[To nie błąd] Brandery

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25145
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser25145

Guest
[report]0fc1f1a7f444bb8db191c7a070dd8336[/report]

Nie wiem czy to bug czy o co chodzi ale jestem tym faktem poirytowany
Jestem w stanie zrozumieć że biremy z hydrami sie nie gryzą ale czemu w takim razie ognie zatapiają a kolona już nie ? jaki to ma sens logiczny.
Rozumiem że moja flota sobie stoi i ogląda jak statek kolonizacyjny wpływa?

Do tego teraz te biremy bronią tego kolona jezu...123.JPG
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23685

Guest
Odp: Brandery

brandery nie zatapiają kolona ani hydr, tak jest od dawna grepo. Dotychczas używanie ich było skuteczne, ale odkąd wprowadzili hydry w evencie całkowicie straciło sens
 

DeletedUser25145

Guest
Odp: Brandery

Tak ale że moje brandery bronią mojego miasta przedemną to już można spokojnie zaliczyć jako bug
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Brandery

Wiesz co, nwm nigdy ich nie stosowałem, ale zawsze byłem przekonany że w takiej sytuacji brandery idą na dno, no dziwne to troche
 

DeletedUser25145

Guest
Odp: Brandery

dziwne to będzie jeśli po przejeciu miasta, osoba przejmująca ich nie dostanie w gratisie ; D
 

DeletedUser22713

Guest
Re: Odp: Brandery

Gdyby z kolonem szły same ognie / triremy to brandery zatopiłyby je i kolon by nie wszedł.
Hydr one nie zatapiają, więc kolon wchodzi.
To się gryzie z zasadą, że do zaczęcia okupacji trzeba pokonać wszystkie jednostki morskie, ale tak jest i sam miałem taką sytuację.
I tak, brandery zostają w okupowanym mieście. Ale okupki nie bronią bo i tak padają na końcu, nawet po kolonie

- - - Updated - - -

dziwne to będzie jeśli po przejeciu miasta, osoba przejmująca ich nie dostanie w gratisie ; D

po przejęciu znikną

- - - Updated - - -

Zapewne twórcom chodziło o to żeby brander, który ma 8 mieszkańców nie zatapiał hydry która ma chyba 55(nie sprawdzam),
i tak oto jako efekt uboczny wychodzą takie nonsensy... ale bład w grze to nie jest.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Brandery

Wiesz, z jednej strony, to nie jest błąd, bo tak sobie to oni wymyślili...ale z drugiej strony, to jak sam pisałeś, gryzie się z zasadą, że przy podboju trzeba pokonać wszystkie jednostki morskie.

Czyli z którejś strony trzeba zmienić optykę patrzenia na takie sytuacje i po dodaniu tych hydr do eventu rzeczywiście można by ten temat tabu zakończyć:)
 

DeletedUser25145

Guest
Odp: Re: Odp: Brandery

No mimo wszystko bledem to jest bo hydry to nie statek, brandery zatapiaja tylko statki wiec to jest zrozumiale
jednak by wyslac kolona trzeba wypuscic z nim statki typu ognie czy biremy.
Wiec czemu hydry skoro nie sa uwazane jako statek dzialaja w ten sam sposob w 1 przypadku a w innym juz nie :?

Nie wmowi mi nikt ze to bugiem nie jest. a skoro ma to nie byc bugiem to podczas wysylania kolona nalezalo by tylko do tego sloganu "musisz wyslac statki bojowe" dopisac "lub hydry"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Re: Odp: Brandery

hydry to też jednostki morskie tak jak biremy czy ognie, ale hydry to także jednostki mityczne a brandery jednostek mitycznych nie niszczą:)

można by rzecz że to takie 2 w 1

ja tak to widzę
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser22713

Guest
Re: Odp: Re: Odp: Brandery

No jasne, tylko dlaczego skoro nie całe wojo jest zniszczone kolon wchodzi? Wg mnie takie powinny się odbijać
 
Do góry