jest wysłany w ataku razem ze statkiem kolonizacyjnym.
Wtedy automatycznie blokuje zatopienie kolonizatora i jak to ujął javox pozbawia obrońcy 170 punktów w obronie..
 

DeletedUser

Guest
brander.png



Oto przykład.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
widzicie także niszczyłem badania branderów - a tu taka niespodzianka

Vil ma racje błedów w grze jest pełno - co z tego , że je zgłaszam , jak sprawe rozwiazujecie wieki , apóxniej nie ma juz raportu więc nic nie mozna zrobic itd.

oczywiscie wykorzystam ten bład póki bedzie to mozliwe
 
Status
Zamknięty.
Do góry