[Wyjaśnione] Brandery

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23727
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser23727

Guest
Jak w końcu jest z tymi branderami? Zatrzymają kolona? Niektórzy mówią, że tak inni nie.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Brandery

nie zatopią Ci kolona. Odpuść sobie je
 

DeletedUser23727

Guest
Odp: Brandery

kolona nie ale aby kolon wszedł musi mieć asystę statku bojowego. support mi tłumaczył, że się odbije ale wyczułem że sami do konca nie sa pewni
 

DeletedUser24383

Guest
Odp: Brandery

kolona nie ale aby kolon wszedł musi mieć asystę statku bojowego. support mi tłumaczył, że się odbije ale wyczułem że sami do konca nie sa pewni

Są 2 możliwości, może się odbić lub nie. Ogólnie jest zasada, że musi być statek bojowy przy kolonie (birema/ognień/trirema) inaczej okupacja się nie rozpocznie.
 

DeletedUser23727

Guest
Odp: Brandery

czyli tak na serio nikt nie ma pewnosci?
 

DeletedUser24383

Guest
Odp: Brandery

czyli tak na serio nikt nie ma pewnosci?

100% nie ma, widziałem kilka razy jak kolon wchodził do miasta mimo że tracił całą obstawę statków bojowych. Co prawda z każdą aktualizacją coś się zmienia (głownie przybywa błędów) ale uważam, że nikt nie ma takiej stuprocentowej pewności.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: Brandery

Aby kolon mogl zakotwiczyc w miescie (rozpoczac okupacje) lub przejac miasto (w trakcie buntu wlasciwego) atakujacy musi wygrac walke na morzu i ladzie. Oznacza to, ze po ataku wraz z kolonem musi zostac przynajmniej 1 jednostka bojowa morska (ogien/birema/trirema) oraz 1 jednostka ladowa (ewentualnie 1 mityczna latajaca).
W przeciwnym razie kolon nie zakotwiczy w miescie (nie przejmie miasta), a atak bedzie traktowany jak normalny atak.
 

DeletedUser23727

Guest
Odp: Brandery

Aby kolon mogl zakotwiczyc w miescie (rozpoczac okupacje) lub przejac miasto (w trakcie buntu wlasciwego) atakujacy musi wygrac walke na morzu i ladzie. Oznacza to, ze po ataku wraz z kolonem musi zostac przynajmniej 1 jednostka bojowa morska (ogien/birema/trirema) oraz 1 jednostka ladowa (ewentualnie 1 mityczna latajaca).
W przeciwnym razie kolon nie zakotwiczy w miescie (nie przejmie miasta), a atak bedzie traktowany jak normalny atak.
Czyli jest szansa :D dzieki za wyczerpującą odpowiedź. ale i tak czuje że tylko bóg mi pomoże :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

Hydra wchodzi mimo setek branderów i miasto zostaje podbite
Wszystko inne tonie i kolon się odbija
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Brandery

jeśli nie było żadnych aktualizacji i zmian z branderami to brandera nie zatrzyma kolona na żadnym systemie podboju

reasumując: Stary system podboju - wysyłamy kolona choc z ogniami a w obronie są brandery to nasze ognie padają ale kolon cumuje i rozpoczyna się okupacja
nowy system podboju jak w mieście są brandery podczas buntu to kolon wchodzi bez problemu

należało by pewnie prześledzić wszystkie ostatnie aktualizacje może coś tam będzie opisane jak jest inaczej
 

DeletedUser

Guest
Odp: Brandery

Hydra wchodzi mimo setek branderów i miasto zostaje podbite
Wszystko inne tonie i kolon się odbija

Podtrzymuję swoją wypowiedź - a hydrę osobiści przetestowałem przy branderach - kolon wchodzi, miasto zostaje podbite
Wszystko inne (biremy, ognie, triremy) toną i kolon zawraca, nie słuchajcie innych głupot
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: Brandery

Widze, ze musze wyjasnic zasade w inny sposob:
aby kolon zakotwiczyl i rozpoczela sie okupacja (stary system) lub przejal miasto w trakcie buntu wlasciwego (nowy system) po ataku musi zostac, oprocz kolona, 1 jednostka bojowa z portu oraz 1 jednostka z koszar.
Przypominam, ze jednostki dziela sie na:
- morskie (z portu)
- ladowe (z koszar)
- mityczne (i z portu i z koszar).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5

Guest
Odp: Brandery

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, to wrzucam raport - stary system podboju, okupacja się nie rozpoczęła, kolon wrócił do macierzystego miasta:

kolon.png
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Brandery

no i dobrze, że to wyjaśniliście. Ja nadal jestem przekonany, że pakowałem kolony jak były brandery owszem było to dawno temu ale dobrze to pamiętam.

chyba że się starzeje i tak mnie moja pamięć zawodzi.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: Brandery

Brandry obroncy miasta nie niszcza kolona, a wrecz, po wejsciu kolona i rozpoczeciu okupacji, bronia kolona okupanta Z raportu z ataku zalaczonego przez Shannqa wyraznie wynika, ze kolon nie zakotwiczyl, poniewaz po ataku nie zostala ani jedna jednostka bojowa z portu (w tym wypadku zostaly zniszczone wszystkie ognie).
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Brandery

Mi kiedyś podbili miasto na nowym, chociaz brandery były w mieście.. co więcej gracz, który zabrał mi miasto brandery te otrzymał w prezencie :D Nie wiem czy to był błąd, czy kiedyś była taka opcja :)
 

DeletedUser23727

Guest
Odp: Brandery

jeśli nie było żadnych aktualizacji i zmian z branderami to brandera nie zatrzyma kolona na żadnym systemie podboju

reasumując: Stary system podboju - wysyłamy kolona choc z ogniami a w obronie są brandery to nasze ognie padają ale kolon cumuje i rozpoczyna się okupacja
nowy system podboju jak w mieście są brandery podczas buntu to kolon wchodzi bez problemu

należało by pewnie prześledzić wszystkie ostatnie aktualizacje może coś tam będzie opisane jak jest inaczej
Ale z tego co mi tlumaczono to kolon musi wejsc z jednostka morska i lądową. I że się odbije po prostu
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Brandery

Mi kiedyś podbili miasto na nowym, chociaz brandery były w mieście.. co więcej gracz, który zabrał mi miasto brandery te otrzymał w prezencie :D Nie wiem czy to był błąd, czy kiedyś była taka opcja :)

Z tego co pamiętam, to kiedyś rzeczywiście tak się działo, jednak zostało to zmienione ok. 2 lata temu.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: Brandery

Mi kiedyś podbili miasto na nowym, chociaz brandery były w mieście.. co więcej gracz, który zabrał mi miasto brandery te otrzymał w prezencie :D Nie wiem czy to był błąd, czy kiedyś była taka opcja :)

Nie rozumiem w czym brandery mialyby zaszkodzic samemu kolonowi... Brandery nie zatapiają: łodzi transportowych, szybkich statków transportowych, statków kolonizacyjnych i hydr. Niszcza wyłącznie okrety bojowe, czyli: biremy, triremy i statki ogniowe.
Zgadzam sie natomiast z opinia, ze wystarczajaca ilosc branderow w atakowanym kolonem miescie moze uniemozliwic przejecie miasta (rozpoczecie okupacji/przejecie w trakcie buntu wlasciwego). Po prostu wystarczy, ze brandery zniszcza wszystkie statki bojowe z obstawy kolona i kolon nie zakotwiczy (odbije sie). Taki atak zostanie potraktowany jak normalny atak.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Brandery

Redce chodziło chyba o to, że kolon poszedł w obstawie hydr i miasto zostało podbite mimo brander w porcie...które w dodatku nie zniknęły, tylko zostały podarowane graczowi, który podbił miasto.

Shannqa chyba już wszystko wyjaśniła wszystko...
 
Status
Zamknięty.
Do góry