Czasy ataków.

  • Rozpoczynający wątek Zmoran
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Opiszę problem na przykładzie.
Pomagałem sojusznikowi w przejęciu miasta. Udało mi się ustawić czas ataku na identyczny co do SEKUNDY z wejściem klona sojusznika (oba ataki wchodziły o 06:04:20)
Czy możliwe jest, a raczej jak to się stało że mój atak został zaliczony jako atak na już przejęte miasto (czyli sojusznika) a nie na przeciwnika.?
Do tej pory, wchodzące ataki w tej samej sekundzie nie sprawiały mi takich niespodzianek.
Są jeszcze dziesiętne sekundy których my gracze nie widzimy?
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Czasy ataków.

Jeżeli nakierujesz dwa ataki na tą samą pore, to pierwszy wchodzi ten który został wcześniej wysłany/wysłany jako pierwszy. Zapewne w tym przypadku był to kolon bo długo płyną.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

Tu chyba bardziej chodzi o anty-timing. Ustawianie ataków co do sekundy nie jest dobrym sposobem. Zawsze weź sobie to 12-14 sekund zapasu.
Przykład:
Kolon wchodzi 12:00:40
Twój atak wysłany na 12:00:40 może wejść w porach 12:00:30 - 12:00:50 jeżeli grasz przykładowo na świecie, gdzie anty-timing wynosi 10s.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Czasy ataków.

Tu chyba bardziej chodzi o anty-timing. Ustawianie ataków co do sekundy nie jest dobrym sposobem. Zawsze weź sobie to 12-14 sekund zapasu.
Przykład:
Kolon wchodzi 12:00:40
Twój atak wysłany na 12:00:40 może wejść w porach 12:00:30 - 12:00:50 jeżeli grasz przykładowo na świecie, gdzie anty-timing wynosi 10s.

Są sytuacje gdzie można wklepać ataki/wsparcia sekundę po , czasami więc ten anty timing nie działa.

Co do czasu to też mi się raz zdążyło nakierować dwa ataki na tą samą godzine (zaspałem z atakiem czyszczącym) - Pierwszy miał wejść atak czyszczący a drugi kolon, niestety ponieważ kolon został wysłany wcześniej kolon wszedł pierwszy a ja sobie rozwaliłem okupacje 10 sekund później.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

Są sytuacje gdzie można wklepać ataki/wsparcia sekundę po , czasami więc ten anty timing nie działa.

Co do czasu to też mi się raz zdążyło nakierować dwa ataki na tą samą godzine (zaspałem z atakiem czyszczącym) - Pierwszy miał wejść atak czyszczący a drugi kolon, niestety ponieważ kolon został wysłany wcześniej kolon wszedł pierwszy a ja sobie rozwaliłem okupacje 10 sekund później.

Jak nakierowałeś dwa ataki na jedną godzinę to jakim sposobem jeden wszedł 10 sekund po drugim? (skoro piszesz o jakiejś dziwnej zasadzie, że pierwszy dociera ten, który został wysłany pierwszy to chyba masz na myśli sytuację, w której miały dotrzeć na miejsce dokładnie w tej samej sekundzie).
Od kiedy atak własny na własną okupację ją rozbija? Już nie są to odwiedziny własnego miasta?
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Czasy ataków.

Jak nakierowałeś dwa ataki na jedną godzinę to jakim sposobem jeden wszedł 10 sekund po drugim? (skoro piszesz o jakiejś dziwnej zasadzie, że pierwszy dociera ten, który został wysłany pierwszy to chyba masz na myśli sytuację, w której miały dotrzeć na miejsce dokładnie w tej samej sekundzie).
Od kiedy atak własny na własną okupację ją rozbija? Już nie są to odwiedziny własnego miasta?

1. Anty timing 10 sekund. W grze nie widać setnych, ale jestem na 90% pewien że był to czas dokładnie taki sam. (przesunęło mój atak)
2. Wiesz może co to są opuszczone miasta?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

nie można rozwalić swojej własnej okupacji, z tego co wiem. niezależnie czy przejmujesz miasto innego gracza czy miasto opuszczone/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

W poście nie było zastrzeżenia, że to była okupacja w opuszczonym mieście.

Nadal nie rozumiem co anty-timing ma wspólnego z setnymi częściami sekundy i tego jak mógł przesunąć czas dotarcia ataku, który miał wejść równo z SK (rozumiem sprawdzone już po jego wypuszczeniu), ale niech tak pozostanie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

No i w czym problem bo nie rozumiem?

Ten czas, który Ci się pokazuje w momencie wysyłania ataku jest bez uwzględnienia AT czyli jak klikasz wyślij to musisz zabrać +/-x sec ( gdzie x jest zależny od świata ). Można zrobić tak, że dwa ataki wejdą teoretycznie w tej samej sekundzie, np wysyłasz kolona na 15:30:30 a w międzyczasie atak puszczasz na 15:30:25 i AT przesunie ten drugi atak o 5sec. Nadal jednak jeden będzie pierwszy i drugi bo dwa w tym samym czasie wejść nie mogą. Gdzieś, ktoś, kiedyś pisał na tym forum, że niby serwer ma swoje milisec, które decydują o tym, który atak wchodzi wcześniej, a który później - ale czy to prawda, nie wiem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

W poście nie było zastrzeżenia, że to była okupacja w opuszczonym mieście.

nie odpisywałem dla autora tematu, lecz dla Green Theme, który napisał, że przez to że jego ataki wchodziły w tej samej sekundzie rozwalił sobie własną okupację.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

Rozumiem.
GreenTheme w jednym ma rację - własny atak na własną okupację w szarym mieście normalnie atakuje (nie jest odwiedzinami).
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Czasy ataków.

nie można rozwalić swojej własnej okupacji, z tego co wiem. niezależnie czy przejmujesz miasto innego gracza czy miasto opuszczone/

Oczywiście że można, pod wypadkiem że JEST TO SZARAK tak jak napisałem.
wiki:
jeżeli okupant wyśle atak na okupowane przez siebie opuszczone miasto (szare), to zaatakuje swoją okupację

@Azzael
Nadal nie rozumiem co anty-timing ma wspólnego z setnymi częściami sekundy i tego jak mógł przesunąć czas dotarcia ataku, który miał wejść równo z SK (rozumiem sprawdzone już po jego wypuszczeniu), ale niech tak pozostanie

Tak jak wyjaśnił losiakus - anty timing przeważnie przesuwa ataki tak aby była 10 sekundowa przerwa. Nie potrafie tego prościej wytłumaczyć, skoro kolon miał pierwszeństwo to atak czyszczący wchodził jako DRUGI - W tym momencie zadziałał anty timing i zrobił ta przerwę 10 sekundową (przerzucił atak o 10 sekund później). Teraz rozumiesz?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

P.S jeszcze jedno : mówie tutaj o świecie z anty timingiem +/- 10 sekund bo nie zawsze anty timing ma tyle co napisałem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

A mi się wydaje, że pytający pytał o ataki wchodzące w tej samej sekundzie (czyli już po uwzględnieniu AT).
Wydawało mi się także, że i Ty pisałeś o takiej sytuacji, skoro wspomniałeś o częściach ułamkowych sekund i o tym, który z ataków został wysłany wcześniej.

Jeśli mówisz o sytuacji, w której puszczałeś ataki na ten sam czas, ale AT ci je rozstrzelił to zmienia postać rzeczy. Tylko jak to się ma do reszty nie wiem.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Czasy ataków.

Jeśli mówisz o sytuacji, w której puszczałeś ataki na ten sam czas, ale AT ci je rozstrzelił to zmienia postać rzeczy. Tylko jak to się ma do reszty nie wiem.

BINGO! :)

i o tym, który z ataków został wysłany wcześniej.
Tak, wysłany. Zapewne źle mnie zrozumiałeś i pomyliłeś wysłanie z dotarciem. Oba ataki dotarły na ten sam czas ale kolon został wysłany wcześniej (dłużej szedł) - i dlatego też miał pierwszeństwo.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

BINGO! :)


Tak, wysłany. Zapewne źle mnie zrozumiałeś i pomyliłeś wysłanie z dotarciem. Oba ataki dotarły na ten sam czas ale kolon został wysłany wcześniej (dłużej szedł) - i dlatego też miał pierwszeństwo.

Dobra, koniec. To ja mylę pojęcia :)
Sam piszesz najpierw, że je wysłałeś na ten sam czas (ale AT rozstrzelił), potem że dotarły na ten sam czas (tylko jeden 10 sekund po drugim :D).
To już nie zapytam co do tego mają części ułamkowe sekund i nie zapytam co do skutków A-T (jeśli o to chodzi) ma fakt, który atak został wysłany jako pierwszy.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Czasy ataków.

Dobra, koniec. To ja mylę pojęcia :)
Sam piszesz najpierw, że je wysłałeś na ten sam czas (ale AT rozstrzelił), potem że dotarły na ten sam czas (tylko jeden 10 sekund po drugim :D).
To już nie zapytam co do tego mają części ułamkowe sekund i nie zapytam co do skutków A-T (jeśli o to chodzi) ma fakt, który atak został wysłany jako pierwszy.

A co jest trudnego w tym do zrozumienia? dotarły na ten sam czas ale jeden atak musiał poczekać te 10 sekund przez anty timing..

fakt który atak został wysłany jako pierwszy jest taki iż jeżeli nakierujemy dwa ataki na ten sam czas to pierwszy wchodzi ten wysłany jako pierwszy (O tym od początku mówię).

Jeżeli nadal nie potrafisz pojąć to skończmy tę rozmowe bo nigdzie nie prowadzi.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

Masz rację, zakończmy. Zrewolucjonizowałeś moją wiedzę na temat działania AT i na tym poprzestańmy.

Dzięki Tobie wiem, że:
1. jeśli wysyłam dwa ataki na ten sam czas to docierają one na miejsce w tym samym czasie, a AT powoduje, że jeden z nich musi poczekać na swoją kolej na miejscu;
2. o tym który może wejść, a który musi poczekać na zgodę AT decyduje kolejność wysłania ataków (pierwszy wchodzi ten, który został wysłany wcześniej).

I to zmienia moją dotychczasową wiedzę na temat AT, która była następująca:
1. AT działa w ten sposób, że nie jest istotny czas na którą wysyłamy atak, bo AT może (ale nie musi) zmienić ten czas o +/- 10 sekund (i w ten sposób wyznaczyć czas dotarcia);
2. jeśli dwa ataki mają dotrzeć na miejsce dokładnie w tej samej sekundzie (dotrzeć, a czas dotarcia jest określany z uwzględnieniem AT) to nie ma możliwości określenia, który wejdzie jako pierwszy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

Człowieka zbanują na 3 miesiące, wchodzi na forum, a tu takie pierdoły piszą, przykre :<

Nie wiem Green skąd bierzesz swoje teorie, i wolę tam nie wnikać. Co do AT - jest on naliczany w momencie wysyłania ataku w przedziale od -10 do 10 sekund. W sytuacji gdy oba ataki wchodzą w tej samej godzinie, minucie i sekundzie, NIE JESTEŚMY W STANIE WYZNACZYĆ, KTÓRY WEJDZIE PIERWSZY. Były teorie, że decyduje kolejność wysłania ataków, że pierwszy wchodzi atak z miasta, które jest wcześniej w kolejności alfabetycznej, itp. Ale nie. Jest to kompletny random. Z rok temu była propozycja dodania milisekund do czasów ataku, co rozwiązałoby ten kretyński i prosty problem, ale oczywiście lepiej dodać nowe opcje premium zamiast poprawić grę.

THANK YOU INNO
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Czasy ataków.

Z GRY.
Ale oczywiście wiesz lepiej, ja już nie mam siły tego tłumaczyć.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czasy ataków.

Wiesz, to że kilka razy miałeś farta i kolon nawet 20 razy wszedł przed atakiem wysłanym później, nie znaczy to, że za 21 nie wejdzie jako drugi.

A masz świadomość, że gracze w przeszłości natknęli się na sytuacje przeczące twojej teorii? Na przykład nadziewanie się na własne wsparcie kolonem, bo czas wejścia był co do sekundy identyczny?

Bez linku do patcha, w którym jest wspomniana ta rzekoma zmiana systemu nikt ogarnięty ci nie uwierzy.
 
Do góry