[Naprawiony] Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

  • Rozpoczynający wątek Flying Amarant
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Sprawa wygląda tak, że zorganizowałem akcję przejęcia miasta na wyspie cudów. Zebrałem doświadczonych graczy i ruszyliśmy do ataku. Wszystko szło zgodnie z planem, wszyscy idealnie zastosowali się do wytycznych i każdy atak był zsynchronizowany. Najpierw wchodziły ognie (około 12000 ogni), a następnie off i przeplatane ognie w razie klinów. Ale podczas finalizacji ataków stało się coś dziwnego. Nie przychodziły raporty, wyglądało jakby się system zawiesił. Co się okazało, zostały poprzestawiane czasy naszych ataków! Nie wiem czy celowo, czy to błąd, ale wygląda to bardzo podejrzanie.

Sami zobaczcie.
Atak o 23:50 i murek na 1 poziomie:
9de104921f.jpg


A to atak o 23:51 i nagle murek wrócił do poziomu sprzed ataków, cudownie się sam odbudował:
a64f8a46c1.jpg


Specjalnie wysłałem fejka, żeby wchodził już po kolonie, aby zmylić przeciwnika i uniemożliwić ewentualne kliny (ale to nasz teren, i wróg nie ma tutaj miast). Tylko jakim cudem ostatni atak wchodził zaraz na początku?! I to jest właśnie to, o czym piszę - nasze ataki zostały poprzestawiane, przez co się tylko potopiliśmy i miasta nie przejęliśmy. A wyczyściliśmy wszystko do zera.
Oto skan po całej akcji:
fba0677681.jpg

Jak widać czysto :)

Gdyby nie ten murek, to byłoby to ciężej udowodnić. Nie jest realne odbudowanie muru w paręnaście sekund! Zwłaszcza, że w mieście po prostu nie było surowców na tyle poziomów...

To była perfekcyjna akcja, dopięta na ostatni guzik. Moje ataki powinny wchodzić tak:
X.24 ognie 23:50:40
X.39 ognie 23:50:41
X.16 ognie 23:50:44
X.08 ognie 23:50:47
X.07 ognie 23:50:52
X.15 ognie 23:50:52
X.21 ognie 23:50:54
X.25 ognie 23:51:02
X.12 off 23:51:10
X.10 off 23:51:11
X.33 ognie 23:51:14
X.14 off 23:51:15
X.30 ognie 23:51:18
X.35 off 23:51:18
X.09 off 23:51:20
X.31 off 23:51:22
X.19 off 23:51:26

A wchodziły tak: http://www.youtube.com/watch?v=QbiYkfPZbgA
Rewelacja, prawda? Nie da się tego dowodu podważyć.

Mam 2 lata doświadczenia w tej grze, jestem pieprzonym perfekcjonistą i nigdy bym tak nie wysłał offa przed ogniami. Tak samo reszta graczy z mojego sojuszu. Mamy za sobą spory bagaż doświadczeń.

Oczekujemy powtórzenia akcji. To miasto powinno być nasze.

Jutro napiszą w tym temacie też inne osoby, które brały udział w akcji. Wszyscy jesteśmy w szoku. Niewykluczone, że zakończymy naszą przygodę z Grepolis. Żałuję tylko tej kasy wsadzonej w grę na premium.

Jedno jest pewne - nie zostawimy tak tej sprawy i zgłosimy to do producenta gry. To jest dowód na jawne oszustwo. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

PS, jest późna pora, niewiele spałem i niewiele pośpię, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli coś jest niezrozumiałe. W dzień wyjaśnimy sprawę dokładniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Kilka tygodni temu był na forum opisany bardzo podobny przypadek - kolon nie wszedł tylko dlatego, że zaatakował wsparcia, które wchodziły kilkanaście sekund później.

Dowody także były niepodważalne - był raport z ataku SK, który wchodził o godzinie 22:59:xx, a następnie raporty na których widać, że ten atak zaatakował wsparcia, które wchodziły do miasta o godzinie 23:00:xx.

Do dziś sprawa nie została wyjaśniona (to znaczy wyjaśnienia są tak mętne, że nawet informatyk ich nie rozumie), rekompensaty brak.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Ha, mocne !!!

Bardzo ciekawa sytuacja i z czystej ciekawości właśnie mam nadzieję że można będzie poczytać tu na forum wyjaśnienie tej sprawy.

Oby nie skończyło się na odsyłaniu do ticketów i zablokowanym kontem forumowym zgłaszającego. Ja to już tu bywało nie raz.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Stary błąd, stary :p

I skoro zgłaszający ma dowód, to nie można powiedzieć "Błędu nie wykryliśmy, więc go nie ma".
bug-feature.jpg

Mi się jeszcze na grepo 1.0 zdarzały przypadki skoków o 50 sekund :D
Więc kto wie czy to strona lewa, czy może prawa...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

I od 3 w nocy cisza jak makiem zasiał... a że gracze mają problem to niech mają :D

To może ja pomogę i przypomnę co graczom napisał yetj - wypowiedź z 7 sierpnia (10 dni temu)

Odp: kiedy bedzie oswiadczenie
Ostatnio pojawił się bardzo podobny przypadek, związany właśnie z tym przesunięciem ataków. Udało się go nam wystarczająco dobrze udokumentować i prześledzić (czego niestety nie udało się nam w poprzednich zdarzeniach tego typu), dzięki czemu mogliśmy go zgłosić do techników, w celu ostatecznej analizy i naprawy ewentualnego błędu.

Fakt na forum wspomniałem o sytuacji gdzie wina była po stronie gracza, gdyż takich przypadków było w ostatnim czasie kilka, przez co najwidoczniej mi się one pomyliły za co przepraszam.

Teraz pozostaje nam oczekiwać na to, co powiedzą technicy na tę sytuację.


I jak znam życie dalej nic nie wiedzą, nic nie mogą, a w ogóle to o co chodzi???

Kilkunastu graczy z tau już zrezygnowało przez to z gry. Pytanie tylko kto następny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Atak o 23:51:11 (murek 0):
e8ef144981.jpg


Atak o 23:51:14 (murek 1 - trojańska obrona):
67d31c7fc4.jpg


Atak 23:51:15 (murek 7 - odbudował się w sekundę!):
283332123c.jpg


Ktoś mi ten fenomen wytłumaczy?

Kolon wchodził o 23:51:37, czyli już po wszystkich atakach. Pozostały tylko fejki, aby zmylić wroga.
9f45abf055.jpg


Jakim cudem mur wrócił na 7 poziom i znowu pojawiło się wojsko?!

Wynika, że coś się prawdopodobnie wydarzyło od 23:51:15. Zacytuję mojego kolegę z sojuszu, który też brał udział w akcji: wyglądało to tak, że najpierw przyszły raporty z ataków całkowicie lub częściowo utopionych, a system (jeśli to system) przez kilka minut generował raporty z kilkunastu ataków. Po ich wygenerowaniu okazało się że się przebiliśmy. Generalnie: najpierw potopili ataki które weszły po ogniach, a potem dopiero zostały podliczone ataki ogniowe.

Ten błąd prawdopodobnie trwał prawdopodobnie do 23:51:59. Fejki wchodzące już po 23:52:00 napotkały na brak wojska i murek znowu był na 1 poziomie, czyli wszystko nagle wróciło do normy...
Przykładowy fejk. Czas wejścia 23:52:15:
42c277d112.jpg


Zachęcam raz jeszcze do obejrzenia filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=QbiYkfPZbgA
Widać dokładnie jak wchodziły ataki... Nagle ataki cofały się w czasie.

Nie da się podważyć tych dowodów. Czekamy na odpowiedź supportu.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Spójrzcie na to. To podgląd ataków z konwertera:
8e5d6b014a.jpg


To atak naszego gracza essentiel. Wchodził, jak widać, o 23:51:09.

Tak wygląda ten atak:
8cfcb7c90b.jpg


Wybił wszystko. Potem moim atakiem z X.10 o 23:51:11 zjechałem murek do zera. Wynika więc, że już wyczyściliśmy wszystko przed 23:51:15... Jak pisałem wcześniej, po tym czasie nagle cofnął się jakby czas... wojsko, murek wróciły do stanu sprzed naszych ataków. Niesamowite...
 

DeletedUser9664

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Mieliśmy podobną sytuację na KSI...

niestety poza pisemkiem do Niemców nic nie zdziałacie, (nawet wyjaśnień) ale ok postaram się w prosty sposób przetłumaczyć...

PO prostu skrypt odpowiedzialny za ataki(ich kolejność) jest niedopracowany przez co przy wielu atakach (acz już przy 20 w ciągu 10 sekund) się gubi. i przez to ataki są pomieszane... ;O NIESTETY, ale naprawa tego by wymagała praktycznie pisanie kodu od nowa...

A jak ktoś woli prostrzą wersję, tłumaczenia LAGI serwera...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Wiecie co to jest bardzo ciekawe ;) bo niewiarygodne jest to że w ciągu sekundy tak się dzieje ;) tez miałem taki przypadek ale z samym wojskiem ;/ spory czas temu. puściłem atak morzem który wyczyścił wszystko 2 sekundy po wbijał atak lądem który nic nie zdziałał bo siedziało już tam ponad 2k birem i z 500 transów więc nie wierze w to że w ciągu 2 sekund dostał tyle wsparcia ;/ kolon oczywiście nie wszedł.:mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Przykro patrzeć jak największa bitwa w historii sigmy zamienia się w największy bug w historii tego świata. Jeszcze gorsza jest bezczynność supportu. To jest nienormalne, że w grze która jest reklamowana w telewizji nie ma porządnie działającego teamu!
Grałem w inne gry przeglądarkowe (nie od innogames) i bugi rzecz jasna były, ale przynajmniej kilka minut po tym jak się poszkodowany poskarżył była wypowiedź kogoś z teamu. Zdarzały się również backupy kont (czyli po błędzie który powodował utratę dużego dobytku gracza bądź graczy, ów dobytki były przywracane).

Ja nie posądzam nikogo o o oszustwo (przeciwników), choć i sprawdzeniem tego powinni się operatorzy gry zająć. Podejrzewam, że błąd jest wywołany tym, że szło mnóstwo ataków zgranych na bardzo krótki odstęp czasu. Oczywiście o to przecież w akcjach chodzi i skoro ten błąd już kiedyś się pojawił powinien zostać jak najszybciej naprawiony. Ciekawe czy chociaż naszym polskim Operatorom Gry chce się zaistniałe na polskich serwerach błędy zgłaszać dalej. Jeśli nie to musimy czekać jak gdzieś, gdzie teamy są sprawniejsze błąd znajdą i zdecydują się naprawić. Szkoda tylko, że utraconych na marne wojsk nam to nie przywróci, a kilku świetnych graczy obrazi się na tą grę i usunie konta...

Kończę już pisanie o nieudolności polskiego teamu w grepolis. Teraz co nie co o społeczności grepolis.

Szkoda, że ludzie grający w gry przeglądarkowe nie mają za grosz mentalności sportowca (tak jak w normalnych grach pvp). Fair play byłoby gdyby =Gwardziści= dzisiaj czy jutro oddali to miasto bez walki. Zdaje oczywiście sobie z tego sprawę, że gdyby przytrafiła się identyczna sytuacja, tylko że w drugą stronę (KOZACY bronią się dzięki bugowi) to gdybym był właścicielem wybronionego miasta i chciałbym oddać miasto przeciwnikom, to prawdopodobnie zostałbym zjedzony żywcem i posądzony o zdradę. I to mi się nie podoba, ale wiem że myślenia graczy nie zmienienie. Pozostaje mi tylko życzyć współgraczom dystansu do gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Jest to możliwe bo jak robiliśmy na rho akcje na rozbicie cudu to w ciągu 5 minut wchodziła masa ataków i aż server nie pociągnął i wywalił nas z gry bo wyskoczył błąd. ale to ze 40 osób puściło co najmniej po 10 ataków ;D ale no jeśli wchodzi kilka bądź kilkadziesiąt ataków i robią się bugi to coś jest nie tak ;/

- - - Automatycznie połączono posty - - -

a co do suportu i jego działania się nie wypowiadam bo szkoda klawki na pisanie. nie wiem i nie wnikam co i jak działają.. tylko szkoda że na niekorzyść graczy...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

sprawa zgłoszona, wszystko poparte raportami a odzewu od supportu brak. Taka gra nie ma najmniejszego sensu. Co to znaczy, że przy określonej ilości ataków skumulowanych w jednym czasie występują błędy, przecież to absurd, ta gra na tym polega, że trzeba atakować co do sekundy i tak samo się bronić.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Kod:
[font=Courier New][b](15.08.2012 23:50) Mnemic3-2 atakuje miasto Kozaczkowy cmentarz (brooklyn27)[/b]
[color=#0000ff]═════════════════════════════════════════════════════════[/color]
[b]Attacker[/b]: [b]Mnemic3-2[/b] [b]mnemic[/b] [b]*KOZACY*[/b] Morale: 100 % Szczęście: 19 %
[img]http://www.potusek.eu/grepolis/img.php?type=f&list=C2[/img]
  193 
[color=#b50307]  193 [/color]
[color=#0000ff]─────────────────────────────────────────────────────────[/color]
[b]Defender[/b]: [b]Kozaczkowy cmentarz[/b] [b]brooklyn27[/b] [b]=GWARDIA=[/b] Mur miejski: 7 (-0) 
[img]http://www.potusek.eu/grepolis/img.php?type=f&list=XX.XX[/img]
    ?     ? 
[color=#b50307]    0     0 [/color]
[color=#0000ff]─────────────────────────────────────────────────────────[/color]
Nie udało ci się zdobyć żadnych surowców.
[color=#0000ff]─────────────────────────────────────────────────────────[/color]
   [img]http://www.potusek.eu/grepolis/static/fZ1Z2Z3Z4Z5.png[/img]   [b]Losses[/b]
   250900    57900   154400     1930        0 [b]Attacker[/b]
        0        0        0        0        0 [b]Defender[/b]
[color=#0000ff]═════════════════════════════════════════════════════════[/color]
[url=http://www.potusek.eu/grepolis/]Grepolis Report Converter[/url] - ver. 2.1.7 created by Potusek[/font]

Kod:
[font=Courier New][b](15.08.2012 23:51) Mnemic4-5 atakuje miasto Kozaczkowy cmentarz (brooklyn27)[/b]
[color=#0000ff]═════════════════════════════════════════════════════════[/color]
[b]Attacker[/b]: [b]Mnemic4-5[/b] [b]mnemic[/b] [b]*KOZACY*[/b] Morale: 100 % Szczęście: 18 %
[img]http://www.potusek.eu/grepolis/img.php?type=f&list=C2.E2.G2.F1.G1[/img][img]http://www.potusek.eu/grepolis/img/cap_of_invisibility_30x30.png[/img]
   20    84     1   321     4 
[color=#b50307]   20    83     1   321     4 [/color]
[color=#0000ff]─────────────────────────────────────────────────────────[/color]
[b]Defender[/b]: [b]Kozaczkowy cmentarz[/b] [b]brooklyn27[/b] [b]=GWARDIA=[/b] Mur miejski: 7 (-0) 
[img]http://www.potusek.eu/grepolis/img.php?type=f&list=XX.XX[/img]
    ?     ? 
[color=#b50307]    0     0 [/color]
[color=#0000ff]─────────────────────────────────────────────────────────[/color]
Nie udało ci się zdobyć żadnych surowców.
[color=#0000ff]─────────────────────────────────────────────────────────[/color]
   [img]http://www.potusek.eu/grepolis/static/fZ1Z2Z3Z4Z5.png[/img]   [b]Losses[/b]
   171400   162040   166720     2129        0 [b]Attacker[/b]
        0        0        0        0        0 [b]Defender[/b]
[color=#0000ff]═════════════════════════════════════════════════════════[/color]
[url=http://www.potusek.eu/grepolis/]Grepolis Report Converter[/url] - ver. 2.1.7 created by Potusek[/font]

kolon wchodził dokładnie 23:51:37 co mam potwierdzone w innym raporcie. W tym czasie na sekundy przed miasto miało mur 1/0 lvl i zero wojska.

Przejęcie miasta
══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════
Mnemic4-5 mnemic
Czas przybycia dzisiaj o godz. 23:51:37
Jednostki

˙˙˙321˙˙˙˙˙˙4˙˙˙˙˙20˙˙˙˙˙84˙˙˙˙˙˙1˙
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Kozaczkowy cmentarz brooklyn27
══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════
Grepolis Report Converter - ver. 2.1.7 created by Potusek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Każda akcja może nie wyjść (im lepiej przygotowana, tym jest to bardziej prawdopodobne) a support po kilku dniach napisze: tak się zdarza, my nic nie możemy zrobić a wam się nic nie należy.

Kompletny absurd.
No niestety muszę przyznać ale taka prawda ;/ nie ma co roztrząsać tego tematu...
 

DeletedUser3312

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Przypominam o

Zasady działu
1. Dział służy tylko i wyłącznie do zgłaszania błędów w grze. Błędy w tłumaczeniach należy zgłaszać za pomocą opcji dostępnej w grze, pod menu.

2. Każdy błąd powinien być zgłoszony w osobnym temacie, jeżeli dotyczy on forum, należy dodać prefiks: [FORUM].

3. Temat powinien krótko opisywać czego dotyczy błąd. W poście należy dokładnie opisać gdzie ten błąd występuje oraz przy jakiej operacji został zauważony.

4. Posty nic nie wnoszące do danego wątku będą usuwane i nagradzane ostrzeżeniami.

5. Nim umieścisz informacje o błędzie sprawdź z pomocą wyszukiwarki, czy taki błąd już nie był zgłoszony.

6. W przypadku zgłaszania błędu dotyczącego wersji mobilnej, należy dodać prefiks: [MOBILE]

To regulamin tego działu.Służy on Tylko i wyłącznie w celu zgłoszenia błędu,nie komentowaniu tego faktu. Proszę o przestrzeganie Regulaminu Działu


Zgłoszę sytuację do sprawdzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12800

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Ha ha, właśnie zauważyłem, że posty są pousuwane i podstawą do tego faktycznie jest pkt. 4 zasada tego działu.
4. Posty nic nie wnoszące do danego wątku będą usuwane i nagradzane ostrzeżeniami.
Agnieszko jak już znalazłaś chwile na przeczyszczenie tematu ze "spamu" tj. niedozwolonych postów to proszę znajdź i chwilę za rozwiązanie bądź choć wyjaśnienie problemu, który w bardzo dokładny sposób został zobrazowany przez Twórcę tematu.

Jak już to zrobisz a zakładam, że wnikliwa analiza materiału dowodowego nie pozostawi żadnych wątpliwości w Twojej/Grepo Teamu ocenie to możesz mi wlepić ostrzeżenie zgodnie z zasadami i usunąć post co zapewne szybko uczynisz.

Pozdrawiam
koli01
 

DeletedUser3312

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Jestem w trakcie przekazania wiadomości o tym problemie osobie która ma możłiwość by zareagować na taką sytuację ,ponieważ ja fizycznie nie jestem w stanie tego zrobić. Otrzymaliśmy tickety od graczy z problemie i je również przekażę w celu sprawdzenia.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Przypominam o



To regulamin tego działu.Służy on Tylko i wyłącznie w celu zgłoszenia błędu,nie komentowaniu tego faktu. Proszę o przestrzeganie Regulaminu Działu


Zgłoszę sytuację do sprawdzenia.

Czytaj: zgłoś błąd i nie wyrażaj swojego niezadowolenia z powodu jego wystąpienia :D

Mój post wniesie coś do tego wątku: prosimy o wyjaśnienie dlaczego pomimo iż błąd znany jest od 24 lipca nic z nim nie zrobiono.
Wyjaśnienia: my nic w tej sprawie nie możemy nas nie interesują. Prosimy o zabranie głosu kogoś kto może.
Od 24 lipca (jeśli nie wcześniej) problem jest doskonale znany a gracze ponoszą dalsze szkody z powodu jego występowania.

Oczekujemy także wyjaśnień dlaczego reakcja supportu na post napisany o 3 w nocy była po prawie 24 godzinach.
 

DeletedUser15258

Guest
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Na wstępie dziekuje za ostrzeżenie -od razu mam pytanie za ile ostrzeżeń można dostać bana w grze? ) teraz dostane drugie ostreżenie więc prosze o odpowiedź na powyższe pytanie ;)
dla mnie jest to ewidentne oszustwo i tyle.żeby nie było że tylko komentuje to od razu chciałem zgłosić drugie oszustwo tej gry -mianowicie wszystkie moje duże ataki na graczy z sojuszu rozsądni i pcj wchodzą ze szczęściem ujemnym co udokumentowałem na forum wewnętrznym -bardzo prosze o jakieś sensowne wyjaśnienie dotyczącego tego faktu i oczywiście przypominam o odpowiedzi na pierwsze pytanie bo napewno zyskam tu jeszcze kilka ostrzeżeń i tylko czekam na bana z gry -ale postanowiłem że z oszustami nie chcę grać i albo uczciwe wyjaśnienie obydwu tematów albo dajecie mi bana z gry za moje pytania ;) pozdrawiam i czekam na ostrzeżenie i odpowiedzi dede99
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Błąd czy celowe działanie?! Poważna sprawa

Błąd jest zgłoszony. Niestety jedynie w rękach techników leży możliwość jego naprawienia i jak widać nie jest to takie proste. Prowadzenie na ten temat dyskusji nie przyśpieszy jego rozwiązania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry