Broń dystansowa -> jednostka latająca;.

  • Rozpoczynający wątek *ONYX*
  • Data rozpoczęcia

Dodanie umiejętności LOT jednostce Erynia:

  • NIE - dodawać umiejętności LOT (jak obecnie)

    Głosy: 22 19,6%
  • TAK - dodać umiejętność LOT

    Głosy: 79 70,5%
  • OBOJĘTNE

    Głosy: 11 9,8%

  • W sumie głosujących
    112
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
W związku z tym że Broń Dystansowa nie posiada jednostki latającej
(obuchowa: Harpia, tnąca:Mantykora) jest to dla mnie "trochę" nie zbalansowane.
Proponuję stworzenie takiej jednostki,a tak właściwie to ulepszenie dotychczasowej o umiejętność lotu.

W propozycji chodzi mi o tą jednostkę: ERYNIA (Hades)
Pozostałe parametry jednostki pozostają bez zmian (może troszkę większa szybkość).



Erinys.png



Erynia Hades
Koszt: 2500 5000 5000 480
Świątynia: 16
Wolni mieszkańcy: 55
Atak: 1210 (broń dystansowa)
Obrona przeciw obuchowym: 688
Obrona przeciw tnącym: 688
Obrona przeciw dystansowym: 895
Szybkość: 10
Pojemność łupu: 440

Współczynnik ataku na mieszkańca:
Erynia - 22
Procarz - 23

Teraz się jej nie opłaca bo Procarze są lepsi,ale jakby miała LOT to byłaby konkurencyjna, a broń dystansowa miałaby jednostkę latającą.


Ponadto poszczególne rodzaje broni posiadają takie jednostki OFF:

1.Broń obuchowa: Kawaleria (szybka),Harpia (lot)
2.Broń tnąca: Rydwan (szybka),Mantykora (lot)
3.Broń dystansowa: Procarz (szybka), Erynia (???)



Zmiana dałaby efekt:



Trzy typy broni : Trzy jednostki mityczne-latające typu OFF

Wzrost zainteresowania Hadesem jako bogiem
(zbalansowanie w porównaniu z Herą czy Zeusem)


Proszę odwiedzających o głosowanie w ankiecie jak również o opinie na ten temat
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15461

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

według mitologii latały rzadko, albo wcale.
Jest duża rozbieżność zdań w tej kwestii. Ale na pewno nie przeleciałaby przez morze
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

według mitologii latały rzadko, albo wcale.
Jest duża rozbieżność zdań w tej kwestii. Ale na pewno nie przeleciałaby przez morze

Widziałeś/aś kiedykolwiek Erynie czy na podstawie gołębi pana Henia oceniasz?

Nie jestem znawca mitologii więc skorzystałem z Wikipedii. Stoi tam jak wół napisane, że uskrzydlone czyli latają te panie.
Jeśli zaś latają to myślę, ze należałoby poprawić ich prędkość co najmniej dwukrotnie.
Jestem na TAK. (będzie więcej fruwacy to sprawdzania porcików)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Widziałeś/aś kiedykolwiek Erynie czy na podstawie gołębi pana Henia oceniasz?

Nie jestem znawca mitologii więc skorzystałem z Wikipedii. Stoi tam jak wół napisane, że uskrzydlone czyli latają te panie.
Jeśli zaś latają to myślę, ze należałoby poprawić ich prędkość co najmniej dwukrotnie.
Jestem na TAK. (będzie więcej fruwacy to sprawdzania porcików)
może z nimi jest jak z tymi kurami....... niby skszydełka mają ALE ...
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

może z nimi jest jak z tymi kurami....... niby skszydełka mają ALE ...

Tak czy owak to i tak wszystko kwestia umowna czyli jak sie umówimy tak bedzie. Dodam tylko, ze Erynie to rodzaj zenski czyli kobietki a kobietki to jak wiadomo latawice wiec wszystko pasuje :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Konwersacja przeszła na temat zbieżności "jednostki w grze" a postacią mitologiczną z którą ma być kojarzona.

W prośbie o wypowiedzi graczy chodziło mi bardziej o ich zdanie na temat samej funkcjonalności tej zmiany.

(Czy to bedzie Erania,Erynia,ze skrzydełkami lub na miotle nie ma to chyba znaczenia).

Liczy się możliwość wykorzystania danej jednostki w grze.

Co z tego że Trimera ładnie wygląda,ładnie się nazywa.
Czy ktoś widział aby była powszechnie używana ?(np.zagroda same Trimery)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Konwersacja przeszła na temat zbieżności "jednostki w grze" a postacią mitologiczną z którą ma być kojarzona.

W prośbie o wypowiedzi graczy chodziło mi bardziej o ich zdanie na temat samej funkcjonalności tej zmiany.

(Czy to bedzie Erania,Erynia,ze skrzydełkami lub na miotle nie ma to chyba znaczenia).

Liczy się możliwość wykorzystania danej jednostki w grze.

Co z tego że Trimera ładnie wygląda,ładnie się nazywa.
Czy ktoś widział aby była powszechnie używana ?(np.zagroda same Trimery)


Dokładnie nie trzeba się w 100% na mitologi wzorować , bo procarzy w niej nie było .
Ja jestem na tak , bo do tej pory nie opłacało mi się Eryni produkować (2 transy żeby weszła)
Mimo wszystko jest to poważna zmiana i trzeba więcej ludzi żeby pmysł został zaakceptowany .
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15268

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Kolega Onyx poprosił mnie o wypowiedzenie się w temacie. Jako gracz, ciężko mi się wypowiedzieć bo nie gram zupełnie jednostkami mitycznymi, bo uważam że się nie opłaca ich budować. Ale ciesze się że takie pomysły tu na naszym forum się pojawiają, bo dzięki temu zwykli gracze, mają wpływ na rozwój naszej gry. Mogę jedynie obiecać że zachęcę innych członków teamu grepolis do zapoznania się z tym pomysłem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Ślicznie dziękuję.

p.s
Może dzięki podobnym zmianom zacznie się opłacać grać również mitycznymi ? (czy ktoś używałby Harpi lub Mantykort gdyby nie latały ?)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Gram mitycznymi, zwłaszcza manty- dobre do rozbijania okupacji gdy port zapchany. Chciał bym zapytać dokładniej o to czy : ERYNIA miała by zacząć latać czy mówimy tu o stworzeniu zupełnie nowej jednostki latającej o podobnych parametrach?
Zmiana właściwości jednostki nie jest zapewne możliwa, a jeśli mała by to być zupełnie nowa jednostka wiąże się to z wprowadzeniem nowego boga i dwóch nowych jednostek co zapewne szybko nie nastąpi zwłaszcza że ostatnio została dodana nowa jednostka dla wszystkich bogów.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Do istniejącej jednostki Erynia dodanie tylko umiejętności lotu na inną wyspę
(wszystkie pozostałe parametry pozostają bez zmian czyli tak jak obecnie)

Obecna Erynia po prostu nie będzie potrzebowała łodzi, a broń dystansowa zyska jednostkę latającą.

Trzy rodzaje broni -> trzy jednostki mityczne-latające typu OFF.

Uważam że balans jest zachowany


- - - Automatycznie połączono posty - - -

Zmiana właściwości jednostki nie jest zapewne możliwa

Przepraszam,lecz nie do końca rozumiem to sformułowanie:

Opcja 1: NIE JEST MOŻLIWA (całkowicie nie do zaakceptowania)
Opcja 2: JEST MOŻLIWA ("do negocjacji")


Proszę odwiedzających o oddawanie głosów w Ankiecie. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Jak najbardziej jestem za. Takie zmiany to ja rozumiem, zamiast dodawać melodyjki i inne pierdoły mogliby zająć się czymś istotnym.
Do tej pory nie było sensu budować Eryni, umiejętność lotu urozmaici grę o nową jednostkę do rozbijania okupacji przez co będzie ona opłacalna.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Jak najbardziej jestem za. Takie zmiany to ja rozumiem, zamiast dodawać melodyjki i inne pierdoły mogliby zająć się czymś istotnym.
Do tej pory nie było sensu budować Eryni, umiejętność lotu urozmaici grę o nową jednostkę do rozbijania okupacji przez co będzie ona opłacalna.

No będzie. Może i nie jest tak wydajna jak procarz, ale z lotem przyda się do rozbicia okupacji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Po zapoznaniu się z tematem też doszedłem do wniosku, iż propozycja jest sensowna. Wprowadzi pewien balans między typami jednostek. Jestem za wprowadzeniem.
 

DeletedUser17911

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

moim zdanie lot -tak ale to nie wszytko czego bym chciał :) Prędkość jest za mało na lot ,2-3x szybciej i będzie git :p
 

DeletedUser18072

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Propozycja jest sensowna... tylko jeszcze trochę przyspieszyć...
Wprowadzi pewną równowagę między typami jednostek.
Jestem za wprowadzeniem.
 

DeletedUser18287

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

cheche , nie , są niezłe i szkoda ryzykować ,że na dno pójdą jak za mało ogni będzie, to droga na skróty, uprzedzając pytanie o mantykory- te właśnie latały
 

DeletedUser

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

To raczej pytanie i w związku z tym miałem dylemat gdzie je umieścić,czy w dziale Pytania czy w danej Propozycji
(dotyczy tej propozycji i w zwiazku z tym umieściłem je na ten moment tutaj).
KIEDY DANA PROPOZYCJA JEST OSTATECZNIE ROZPATRYWANA ?
Zauważyłem że jedne propozycje są długo inne natomiast już po paru dniach są rozpatrywane.
Nie wiem za bardzo od czego to jest uzależnione.
Jestem jej autorem i chciałbym zapytać po jakim czasie dana Propozycja jest Przyjęta lub Odrzucona ?

p.s
Jak błędem jest ten wpis to proszę napisać czy mam to przenieść do Pytań
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Oto proszę Twoja odpowiedź.

Administracja powinna już dawno rozpatrzyć Twoją propozycję, ale nie widzę niestety czemu nadal tego nie zrobiono. Czasem, albo przegapiają, albo z innego powodu pomijają.
Jeśli propozycja zostanie zaakceptowana przez Polski Team, to propozycja trafia do Niemiec i InnoGames rozpatruje, czy nadaje się, czy też nie. Jeśli nie zaakceptują to my nic nie wiemy o tym, jeśli tak to technicy tworzą i wprowadzają aktualizację.
Mam nadzieję, że częściowo chociaż rozwiązałem Twój problem :)
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Broń dystansowa -> jednostka latająca

Gildon nie udzielił do końca poprawnej odpowiedzi. Co do konkretnego czasu rozpatrzenia propozycji nie ma zasady, niektóre są proste do wprowadzenia i bardzo logiczne wiec wtedy łatwo podjąć nam decyzje i szybko ślemy do InnoGames, tak samo jak te zupełnie bez sensu i bez szans na wprowadzenie są od razu kasowane. Niektóre jednak są trudne i wymagają wielu przemyśleń, lub małych poprawek, bądź wielu opinii od Graczy, dlatego dłużej leżą zanim cokolwiek z nimi zrobimy. Dodatkowo gdy już propozycję prześlemy do InnoGames to już prawie niezależne od nas w jakiej kolejności się nimi zajmą i które wprowadza, a które nie.
Jedyne co mogę zagwarantować to, że zarówno my jako Team Grepolis, jak i InnoGames chcemy tworzyć grę dla Graczy i rozwijać ją pod Was, stąd tak zależy nam na waszym zdaniu, propozycjach, głosach i komentarzach.

Proszę więcej nie pisać na ten temat bo skasuję za offtop.
 
Status
Zamknięty.
Do góry