Bonusy za odznaczenia;.

  • Rozpoczynający wątek Kurczak Dozymetryczny
  • Data rozpoczęcia

co sądzisz o pomyśle?

  • podoba mi się

    Głosy: 60 83,3%
  • nie podoba mi się

    Głosy: 9 12,5%
  • obojętne mi to

    Głosy: 3 4,2%

  • W sumie głosujących
    72

DeletedUser

Guest
Była sobie propozycja... Ktoś chciał, aby za odznaki nagrodą były złote monetki... Propozycja nie przeszła:
Samo odznaczenie jest już nagroda wiec nie ma potrzeby aby jeszcze dawać dodatkową w postaci Złota. Złoto zawsze można wygrać w Konkursach na FORUM

Sam byłem przeciwko tak dużej nagrodzie za każde odznaczenie (wszak premium to nie taka mała cena, zwłaszcza gdy ktoś założy konta na kilku światach i będzie czerpał zyski z odznaczeń).

Dziś przyszedł mi do głowy podobny pomysł, mianowicie: za każde zdobyte odznaczenie gracz dostawałby na danym świecie:
- surowce
- punkty łaski
- czary
- bonusy (kilkugodzinne lub jednorazowe), np. mniejszy koszt wydarzeń kulturalnych, jednostek, budynków, krótszy czas budowy, itd.
- punkty kultury
- w niewielu przypadkach odrobina złota (np. Nieustępliwy kolonizator przy 500 kolonizatorach, Zdobywca za podbicie 150 miast)

Ewentualnie mógłby mieć do wyboru jedną z kilku opcji - podobnie jak w przypadku bonusu dziennego wybiera się miedzy surką a łaskami, tak tu mógłby wybierać między 2-3 nagrodami za uzyskanie odznaczenia.

Nagrody byłyby losowe a ich wysokość zależałaby od poziomu odznaczenia. Nie będę podawał w ciemno wysokości, bo te najlepiej ustalą w Niemczech :)
 
Odp: Bonusy za odznaczenia

Rabuś / Handlarz / Pomoc boska / Szpieg / Podwójny agent / Nieustępliwy kolonizator Legendarna armia / Nieustępliwy wojownik / Król punktów / Pechowiec / Daremna śmierć
Heroiczna śmierć / Instruktor / Chleb i igrzyska / Zdobywca / Władca mórz / Władca świata


Nagroda :
Lv1 - Łaski 50 / surowce 1000
Lv2 - Łaski 100 / surowce 5000
Lv3 - Łaski 500 / surowce 20000
Lv4 - 50 zlota

Władca wysp -

Nagroda :
Lv1 - 20 zlota
Lv2 - 50 zlota
Lv3 - 100 zlota
Lv4 - 250 zlota

Agresor dnia / Obrońca dnia / Grabieżca dnia / Zdobywca dnia

1 punkt kultury / 20 zlota

Przywódca świata - 1000 zlota
Zdobywca świata - 200 zlota
Piramida Cheopsa! - 50 zlota
Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie! - 50 zlota
Złoty posąg Zeusa! - 50 zlota
Świątynia Artemidy w Efezie! - 50 zlota
Mauzoleum w Halikarnasie! - 50 zlota
Kolos rodyjski! - 50 zlota
Latarnia morska na Faros! - 50 zlota

ja bym to tak mniej wiecej widzial
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7343

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Byłbym za tym żeby były bonusy i najlepiej za te wyższe poziomy trochę złota.

Albo jakieś stałe bonusy,w stylu jak zbudujemy te 500 kolonów to wtedy wszystkie nasze kolony poruszają się 10% szybciej,albo coś takiego.Legendarna armia czy jak jej tam za 500 zrekrutowanych mityki byłby tańsze o 5% łask - o takie rzeczy mi chodzi.

Wiem że raczej nie ma szans żeby coś takiego weszło ale brakuje mi stałych bonusów dla graczy którzy już dłużej grają,choćby i symbolicznych.
 

DeletedUser17419

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Rabuś / Handlarz / Pomoc boska / Szpieg / Podwójny agent / Nieustępliwy kolonizator Legendarna armia / Nieustępliwy wojownik / Król punktów / Pechowiec / Daremna śmierć
Heroiczna śmierć / Instruktor / Chleb i igrzyska / Zdobywca / Władca mórz / Władca świata


Nagroda :
Lv1 - Łaski 50 / surowce 1000
Lv2 - Łaski 100 / surowce 5000
Lv3 - Łaski 500 / surowce 20000
Lv4 - 50 zlota

Władca wysp -

Nagroda :
Lv1 - 20 zlota
Lv2 - 50 zlota
Lv3 - 100 zlota
Lv4 - 250 zlota

Agresor dnia / Obrońca dnia / Grabieżca dnia / Zdobywca dnia

1 punkt kultury / 20 zlota

Przywódca świata - 1000 zlota
Zdobywca świata - 200 zlota
Piramida Cheopsa! - 50 zlota
Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie! - 50 zlota
Złoty posąg Zeusa! - 50 zlota
Świątynia Artemidy w Efezie! - 50 zlota
Mauzoleum w Halikarnasie! - 50 zlota
Kolos rodyjski! - 50 zlota
Latarnia morska na Faros! - 50 zlota

ja bym to tak mniej wiecej widzial

Nagrody w złocie tylko za oznaki za ranking i odznaki dnia
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Byłbym za tym żeby były bonusy i najlepiej za te wyższe poziomy trochę złota.
Podałem 2 przykłady złota za odznaczenia, ale wcale nie pisałem, że to zamknięta lista, niemniej adriankiller chyba trochę przesadził z ilością rozdawanego złota - taka ilość na bank nie przejdzie.

Albo jakieś stałe bonusy,w stylu jak zbudujemy te 500 kolonów to wtedy wszystkie nasze kolony poruszają się 10% szybciej,albo coś takiego.Legendarna armia czy jak jej tam za 500 zrekrutowanych mityki byłby tańsze o 5% łask - o takie rzeczy mi chodzi.
To by przypominało flagi w plemionach :) Tam się za każde odznaczenie dostaje flagę i są różne bonusy i wolałem nie upodabniać propozycji do plemion...

Wiem że raczej nie ma szans żeby coś takiego weszło ale brakuje mi stałych bonusów dla graczy którzy już dłużej grają,choćby i symbolicznych.
Skąd ten pesymizm? Mimo że podobne do innej gry może akurat by weszło ;)
 
Odp: Bonusy za odznaczenia

kurczak ( mam nadzieje ze sie nie obrazisz ze tak pisze ale taki masz nick )

skoro jestes adminem to sie orientujesz chyba lepiej niz ja hehehe
napisz mi ile graczy na dany swiat dostanie odznaczenia wladca wyspy naprzyklad :p
albo ilu graczy dostaje odznaczenia za 4 level odznaczen ( ja przykladowo te lepsze odznaczenia 4 levelu dostalem po roku gry na predkosci 2x (chleb i igrzyska handlarza Szpieg Podwojny agent Nieustepliwy kolonizator zdobywca Krol punktow )

przywodca swiata mysle ze gracze ktozy wygrali dany swiat sie nalezy cos wiecej niz jakis lipny ( ze tak to nazwe bo dla mnie jest lipnie wykonany ten caly certyfikat )

takie nagrody by moze zmotywowalay graczy do bardziej zawzietej gry

tak btw to jestem ciekaw czy wogole ktos na polskim grepolis osiagnal 4 lv wladca wyspy
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Wiem że słowo dozymetryczny sprawia problem w napisaniu (i wymówieniu też...) dlatego przyzwyczaiłem się do skracania nicku :D

Co do złota: np. takie cuda: 50 to niby niedużo za cud, ale jeżeli pomnożymy to przez np 7 cudów i np. 80 graczy na świecie (taki przykładowy sojusz), to mamy prawie 30k złotych monet a to już kilkaset złotych.

Myślę, że gdy nagrodą za każdy poziom władcy wyspy będzie złoto, to gracze zaczną się wymieniać miastami aby mieć więcej wysp (to nie jest duży problem i mały koszt skoro w nagrodę złoto)

4 nagrody dnia po 20 złotych przez rok daje prawie 30k złotych monet na świecie (o ile gracze wybiorą monety a nie pkt kultury

uwierz mi, że żadna szanująca się firma, posiadająca tego typu grę nie będzie aż tak hojna by tyle premki rozdawać za odznaczenia.
 
Odp: Bonusy za odznaczenia

nio niby tak ale to tez moze dzialac w druga strone zachecic ludzi do dlugo terminowej gry a nie przykladowo 20/30 miast i ludzia sie nie chce juz grac

z tym zlotem moze przesadzilem :p za niektore odznaczenia jak nagrody dnia czy poszczegolne wybudowanie cudow

ale takie nagrody jak wlaca wyspy chociaz lv3 to badzmy szczerzy ktory gracz bedzie sie w to bawil
moze i trick w tym jest naprzyklad podbijac wyspy gdzie nie ma wiosek rolniczych i zakladac 7 miast (czy tam X miast) ale gracz traktujacy ta gre powaznie w to nie bedzie sie bawil

co do nagrody za wygranie swiata tutaj moje zdanie sie nie zmienia rok czasu +/- (zalerzy od predkosci) nagroda sie nalezy jakas cos wiekszego niz tandetny certyfikat
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Myślę, że nie przejdzie. Ale fajny pomysł :) Z drugiej strony - w najlepszym wypadku zrobią coś w rodzaju rankingu odznaczeń. O złocie możemy pomarzyć :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Pomysł jest dobry, ale wątpie żeby Grepolis dawało aż tyle złotych monet. Tracili by na tym tylko kase. Jak już to dadzą złotko w jakiś małych ilościach. Każdy bonus jest dobry trzeba cieszyć się z tego co się ma. :)
50.
prezent5.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Myślę, że nie przejdzie. Ale fajny pomysł :) Z drugiej strony - w najlepszym wypadku zrobią coś w rodzaju rankingu odznaczeń. O złocie możemy pomarzyć :(
złoto w niewielkich ilościach przy tylko kilku odznaczeniach może przejść. nie nastawiałem sie na złoto. to adriankiller się nastawił :D
ja kładłem nacisk na zwykłe nagrody za odznaczenia (surka, łaski, pkt kultury, bonusy, etc.)

nio niby tak ale to tez moze dzialac w druga strone zachecic ludzi do dlugo terminowej gry a nie przykladowo 20/30 miast i ludzia sie nie chce juz grac
serwer sam na siebie nie zarobi. jeżeli wyłoży się graczom zbyt dużą ilość złota, to kupią go mniej. jeżeli będzie kilka symbolicznych nagród w postaci złota, to będzie to bardziej traktowane jako zachęta graczy do kupowania premium. natomiast zwykłe nagrody jakie proponuję, jeżeli będą odpowiednio wysokie (dlatego też ustalenie wysokości zostawiam ludziom którzy tym się w IG zajmują) - mogą zachęcić graczy do pozostania w grze na dłużej.
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Dokładnie,dlatego stałe bonusy będą podtrzymywać graczy przy sewerze :)

Będzie np "zagrałbym na nowym świecie,ale tutaj już mam jakieś % bonusu bo sporo tych odznaczeń a na nowym świecie wszystko od nowa... "
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Wiem że słowo dozymetryczny sprawia problem w napisaniu (i wymówieniu też...) dlatego przyzwyczaiłem się do skracania nicku :D

Co do złota: np. takie cuda: 50 to niby niedużo za cud, ale jeżeli pomnożymy to przez np 7 cudów i np. 80 graczy na świecie (taki przykładowy sojusz), to mamy prawie 30k złotych monet a to już kilkaset złotych.

Myślę, że gdy nagrodą za każdy poziom władcy wyspy będzie złoto, to gracze zaczną się wymieniać miastami aby mieć więcej wysp (to nie jest duży problem i mały koszt skoro w nagrodę złoto)

4 nagrody dnia po 20 złotych przez rok daje prawie 30k złotych monet na świecie (o ile gracze wybiorą monety a nie pkt kultury

uwierz mi, że żadna szanująca się firma, posiadająca tego typu grę nie będzie aż tak hojna by tyle premki rozdawać za odznaczenia.

Słowo honoru, że jeszcze nigdy chyba nie byłam władcą wyspy. I chyba bym się mocno wstydziła jakbym kiedyś nim została. No chyba że tylko 1-max2 moje miasta na tej wyspie się liczą :p Zachęcało by to noobków do obsadzania całych wysp. W sumie nawet ciekawie się to lej.ę. Przy 1 atakach trzeba się postarać, a następne wioseczki już lecą za darmo, bo nie maja z czego woja odrabiać:p Ale tak na serio to pomysł dobry. Zawsze jakieś urozmaiceni, nikomu nie zaszkodzi:D To, ze nie będzie dużo złota to zrozumiałe. W końcu IG ni jest instytucją charytatywną:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Pomysł bardzo dobry (jak większość Kurczakowych), jednak bardziej bym się nastawiał na nagrody w postaci surowców za zwykłe oznaczenia, a co kilka (np. 5-7) odznaczeń dnia symboliczne złoto (10, 15, może 25 sztuk)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Pomysł bardzo dobry (jak większość Kurczakowych), jednak bardziej bym się nastawiał na nagrody w postaci surowców za zwykłe oznaczenia, a co kilka (np. 5-7) odznaczeń dnia symboliczne złoto (10, 15, może 25 sztuk)

Lepiej nie, bo niedługo Inno nie będzie zyskiwać kasy. Według mnie za odznaczenia powinno się dostawać trochę złota za jakieś większe odznaczenia. Za te mniejsze jakieś ciekawe bonusy. Zachęciło by to graczy do gry i zdobywania odznaczeń.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Na nie, bo samo odznaczenie jest nagrodą otrzymywaną za pewien wysiłek, więc nagradzanie nagrody jest bezsensownym ciągiem powtórzeń.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Lepiej nie, bo niedługo Inno nie będzie zyskiwać kasy. Według mnie za odznaczenia powinno się dostawać trochę złota za jakieś większe odznaczenia. Za te mniejsze jakieś ciekawe bonusy. Zachęciło by to graczy do gry i zdobywania odznaczeń.

odznaczenie dnia otrzymuje się stosunkowo rzadko i trzeba być naprawdę dobrym, żeby je otrzymać. Jeśli do tego dorzucić że trzeba mieć aż 5 takich odznaczeń żeby zarobić np. 10 złota można to potraktować raczej jako zachętę do kupowania złota, nie jako realne straty finansowe
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Na nie, bo samo odznaczenie jest nagrodą otrzymywaną za pewien wysiłek, więc nagradzanie nagrody jest bezsensownym ciągiem powtórzeń.
Powiesz to samo olimpijczykom, maratończykom i innym sportowcom, którzy poza medalem dostają kasę za zajęcie n-tego miejsca? :)
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

Pomysł dobry ale ogólnikowy bardzo. Nie ma co się nad nim rozwodzić bo firma zrobi to i tak po swojemu jeśli weźmie to pod uwagę.

Nie liczyłbym na złoto bo IG jest sporo w plecy po ostatniej wtopie ze świątecznymi kalendarzami więc zapomnijcie. :rolleyes:

A tak w ogóle to po 2,5 roku gry dowiaduje się że odznaczenia maja jakiś level bo nigdy na nie nie zwracałem uwagi. Ani u siebie ani u kogoś bo myślę że niewiele znaczą. Widziałem super agresorów co poprawnie offa nie potrafią skomponować i władców wymarłych światów kolonizujących kolejne szaraki po dobrych graczach.

Ale daje na TAK.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bonusy za odznaczenia

MG34 nie mogłem zrobić szczegółowegom bo nie prowadziłem badań na temat tego na jakim średnio poziomie gry gracze dostają konkretne odznaczenia - to byłby ważny wyznacznik tego, ile odznaczenie powinno być warte. Nie można dać np po 10.000 każdego surowca za rabusia na pierwszym poziomie, bo tak wysokich magazynów większość graczy nie ma zdobywając to odznaczenie, ale nie wiem na jak niskim są poziomie, dlatego nie podaję, czy ma to być 500 każdego surowca, czy 1000. Czasem niestety trzeba walić ogólnikami
 
Do góry