[Ulepszenie] Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3480
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za opcją rozmowy na czacie z jedną osoba?

  • Tak

    Głosy: 46 88,5%
  • Nie

    Głosy: 4 7,7%
  • nie mam zdania/ mam inne(opisz)

    Głosy: 2 3,8%

  • W sumie głosujących
    52
Status
Zamknięty.

DeletedUser3480

Guest
Witam, dziś skorzystałem z czata grepolisowego, niby wszystko ok ale jak już jest mogła by byc taka opcja jak;

Rozmowa z jednym użytkownikiem - coś ala PW ale online

Rozmowa z kilkoma wybranymi użytkownikami - taka prywatna konferencja
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Brak prywatnych pokoi na czacie to słabość tutejszego rozwiązania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Pomysł oczywiście świetny, ale...były już chyba propozycje dt. zmian chatu i nic z tego nie było niestety :(
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Czyżby programiści z inno byli zbyt leniwi :rolleyes:
Niby nie korzystam z czatu ,ale to powinno się dodać, głos na tak.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Rozmowa z jednym użytkownikiem na czacie to już przesada. Jest PW od tego.
Ale wspólna rozmowa z kilkoma osobami to już rozumiem, dlatego głos na tak.

Ale jakby to miało wyglądać? Ta rozmowa z kilkoma osobami - wybierasz kilka osób, zapraszasz na czat? Czy jak?
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

No widzisz SISI - dla mnie rozmowa z jedną osobą poprzez PW nie jest komfortowa.

PW służy do tego by napisać jedną max dwie wiadomości i koniec
rozmowa na czasie odbywa się online i moze trwac długi czas i w niej jest mase różnych zdań - ale największy plus jest taki że od razu masz odpowiedz a jak rozmówca musi odejśc od kompa to piszę zw.

PW - można przyrównac do SMS-a
A czat do rozmowy telefonicznej -- mam nadzieje że rozumiesz róznicc

co do wyglądu tego -- no ja widzę tak że zaznaczam poprzez kliknięcie klawisza myszy na danego gracza który jest na czacie i albo się podświetla albo nie - potem klikam prawym dołącz do konferencji.
W każdej chwili mozna by było kogoś dodać co danej konferencji lub wywalić z niej.

No trochę by trzeba było modyfikacji ale jest to do zrobienia
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Na tak. Nie raz szukałem raportu, który ktoś mi wysłał na pw, bo rozmawiałem sobie z tą osobą o jakiś pierdółkach i nagle potrzebny był mi ten raport. Patrzę a tu mam do przejrzenia 20 ston... Byłoby to bardzo wygodne gdyby czat z jedną osobą był możliwy. Wtedy na pw wysyłane by były tylko raporty z ataków/obrony/szpiegów i nie musiałbym ich szukać. Pewnie nie tylko ja tak mam.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Nie no, różnicę to ja rozumiem, ale chciałam napisać, że jak potrzeba z kimś szybko porozmawiać to można wbić na skype lub gg. No ale w sumie po co mieć ze wszystkimi takie kontakty, tam to raczej się pisze z osobami w miarę zaufanymi. Więc przekonałeś mnie jednak do tej opcji z jedną osobą.

Próbuję sobie wyobrazić jakby działało... Taką wizualizacje sobie robię.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Na pewno powinno być ograniczenie co do ilości otwartych okien czatu.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

owszem jest i GG i Skyp -- ale z tego co wiem ludzie GG i Skypa używają do celów prywatnych realnych.

ja na przykład skypa używam i w pracy i w domu i mam nazwane go z imienia i nazwiska realnego i nie chce mieszać tego w grze. Nie chce też zakładać nowego.

Zresztą firmie INNO powinno zależeć by gracze w pełni wykorzystywać ich gre i nie muszą korzystać z innych aplikacji
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Jestem za, rozwiąże to problemy czekania na odpisanie osoby na priv.
 

DeletedUser6237

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Jestem jak najbardziej na Tak....
Ogólnie to cały czat grepolisowy jest w tej chwili praktycznie "martwy", a tak jak piszesz manfred, mając grepo otwarte, powinna być opcja rozmowy, szczególnie że pisanie PW jest czasami naprawdę monotonne....

Reinkarnacja czatu - 100% głos na tak :)
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Jestem jak najbardziej za, według mnie czat powinni ulepszyć już dawno, ale na to chyba przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Ta funkcja ułatwi, poprawi komunikację między graczami.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Głos na NIE
Może jakby propozycja dotyczyła pełnowartościowego chatu z bbcode to bym uniósł kciuk do góry. Tak to tylko proponujecie narzędzie do spamu i pogaduch. Jak to ma uzdrowić totalną klapę tej gry czyli chat to jestem w szoku...
Pewnie jako jedyny zagłosowałem na "samą propozycję", a nie na znany nick
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Głos na NIE
Może jakby propozycja dotyczyła pełnowartościowego chatu z bbcode to bym uniósł kciuk do góry. Tak to tylko proponujecie narzędzie do spamu i pogaduch. Jak to ma uzdrowić totalną klapę tej gry czyli chat to jestem w szoku...
Pewnie jako jedyny zagłosowałem na "samą propozycję", a nie na znany nick

<ciach> -- co Ty wypisujesz z tym bbcode??

Jeśli nie rozumiesz jak to ma uzdrowic czat to nie mamy o czym dalej dyskutować.
Dodam że sam nie za wiele z niego korzystam i dla tego może warto by było go poprawić.

I nie rozumiem jak można głosowac na nicka a nie na pomysł -- wśródł moich znajomych jest przekonanie że czat jest do bani i nalezy się mu poprawa a wiec nie insynuuj że ktoś głosował dla tego że ja zapodałem temat.

//edit: Grzeczniej proszę. Pozdrawiam,
Red Slayer
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

<ciach>
Możliwość pisania na chacie w bbcode, miasta, graczy itp... Narzędzie do porozumiewania się w prywatnych sprawach jak i sprawach dotyczących gry. Pogadać to sobie można wszędzie, żadna rewelacja
Jak można głosować na nick, a nie na pomysł? Hmmm... A jak się głosuje na polityków? 90% ludzi nie zna programu, a głosują na określone nazwiska

edycja:
Dziwi mnie trochę że ktoś traktuje takie propozycje poważnie :) Było dziesiątki lepszych. W takiej formie absolutnie nic to nie wnosi do gry
Chat zdecydowanie wymaga zmian, ale taka nie jest wiele warta. Nawet powiem że nic nie warta...
Jestem jeszcze ciekaw ankiety jakbym ja dał taki pomysł :D Pewnie Manfred ma rację i ludzie głosowaliby tak samo :)

//edit: Proszę grzeczniej. Pozdrawiam,
Red Slayer.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Nie no oczywiście że pisanie na czacie w bbcode to podstawa

jeszcze raz przypomnę - dla mnie czat to takie PW ale działające online i pozwalające rozmawiać z wieloma osobami wybranymi wg moich upodobań.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

A ja jestem na Tak.

Nie potrzeba bb na czacie. Nie potrzeba tam symulatora, statów ani podglądu planera ataków. Potrzebny jest lepszy komunikator, którego będą mogli używać wszyscy. Na PW można zostawić wiadomość czy wysłać raport ale pogadać jest ciężko.

Mogę się zgodzić z @ALLADYN7, że propozycja wygląda na niepełną. Jasne, że można dodać kolorki rozmówców i dźwięk pojękiwania kiedy na czat wbija nasza ulubiona laska. Tylko nie o to tu biega kolego.
Zawsze mnie bawią propozycje w których oprócz pomysłu gracze kredkami rysują jak ma to wyglądać i ze szczegółami wypisują wszystkie opcje. To nikogo tam na górze nie obchodzi.
Jeśli zmiana ma dotyczyć czegoś poważniejszego niż dodanie Posejdonowi czwartego zęba do trójzębu to i tak zrobią to po swojemu. Będzie to połączenie dziesiątków propozycji z możliwościami technicznymi i finansowymi firmy.
Ważne jest to, żeby się o to cały czas dobijać. Ot co.

ps. I jaki Maniek to znany gość? Reputacji nie ma na tym forum jak należy a widziałem go nawet zbanowanego. Co innego taki Achilles czy Auditore ale gdzie jemu do tego poziomu :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

O, widzę że ściągacie posiłki do dyskusji :)
Zacznijmy od tego że gdybym wierzył choć w 1/100 procenta na udane powodzenie pomysłu jeżeli liczba głosów na TAK jest miażdżąca, to z nudów i marszu robię kilka nowych propozycji :) Nie chcę tutaj nikogo zniechęcać, nowi gracze sami muszą dojść do własnych wniosków na temat tego działu
Starzy gracze chyba bardziej robią to już dla samego pomysłu aby podyskutować i zobaczyć jak się inni zapatrują na takie zmiany.
Czytając samą propozycję byłem dość zaskoczony liczbą głosów na TAK, chat grepolis to kompletny niewypał w tej grze. Jednak zmiany dotyczyły najmniej ważnych i przydatnych funkcji. To co kolega Manfred zaproponował dla mnie jest na ostatnim miejscu jeżeli chodzi o jakieś ulepszenia.
Najpierw trzeba odnaleźć problem dlaczego chat to niewypał? Czy dlatego że nie ma "pokoi" dla wybranych graczy? Czy po tych zmianach będzie multum graczy z niego korzystało?? Eeeee.... Wraz będzie dno... :)
Nie będę się rozpisywał bo (patrz wyżej, temat wiary we wprowadzenie pomysłu) szkoda czasu. Dobry chat przede wszystkim powinien mieć:
Najważniejszym kryterium to całkiem inny wygląd, najlepiej na całą stronę, musi pomieścić co najmniej kilkanaście odpowiedzi bez potrzeby przewijania.
Nie powinien się co chwila wyłączać!!! Rozwijanie chatu w innej zakładce tak jak np. jest możliwość z forum
W zasadzie już te zmiany znacząco poprawią jego użytkowanie czy to do celów gry czy prywatnych
Ponadto kilka fajnych bajerów przydatnych do gry - organizowaniu akcji. Możliwość zaznaczenia postu jako "ważnego" który będzie się wyświetlał cały czas na samej górze, np. czas kolona i ataków czyszczących. Opcja zgrywania ataków na bieżąco i korygowania nastepnych
Obowiązkowy bajer to wszystko w bbcode. Czas reakcji wpisów na chacie taki jak obecnie (bardzo szybki)
Jakbym wierzył w zmiany to bym się wysilił, ale tak to piszę chyba dla samego siebie :)
Jak najbardziej można podzielić to na pokoje lub ograniczony dostęp: czat zwykły i chat ukryty, ale ta opcja bez wcześniejszych zmian jest niepoważna. Chciałbym zobaczyć miny tych wszystkich którzy głosowali na TAK jakby musieli codziennie z przymusu po 2-3h klikać na tym chacie :)
Ja wiem, propozycja w niczym nie przeszkadza, a może się przydać - podejście pierwsza klasa :) Więc masa jest na TAK...
Obecne używanie chatu bardziej męczy i drażni człowieka niż pisanie na forum czy priv, oddzielne pokoje mają być receptą??? Jak tak to składam kapitulację :)

MG dobijać się o propozycję to musi cały świat, a nie Polskie forum. A i to nie koniecznie (nie czytam zagranicznych forów. ale...) idę o zakład że cały świat dobija się o powrót wersji 1.0 i o chociażby jeden świat bez premium. Jeżeli jakakolwiek propozycja, lub jej część, pokryje się z planami INNO to jest wielki szum że wysłuchali graczy :) Zaznaczam że propozycja musi się pokryć z planami, bo inaczej zaginie w masie innych propozycji. Takie są zasady i marketing INNO, ale to pewnie wiesz... Te nasze propozycje są wyłącznie dla dyskusji, więc dyskutujemy :)
A to że propozycje znanych nicków mają o wiele więcej (jak nie kilka razy więcej) pozytywnych głosów to jest fakt. Nie będę rzucał tutaj przykładami, choć ostrzegam że wyciągnę je w ostateczności... :)
Z całym szacunkiem, ale taki Achilles czy Auditore w porównaniu do nicku Manfred to bobaski :) Szacunku nie można kupić, trzeba go zdobyć...
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Czy jesteś za tym by można na czacie rozmawiac z wybraną osobą

Nie zgodzę się z tym, że czat musi być na całą stronę, żeby przyciągnąć graczy :p Całkiem podoba mi się rozwiązanie w Forge of Empires - co prawda czat jest malutki, ale jest tam nie tylko kanał sojuszu, ale także dla całego świata oraz do prywatnych rozmów. Ponadto można zgłaszać wulgarne wiadomości do supportu. Tu trzeba przyznać, że Grepolis jest znacznie bardziej agresywne :D, jednak na pewno sprzyja to integracji graczy. Czat w Grepo jest zwyczajnie niewygodny.

Swoją drogą, próbowaliście kiedyś utworzyć kanał IRC dla swojego sojuszu? Nie wymaga to wiele zachodu, a znajdują się w nim wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. Marzy mi się coś tak zaawansowanego wbudowanego w grę ;)

Co do osób twierdzących, że propozycje nic nie dają - zgłoście się do Beta Focus Group, porozmawiacie w cztery oczy z twórcami gry, może uda wam się namówić ich na jakiś szalony pomysł :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry