dotyczy tajemnicy korespondencji

  • Rozpoczynający wątek walus72
  • Data rozpoczęcia

Cz nalezy cofnac te uprawnienia Administracji


  • W sumie głosujących
    37
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Wlasnie ja tez bym chciala to zobaczyc gdzie to pisze i czy naprawde pisze o tym w regulaminie....
 

DeletedUser

Guest
dokładnie
regulamin i gry i forum nie zawiera ani słowa o tym , że ktos moze przegladać nasze wiadomosci ( nawet w skrajnie uzasadnionych przypadkach) jest to jawne łamanie prawa i to nie tylko polskiego - takze miedzynarodowego.
 

DeletedUser

Guest
zloz pozew zbiorowy do trybunału konstytucyjnego w Strasburgu :)
 

DeletedUser4784

Guest
Nie przeglądałem regulaminu ale tylko dałem informację o tym w jakich warunkach ustawa o ochronie prywatności może zostać zniesione. Jeżeli nie ma w regulaminie grepolis takiej informacji iż administratorzy w uzasadnionych przypadkach mogą czytać korespondencję prywatną i jeśli nie ma wyszczególnionych tych przypadków to jest to ewidentne łamanie prawa i naruszanie naszej prywatności do której mamy ustawowo i konstytucyjnie prawo. Tak że twórcy powinni sobie zdawać sprawę z tego że ich działanie, które pozwala administratorom na wgląd do korespondencji w tym wypadku jest niezgodne z prawem gdyż nikt wcześniej nie poinformował nas o tym że nasza korespondencja może wypływać poza odbiorcę i nikt nigdzie nam nie zagwarantował iż jako taka nie jest nigdzie publikowana ani rozpowszechniana.
 

DeletedUser

Guest
mój drogi pozew moge złozyc na razie sam (na razie zgłosiłem na policje o podejrzeniu popełnienia przestepstwa)- chyba , że podacie mi swoje dane i sami zgłosicie sie do mnie - wtedy moze byc "zbiorowy"
 

DeletedUser946

Guest
co do wiadomości w grze to raczej nie ma tu nic do dyskusji bo konta są własnością innogames i tam na dobrą sprawę nie ma się żadnych praw wynikających z prawodawstwa itp. (poza groźbami i tego typu rzeczami które odnoszą się do życia realnego) - po prostu jakby inny świat i prawa, natomiast co do forum to już chyba inna sprawa i tajemnica korespondencji powinna być zachowana :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
co do wiadomości w grze to raczej nie ma tu nic do dyskusji bo konta są własnością innogames i tam na dobrą sprawę nie ma się żadnych praw wynikających z prawodawstwa itp. (poza groźbami i tego typu rzeczami które odnoszą się do życia realnego) - po prostu jakby inny świat i prawa, natomiast co do forum to już chyba inna sprawa i tajemnica korespondencji powinna być zachowana :rolleyes:


a czy konto e-mail na googlach czy w onet jest twoja własnoscią ?? i co oni takze maja prawo czytac nasze wiadomosci
Jak nie wiesz to nie mów - korespondencja jest NASZ i jest Naszą własnosci - koniec kropka
 

DeletedUser

Guest
a gdzie na policje mozna takie rzeczy zglosic? tez moge napisac.
 

DeletedUser

Guest
u siebie na posterunku - musisz sie liczyc z tym , ze bedziesz musiał udostepnic swój komputer
 

DeletedUser946

Guest
a czy konto e-mail na googlach czy w onet jest twoja własnoscią ?? i co oni takze maja prawo czytac nasze wiadomosci
Jak nie wiesz to nie mów - korespondencja jest NASZ i jest Naszą własnosci - koniec kropka
konto pocztowe jest Twoją własnością - konto w grze - nie
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak, każdy ma swoją prywatność, jak i w domu, tak i w internecie nie wyrażam zgody na czytanie mojej korespondencji
 

DeletedUser

Guest
Zasady programu Gmail

Aktualizacja: 12 września 2008

W związku z polityką prowadzoną przez firmę Google, dbając o utrzymanie wysokiego poziomu usług, konto użytkownika poczty Gmail podlega zasadom przedstawionym poniżej. Jeśli użytkownik kiedykolwiek naruszy ten regulamin, firma Google może według własnego uznania upomnieć użytkownika lub zawiesić albo usunąć jego konto.


tylko własciciel moze usuwac konto a nas nazywaja Użytkownikami

ale rozmowa i temat daży do nikąd

pytanie brzmi czy admini maja posiadac takie uprawnienia czy nie i tyle

w ramach protestu niektórzy gracza świata Gamma zamiescili w swoim profilu taki tekst :

DO adminów :::

Tajemnica korespondencji, oznacza, iż wszystko, co jest przedmiotem przekazu
od nadawcy do adresata, należy wyłącznie do tych osób, z wyjątkiem sytuacji,
gdy wyrażą one zgodę na udostępnienie również innym informacji, które między
sobą przekazują.

Tajemnica korespondencji jest istotną częścią składową prawa do poszanowania
życia prywatnego, w tym również do poszanowania jej tajemnicy. Naruszenie
tajemnicy korespondenji podlega karze z mocy prawa. W sytuacjach
szczególnych (np. związanych ze ściganiem poważnych przestępstw) przepisy
zezwalają na naruszenie tajemnicy korespondencji.
 

DeletedUser4784

Guest
Każdy ma prawo do prywatności nawet jeśli konta w grze należą do innogames. Bo z tego co inni mówią to Inno nigdzie nie zastrzegło sobie by nie musiało zachowywać prywatności korespondencji swoich graczy a wydaje mi się że każda firma wchodząca z jakimś produktem na rynek danego kraju musi też stosować się do prawa panującego w tym kraju które odnosi się do jej produktu. Korespondencja jest w naszym prawie chroniona prawami autorskimi i prawami to prywatności i niejawności i jeżeli Inno nie zastrzegło sobie że w swoim produkcie te prawo nie będzie obowiązywać to jako takie wydaje mi się że powinno stosować się do prawa które gwarantuje nam tą prywatność.
 

DeletedUser

Guest
Tak , co ja pisze na pw to moja prywatna sprawa do wgladu tylko i dla odbiorcy .
 

DeletedUser

Guest
Chiałbym stanąć w obronieShannqa której odpowiedź została zacytowana.
Asia odpowiedziała według swojej najlepszej wiedzy, i do niej nie można mieć zastrzeżeń.

Jednocześnie chciałbym podkreślić, że tajemnica korespondencji jest wolnością obywatelską, niezbywalnym prawem.
co wynika z:
cyt. Art 23:
(...) tajemnica korespondencji (...) pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Ja również nie chcę, aby osoby postronne czytały moją korespondencję.

Jeśli jednak zostało gdzieś (na łamach Grepolis) wyraźnie powiedziane,
że korespondencja prowadzona w Grepolis jest służbowa/publiczna,
to nawet najlepszy prawnik nic nie zmieni.

Wtedy jednak nikt nie będzie miał przeciwwskazań,
bo świadomie będzie tą korespondencję prezentował/a.






 

DeletedUser

Guest
przeczytalem dzisiaj wszystkie regulaminy i nigdzie na ma o tym infomacji. Do autorki tektu takze nic nie mam, poniewaz ona wykonuje polecenia odgorne. Zapewna nie byla swiadoma tego, ze lamie tym prawo.
 

DeletedUser

Guest
Ale tutaj, ze sie tak wyrażę ....nie jest pod sad poddana Shannqa czy jakikolwiek inny Admin....
tylko uprawnienia jakie posiadają czyli czytanie prywatnej korespondencji !

Tu sie tylko o to rozchodzi czy nadal powinni te uprawnienia posiadać czy nie ....
 

DeletedUser

Guest
Jasne że nie, ale trzeba było to powiedzieć by miała spokojne popołudnie :)

Co do uprawnień to może poczekajmy dzisiaj na jakieś oficjalne(sprawdzone) stanowisko
samych Administratorów w tej sprawie...
 

DeletedUser

Guest
Nie chce nikomu psuć dnia , ani nikomu zaszkodzić
Próbowałem sprawe wyjasnić w "pokojowy" sposób z ADMINAMI - jednak - byłem zbywany , moje posty usuwane - w końcu "moje wiadomości" zostały wykorzystane przeciwko mnie.
Zgłaszając sprawe na policje usłyszałem , że prawdobodobnie nie Firma InnoGames moze mieć problemy lecz właśnie Administratorzy - bo to oni łamali prawo - chyba że wykazą sie poleceniem z firmy InnoGames nakazujacym im to. To tyle wyjaśnien w tej sprawie
 

DeletedUser4

Guest
Konta sa wlasnoscia InnoGames GmbH, tak samo jak wszystko co jest tworzone w ramach gry, czyli miasta, surowce, wojska etc.
W zwiazku z tym InnoGames ma prawo udostepnic swoim pracownikom dostep do wiadomosci prywatnych.

Zmiana NIE BEDZIE wprowadzona, w zwiazku z czym temat zamykam.

//Shannqa:
Polecam zapoznanie się z Zasadami ochrony danych (link znajduje się na stronie głównej gry):
1.2 InnoGames otrzymuje, pobiera i wykorzystuje wyłącznie dane przekazane przez użytkownika w trakcie użytkowania strony internetowej InnoGames w ramach procedury rejestracji. Dane te traktowane są poufnie. Użytkownik przyjmuje do wiadomości i zgadza się na to, że jego dane osobowe będą zbierane, wykorzystywane i zapisywane dla potrzeb realizacji umowy. Dane osobowe to informacje, zawierające treści dotyczące osobistych i rzeczowych stosunków użytkownika.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry