dotyczy tajemnicy korespondencji

  • Rozpoczynający wątek walus72
  • Data rozpoczęcia

Cz nalezy cofnac te uprawnienia Administracji


  • W sumie głosujących
    37
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ponieważ wiem , ze Admini maja uprawnienia dane im przez firme InnoGames do czytania naszej korespondencji na PW i to CZYNIĄ !!!!
mam propozycje dotyczącą tej sprawy.
Kto jest za tym aby te uprawnienia zostały im odebrane ??
Byc moze robia to nie wiedząc co czynia , lub są zmuszani przez w/w firme do łamania prawa.
dla wyjasnienia zagadnienia:

Tajemnica korespondencji, oznacza, iż wszystko, co jest przedmiotem przekazu
od nadawcy do adresata, należy wyłącznie do tych osób, z wyjątkiem sytuacji,
gdy wyrażą one zgodę na udostępnienie również innym informacji, które między
sobą przekazują.

Tajemnica korespondencji jest istotną częścią składową prawa do poszanowania
życia prywatnego, w tym również do poszanowania jej tajemnicy. Naruszenie
tajemnicy korespondenji podlega karze z mocy prawa. W sytuacjach
szczególnych


a to dowód

Shannqa
2011-03-09 10:46:10

Treść wiadomości jest używana wyłącznie w celu wyciągania konsekwencji wobec graczy łamiących regulamin gry. Nie czytamy PW dla rozrywki, nie wykorzystujemy ich w grze (ponieważ żaden administrator nie gra na świecie, którym się opiekuje), nie udostępniamy także innym graczom lub osobom, które nie są w administracji Grepolis.

Pozdrawiam serdecznie,
Shannqa, Co-Community Manager
Grepolis Team
 

DeletedUser

Guest
Dodaj Ankietę
-Tak
-Nie
-Obojetne


Kodeks Cywilny
- Polskie Prawo §

Art. 23.

Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Art. 24.

§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
§ 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.
 

DeletedUser

Guest
Dlaczego jestem na tak?

Bo to zaoszczędzi problemów samej Administracji Grepolis.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Ponieważ wiem , ze Admini maja uprawnienia dane im przez firme InnoGames do czytania naszej korespondencji na PW i to CZYNIĄ !!!!
mam propozycje dotyczącą tej sprawy.
Kto jest za tym aby te uprawnienia zostały im odebrane ??
Byc moze robia to nie wiedząc co czynia , lub są zmuszani przez w/w firme do łamania prawa.
dla wyjasnienia zagadnienia:

Tajemnica korespondencji, oznacza, iż wszystko, co jest przedmiotem przekazu
od nadawcy do adresata, należy wyłącznie do tych osób, z wyjątkiem sytuacji,
gdy wyrażą one zgodę na udostępnienie również innym informacji, które między
sobą przekazują.

Tajemnica korespondencji jest istotną częścią składową prawa do poszanowania
życia prywatnego, w tym również do poszanowania jej tajemnicy. Naruszenie
tajemnicy korespondenji podlega karze z mocy prawa. W sytuacjach
szczególnych


a to dowód

Shannqa
2011-03-09 10:46:10

Treść wiadomości jest używana wyłącznie w celu wyciągania konsekwencji wobec graczy łamiących regulamin gry. Nie czytamy PW dla rozrywki, nie wykorzystujemy ich w grze (ponieważ żaden administrator nie gra na świecie, którym się opiekuje), nie udostępniamy także innym graczom lub osobom, które nie są w administracji Grepolis.

Pozdrawiam serdecznie,
Shannqa, Co-Community Manager
Grepolis Team

Czy administracja to robi na PW w grze czy na FO?
 

DeletedUser

Guest
Jestem stanowczo na NIE! nie chce żęby ktos czytał moje wiadomosci!
 

DeletedUser

Guest
Treść wiadomości jest używana wyłącznie w celu wyciągania konsekwencji wobec graczy łamiących regulamin gry.

Super, tylko że jeżeli Policja podejrzewa kogoś o powiedzmy handel ludźmi to nie sprawdzi mu poczty bez zgody sądu.

Nawet jeśli twórcy gry są za anarchią to dobre wychowanie powinno hamować ich przed czytaniem PW.
 

DeletedUser

Guest
Czy człowiek już nigdzie nie może czuć się bezpiecznie ?.
Jak to ktoś kiedyś powiedział 'jesteśmy tak wolni, że aż zniewoleni' ;/
Jestem jak najbardziej za cofnięciem takowych uprawnień !.
To co obecnie wyprawiają moderatorzy to odebranie nam prawa do prywatności -.-
Sprawa karygodna -.-
 

DeletedUser

Guest
Oczywiscie ze jestem ZA

Ja to jestem zbulwersowana od samego poczatku jak sie o tym dowiedzialam i to jeszcze PW i w grze i na FO ....no to jest czysta bezczelnosc...bez mojej zgody ktos mi czyta prywatna korespondencje ... to wlasnie gdzie tu ta prywatnosc !!!!!
Jaka ja mam pewnos , ze :
"Treść wiadomości jest używana wyłącznie w celu wyciągania konsekwencji wobec graczy łamiących regulamin gry. Nie czytamy PW dla rozrywki, nie wykorzystujemy ich w grze"
Jest mi ktos to wstanie udowodnic......
 

DeletedUser4784

Guest
Na nie, na tak a czy to ważne ?? Jeśli w regulaminie gry zostało zaznaczone że w uzasadnionych sytuacjach prywatność korespondencji wysyłanej wewnątrz gry może być naruszona w celu weryfikacji podejrzeń i każdy z nas to zaakceptował to choćbyśmy tu i na głowie stawali i rzucali wszelkiej maści przepisami prawa i konstytucji o nietykalności, niejawności itd itd jest nie istotna bo w tym wypadku administratorzy robią to zgodnie z literą prawa:

I tak co do podanych nam przepisów:


§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne.

A nie jest bezprawne jeśli twórcy gry zastrzegli sobie w regulaminie prawo do przeglądania poczty w uzasadnionych przypadkach, które muszą wyszczególnić. A my akceptując regulamin zgadzamy się na to by mogli mieć dostęp do naszej korespondencji. Tak że moi drodzy jeśli w regulaminie jest taki zapis to nic nie zwojujemy...
 

DeletedUser

Guest
Zastanawiam się czy to nie nadaje się na pozew zbiorowy przeciw włąścicielom. O ile wiem to czytanie czyjejś korespondencji bez jego zgody jest zakazane, ale jeśli twórcy gry mają inne zdanie to prosiłbym o podstawę prawną która usprawiedliwia ich działanie.
 

DeletedUser

Guest
matus87
pokaz mi ten regulamin i gdzie to pisze - np w regulaminie forum ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Matus masz rację, ale w ankiecie jest o tym by te uprawnienia cofnąć. może się uda przekonać, spróbować nie zaszkodzi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry