Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Tak, ale rozumiem frustrację osób tam grających.
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Zawsze opcja "walimy cuda i bawimy się dalej tak jak jest"- wtedy świata nie zamkną :p
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Nie ma opcji, że się ktoś nie skusi. A jak ktoś zacznie to już się rozpocznie "zabawa".

Ja się nie mogę doczekać już Artemidy na innych światach, fajnie by było, gdyby ją dodali na już istniejące, ale raczej nie ma co liczyć na to.
 

DeletedUser77

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Nowy bóg, nowe badania i kilka nowości wziętych ze świata bohaterów na pewno jakoś uatrakcyjnią rozgrywkę na zwykłych światach.
Zwłaszcza jak już ktoś wyżej wspomniał możliwość zniszczenia katapultami innych budynków niż tylko mur.
Jak by nie było zmieni to trochę taktykę obrony oraz ataku, gdyż strata gospodarstwa trochę zaboli.
 

DeletedUser15040

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

taka najwazniejsza rzecza ktora wprowadzil bym na innych swiatach ,oczywiscie zaciagnieta z achillesa to badanie kamienny grad
przynajmniej zaden dekownik nie bedzie uciekal przed atakami a jak juz ucieknie to zawsze jest satysfakcja ze jemu rozwale pare poziomow gospodarstwa:)

Odnośnie migania się wojem to cię rozumiem.
Gram na achillesie i kamienny grad jest często wykorzystywany nie tak jak powinien.
Możesz mieć nawet 1000 pegazów i np 2k transów z deffem, a wystarczy że będziesz prał x ataków po 8 - 10 katapult kazdy i prawie każdy atak uszkodzi jakiś budynek. Murek oczywiście pozostanie nieruszony, ale cel takich ataków jest wiadomy - żeby wkrzyć przeciwnika i tyle.
Pod tym względem jest to durne badanie i nie powinno działać w ten sposób.
Może w końcu ktoś coś z tym zrobi i wprowadzą jakieś minimalne ograniczenie dla ilości katapult, od którego będzie działało to badanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

to jest jawne oszustwo , najpierw mami sie nas żebyśmy przechodzili na swiat bohaterów , wysysa z pieniedzy (tych oczywiscie co chcieli płacić ) a potem sie oznajmia ze sie go zamknie , to normalny przekret jest w białych rękawiczkach cos podobnego jak nasi niekiedy z róznymi firmami robia , brak słow mi na to . Gram prawie 4 lata w ta gre i większego chamstwa nie widziałem do tej pory normalnie , widze ze szefowie tej gry skutecznie coraz bardziej zniechęcaja do niej starych graczy.A coraz bardziej zalezy im na boznesie , niestety obiecanki cacanki a głupiemu żal - jakie to polskie mimo że własciciele z Niemiec .

- - - Automatycznie połączono posty - - -

jeszcze jedno , w tym miejscu bardzo chciałbym podziękowac za spędzone wspaniałe chwile na tym świecie , zarówno przeciwnikom jak i wspóltowarzyszom walki , większosc wie o kogo mi chodzi , naprawde spotkałem tu wspaniałych ludzi z różnych sojuszy ale wychodzi na to że przyszedł czas pożegnań .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Odnośnie migania się wojem to cię rozumiem.
Gram na achillesie i kamienny grad jest często wykorzystywany nie tak jak powinien.
Możesz mieć nawet 1000 pegazów i np 2k transów z deffem, a wystarczy że będziesz prał x ataków po 8 - 10 katapult kazdy i prawie każdy atak uszkodzi jakiś budynek. Murek oczywiście pozostanie nieruszony, ale cel takich ataków jest wiadomy - żeby wkrzyć przeciwnika i tyle.
Pod tym względem jest to durne badanie i nie powinno działać w ten sposób.
Może w końcu ktoś coś z tym zrobi i wprowadzą jakieś minimalne ograniczenie dla ilości katapult, od którego będzie działało to badanie.

Nie żeby wkurzyć, tylko żeby zmusić do walki.
Nie myl pojęć.
Grepo to gra STRATEGICZNA, w której się WALCZY, a nie klepie domki. Rozwalanie domków ma zmusić bobków do walki, i w praktyce świetnie się sprawdza, na 10 przypadków w 9 jak komuś rozwaliłem mur i kilka domków to następnym razem zawsze podstawiał deffa i biremy.
A i wiele razy były ataki odwetowe.
Durne to jest to że punkty kultury szybciej nabija się festynami niż walką. Efekt tego to tabuny łowców szaraków i drastycznego spadku poziomu gry...

A jeszcze durniejsze to to że gracz atakowany ucieka na urlop.
Możliwość kliknięcia urlopu powinna być wyłączona gdy gracz jest atakowany.
W tej chwili jest tak że czyszczę gracza 3 dni, a jak zaczynam ustawiać kolony to okazuje się że nie wejdą bo gracz ma urlop...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Nie żeby wkurzyć, tylko żeby zmusić do walki.
Nie myl pojęć.
Grepo to gra STRATEGICZNA, w której się WALCZY, a nie klepie domki. Rozwalanie domków ma zmusić bobków do walki, i w praktyce świetnie się sprawdza, na 10 przypadków w 9 jak komuś rozwaliłem mur i kilka domków to następnym razem zawsze podstawiał deffa i biremy.
Durne to jest to że punkty kultury szybciej nabija się festynami niż walką. Efekt tego to tabuny łowców szaraków i drastycznego spadku poziomu gry...



Nie grałem na Achillesie,ale jeśli ktoś broni się nawrotkami i jest top1 agresorów przepuszcza wszystkie ataki, a lecą one z katapultami i na koniec rozwala kolona tracąc jednak np. gospodę to jest bobem mimo, ze miasto obronił nawrotką i cały czas klinuje zamiast obstawiać?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Cały czas klinuje? Ile razy sklinujesz 1 składem? Na takich graczy wysyła się 2 albo 3 kolony i mogą sobie nawrotkować...
 
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Cały czas klinuje? Ile razy sklinujesz 1 składem? Na takich graczy wysyła się 2 albo 3 kolony i mogą sobie nawrotkować...

Ale nie chodzi mi o to, że jednym składem tylko o to, że mimo iż walki nie unika to budynki traci przez obranie strategii innej niż bunkrowanie miasta.
Z kolei rozwalanie wojska na bunkrach nie jest zbyt opłacalne i wielu graczy tego unika polując na cele łatwiejsze.Dlatego na jakiej podstawie uważasz,że jeśli ktoś woli nie tracić wojska i zachować np. na klina to jest bobem?
 

DeletedUser15040

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Nie żeby wkurzyć, tylko żeby zmusić do walki.
Nie myl pojęć.
Grepo to gra STRATEGICZNA, w której się WALCZY, a nie klepie domki. Rozwalanie domków ma zmusić bobków do walki, i w praktyce świetnie się sprawdza, na 10 przypadków w 9 jak komuś rozwaliłem mur i kilka domków to następnym razem zawsze podstawiał deffa i biremy.
A i wiele razy były ataki odwetowe.

Nie mylę tutaj pojęć.
Nie mówię tutaj o o sytuacji, w której atakujesz kogoś pełnym składem z katapultami i a takim ataku mu zburzysz mur + jakieś budynki, tylko o sytuacji, w której walisz tylko samymi katapultami po 8-10 sztuk.

Przykładowo masz we wiosce 160 katapek + wojo.
Zamiast walnąć te 160 katapek + wojo to puszczasz 16 ataków po 10 katapek.
I co z tego że ci podstawię deffa pod takie ataki, jak deffa ubijesz prawie nic a budynki lecą w dół prawie przy każdym z tych 16 ataków.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Ale nie chodzi mi o to, że jednym składem tylko o to, że mimo iż walki nie unika to budynki traci przez obranie strategii innej niż bunkrowanie miasta.
Z kolei rozwalanie wojska na bunkrach nie jest zbyt opłacalne i wielu graczy tego unika polując na cele łatwiejsze.Dlatego na jakiej podstawie uważasz,że jeśli ktoś woli nie tracić wojska i zachować np. na klina to jest bobem?

Na podstawie jego pkt.walki.
Jak ktoś ma 100 miast a pkt.walki tyle co przeciętny gracz z 50 miastami, to takiego własnie boba jadę katasami aż miło. Jak woli zachować wojska na klina i poluje na szaraki to albo zmieni taktykę albo będzie miał porozwalane miasta.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Nie mylę tutaj pojęć.
Nie mówię tutaj o o sytuacji, w której atakujesz kogoś pełnym składem z katapultami i a takim ataku mu zburzysz mur + jakieś budynki, tylko o sytuacji, w której walisz tylko samymi katapultami po 8-10 sztuk.

Przykładowo masz we wiosce 160 katapek + wojo.
Zamiast walnąć te 160 katapek + wojo to puszczasz 16 ataków po 10 katapek.
I co z tego że ci podstawię deffa pod takie ataki, jak deffa ubijesz prawie nic a budynki lecą w dół prawie przy każdym z tych 16 ataków.
To właśnie ma tak działać, rozwalanie budynków ma osłabiać miasto, powodując wolniejszą odbudowę wojska i budynków, a pomagać atakującemu. Jeden z niewielu bonusów dla atakujących...
 
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Na podstawie jego pkt.walki.
Jak ktoś ma 100 miast a pkt.walki tyle co przeciętny gracz z 50 miastami, to takiego własnie boba jadę katasami aż miło. Jak woli zachować wojska na klina i poluje na szaraki to albo zmieni taktykę albo będzie miał porozwalane miasta.

- - - Automatycznie połączono posty - - -


To właśnie ma tak działać, rozwalanie budynków ma osłabiać miasto, powodując wolniejszą odbudowę wojska i budynków, a pomagać atakującemu. Jeden z niewielu bonusów dla atakujących...


Hmm nazwałbym to bonusem dla atakujących w danej chwili, bo gdy bob atakuje (od czasu do czasu im się zdarza) tylko po to by te budynki rozwalić,a ten agresor musi atak odeprzeć to agresor jest na przegranej pozycji.
Tak jak pisałem nie miałem okazji użyć tego badania w grze,ale patrząc na jego opis wydaje mi się zbędne na zwykłych serwerach.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Hmm nazwałbym to bonusem dla atakujących w danej chwili, bo gdy bob atakuje (od czasu do czasu im się zdarza) tylko po to by te budynki rozwalić,a ten agresor musi atak odeprzeć to agresor jest na przegranej pozycji.
Tak jak pisałem nie miałem okazji użyć tego badania w grze,ale patrząc na jego opis wydaje mi się zbędne na zwykłych serwerach.
Faktycznie skoro nie grałeś na Achillesie to nie rozumiesz jak to działa.
Bob katasami nie zaatakuje, bo bob nie bada takich rzeczy. Ilość punktów w akademii jest ograniczona, i boby wolą badać demokrację, żurawia, architektury i inne takie.
A boba najbardziej boli, gdy jego piękne wybudowane na max. miasteczka idą na dół i spada on w rankingu za domki.
Jak go zaboli, to zacznie atakować w odwecie i zaraz robi się ciekawiej.

Zbędne to jest badanie skracające czas festynów, zrobione typowo pod bobków...
 

DeletedUser13012

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Tutaj

My w polskim grepo mamy tylko jeden świat bohaterów: Achilles.

dzieki o najwyzszy ze mamy jeden bohaterow tu bez liku ;DDDDD jak sie przekracza 50 miast na swiecie to sie zaczyna zjazd gry w kierunku bob budowniczy najlepszyim im wiecej miast tym gorzej z gra siada i tyle

pomniki maja urokliwy opis ale to zabawa dopiero dla bobow budowniczych zeby sie dalo niszczyc te przynbydki czarami to moze by sie ciekawiej zrobilo

grad kamienny wprowadzil troszke ozywiemia ale fajniej by bylo aby mozna by bylo unicestwic miasto tymi katkami oczywiscie zbijajac go do poziomy gruzowiska i wtedy trafienie w ostatni poziom senatu by miasteczka nie bylo tez by sie zrobilo ciekawiej

szkoda ze nie mozna laczyc swiatow zamiast je zamykac wtedy gra stala by sie ciekawsza nie sadzicie ????? no i ci wielcy bohaterowie spotykali by sie z tymi innymi wielkimi bohaterami maja te swoje 500miast

jeszcze co do ptactwa latajacego tez powinno bombardowac budynki kamieniami prowadzilo by to do bardziej agrestwnych dzialan

ale coz bobow jest tu wiecej wiec bedzie jak jest albo gorzej

pozdrawiam czytajacych ;DDDDDD
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

To akurat jest bardzo dobry pomysł:
grad kamienny wprowadzil troszke ozywiemia ale fajniej by bylo aby mozna by bylo unicestwic miasto tymi katkami oczywiscie zbijajac go do poziomy gruzowiska i wtedy trafienie w ostatni poziom senatu by miasteczka nie bylo tez by sie zrobilo ciekawiej

Możliwość rozwalania miast do zera zmusiłaby coniektórych do prawdziwej walki, a i w przypadku gdy gracz przeprowadza się na inne morza bo w jego rejonie nie ma z kim walczyć mógłby poprosić sojusznika o rozwalenie kilku miast do zera, aby nie być porozrzucanym po morzach jak g.. po polu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Ja Wam powiem tylko tyle że bierzcie zamykajcie sobie ten świat i tak mam to gdzieś, gorszego świata w życiu nie widziałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18196

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Neutralizacja Świata Bohaterów byłaby zbrodnią przeciwko "Grepolis". To, że świat ten nie osiągnął pełni sukcesów leży w ograniczoności i wysokości progu wejścia do tego świata. A dostęp powinien mieć każdy, kto tylko ma takie życzenie.
No, jakieś minimalne warunki trzeba by postawić, żeby nie trafiali tutaj dyletanci a gracze z dużą dozą woli walki.

Wszedłem do tego forum własnie w tej sprawie. Albowiem przed chwilą otrzymałem priva od partnera we wzajemnych wzmaganiach z "perską" nawałą. Poinformował mnie, że z chwilą wejścia zmian, kończy grę i przygodę z "Grepolis".
A jak on skończy, to i ja też, ponieważ nie będzie to mieć żadnego sensu, utrata dorobku i całego nakładu pracy.
Myślę, że powinno się też brać pod uwagę wkład wydatków jaki dokonaliśmy w grepolis, bo w sumie na nas właściciel tej gry nie zarabia tak mało. Dlatego graczy należy szanować. Są gracze, którym odpowiada tylko Świat Bohaterów a w innych gra w jakiejkolwiek formie ich nie zadowala. Mnie też nie, choć jestem na innych światach ale ogranicza się to tylko do pomocy innym a moim znajomym, czemu nie. Jednak nie poświęcam im tyle czasu i ograniczam do minimum.

Tutaj?! Musiałem sobie wszystko sam wypracować i przedzierać się przez różne "szańce" ale wtedy jako Homo Sapiens Paver Ekonomicus mogę w virtualu sprawdzić i badać sam siebie. Na co mnie stać i co mogę osiągnąć, jaki jest stopień jasności umysłu. Tutaj Człowiek sam zmaga się z własnymi słabościami, nie czyniąc nikomu krzywdy.

Reasumując mogę powiedzieć, że tylko Świat Bohaterów jest w pełni udany ale tylko dla graczy o dużej wytrwałości i wysokim IQ. Jeżeli zniszczycie Świat Bohaterów, wprowadzicie 10-cio letnią żałobę w Helladzie.

Trzeba było tak pomyśleć, żeby się ten świat rozwijał bez końca a nie szukać zakończenia. Wznieście się na poziom Herosów i tchnijcie życie w ten świat. Początkującym można dać odpowiednie "fory", żeby niwelować różnice i możliwości tak, aby dla wszystkich było to atrakcyjne.

Panie i Panowie Moderatorzy! Hellada Was wzywa! Nie niszczcie, tylko twórzcie!!!!!!!! Wznieście się ponad poziomy!!!!!

A wtedy Bogowie będą Wam sprzyjać a Hellada na "Grepolis" zamieni się w krainę "Mlekiem i miodem płynące"!

Co miałem rzec, napisałem czyli Trabantulla a na innych światach "Spartanium"
 

DeletedUser9356

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Witajnemesis82!

W dniu dzisiejszym chcielibyśmy poinformować Cię o pewnych zmianach poczynionych w idei zamiany Świata Bohaterów na Świat regularny, w odniesieniu do opinii pozyskanych od graczy.

ptk. 1 Oryginalna propozycja: Zwycięzcy świata, którzy ukończą jako pierwsi 4 z 7 Cudów Świata i nabędą przywilej zwiększonej produkcji łask o 50%, będą mogli z niego korzystać na światach, na których cuda zostały wybudowane.

ptk. 2 Nowe rozwiązanie: Zwycięzcy świata, którzy ukończą jako pierwsi 4 z 7 Cudów Świata i nabędą przywilej zwiększonej produkcji łask o 50%, będą mogli z niego korzystać na wszystkich światach.

ptk. 3 Oryginalna proozycja: Na tym Świecie zostanie zaimplementowana Era Cudów, aby zapewnić zakończenie świata.

ptk. 4 Nowe rozwiązanie: Odstępujemy od pomysłu zaimplementowania Ery Cudów na tych światach, nie będą one miały więc zakończenia.

Może jestem nie wyspany, ale jeśli dobrze rozumiem ten tekst (patrz ptk.4) to jak niby zdobędziemy przywileje (patrz ptk.2)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planów dotyczących Świata Bohaterów

Jeden wielki niewypał czego tutaj można było się spodziewać ? koledzy wyżej dobrze pisał świat bobów nic więcej,bo sama nazwa nie sprecyzowała graczy że to jacyś "warriors" czy co tam podobnego.
Chcecie zmian ? to tylko na gorsze wyjdzie wam i bigosss xD (sory spartaker) z tego wszystkiego zrobi się większy będziecie mieli kebab na śniadanie z rana :) wy lepiej pomyślcie o nowych a nie siedzicie na starych i trujecie jak sobie zakończymy ten świat.
żeby ja tak sobie mógł bym wybierać to bym musiał zostać sponsorem Inno tym mega sponsorem :D taki żarcik :)
 
Do góry