Czas bana

  • Rozpoczynający wątek Empty997
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o propozycji?

  • Za

    Głosy: 16 69,6%
  • Przeciw

    Głosy: 4 17,4%
  • Obojętne

    Głosy: 3 13,0%

  • W sumie głosujących
    23
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Cześć mam pomysł an wprowadzenie usprawnienia odnośnie czasu bana. Osoba gdy loguje się na konto otrzymuje notkę, że dostała bana na x dni i to wszystko. Przy czym nie wie kiedy dokładnie dostała tego bana oraz kiedy dokładnie się on zakończy. Można by wstawić timer lub notkę z datą i godziną kiedy dany ban zostanie zdjęty.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czas bana

Z tego co pamiętam tak było na plemionach. Bany były zdejmowane co do minuty. Tutaj z jakiegoś niezrozumiałego powodu IG coś to skomplikowało. Przy moim jedynym bananie na 5 dni grzecznie nauczona doświadczeniem z plemion czekałam 5 dni aż zdejmą i nic. Po 6 dniach wkurzona napisałam do supportu i tu niespodzianka - trzeba było pisać prośbę o odblokowanie o czym żadnego info nie było :mad: Kumpel miał jeszcze gorzej. Bana dostał tuż przed załączeniem urlopu z powodu wyjazdu. Gdyby nie to, że wrócił tydzień wcześniej niż planował to pewnie zastał by szare wioski. Teraz już jest mały postęp, bo przy banie dostaję się info, ze należy pisać o odblokowanie ale i tak zwykle bany są o przynajmniej kilka godzin przedłużane... Zrobienie tego tak jak było na plmionach uprościło by sprawę nie tylko dla graczy ale i dla supportu.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Czas bana

Z tego co pamiętam tak było na plemionach. Bany były zdejmowane co do minuty. Tutaj z jakiegoś niezrozumiałego powodu IG coś to skomplikowało. Przy moim jedynym bananie na 5 dni grzecznie nauczona doświadczeniem z plemion czekałam 5 dni aż zdejmą i nic. Po 6 dniach wkurzona napisałam do supportu i tu niespodzianka - trzeba było pisać prośbę o odblokowanie o czym żadnego info nie było :mad: Kumpel miał jeszcze gorzej. Bana dostał tuż przed załączeniem urlopu z powodu wyjazdu. Gdyby nie to, że wrócił tydzień wcześniej niż planował to pewnie zastał by szare wioski. Teraz już jest mały postęp, bo przy banie dostaję się info, ze należy pisać o odblokowanie ale i tak zwykle bany są o przynajmniej kilka godzin przedłużane... Zrobienie tego tak jak było na plmionach uprościło by sprawę nie tylko dla graczy ale i dla supportu.

Nie wiem który okres w Plemionach masz na myśli, ale byłam w tamtejszym teamie ponad dwa lata pomiędzy 2007 i 2009 rokiem. Wyglądało to tak samo jak w Grepolis, bany nie były zdejmowane co do minuty.

Nie możemy podać dokładnej godziny odblokowania z kilku powodów. W wypadku większości blokad konieczny jest kontakt gracza z supportem. Przykładowo, multikonto - gracz musi zadecydować, które z kont chce odblokować; niezaznaczone współdzielenie łącza - team musi upewnić się, że gracz będzie na przyszłość wiedzieć jak zaznaczyć tę opcję, aby nie otrzymać w krótkim czasie kolejnej blokady; niezgodny z zasadami nick - gracz musi podać nowy; wykorzystywanie błędów w grze - gracz musi otrzymać jasną informację jakie akcje są zabronione. Nie wszystkie te dane jesteśmy w stanie zamieścić w powodzie blokady, a ze swojego doświadczenia wiem, że większość graczy wcale tych powodów nie czyta ;) Ponadto w niektórych wypadkach wypadkach prowadzone są długie rozmowy z graczami czy przekazywanie sprawy do przełożonych, aby zapoznali się ze wszystkimi dowodami i wyrazili swoją opinię na temat kary. Oczywiście są jeszcze zwykłe czynniki ludzkie - nie jesteśmy w stanie być dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego zdarza się, że wynika pewne opóźnienie. Warto również zwrócić uwagę, że osoba, która zbanowała gracza, nie rozpatruje jego sprzeciwu i nie odblokowuje konta - godziny pracy czy prywatnych obowiązków tych osób mogą się różnić.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czas bana

Nie wiem który okres w Plemionach masz na myśli, ale byłam w tamtejszym teamie ponad dwa lata pomiędzy 2007 i 2009 rokiem. Wyglądało to tak samo jak w Grepolis, bany nie były zdejmowane co do minuty.

Nie możemy podać dokładnej godziny odblokowania z kilku powodów. W wypadku większości blokad konieczny jest kontakt gracza z supportem. Przykładowo, multikonto - gracz musi zadecydować, które z kont chce odblokować; niezaznaczone współdzielenie łącza - team musi upewnić się, że gracz będzie na przyszłość wiedzieć jak zaznaczyć tę opcję, aby nie otrzymać w krótkim czasie kolejnej blokady; niezgodny z zasadami nick - gracz musi podać nowy; wykorzystywanie błędów w grze - gracz musi otrzymać jasną informację jakie akcje są zabronione. Nie wszystkie te dane jesteśmy w stanie zamieścić w powodzie blokady, a ze swojego doświadczenia wiem, że większość graczy wcale tych powodów nie czyta ;) Ponadto w niektórych wypadkach wypadkach prowadzone są długie rozmowy z graczami czy przekazywanie sprawy do przełożonych, aby zapoznali się ze wszystkimi dowodami i wyrazili swoją opinię na temat kary. Oczywiście są jeszcze zwykłe czynniki ludzkie - nie jesteśmy w stanie być dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego zdarza się, że wynika pewne opóźnienie. Warto również zwrócić uwagę, że osoba, która zbanowała gracza, nie rozpatruje jego sprzeciwu i nie odblokowuje konta - godziny pracy czy prywatnych obowiązków tych osób mogą się różnić.

To było jakieś 3 lata temu tuż przed początkiem polskiego grepo.
Jestem pewna, że ban był zdjęty o czasie. Pisać o zdjęcie bana nie pisałam, sami zdjęliście, aczkolwiek po nałożeniu bana próbowałam się odwoływać i może to zadecydowało. Swoją drogą jak nawet nie pamiętam kto mi dał bana na becie, to tego z plemion Wam chyba nigdy nie zapomnę :mad: Ban za skrypt ściągnięty przez kogo innego na innym świecie, po tym jak jeden z adminów powiedział tej osobie, ze jest legalny :mad: Ja kompletny noobek, pierwszy mój świat w pierwszej grze, w 8 miesiącu ciąży i wyjątkowo nie miły pan w supporcie, który uważał, że wszystkie rozumy zjadł. Bana odpuściłam. najlepsze jest to, że z miesiąc później młodego zjechali, przestał się bać o swoję konto i wtedy złożył skargę. Ten admin, który mu powiedział o legalności skryptu wyleciał ale co z tego jak mnie świat się rozwalił...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czas bana

Odnosząc się do wypowiedzi Shannqa:

Twoje konto jest zablokowane.
Powód Twoje konto zostało zablokowane za złamanie regulaminu gry: multikonto pomiędzy: X, Y, Z. Ponieważ jest to pierwsze wykroczenie tego typu, otrzymujesz bana na 5 dni z ochroną przed atakami. Odblokowane będzie wyłącznie jedno z kont, pozostałe zostaną skasowane.
Po upływie czasu trwania kary napisz sprzeciw do supportu, w którym zadecydujesz, który z nicków chcesz zachować. W dowolnym momencie możesz poprosić w sprzeciwie o zrestartowanie jednego z kont (zaczęcie gry od nowa). W przypadku braku kontaktu z administracją lub niepodjęcia jednoznacznej decyzji, Twoje konto ulegnie automatycznej kasacji.
Ataki Konto nie może zostać zaatakowane, gdy jest zablokowane.

Support »


Z kąd mam wiedzieć kiedy ban się skończy żeby napisać wiadomość??
Z kąd mam wiedzieć kiedy konto zostanie odbanowane?
Po jakim czasie konta zostaną trwale usunięte jeśli nie napiszę odwołania??

Jak dla mnie brniecie z tym tak pod górkę, że więcej macie roboty z czytaniem odwołań niż to warte zachodu.

Jak dla mnie powinien był być zegar odnośnie długości bana, gdy czas na zegarze się kończy powinna pojawić się ikonka która przenosi nas (o ile chcecie brnąć w to bagno) do pisania wiadomości najlepiej do osoby która bana dała. Co wiąże się z tym samym iż osoba dająca bana musi być dostępna cały czas aby w każdej chwili odbanować osobę zbanowaną. W innym wypadku osoba zbanowana, przez wasze niechlujstwo i brak zaangażowania jest ukarana dodatkowo zwłoką czekając aż miłosiernie nam panujący support ruszy 4 litery i łaskawie odbanuje taką osobę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czas bana

Jestem pewna, że ban był zdjęty o czasie. Pisać o zdjęcie bana nie pisałam, sami zdjęliście, aczkolwiek po nałożeniu bana próbowałam się odwoływać i może to zadecydowało. Swoją drogą jak nawet nie pamiętam kto mi dał bana na becie, to tego z plemion Wam chyba nigdy nie zapomnę Ban za skrypt ściągnięty przez kogo innego na innym świecie, po tym jak jeden z adminów powiedział tej osobie, ze jest legalny Ja kompletny noobek, pierwszy mój świat w pierwszej grze, w 8 miesiącu ciąży i wyjątkowo nie miły pan w supporcie, który uważał, że wszystkie rozumy zjadł. Bana odpuściłam. najlepsze jest to, że z miesiąc później młodego zjechali, przestał się bać o swoję konto i wtedy złożył skargę. Ten admin, który mu powiedział o legalności skryptu wyleciał ale co z tego jak mnie świat się rozwalił...
Wystarczyło złożyć skargę do przełożonych...

Empty997 , jak chcesz więcej wiedzieć o banach zapraszam do mojego FAQ - Ban? Ale za co? (czy jakoś tak:D)

Sprzeciw możesz napisać nawet pierwszego dnia - wtedy możesz zapytać kiedy masz się zgłosić (ewentualnie kiedy została nałożona blokada) - dostaniesz datę (o godzinie możesz zapomnieć bo to nierealne abyśmy odblokowali co do sekundy, o czym pisała Shann). Nikt nie karze ci czekać 5 dni. Po 5 dniach powinieneś jedynie napisać sprzeciw z wybranym kontem do odblokowania, bo wcześniej i tak dostaniesz odpowiedź, że powinieneś zgłosić się po upływie kary.

Po jakim czasie konta zostaną trwale usunięte jeśli nie napiszę odwołania? Tego nie możemy powiedzie. Tak czy inaczej tabela kar obecnie przewiduje 7 dni od czasu nałożenia kary na to aby gracz napisał sprzeciw.

Jak dla mnie brniecie z tym tak pod górkę, że więcej macie roboty z czytaniem odwołań niż to warte zachodu.
Uwierz mi, że oszczędza nam to pracy. Jeżeli mam gracza który nie zaznaczy współdzielenia to daję mu bana po raz pierwszy. Gdyby był odblokowywany z automatu - mógłby udawać, że blokady nie zauważył. Nie zaznaczyłby po raz drugi i mógłby się burzyć o to, że dostał karę po raz drugi a za pierwszego przewinienia nie było i wtedy mamy natłok żali ze strony gracza, przekazywanie sprawy przełożonym etc.
To samo w przypadku bana za dzielenie - drugie przewinienie to global, więc jeszcze większe żale graczy, bo przecież niby pierwszego wykroczenia nie było.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czas bana

Jak dla mnie powinien był być zegar odnośnie długości bana, gdy czas na zegarze się kończy powinna pojawić się ikonka która przenosi nas (o ile chcecie brnąć w to bagno) do pisania wiadomości najlepiej do osoby która bana dała. Co wiąże się z tym samym iż osoba dająca bana musi być dostępna cały czas aby w każdej chwili odbanować osobę zbanowaną. W innym wypadku osoba zbanowana, przez wasze niechlujstwo i brak zaangażowania jest ukarana dodatkowo zwłoką czekając aż miłosiernie nam panujący support ruszy 4 litery i łaskawie odbanuje taką osobę.

To co piszesz zaprzecza zasadzie bezstronności "sędziego". Jak osoba banująca może rozpatrywać, czy ban przez nią nałożony jest słuszny? Konieczny jest tu udział przynajmniej dwóch administratorów, a życie obu się logicznie różni. Pragnę także zauważyć, że są w Tabeli Kar przewidziane bany zdejmowane automatycznie po 24 godzinach. Jednak w większości przypadków konieczny jest kontakt gracza z Supportem, a rzadko jest możliwe, aby obie te osoby były jednocześnie online.
Mimo wszystko, wracając do propozycji, uważam, że jakiś sposób określenia końca/początku bana powinien być wprowadzony. Czy to zegar odliczający, czy data nałożenia bana, to już mało istotne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czas bana

Jedynie data wchodzi w grę, ale tylko 'DD.MM.RRRR', chyba że ban jest banem zdejmowanym automatycznie to rzeczywiście można by podawać dokładny czas zablokowania i odblokowania.
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Czas bana

Zawsze można napisać ticketa z zapytaniem o czas trwania bana i kiedy należy zgłosić się po odblokowanie. Każdy dostanie odpowiedź na ten temat. Propozycja odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry