Bonusy Weekendowe na przyszłym serwerze jesiennym (Nowy system)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser35664
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś zobaczyć na najbliższym serwerze, reaktywację pomysłu "Bonusów Weekendowych"?

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser35664

Guest
Bonusy weekendowe pojawiły się w Grepolis dwa/trzy lata temu. Na naszej wersji językowej miały one mieć swój debiut 27 sierpnia 2021r. na serwerze Karistos.
Niestety z problemów technicznych owy debiut w okraszonej formie miał miejsce dopiero 22 października tego samego roku.
Temat ten zaczerpnięty z innych wersji językowych cieszył się u nas w Polsce na prawdę dużą popularnością i mimo początkowych potknięć wprowadził sporą świeżość w rozgrywce.
Chcąc przełamać dotychczasową kiepską ofertę serwerów (Jest to opinia własna) na której rozgrywka nie daje "nam ekipom" możliwości zagrania na ciekawym szybkim serwerze dominacyjnym, chciałbym ten pomysł reaktywować.

Uważam że rozbuduję to w ciekawy sposób rozgrywkę, na potencjalnie mocno obstawionym serwerze który w najbliższym czasie może wyjść. A pomysłowi temu należy dać drugą szansę, ostatecznie jest to coś co nam graczom ma służyć. Biorąc pod uwagę fakt że ta idea była wprowadzona dwa lata temu jestem pewien iż została dopracowana pod względem technicznym i mogłaby wyjść w bardzo podobnym charakterze co na Karistosie. Stworzyłoby to warunki w których firma miałaby szanse udowodnić nam graczom że jest wstanie tworzyć ciekawe oferty serwerów sprawnymi pod względem technicznym jak i warunki pod grę dla bardziej doświadczonych graczy którzy złota na taki serwer jesienny by nie szczędzili, zachęconymi tą dodatkową opcją czy też korzyściami płynącymi z reaktywacji idei Bonusów weekendowych.

Dla przypomnienia wrzucę pierwotny format tych że bonusów. Chciałbym tu wyraźnie zaznaczyć że bonusy te są tu bardzo atrakcyjne dla mnie jako gracza i na prawdę chciałbym zobaczyć ich udaną kopie, jeśli okaże się to możliwe. Zrzut ekranu 2023-08-20 o 13.42.04.png

Zachęcam do oddawania głosów i napisania własnej propozycji takich ustawień jeśli takowe Wam przyjdą do głowy. Sam nie omieszkam zamieścić własnej propozycji bonusów mimo chęci zobaczenia tych powyższych :)
Zbudujmy w tym temacie ruch.
 

DeletedUser35664

Guest
Obawiam się jedynie czy nie kolidowałaby ona przypadkiem z zestawieniem ustawień dedykowanych do serwera.

Takich jak +25% do rekrutacji jednostek lądowych oraz morskich.
Myśle że łączenie tego wszystkiego mogłoby być trudne w akceptacji ze strony firmy i wygrałaby tylko jedna z dwóch opcji.

Albo ustawienia dedykowane przypisane na stałe do serwa (na których bardzo nam zależy)
Albo bonusy weekendowe.
 
Bardzo fajna propozycja. Szczególnie weekedndowe bonusy do ataku brzmią dobrze. Wprowadzenie ich w późniejszej fazie rozgrywki (kiedy deffa jest dużo) zachęciłyby do walki. Akcje byłyby ciekawsze i mniej przewidywalne.
 

DeletedUser35664

Guest
Znaczy jak ktoś jest serio przeciwny niech śmiało pisze. Jestem ciekaw po prostu argumentów. Dobrze aby i one wybrzmiały.
 

DeletedUser35664

Guest
Nie wiem.
Trochę się boje że -1 bo to że dostaniemy jedną z dwóch opcji o których mówiłem wyżej może z łatwością okazać się realnym.

W takim przypadku mamy 0 :/
 
Dodam że nie miałem okazji grać na tym serwerze, natomiast po przeczytaniu urodziły mi się dwa potencjalne problemy. Na pewno to jest ciekawe urozmaicenie gry.

Pytanie czy ta gra nie przejdzie w tryb gry weekendowy że gra w tygodniu będzie mało sie działo a weekendy będzie młyn (gra przeniesie się z poniedziałku do piątku na weekendy).

Do bonusów rekrutacji, produkcji surowców, festynki spoko natomiast bardziej się zastanawiam nad mnożnikiem punktów walki weekendy.
Pytanie też czy gracze w weekendy mając 200% pw nie będą tego nadużywać i się złomować się na sobie zamiast normalnie atakować innych oponentów. Moim zdaniem te 200% to chyba za dużo, 130-150% (tj. 30-50% więcej bazowego) było by bardziej optymalne.
Kwestią doprecyzowania są przypadki:
-Co w przypadku jeśli włączymy zmysły i byłby bonus 200% wtedy jest 400% bazowego pw? Zmysły się przedłużają o 3 dni (weekend)?
-Jakieś limity ilościowe PW 50k/100k/bezlimitu?
 
Dodam że nie miałem okazji grać na tym serwerze, natomiast po przeczytaniu urodziły mi się dwa potencjalne problemy. Na pewno to jest ciekawe urozmaicenie gry.

Pytanie czy ta gra nie przejdzie w tryb gry weekendowy że gra w tygodniu będzie mało sie działo a weekendy będzie młyn (gra przeniesie się z poniedziałku do piątku na weekendy).
Akcje grubsze i tak się robi w weekend, a nie w tygodniu bo ludzie wtedy pracują.
W weekend walczysz, a w tygodniu się odbudowywujesz. Na światach z prędkoscią 4 albo 5, można też w środku tygodnia też coś ukąśić ale to zawsze w mniejszym gronie graczy.
 
Ja pisałem w kontekście przyszłych światów grepolis nie tylko tego kolejnego (nowego i starego systemu podboju). Na starym systemie gra się cały tydzień nie tylko w weekend. Czasami wystarczą 3h nieuwagi i po mieście, dlatego głośno myślę aby gra była atrakcyjna cały tydzień a nie tylko w weekendy.
 
Akurat z bonusów weekendowych wywaliłbym PW(złom) i zamienił to na jakieś specyficzne bonusy dla offa w stylu. Hopki +45%/Mity +30%/Tnącą +30%/Konie +35%/Obuchowa +25%/Procki + 40%/Dystansowa +30%/Statki +25%, ewentualnie z jakimiś odpowiadającymi bonusami do def.

Jeśli weekend musiałby być z bonusem do złomu, (znaczy bonusem do pw ;))*. Czyli te przykładowe 200%, to oczekiwałbym, że jednocześnie w taki weekend off dostanie bardzo mocny buff, bez bonusu do deff.
Przykładowo:
Ilość PW +100%
Jednostki mityczne +40% ataku
Jednostki off ląd +35% ataku
Jednostki off morskie +30% ataku.

Wtedy w taki weekend wymuszone by było walczenie, bo złom wiązał by się z ryzykiem straty miast. W innym wypadku weekendowe bonusy do PW są moim zdaniem zbędne. Złomowanie nie potrzebuje wzmocnienia.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Propozycja została zaakceptowana.
Nasze wątpliwości budzi jednakże możliwość nałożenia się bonusów weekendowych z bonusami światowymi i czy (w przypadku wprowadzenia weekendów bonusowych) będzie konieczna rezygnacja z tych światowych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry