Desert Operations

  • Rozpoczynający wątek Bloodween
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam, temat dla zainteresowanych i lubiących gry przeglądarkowe - strategiczne. Mam zaszczyt przedstawić Wam grę DESERT OPERATIONS.

W Desert Operations wcielamy się w rolę dowódcy armii osadzonej w czasach teraźniejszych. Jesteś włascicielem bazy wojskowej i według swego postępowania militarnego decydujesz o losach swej małej ojczyzny, wbrew pozorom nie jest to gra czysto militarna, jeżeli chcesz przetrwac w tym świecie głównie powinieneś się zająć handlem, który bedzie przynosił zyski, ale o tym pózniej. Gra nie jest kolejnym klonem Ogame, Bitefighta czy innych sto razy wałkowanych shitów. Przejdzmy do surowców istniejących w grze :

Surowce w Desert Operations

- Ropa, produkowana w rafineriach
- Paliwo, uzyskiwane z ropy
- Diesel, uzyskiwany z ropy
- Amunicja, produkowana w fabrykach
- Pieniądze, pozyskiwane z infrastruktury
- Złoto, wydobywane w kopalniach
- Diamenty, jako waluta premium

No dobrze, a teraz zobaczmy jak to ma się w praniu...
Z POWODÓW BEZPIECZEŃSTWA ILOŚĆ SUROWCÓW NA SCREENACH JEST ZAMAZANA!

do1i.png



do2b.png


Powyżej widzimy screen pokazujący stronę główną gry.Trzeba przyznać, że animacje i grafiki w grze wyglądają bardzo przyzwoicie. W grze istnieje chat co jest rzeczą fajną i nie spotykaną (koszary - ogolny chat, wojna, sojusz, handel)

do3.png


do4.png


Wysepka z baza twoja i sasiadów.

Teraz coś o sojuszu. Sojusz możemy założyć całkowicie za darmo, możemy przydzielać członkom różne rangi, wypowiadać oficjalne wojny innym sojuszom lub zawiązywać pakty. Widzimy akcje wojskowe członków sojuszu, to kogo atakują, kto ich atakuje i tym podobne. Co ciekawe, w Desert Operations możemy stworzyć sojuszową listę kontaktów, funkcja może nie rewolucyjna, ale dość niespotykana. Sojusz może ustalić jaki procent przychodów jest pobierany z tego, co w każdej turze członkowie uzyskują. Kwota ta może wynosić od 1 do 10 procent zysków z każdej tury. Następnie przychody z podatków można dawać członkom albo przesłać do innego sojuszu.

do5.png


Następnie – sprawa finansowa, większość graczy opiera się o to, że zysk pieniężny można uzyskać jedynie rozbudowując fabryki, domki i wieżowce. Okazuje się jednak (o czym wie wielu bardziej doświadczonych graczy), że w Desert Operations spokojnie można “żyć z odsetek”. Przykładowo, jeżeli uzbieramy znaczną kwotę na koncie w banku, spokojnie możemy otrzymywać kilka (nawet kilkanaście lub i kilkadziesiąt) milionów, co godzinę – dzięki czemu możemy mieć sporą armię, być w bilansie cały czas na minus, ale z odsetek i tak będzie nam kapitał rósł… Wielu zapyta – co, jeżeli zaatakuje nas ktoś i przegramy? Nic… jeżeli stracimy armię, to również nie będziemy za nią płacić, stracimy co prawda nieco budynków, ale tak czy siak kapitał może wyjść na 0 przez odsetki.


Parę słów co do premium (diamentów). Za dziesięć diamentów można wykupić generała, co daje ułatwienie przy handlu, dostajesz smsy o ataku gdy nie jestes przy kompie (max 2 na 30 minut). Możesz wymieniac diamenty na surowce i konczyc wczesniej budynki i badania jednostek (jest to dla prawdziwych bogaczy, kosztuje to duuuzo diamentów). Ogólnie rzecz ujmując posiadacz premium nie zyskuje przewagi nad innymi graczami, co wg mnie jest rzecza bardzo pożądaną w grach przeglądarkowych, no chyba że jesteś w stanie wydać 400zł - 1200zł na diamenty, co jest chyba nie osiągalne dla nas "śmiertelników". Poniżej screen z banku :

do7.png


Wspomnę na koniec o systemie walki. Ogromna ilość jednostek (ponad 40) sprawia że ataki stają się frajdą i możesz atakować strategicznie, np. Uboot (łódz podwodna ) nie zniszczy czołgu, może być zniszczona przez drogi i przeznaczony do zadań specjalnych samolot ( northrop b2 spirit) który z kolei może byc zniszczony przez myśliwiec (f22 raptor) którego z kolei niszczy bez strat freata f124.. itd. Jednostki istnieja w świecie rzeczywistym nie ma nic z kosmosu.
Dobra na koniec wrzucam mój przykładowy raport z walki :

http://static.pl.desert-operations.com/world1/kb/7/a/0/1/c/7a01c8b0cf27a0f1268319e91a89b18f.html


aha i zapomniałbym, jeżeli byłby ktoś zainteresowany grą proszę konto zrobić przez ten link:


zyskujecie 10 diamentów na start gdy dojdziecie do 20tys pkt ja tez dostane diameciki :), gdy znajdzie się 10 chetnych jestem w stanie napisać poradnik dla początkujących.

Pozdrawiam Bloodween.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
to ja pierwszy zainteresowany. gra z opisu mi sie podoba, zobaczymy co będzie jak zagram ;p
 

DeletedUser

Guest
.......

super gra polecma na wschdozie gram pod nickiem flaki01 i na innych też
 

DeletedUser

Guest
Odp: .......

Gra na początku była fajna, teraz to już nie to samo. Grałem w Desert Operations praktycznie od samego początku jej powstania przez kilka miechów. Ale później zeszła na psy. Topkę przejęli gracze, którzy kupowali brylanty - a za nie można kupować jeden z lepszych czołgów. W 2009 roku to była fajna gierka, ale teraz nie polecam.
 
Do góry