Czyszczenie świata z opuszczonych miast

  • Rozpoczynający wątek dzemol
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz aby mapa swiata byla czyszczona regularnie z opuszczonych miast?

  • Tak

    Głosy: 11 45,8%
  • Nie

    Głosy: 10 41,7%
  • Obojętne

    Głosy: 3 12,5%

  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
witam,

jestem ze świata Alfa, gdzie prowadzi sie obecnie regularne wojny między sojuszami. Jest to swiat mocno zaawansowany. Wolny, ale zaawansowany ;)

Opeatorzy gry robia sporadyczne czyszczenie swiata z wiosek opuszczonych. Jest to nieregularne i nigdy nie wiadomo od czego to zalezy.

Moja propozycja jest nastepujaca:

Chcialbym aby zostalo wprowadzone na tym swiecie (lub kazdym innym) regularne czyszczenie mapy z opuszczonych miast. Np. raz na 2 tygodnie, raz na miesiac, ale nie rzadziej !

Zalety:
- po kazdym takim czyszczeniu gra jest ciekawsza, bo trzeba przejmowac aktywnych graczy
- dlaczego tak czesto? Na swiecie Alfa, wielu osobom znudzila sie juz gra i po prostu z niej rezygnuja. Wiosek opuszczonych jest niestety coraz wiecej.
 

DeletedUser

Guest
witam dawnego sojusznika :)

Opeatorzy gry robia sporadyczne czyszczenie swiata z wiosek opuszczonych. Jest to nieregularne i nigdy nie wiadomo od czego to zalezy.
1. operatorzy nie oczyszczają świata z miast opuszczonych.
2. miasta znikają gdy się rozpadną.


Moja propozycja jest nastepujaca:

Chcialbym aby zostalo wprowadzone na tym swiecie (lub kazdym innym) regularne czyszczenie mapy z opuszczonych miast. Np. raz na 2 tygodnie, raz na miesiac, ale nie rzadziej !
jak wyżej wspomniałem miasta opuszczone rozpadają się i dopiero znikają. im większe miasto tym dłużej trwa rozpad.

tak więc propozycja nie może dotyczyć wprowadzenia częstszego kasowania. moglibyśmy jedynie mówić o zwiększeniu szybkości rozpadania się miast.
 

DeletedUser

Guest
nie prawda Kurczak. Na swiecie Alfa takie czyszczenie mapy mialo miejsce 2 razy. Ostatnie odbylo sie na poczatku tego roku.

Jest to charakterystyczny moment, gdyz znikaja wszystkie opuszczone wioski na calej mapie i nie ma to nic wspolnego z powolnym rozpadaniem sie wiosek.
 

DeletedUser

Guest
Chętnie bym się wypowiedział w tym temacie, ale sam szukam odpowiedzi : )

Rzeczywiście na Alfie byłoby ciekawiej ; )
 

DeletedUser

Guest
Ja bym był za czyszczeniem raz na tydzień, ale tylko na światach mających 3 lub więcej miesięcy. Na początku przejmowanie miast szarych jest o tyle ważne, że pozwala dobrze się rozwinąć na starcie...
 

DeletedUser

Guest
Tak czesta kasacja miast ma pewien problem. Czasami (np. miasto na wyspie cud) moze zrobic sie szare. Na przejeciu tego miasta ludziom zalezy, a przez tydzien moze nie udac sie zebrac odpowiednich punktow kultury na nowe miasto.

Mysle, ze po 2 tygodniach to spokojnie moga juz znikac.
 

DeletedUser

Guest
Dwa tygodnie z kolei to czasem za duży odstęp czasowy- może okazać się, że gracz który kończy grę, a był umiejscowiony na froncie usuwając konto przekazuje 50-70% miast wrogom, co może czasem zadecydować o dalszym losie gry. Przy cotygodniowym czyszczeniu nie ma możliwości zorganizowania tak licznych przejęć- nawet w przypadku gdy są to miasta szare.
 

DeletedUser

Guest
Witam
Jestem zdeecydowanie na nie!
To jest ułatwienie jesli nie zdobedziesz wystarczajaco szybko punktów kultury to Twoj problem....
Jak brakuje wam miasta do zbudowania cudów i jest szare to przeciez to jest utrudnienie i jest lepiej musisz sie powsiecic i przejac słabsze miasto dla sojuszu...
A do tego i NAJWAZNIEJSZE szare miasta sa dla graczy zaczynajacyh na waszym swiecie a nie dla was...
jestem ze świata Alfa, gdzie prowadzi sie obecnie regularne wojny między sojuszami. Jest to swiat mocno zaawansowany. Wolny, ale zaawansowany
To mam pytanie jak myslisz czy ma szanse nowy gracz na Twoim swiecie jesli nie bedzie szarych wiosek...??
Przeciez to chodzi tez o rozwój sam zaczołem grac na swiecie jakies pół roku po jego starcie i dzieki szrym wioskom szybko zrobiłem wojsko obronne i sie utrzymałem...
Na NIE zdecydowanie nie bedzie nowych graczy na starych swiatach to jak na kazdej grze przegladarkowej zostana z czasem zamkniete...
Takie jest moje zdanie
 

DeletedUser

Guest
A do tego i NAJWAZNIEJSZE szare miasta sa dla graczy zaczynajacyh na waszym swiecie a nie dla was...

kolego, Ty niestety nie wiesz o czym mowisz.

Kazdy nowy gracz zaczyne gre dalej od centrum swiata. Nowy gracz nigdy nie zdobedzie szarego miasta w okolicy starych graczy, bo tam nie doplynie wogole kolonem

Dodatkowo ta gra ma polegac na walkach pomiedzy graczami a nie przejmowaniu szarych miast. Chcesz zajmowac miasta komputera to idz sobie pograc w simsy ;)

umiejscowiony na froncie usuwając konto przekazuje 50-70% miast wrogom, co może czasem zadecydować o dalszym losie gry.

ja mam inne doswiadczenia. Moj sojusz gra po to aby przejmowac rywali. Dwoi sie i troi aby zajmowac tylko ich miasta. A moi przeciwnicy, ktorzy nie potrafia walczyc caly czas przejmuja miasta opuszczone i na nowo sie odbudowuja. Taka gra po prostu mija sie z celem i powoduje, ze morale graczy walczacych bardzo maleja ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ja mam inne doswiadczenia. Moj sojusz gra po to aby przejmowac rywali. Dwoi sie i troi aby zajmowac tylko ich miasta. A moi przeciwnicy, ktorzy nie potrafia walczyc caly czas przejmuja miasta opuszczone i na nowo sie odbudowuja. Taka gra po prostu mija sie z celem i powoduje, ze morale graczy walczacych bardzo maleja ...

To tylko potwierdza moją tezę, że czyszczenia powinny być częściej :D
 

DeletedUser

Guest
A mnie tam się ta opcja podoba :D
Na pewno będzie więcej ataków kierowanych na nasze polis ;)

Choć z drugiej strony będzie to wstrzymywać rozwój tych największych melepetów ;p Kto nam będzie potem wojsko bez obstawy ogni słać ;p
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jak pomysł, ale zdziwiłem się gdy zobaczyłem autora :D
Nowa nazwa to sojusz gdzie gracze kończą grę najrzadziej. U nas na m64 i m65 bardzo korzystają z miast opuszczonych, porzuconych kont.

A tak to jestem na nie. Opuszczone walące się miasta to część 'krajobrazu' mapy. I też wprowadzają trochę odmiany od codziennej wymiany ciosów. Dodatkowo pozwalają przenieść gracza z jednego rejonu do drugiego.
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem na Nie! można by było troche przyspieszyć burzenie sie mniejszych wiosek od 2000k pkt według mnie opuszczone miasta są potrzebne
 

DeletedUser

Guest
Hmm nie wiem kto powiedział ze napisałem o przejmowaniu DZIEKI FARMIENIU TAKICH MIAST GRACZE NOWO ZACZYNAJACY SZYBKO SIE ROZWIJAJA....
jak dla mnie koniec tematu...
 

DeletedUser

Guest
Hmm nie wiem kto powiedział ze napisałem o przejmowaniu DZIEKI FARMIENIU TAKICH MIAST GRACZE NOWO ZACZYNAJACY SZYBKO SIE ROZWIJAJA....
jak dla mnie koniec tematu...

e tam koniec tematu. Kolega chyba nie rozumie o czym ja pisze.

Ty piszesz o farmieniu wiosek rolniczych...a ja pisze o szarych miastach po graczach, ktorzy zrezygnowali z gry. Jak zaczyna sie gre to tych miast nie ma w okolicy. One sa tylko na rozwinietym terenie.

Temat nadal polecam, bo ta zmiana jest dosc wazna na swiatach juz mocno rozwinietych.
 

DeletedUser

Guest
Nowa nazwa to sojusz gdzie gracze kończą grę najrzadziej. U nas na m64 i m65 bardzo korzystają z miast opuszczonych, porzuconych kont.

ale co ma piernik do wiatraka? chodzi o to, ze w sojuszach przeciwnikow bardzo duzo jest wlasnie miast opuszczonych i oni zamiast atakowac nas przejmuja miasta po swoich graczach. Wieje nuda...

A tak to jestem na nie. Opuszczone walące się miasta to część 'krajobrazu' mapy. I też wprowadzają trochę odmiany od codziennej wymiany ciosów. Dodatkowo pozwalają przenieść gracza z jednego rejonu do drugiego.

Przeniesc gracza mozesz oddajac mu wlasne miasto. Ja oddalem juz takich miast dosc duzo i nadal to robie.
 

DeletedUser77

Guest
Na Alfie oraz na starych światach, miasta normalnie się same rozpadają tak jak na każdym świecie, lecz dodatkowo co pewien czas, (nie jest to regularne) wykonywane jest czyszczenie uruchamiane przez Administrację. Powód tego jest prosty, a mianowicie zaczyna brakować już miejsca na nowe miasta na krańcu świata dlatego gdy zaczyna się tak dziać uruchamiane jest czyszczenie szarych miast.
Propozycję zamykam, gdyż ona jest już wprowadzona, a wykonywanie czyszczenia nie będzie regularne, gdyż nie ma takiej potrzeby.
Kamil (yetj)
 
Status
Zamknięty.
Do góry