[To nie błąd] Częsty CAPTCHA kod

  • Rozpoczynający wątek 27przemo
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Od paru dni mam problem z CAPTCHA kodem.Gram na kilku światach ale problem dotyczy świata "Bizancjum" i "Juktas".Od kilu dni pojawia mi się po min.10 razy dziennie na obu światach.Pisałem do supportu i jedyne co otrzymałem to odpowiedż,że służy on do wyłapywania botów i niedozwolonych skryptów oraz,że jest wysyłany losowo także przez skrypt.Do czego służy to i ja wiem ale ile razy dziennie można weryfikować to samo konto? Otrzymałem też odpowiedż,że jest on bardzo prosty w wypełnieniu i nie zajmuje wiele czasu-zgadza się,ale świat "bizancjum" jest już w erze cudów i zaczyna się walka w odbijaniu cudaków i w przypadku próby synchronizacji ataków to bardzo przeszkadza.Kod przeważnie pojawia się w powiadomieniach z lewej strony ekranu razem z raportami ale np.wczoraj chciałem wysłać zagrodę ogni do wsparcia kolona na 30 sekund przed nim i mi wyskoczył momentalnie CAPTCHA kod na całą stronę. Za nim go wpisałem było już za pużno na wysłanie ataku.
Najciekawsze jest to,że taki problem mają też inni gracze z mojego sojuszu ale są też tacy gracze ,którzy nie mają nawet pojęcia co to jest CAPTCHA kod.Więc gdzie tu losowość?
Proszę naprawcie to bo naprawdę utrudnia tą grę i sprawia,że gra przestaje mieć sens jeśli nawet ataków nie idzie zsynchronizować.Rozumiem,że musicie jakoś weryfikować konta ale nie przesadzajcie z częstością
Pozdrawiam
27przemo
 

DeletedUser

Guest
Odp: Częsty CAPTCHA kod

Od paru dni mam problem z CAPTCHA kodem.Gram na kilku światach ale problem dotyczy świata "Bizancjum" i "Juktas".Od kilu dni pojawia mi się po min.10 razy dziennie na obu światach.Pisałem do supportu i jedyne co otrzymałem to odpowiedż,że służy on do wyłapywania botów i niedozwolonych skryptów oraz,że jest wysyłany losowo także przez skrypt.Do czego służy to i ja wiem ale ile razy dziennie można weryfikować to samo konto? Otrzymałem też odpowiedż,że jest on bardzo prosty w wypełnieniu i nie zajmuje wiele czasu-zgadza się,ale świat "bizancjum" jest już w erze cudów i zaczyna się walka w odbijaniu cudaków i w przypadku próby synchronizacji ataków to bardzo przeszkadza.Kod przeważnie pojawia się w powiadomieniach z lewej strony ekranu razem z raportami ale np.wczoraj chciałem wysłać zagrodę ogni do wsparcia kolona na 30 sekund przed nim i mi wyskoczył momentalnie CAPTCHA kod na całą stronę. Za nim go wpisałem było już za pużno na wysłanie ataku.
Najciekawsze jest to,że taki problem mają też inni gracze z mojego sojuszu ale są też tacy gracze ,którzy nie mają nawet pojęcia co to jest CAPTCHA kod.Więc gdzie tu losowość?
Proszę naprawcie to bo naprawdę utrudnia tą grę i sprawia,że gra przestaje mieć sens jeśli nawet ataków nie idzie zsynchronizować.Rozumiem,że musicie jakoś weryfikować konta ale nie przesadzajcie z częstością
Pozdrawiam
27przemo





mój znajomy miał to samo pare dni temu a ja nawet zbytnio nie wiem co to jest CAPTCHA kod
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Częsty CAPTCHA kod

Kod CAPTCHA to kod obrazkowy, gra przesyła do Ciebie obrazek o danej treści, a ty musisz wprowadzić napis z obrazka. Bot nie jest w stanie rozpoznać obrazka nie może on prowadzić działań.
Nie wiem jak wygląda on w Grepolis, ba sam nigdy go nie miałem :)

Wyczyść pamięć podręczną, powyłączaj skrypty. Jeśli nie pomoże to spróbuj z innym komputerem.
 
Odp: Częsty CAPTCHA kod

27przemo, kod captcha pojawia się według pewnego algorytmu (z oczywistych przyczyn nieudostępnianego) i dlatego jedni gracz mają go częściej a inni rzadziej a może się zdarzyć, że nawet wcale. Nie jest to błąd, że jedni muszą więcej razy wpisać ten kod od innych - osobiście pogratulowałabym tym, którzy muszą go wpisywać często ;) Co najwyżej można by się zastanowić nad ulepszeniem powiadomienia o zbliżającej się captchy, ale to zapraszam do działu Propozycje.

@gildon, proszę zanim coś po raz kolejny doradzisz, to zastanów się kilka razy, czy proponowane przez Ciebie działanie ma sens. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużo jeszcze musisz się nauczyć :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Częsty CAPTCHA kod

Ale ten algorytm w takim razie mija się z celem.
Jak już napisał poszkodowany,w tym kodzie nie ma tej losowości.Od chyba pół roku trafił mi się 2 razy.27Przemo np. ma 10 razy dziennie.A jeszcze ktoś inny np.bot może nie mieć wcale.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Częsty CAPTCHA kod

Nie jest to błąd, że jedni muszą więcej razy wpisać ten kod od innych - osobiście pogratulowałabym tym, którzy muszą go wpisywać często ;)

Tu jest zawarta odpowiedź na wasze pytanie, czytajcie tylko między wierszami
Prawdopodobnie żeby nie obciążać systemu i nie uprzykrzać rozrywki graczom powiedzmy z top 1000 (z założenia tacy nie oszukują) wetruje się tylko część graczy. Takich z top 100 którzy przekroczą np: zbyt długi czas online na dobę lub inne pierdoły z podejrzeniem o bota.
 
Odp: Częsty CAPTCHA kod

Tu jest zawarta odpowiedź na wasze pytanie, czytajcie tylko między wierszami
To ja tylko wyjaśnię, aby przez przypadek nie wprowadzać w błąd. Jestem tylko adminem i ten algorytm nie jest mi znany. Mogę się jedynie domyślać lub wnioskować na podstawie obserwacji, kto zmaga się z captcha najczęściej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Częsty CAPTCHA kod

Oczywiście że nie jest Ci znany, przecież nie możesz go znać jako admin :) Możesz się jedynie domyślać tak jak i ja na podstawie obserwacji. Dobrze że mamy tak spostrzegawczego admina :D "Obserwacja" wskazuje nam że kody captcha często występują u najaktywniejszych i ścisłej topki. To powinno rozwiać problem domniemanego błędu. Algorytm oczywiście jest nieznany... ;-)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Częsty CAPTCHA kod

Najlepsze jest, jak chcesz wysłać szybki atak z telefonu i tam Ci się pojawia captcha do wpisania:)

Ostatnio nastąpiła pozytywna zmiana i odstąpiono od wpisywania literek na rzecz cyferek. Ułatwia to trochę wpisywanie, bo cyfry można rozróżnić bez problemu, a z literkami zdarzały mi się błędnie wpisane kody:) Ja już nawet wyłączam zakładkę z grą jak odchodzę od kompa, bo okienko do wpisywania kodu pojawia się coraz częściej...choć jakoś tak falowo. Kilka razy dziennie, przerwa na kilka dni i znowu kilka razy dziennie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Częsty CAPTCHA kod

nie no masakraaaa , pół godz temu wpisywałem kod i teraz znowu muszę...
 
Do góry