dokładne współrzędne wioski

  • Rozpoczynający wątek oldkoyot
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

W pliku towns.json do każdego miasta są przypisane współrzędne wyspy: "island_x", "island_y" oraz tajemnicza zmienna: "number_on_island" o zakresie od 0 do 19.
Jak określić dokładne współrzędne miasta?
Piszę program rysujący mapę świata, który chcę potem rozszerzyć o planner ataków i dokładne współrzędne wiosek są mi potrzebne do obu tych funkcjonalności.

Z góry dziękuję wtajemniczonym za pomoc.
 

DeletedUser

Guest
dzięki, ale

nie do końca mi to pomogło, bo przeglądanie mapy jest tam nieco utrudnione no i nie zamierzam dublować statystyk. Chcę stworzyć program o nieco innej funkcjonalności. Także pytanie nadal aktualne. Chciałbym też poznać algorytm liczenia odległości między miastami?
Nie chciałbym tego sam empirycznie rozpracowywać, bo nie bardzo mam czas na analizę 16 typów wysp.
 

DeletedUser

Guest
naprawdę nikt tego nie wie, czy twórcom gry nie zależy na tym, żeby powstawały narzędzia typu planer ataków?
 

DeletedUser

Guest
jedyną współrzędną miasta jest jego 2-5 cyfrowy numer (nie znalazłem 1 ani 6 cyfrowych). w adresie w przeglądarce masz:

http://pl...target_town_id=9023&town_id=9350

target town - miasto które scentrowaliśmy

town id - miasto które mamy aktywne spośród naszych

i planer rezerwacji/ataków powinien właśnie ich używać (numerów miast używa się też w bb-codes)
 

DeletedUser

Guest
Town ID to po prostu unikatowy numer miasta. Na jego podstawie nic się nie wylicza tylko służy jako klucz do znalezienia miasta w bazie.

Planner ataków to też coś więcej niż sugerujesz. W skrócie: wybierasz gracza atakującego -> wybierasz miasta z których atakujesz oraz miasto, które chcesz zaatakować -> określasz najwolniejsze jednostki uczestniczące w ataku -> Określasz czas, w którym chcesz by ataki dotarły. Program wylicza odległości między miastami i wylicza czasy, w których powinieneś wysłać ataki z poszczególnych miast.
To tylko podstawowa funkcjonalność bo można to rozbudowywać i używać do innych celów.

Podstawowa funkcjonalność mapy jaką chciałbym zaimplementować to:
-zaznaczanie miast wybranych sojuszy/graczy
-swobodne przewijanie mapy na określonym zoomie po całym świecie
-możliwość rysowania odręcznego na mapie

Wszystkie powyższe rzeczy przydają się do planowania rozwoju sojuszu, jak również do planowania akcji i przedstawiania ich planu pozostałym członkom sojuszu.

Na razie mogę tylko zrobić mapę wysp i ewentualnie dodać licznik miast należących do sojuszu.
 

DeletedUser

Guest
napisałem już maila wcześniej do twórcy i czekam na odpowiedź.

Bardzo możliwe, że on po prostu narysował na sztywno wszystkie 21 typów wiosek i ma gotowe bitmapy na to w różnych zoomach. Jeśli tak to też kicha bo nie da się tego wykorzystać do plannera ataków. Ale poczekam parę dni, może mi odpowie.
 

DeletedUser

Guest
Szkoda, że nie ma nigdzie planerów ataków... ale pocieszające jest to że są chętni aby to zrobić:p
 

DeletedUser

Guest
a może ogólnie zróbcie skrypt który będzie wam dzieci niańczył?

to skrajny idiotyzm
komu sa potrzebne takie skrypty?
tylko lamerom, co nie mają czasu na grę i nie potrafia grać.
jak ktoś chce, to i tak atak wyśle kiedy potrzeba.
a zarządzac tak swoim sojuszem żeby zgrać ataki bez takich skryptów, to juz umiejętnośc, którą nie każdy jest w stanie posiąść.
to tak jak w sporcie.
są tacy, co trenują by coś osiągnąć, a także i tacy, co próbuja epo, żeby zwiększyć swoje szanse, bo w rywalizacji fair nie mają szansy
 

DeletedUser

Guest
planer ataków przyda się w późniejszym etapie gry gdy trzeba będzie zgrać dziesiątki ataków wysyłanych przez kilku ludzi na kilka miast.

sam korzystałem raz z takowego na plemionach (http://pl29.twplus.org/attack/simple/). bardzo przydatna rzecz. nawet dla doświadczonych.
 

DeletedUser

Guest
Jurga chyba nie wiesz o co chodzi.

Jak przedstawiasz plany swoim członkom sojuszu to fajnie zrobić mapę z zaznaczonymi pozycjami, obrysować to obszarami i strzałkami itp. itd. Każdy raz spojrzy i już wie o co chodzi.
Co do plannera: jak planujesz akcję kilkunastu graczy, gdzie każdy ma po kilkanaście miast ofensywnych i macie zaatakować choćby jednego gościa co ma kilka wiosek to raczej wszystko nie liczysz na kartce. Po to są kalkulatory/programy, żeby to robiły.

To nie ma być program potrzebny każdemu graczowi. To ma ułatwić zarządzanie sojuszem, kreowanie jego rozwoju i wspomóc dowodzących akcjami na późniejszym etapie gry.

Niestety nikt mi nie chce powiedzieć jak się dobrać do współrzędnych miasta a teraz nie mam czasu na rozpracowanie wszystkich typów wysp.
 

DeletedUser

Guest
Jurga chyba nie wiesz o co chodzi.

Jak przedstawiasz plany swoim członkom sojuszu to fajnie zrobić mapę z zaznaczonymi pozycjami, obrysować to obszarami i strzałkami itp. itd. Każdy raz spojrzy i już wie o co chodzi.
Co do plannera: jak planujesz akcję kilkunastu graczy, gdzie każdy ma po kilkanaście miast ofensywnych i macie zaatakować choćby jednego gościa co ma kilka wiosek to raczej wszystko nie liczysz na kartce. Po to są kalkulatory/programy, żeby to robiły.

To nie ma być program potrzebny każdemu graczowi. To ma ułatwić zarządzanie sojuszem, kreowanie jego rozwoju i wspomóc dowodzących akcjami na późniejszym etapie gry.

Niestety nikt mi nie chce powiedzieć jak się dobrać do współrzędnych miasta a teraz nie mam czasu na rozpracowanie wszystkich typów wysp.
----------------
i tu się mylisz.
grałem kilka lat w traviana, ze 2 lata w plemiona i nigdy nie korzystałem z takich programów.
dla mnie to zwykłe oszustwo i tyle.
i mylisz się, jesli sądzisz, że nie da się wysłać nawet 100 ataków żeby weszły w ciagu 2-3 sekund.

tylko do tego trzeba zaangazowania ludzi i chęci gry, a nie próby oszukiwania siebie samego, że jest się lepszym graczem od innych.
 

DeletedUser

Guest
a może ogólnie zróbcie skrypt który będzie wam dzieci niańczył?

to skrajny idiotyzm
komu sa potrzebne takie skrypty?
tylko lamerom, co nie mają czasu na grę i nie potrafia grać.
jak ktoś chce, to i tak atak wyśle kiedy potrzeba.
a zarządzac tak swoim sojuszem żeby zgrać ataki bez takich skryptów, to juz umiejętnośc, którą nie każdy jest w stanie posiąść.
to tak jak w sporcie.
są tacy, co trenują by coś osiągnąć, a także i tacy, co próbuja epo, żeby zwiększyć swoje szanse, bo w rywalizacji fair nie mają szansy

nie mogę sobie wyobrazić jak zaplanujesz "na piechotę" zgraną co do sekundy akcję członków sojuszu liczącego co najmniej 200 graczy? :confused:
jeżeli jesteś w stanie to zrobić to chylę przed tobą czoła... ja niestety wobec tego zaliczam się do skrajnych idiotów którym taki plener by sie przydał:D
 

DeletedUser

Guest
Program nie robi nic za gracza. Program tylko ma liczyć czasy dojść jednostek. Jak dla Ciebie liczenie w pamięci nie jest oszustwem, a liczenie przy pomocy programu jest, no to sorry. Według mnie po to są komputery, żeby przyspieszyć pewne obliczenia. Nie mam zamiaru korzystać z żadnych tajemnych danych, tylko z tego co jest udostępniane legalnie i publicznie przez twórców gry.
To są te same dane, z których korzystają portale ze statystykami.

Jeszcze raz Ci Jurga napiszę wyraźnie: Program nie gra za gracza i nie wysyła za niego ataków. Podkreślam, że to nie jest skrypt tylko program desktopowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1360

Guest
----------------
i tu się mylisz.
grałem kilka lat w traviana, ze 2 lata w plemiona i nigdy nie korzystałem z takich programów.
dla mnie to zwykłe oszustwo i tyle.
i mylisz się, jesli sądzisz, że nie da się wysłać nawet 100 ataków żeby weszły w ciagu 2-3 sekund.

tylko do tego trzeba zaangazowania ludzi i chęci gry, a nie próby oszukiwania siebie samego, że jest się lepszym graczem od innych.

Oczywiście że jest się lepszym graczem od innych, pokazuje to umiejętne zastosowanie legalnych narzędzi, bo na tym polega gra. Chcesz to sobie licz i na liczydle i zarządzaj akcjami sojuszu nawet na migi, :p ja wolę jasne sytuacje i przejrzystość przepływu informacji, a taki planer nie jest skryptem tylko kalkulatorem który pozwoli jasno i wyraźniej określić czas akcji. Część zadań matematycznych jesteś wstanie przeliczyć na liczydle kalkulatorem albo nawet excelem rozumiem że ty wybierzesz liczydło. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Oczywiście że jest się lepszym graczem od innych, pokazuje to umiejętne zastosowanie legalnych narzędzi, bo na tym polega gra. Chcesz to sobie licz i na liczydle i zarządzaj akcjami sojuszu nawet na migi, :p ja wolę jasne sytuacje i przejrzystość przepływu informacji, a taki planer nie jest skryptem tylko kalkulatorem który pozwoli jasno i wyraźniej określić czas akcji. Część zadań matematycznych jesteś wstanie przeliczyć na liczydle kalkulatorem albo nawet excelem rozumiem że ty wybierzesz liczydło. ;)


zagraj raz bez takich "narzędzi", tylko z kartką i długopisem, a zobaczysz czy jestes lepszym graczem od innych:)
 

DeletedUser

Guest
Program nie robi nic za gracza. Program tylko ma liczyć czasy dojść jednostek. Jak dla Ciebie liczenie w pamięci nie jest oszustwem, a liczenie przy pomocy programu jest, no to sorry. Według mnie po to są komputery, żeby przyspieszyć pewne obliczenia. Nie mam zamiaru korzystać z żadnych tajemnych danych, tylko z tego co jest udostępniane legalnie i publicznie przez twórców gry.
To są te same dane, z których korzystają portale ze statystykami.

Jeszcze raz Ci Jurga napiszę wyraźnie: Program nie gra za gracza i nie wysyła za niego ataków. Podkreślam, że to nie jest skrypt tylko program desktopowy.

więc uwazasz, że problemem jest policzyc ręcznie co i kiedy dojdzie do konkretnej osady?
wchodzisz w atak i patrzysz ile czasu dojdzie.

rozumiem, że daje to ułatwienie w postaci czasu który się na to poświęci, ale spróbuj kiedyś to policzyć ręcznie, a zobaczysz jakie to proste:)
 

DeletedUser

Guest
:) a jak bym napisał program, jeśli nie umiałbym tego policzyć?
 

DeletedUser

Guest
więc uwazasz, że problemem jest policzyc ręcznie co i kiedy dojdzie do konkretnej osady?
wchodzisz w atak i patrzysz ile czasu dojdzie.

rozumiem, że daje to ułatwienie w postaci czasu który się na to poświęci, ale spróbuj kiedyś to policzyć ręcznie, a zobaczysz jakie to proste:)

Tak ale jeśli masz skoordynować atak kilkunastu graczy na kilku graczy wrogiego sojuszu, to wtedy, nie da się "spojrzeć w atak i patrzeć kiedy dojdzie"
A brać kartki nie ma jak, jeśli nie masz czasów dojścia... I w takich sytuacjach planery ataków się przydają, mają pokazać Ci, ile czasu będą dochodziły ataki od poszczególnych graczy na innych graczy.
To ty wybierasz który gracz ma kogo zaatakować, to Ty wysyłasz im instrukcje ręcznie, które Oni muszą sami wykonać wklepując informacje ręcznie,
Planer ataków służy jedynie jako twoja kartka, na której sobie rozpisujesz co i jak ma nastąpić, oraz jako kalkulator, który wylicza ci czasy dojścia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry