Czy mam dostatecznie dobrą armię?

  • Rozpoczynający wątek Billada
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5716

Guest
Kolego widać niewiele wiesz, więc prosiłbym o nie pisanie bezsensownych wypowiedzi graczy - teoretyków.
Jeżeli zna ktoś minimalną siłę przy jakiej można atakować rolnicze to byłbym wdzięczny za tę informację. Do 40% bankowo nie ma buntu, przy 23% pojawił się u kolegi. Więc jaka jest ta optymalna (bezpieczna) granica?

To chyba ty nie wiesz, skoro sam siebie wprowadzasz w błąd.
Można atakować nawet przy 0% siły. To czy będzie bunt czy nie zależy tylko i wyłącznie od nastroju.
 

DeletedUser

Guest
a co do nastroju to ja wysłałem moje całe wojska na wioskę z 25% nastroju no i wtedy mnie zaatakowali oczywiście wystawili marne jednostki chyba 2 hoplitów 2 procarzy i 1 szermierza o ile pamiętam :) dlatego ja atakuję od 40% nastroju
 

DeletedUser

Guest
kolego janexxx dla mnie, możesz wierzyć nawet w gumisie, ale zanim następnym razem nazwiesz kogokolwiek teoretykiem zajrzyj na grepolis stats i sprawdź historie gracza bo narażasz sie na śmieszność ;p
tak jak przedmówca napisał możesz atakować nawet na 0% siły bunty zależą tylko od nastroju

Billada ja na twoim miejscu podbił bym ten nastrój ;p bo i tak walk szkoda wojska pokonane w buntach nie liczą sie tobie w agresorach ani punktach walki więc bez sensu troszke sie na nie nadziewać ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
wiem ale to można uznać za sprawdzian od ilu mnie zaatakują :)
 

DeletedUser

Guest
wiem ale to można uznać za sprawdzian od ilu mnie zaatakują :)

ja osobiście nie wiem od czego to zależy, ale pamiętam jak sie ten temat w marcu rozkopywało to niektórzy mieli ataki nawet na 60%+
a inni farmili na 50% i nic nie bylo.
ja sam zawsze farmiłem do 69% bez dyplomacji.
 

DeletedUser

Guest
Kolego widać niewiele wiesz, więc prosiłbym o nie pisanie bezsensownych wypowiedzi graczy - teoretyków.
Jeżeli zna ktoś minimalną siłę przy jakiej można atakować rolnicze to byłbym wdzięczny za tę informację. Do 40% bankowo nie ma buntu, przy 23% pojawił się u kolegi. Więc jaka jest ta optymalna (bezpieczna) granica?

sam niewiele wiesz, a wymądrzasz się jak nie wiadomo kto. kolega dobrze ci wyjaśnił, za co odpowiada siła. ona się ma NIJAK do buntu. wioska może mieć 100% siły i wystąpi bunt, może mieć też 15% siły i wystąpi bunt. takie same sytuacje mogą być przy nie występowaniu buntu.

bunt występuje przy niskim nastroju wioski rolniczej. bezpieczna granica z badaniem "dyplomacja" to 60%, poniżej tego procentu występuje ryzyko(coraz większe wraz z coraz niższym nastrojem).


@billada
po co chcesz to sprawdzać, skoro już setki osób przed tobą to sprawdziły? gra ma już swoje miesiące. :D pamiętam te dyskusje na temat wiosek rolniczych z lutego i marca, kiedy to właśnie sporo ludzi spierało się o występowanie buntu u rolników(różne były teorie hehe :D).
atakujesz od 40% i niedługo zaczniesz tracić jednostki. kwestia czasu.

@pl-gimli
dokładnie określić się od czego to zależy nie da. w sensie - jaka jest szansa na wystąpienie oporu przy nastroju 60%, a jaka przy nastroju 30%. bo nigdy nie ma szansy 100%. niektórzy atakowali przy 20% i nie napotykali jednostek... także to zależy też trochę od szczęścia. to że niektórzy mieli ataki od 55+% to nic dziwnego, bo linia bezpiecznego farmienia wynosi 60% nastroju. przy 50% MOŻE wystąpić bunt, ale nie MUSI. to jest różnica. i dlatego niektórym się udawało. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
bunt występuje przy niskim nastroju wioski rolniczej. bezpieczna granica z badaniem "dyplomacja" to 70%, poniżej tego procentu występuje ryzyko(coraz większe wraz z coraz niższym nastrojem).

Z drobna poprawką 70% jest bezpieczną granicą bez zbadanej dyplomacji.
 

DeletedUser

Guest
Z drobna poprawką 70% jest bezpieczną granicą bez zbadanej dyplomacji.

Kolejny członek teamu wychowany na poradnikach? FAQ na forum pokazuje całkowicie inny wynik niż wiki, a gra jest jeszcze inna.

Bezpieczna granica to 80%, dyplomacja zmienia na 60%. Starannie właśnie zmniejszyłem nastrój do 58, a na rysunku pisze że wioska PRAWDOPODOBNIE nie będzie się bronić.

Przypominam że w grze pisze jak wół, że dyplomacja zmniejsza ryzyko oporu o 20%. Uznaję to za fakt, prawdą objawioną i absolutną :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ale to już bezsensowna kłótnia, praktyka pokazała, że w każdym przypadku, czytaj koncie jest troszke inaczej, jeden nie miał buntów na 60% inny na 50% po prostu to są tylko wskazówki, i najlepiej jak każdy sprawdzi swoje szczęście ;]


P.S
Robin nie jest członkiem teamu jak dobrze pamiętam xP
 

DeletedUser

Guest
Widziałem skargi na 59%, na 57% i na wiele niższych, ale NIGDY nie widziałem by ktoś miał potwierdzony przypadek buntu na 60%. Chyba że wysłał na 59% i doszło na te 60%, a server uznał za ważniejszy czas wysłania. Innej mozliwości nie ma.

To kim jest cała ich grupa? :)
 

DeletedUser

Guest
niebieski nick jest chyba od ilości postów, tak mi sie wydaje i to tyczy tylko kapłanów, zaznaczam, że to moje spostrzeżenia są z przed paru miesięcy, mogło sie to zmienić.
sam miałem pare razy bunty na 61 -63 % ale ja nigdy dyplomacji nie badam ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5716

Guest
a ja jeszcze dyplomacji nie zbadałem i czasami nawet na 58% się udaje.
Tak jak powiedziałem. Moim zdaniem spokojnie można atakować do 62%.

Ale każdy ma inne zdanie. Nie którzy wolą nie ryzykować.
 

Robin65

Zespół Grepolis
1. Robin65 jest od ponad miesiąca członkiem teamu. Przynależność do teamu na forum ogólnym jest wyróżniana innym kolorem nicka i rangą. W moim przypadku GO, ranga kapłana i błękitny nick.
2. W Grepolis gram od lutego więc wiedzę o mechanice gry zdobywam dużo dłużej niż niż jestem GO. Przy eksplorowaniu wiosek rolniczych nigdy nie spotkałem się z buntem przy nastroju 70% bez zbadanej dyplomacji i 57% z tym udogodnieniem.
 

DeletedUser5716

Guest
1. Robin65 jest od ponad miesiąca członkiem teamu. Przynależność do teamu na forum ogólnym jest wyróżniana innym kolorem nicka i rangą. W moim przypadku GO, ranga kapłana i błękitny nick.
2. W Grepolis gram od lutego więc wiedzę o mechanice gry zdobywam dużo dłużej niż niż jestem GO. Przy eksplorowaniu wiosek rolniczych nigdy nie spotkałem się z buntem przy nastroju 70% bez zbadanej dyplomacji i 57% z tym udogodnieniem.

Dlaczego mówisz o sobie w 3 osobie ?



P.S dzisiaj rano dostałem raport o tym że 11 szermierzy z 52 zginęło bo zaatakowało wioskę na 61%.
Siła wynosiła 39% a wioska dysponowała
2 szermierzami
1 łucznikiem
2 hoplitami.

Brak dyplomacji. ;)
 

DeletedUser

Guest
A czy ja mówiłem o braku dyplomacji? Przecież mówiłem że bezpieczna granica to 60% z dyplomacją...
 

DeletedUser5716

Guest
Ja tylko potwierdzam to co JA powiedziałem.
bez dyplomacji 62% to max. Nigdy nie zdarzyło mi się aby wioska się zbuntowała powyżej 62%. Dzisiaj było o jeden % mniej i mam co chciałem ;)
 

DeletedUser

Guest
Potrzebujesz przede wszystkim pakownej, nie koniecznie silnej armii do zbierania surowców z wiosek rolniczych.

Nastrój powyżej 20% nie ma wpływu na ilość zebranych surowców,
poniżej 20% obniża ilość surowców nawet przy sile 100%.
Tak że przy nastroju 0% nie zbierzemy żadnych surowców, nawet gdy siła jest 100%.

Nastrój, gdy zacznie spadać zwiększa się ryzyko że wioska zacznie się bronić.

Próg braku obrony (masa testów)= nastrój 65% z włączonym badaniem dyplomacja
przy 64% nastroju istnieje już prawdopodobieństwo obrony w wiosce.

Próg pewnej obrony (masa testów) = nastrój 19% z włączonym badaniem dyplomacja
wioska na pewno wystawi obrońców przy 19%nastroju i mniej.

Wioska neutralna wystawia do obrony żołnierzy którzy bronią się jak normalni żołnierze.
Są to: (w nastrojach poniżej 20%, pojedyncze przykłady)

-przy sile 54% = 4szermierzy/5łuczników/3hoplitów
-przy sile 65% = 10szermierzy/9łuczników/9hoplitów
-przy sile 67% = 12szermierzy/7łuczników/7hoplitów
-przy sile 81% = 14szermierzy/15łucznikow/14hoplitów
-przy sile 96% = 22szermierzy/21łuczników/22hoplitów
-przy sile 100% = 24szermierzy/31łuczników/36hoplitów
-przy sile 100%(2) = 26szermierzy/25łuczników/47hoplitów

i tutaj dostałem odznaczenie "pechowiec":)

Pokonani w ten sposób żołnierze w wiosce neutralnej,
nie dają punktów walki ani nie pojawiają się w tabeli
gdy kliknie się w mur.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@up
a masz może raport z obrony wioski przy 64% nastroju ze zbadaną dyplomacją? bo jakoś mi się to nie widzi.

co do mojego poprzedniego postu, to napisałem 70%, a tak naprawdę miałem na myśli 60%, nie ogarnąłem tego. sorry za nieświadome wprowadzanie w błąd. ;P
 

DeletedUser

Guest
przy zbadanej dyplomacji przy nastroju 48 % zero oporów bez zbadania dyplomacji w innym mieście zastanawiam sie 2 razy zanim zaatakuje wioske 60 % , nie wiem jak się ma do tego siła ...
 

DeletedUser

Guest
@UP
po co to piszesz? głosisz swoją teorię? uważasz, że jeśli nie miałeś kilka razy oporu przy 48% nastroju, to zawsze nie będziesz miał?
 
Do góry