Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Mam 12 lat i nie pracuję. Złoto kupuję, bo znam nr i civ karty ojca ;)
To mu długów narobisz ;)

@Robin65, tak, każdy może złoto sobie kupić, lecz tacy gracze rzadko grają a pieniądze grają za nich. Premki, skracanie itp. Tu nie ma równi i założe się, że nigdy nie będzie..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Ale o jakiej równości mówisz? Zestawmy dwóch hipotetycznych graczy, jeden nie pracujący, drugi pracujący. Pierwszy może poświęcić na grę cała dobę, drugi będąc w pracy nie może grać i w nocy musi odpocząć, zarabia jednak pieniądze, za które kupuje premkę. Dlaczego ten pierwszy ma być lepszy? Przecież to ten drugi płaci za utrzymanie serwerów i pozwala zarabiać firmie. Ja nie mając czasu na grę 24h/dobę nie mówię, że nie mam szans na uczciwą i równą rozgrywkę bo są gracze cały czas online, bo nie ma to nic wspólnego z uczciwością czy równością. Każdy gracz może dać z siebie w grze tyle na ile go stać i na takich warunkach konstruować swoją strategię.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Tak, ale chodzi mi w tym przypadku o złoto a nie o świat realny. To czy ktoś pracuję czy nie, to mnie w ogóle nie obchodzi. Gracz, który poświęca na grę np.6 godz. dziennie i bardzo się stara może być słabszy niż koleś z 1 godz. dziennie, grający jedynie na złocie. W normalnej grze nie ma jeszcze różnicy, czy ktoś gra po 2h czy po 6h. Tu jest już doczynienie ze złotem, co bardzo komplikuję normalną grę i jest o wiele większa różnica do pozostałych aktywnych graczy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Z reguły złotnik siedzi na grze cały czas + złoto - również dużo jest osób, które mają dostęp do komputerów w pracy i to takie osoby + złoto mają przewagę - a im więcej opcji za złoto się pojawia, tym przewaga wzrasta. Inni gracze aby im dorównać stosują nie legalne skrypty i tak to się kręci :p
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Złoto i czas jaki możemy poświęcić grze to efekt świata realnego. Dlaczego ten co gra 6 godzin bez premki ma być lepszym od grającego 1 godzinę z premką?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Gracze którzy grają godzinę nie istnieją;) - Z Twojego porównania wynika, że tyle opcji dostępnych za złoto jest, aby zrównoważyć rozgrywkę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Dlaczego ten co gra 6 godzin bez premki ma być lepszym od grającego 1 godzinę z premką?
Ktoś kto gra z premką na pewno nie poświeca na grę tylko godziny, to nierealne, więc dlaczego złotnik ma być lepszy od tego, który złota nie kupuje?
No tak retorycze pytanie, bo złotnik wkłada mase pieniędzy w grę i daje zarobić tym, dla których gracze się nie liczą. Dzięki temu powstają kolejne eventy, czy np takie śmieszne skracania, by złotnik wydawał więcej, przez co gracz bez złota zmuszony jest do nabycia go lub poświęcenia więcej czasu na grę (np farmiąc rolnicze), by być na "równi*" ze złotnikiem.

*równość w ig nie istnieje - im dasz więcej tym jesteś "lepszy", abo przynajmniej tak się wydaje złotnikom, którzy w większości polegną grając bez golda z resztą na takich samych zasadach.

No ale przecież tu nie chodzi o kasę.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Każdy wydawca gry nie robi tego charytatywnie i oczywistym jest, że chce na tym zarabiać. W każdym biznesie najważniejsze jest pozyskanie klienta przynoszącego zyski. Moje wypowiedzi zostały sprowokowane, określeniem gry z opcjami premium jako nieuczciwymi i z tym się zgodzić nie mogę. Nadal aktualnym pozostaje pytanie dlaczego ktoś przesiadujący w grze, a zatem bardziej obciążający serwery ma być lepszy od kogoś kto te serwery utrzymuje.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Robin ma rację. Graczy używających złota nie można nazywać nieuczciwymi a rozgrywkę z nimi niesprawiedliwą. Robin pewnie dawno nie grał w grepo wiec podaje kulawe przykłady ale ma rację. Gold oszczędza czas ale też zastępuje czasem umiejętności (co jest równoznaczne bo nabycie ich wymaga czasu :)) )
Jednak "złotnik" stający nam na drodze to tylko kolejny płotek do przeskoczenia. Jeden z wielu na drodze do wygranej. Kto dobrze skacze ten go przeskoczy bez problemu.
W Grepolis władzy nie dają pieniądze tylko dusze, bo to gra zespołowa. Kto tego nie rozumie nie wygra ani ze złotem ani bez.

Problem nie leży też w tym, że złotnicy mają coraz lepiej.
Problem jest, że gmatwają nam zasady gry żeby to osiągnąć. Gmatwają zresztą nieudolnie, ciągle coś poprawiając i naciągając kołderkę to w jedną to w druga stronę.
Jak dla mnie to niech nawet zrobią jednostki tylko za złoto silniejsze od podstawowych. Tylko na boga już bez tych evencików, konkursików, mieszania w akademiach, skracania i innego kręcenia tyłkiem za kasę na rurce.
Bo jak gram w to od początku tak coraz mniej już z tej gry łapię.

A wy się skupiacie na tym, że w evenciku złotnik ma za dobrze ale ogólnie to evencik fajny. Zamiast po prostu na niego zwymiotować zaraz po pojawieniu się durnej ikonki w roku ekranu.

Koniec przynudzania z mojej strony. Gry raczej też :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Tutaj każdy ma trochę racji. Inno chce zarobić i ma do tego prawo. Gra jest jednak tworzona dla innych i podstawowym celem powinno być zbudowanie "bazy klientów", którzy przynajmniej tę podstawową premkę wykupią co dwa tygodnie. A "niedzielnych" graczy powinno się przyciągać do gry.

W tym miejscu jednak ostatnio dochodzimy do momentu, gdzie Inno zaczyna przeginać i równowaga zaczyna być coraz bardziej zachwiana. Coraz więcej osób myśli o zakończeniu gry, czy wręcz ją zakończyło, po wprowadzeniu coraz większej liczby opcji za złoto. Dla mnie osobiście pięciu doradców jest optymalne. Wydawanie złota ponad to już nie ma większego sensu. Jakby nie patrzeć to jest tylko gra...gra dla rozrywki, a nie miejsce wydawania olbrzymiej ilości pieniędzy. Tak wiem, że nic mi do tego, co inni robią ze swoją kasą. Jednak dla mnie burzą oni rozgrywkę na serwerach i jest mniej zabawy dla reszty...bo jak zaczynam grę i spotkam takiego osobnika na wyspie, który w dzień ma podbój, a po ochronce lata offami po 2k ludzi i jest w stanie taki off postawić w kilka minut, to szkoda mi czasu na taką zabawę. Teraz jeszcze mamy automatyczne skracanie, które dodatkowo ułatwia budowę domków takim osobom. W złą stronę to idzie wszystko...a na pewno nie ma tutaj mowy o zrównoważonej rozgrywce.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Gracze którzy grają godzinę nie istnieją;) - Z Twojego porównania wynika, że tyle opcji dostępnych za złoto jest, aby zrównoważyć rozgrywkę
Przykład może jak go określono jest kulawy, ale jest najprostszym jaki przyszedł mi do głowy. Lepsze pozostawiam większym niż ja wyjadaczom.
Opcje za złoto są po ty by wydawca mógł zarabiać, a płacący za nie odnosił korzyści, to podstawy biznesu.
Narzekacie na ilość eventów, ale czy to ja wydaję tam złoto czy tysiące graczy? Ja dzięki eventowi jedno miasto obroniłem, a dwa podbiłem, nie wydając ani sztuki złota.
Co do ilości eventów, (zgadzam się, że jest ich za dużo) to kolega MG bardzo obrazowo opisał jaka reakcja, nie jednego, nie dwóch ale większości graczy może ograniczać ich ilość i to żeby było trudniej nie tylko w polskiej wersji językowej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Może dałem za słabe te porównanie :) W każdym razie, gold za nich gra. Ja kiedyś próbowałem grać na złotku, ale dla mnie to strata pieniędzy. Wydałem niemal 1k. złota i przeniosłem się na normalną grę. Dodam, że granie złotem nie jest opłacalne, dla tych którzy zamierzają zagrać na świecie bez skracania oraz innych możliwości za kupno złotem. Dlaczego? Dlatego, że gracze przyzwyczajają się do prostszej drogi i idą na skróty. Wtedy nie mają pojęcia o grze i jej strategii. Dlatego ci cali złotnicy na świecie bez skracania etc. byli by po prostu nazywani mianem "nooba". To moja perspektywa, a do innych eypowiedzi też nic nie mam. Każdy gra jak uważa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19540

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

To ,że w grepolis są opcje za złoto ,to normalne. Programiści z inno odwalili kawał roboty i chcą coś na tym zarobić. Jednakże ,jak już wspomniał DonBeker , równowaga zostaje zachwiana , teraz jesteśmy na równi pochyłej i jeśli szybko inno z niej nie zejdzie ,to gra się posypie i wtedy będzie dopiero szkoda ,bo faktycznie grepolis miało potencjał. Jednakże w sytuacji ,gdy wprowadzili jedną zmianę ,która zraziła graczy do gry , stracili na graczach,za czym idzie: stracili na zarabianym złocie ,żeby to nadrobić ,wprowadzają nową opcję za złoto ,zwiększając wydatki złotników ,lecz zniechęcając innych graczy ,co powoduje zmniejszenie ilości osób na serwerach. W efekcie złotnikom też zaczyna się z czasem nudzić i inno zaczyna tracić na złotnikach ,to robi kolejne opcje za złoto i tak w kółko...

Tak jak DonBeker uważam ,że 5 doradców i ew. skracanie budynków o połowę jest ok , od czasów zmiany z serwera pi (skracanie czasu rekrutacji jednostek) ,to jest tylko coraz gorzej...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Ja pójdę nawet trochę dalej i uznam to skracanie rekrutacji jednostek za w miarę dopuszczalne. Jednak podobnie jak w przypadku budynków, niech to się odbywa w ramach skracania o połowę czasu, a nie automatycznego skracania. Wcześniej taki złotnik musiał się naklikać trochę, aby sobie ułatwić grę. Teraz wszytko załatwia jednym kliknięciem. Wcześniej nawet ja, taki niedzielny złotnik, który wyśle sobie sms co dwa tygodnie chcąc przedłużyć premium i zostanie mu trochę złota, mógł sobie pozwolić na skrócenie budowy/rekrutacji czegokolwiek o połowę...teraz już mi się to w żaden sposób nie uśmiecha i wolę zostawić złoto, co by przedłużyć następnym razem premkę na cztery tygodnie. A Inno na takich graczach jak ja zarabia coraz mniej...i pewnie więcej nie zarobi, bo po Sparcie pewnie zakończę zabawę, choć grono znajomych naciska, aby z nimi jeszcze pograł.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

To pewnie prowokacja. Czekają na Polaków, bo chcą ich pobić ;)
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

pewnie tylko jeden taki był :)

Gdyby jeszcze tam tylko był stary system podboju ;P być może nawet i glorian by wpadł ^^ wygrać świat tak jak na Retimno :D a właśnie, gra on na akcjum jeszcze? Jak to było, jakaś tam Furia i wysyłał masa do wszystkich sojów z propozycją "Jesteś 24/7, złocisz i grasz zepołowo, zapraszamy do Furii", rozbawiło mnie to do łez, szkoda, że tego już nie mam :) a najlepsze jest to, że wysyłał to nawet sojuszom oddalonym o 2 morza :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry