Dyskusja na temat Roadmapy 2015

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Zestawy i pakiety
Aby uczynić zakupy złota jeszcze bardziej atrakcyjniejszymi dla wszystkich graczy, będziemy nagradzać niektóre zakupy miłymi dodatkami. Przy zakupie niektórych pakietów złota gracze będą otrzymywać pewne przedmioty lub korzyści.
Jeszcze więcej dla złotników:) Jakby to małą przewagę mieli już z samego złota:)
wyświetlanie BBCodów i publikowanie raportów.
Nareszcie po tylu latach od wyjścia apki coś pozytywnego z nią związane:)
Zmiany te były koniecznie
:)
Nagroda dzienna
Bonusy otrzymywane codziennie za regularne logowanie się okazały się być mało atrakcyjne. Dlatego też postanowiliśmy zreorganizować tę kwestię tak, by skuteczniej motywować graczy.
W jaki sposób?
Ulepszenia sojuszy
Wiemy, że sojusze są ważną częścią gry, dlatego też chcemy jeszcze bardziej zwiększyć ich znaczenie. Przynależność do sojuszu, wspólna gra, pomaganie sobie nawzajem, nigdy nie było tak ważne, jak w tym roku.
To znaczy? Co jest planowane?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Zestawy i pakiety
Aby uczynić zakupy złota jeszcze bardziej atrakcyjniejszymi dla wszystkich graczy, będziemy nagradzać niektóre zakupy miłymi dodatkami. Przy zakupie niektórych pakietów złota gracze będą otrzymywać pewne przedmioty lub korzyści.

Norma nic nowego już , więcej i więcej :)

Etap końcowy
Zajmowaliśmy się tym tematem już od pewnego czasu, lecz na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty wprowadzenia zmian. Chcielibyśmy dać Wam więcej możliwości na tym etapie gry, tak by sojusze mogły bardziej konkurować ze sobą, nie tylko poprzez wysyłanie surowców na budowę cudów.

Tzn że gra będzie się skupiała na dłuższej rywalizacji oraz użytkowania danego świata dłużej niż zazwyczaj ?
Oczywiście etap cudów ostatecznie został odrzucony ?


Nagroda dzienna
Bonusy otrzymywane codziennie za regularne logowanie się okazały się być mało atrakcyjne. Dlatego też postanowiliśmy zreorganizować tę kwestię tak, by skuteczniej motywować graczy.

Zaoferujecie nam złoto ?


Ulepszenia sojuszy
Wiemy, że sojusze są ważną częścią gry, dlatego też chcemy jeszcze bardziej zwiększyć ich znaczenie. Przynależność do sojuszu, wspólna gra, pomaganie sobie nawzajem, nigdy nie było tak ważne, jak w tym roku.

Korzyści materialne nierealne czyli bonusy ?

Zapraszanie graczy
Zamierzamy sprawić, by zapraszanie nowych osób do gry było bardziej atrakcyjne. Chcemy przeorganizować system referencyjny i przyznawać w tej materii bardziej interesujące nagrody.

Oprócz powyższych punktów, jest jeszcze kilka innych, które wymagają naszego czasu i uwagi w tym roku.

200 sztuk złota to już nie jest wystarczająca nagroda ?

Eventy
Planujemy jeszcze kilka wydarzeń na bieżący rok, jednakże na razie nie mamy dokładnej koncepcji, więc nie możemy przytoczyć w tym momencie szczegółów. Większość z nich będzie wykorzystywała główny mechanizm eventów uruchamianych w poprzednim roku, będą one jednak ulepszone, z atrakcyjniejszymi nagrodami. Dlatego też... bądźcie czujni!

Eventy będą się wyróżniały czymś od poprzednich ? Czy będą systemowo podobne do tych co już były ?


A tak od siebie to informacja nie jest dość szczegółowa, mało wiadomo a prawie nic.
Lepiej już na forum wytoczyć dyskusję to się z was trochę więcej wyciśnie niż byście sami od siebie napisali :))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Zamyśliłem się hihi,chyba z tym 1k swoim porównałem o_O

z jakim Twoim 1k?:D
W sumie to nie wiem do czego mogłeś tak porównać:D
max z zaproszeń można 2k wyciągnąć:D
W sumie ciekawi mnie cóż za atrakcyjniejsze nagrody są przewidziane.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

z jakim Twoim 1k?:D
W sumie to nie wiem do czego mogłeś tak porównać:D
max z zaproszeń można 2k wyciągnąć:D
W sumie ciekawi mnie cóż za atrakcyjniejsze nagrody są przewidziane.

No z moim na koncie co uzbierałem za surkę.Chyba jedno oko mi uciekło.
Nagroda może być tylko większa w postaci złota a ,bo co będzie bardziej pożądane ?
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

No z moim na koncie co uzbierałem za surkę.Chyba jedno oko mi uciekło.
Nagroda może być tylko większa w postaci złota a ,bo co będzie bardziej pożądane ?

Myślę, że twórcy gry mogą wymyślić wszystko:)
Musimy tylko teraz czekać na czyjąś odpowiedź:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Myślę, że twórcy gry mogą wymyślić wszystko:)
Musimy tylko teraz czekać na czyjąś odpowiedź:)

No czerwonowłosa musi nam odpowiedzieć,bo kto inny nam udzieli szczegółowej analizy ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Strzelam, że osoba z alpaką w profilu:D(czytaj Shani)
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Zestawy i pakiety
Aby uczynić zakupy złota jeszcze bardziej atrakcyjniejszymi dla wszystkich graczy, będziemy nagradzać niektóre zakupy miłymi dodatkami. Przy zakupie niektórych pakietów złota gracze będą otrzymywać pewne przedmioty lub korzyści.
kolejna funkcja za złoto jakby tych które ostatnio stworzyli było za mało... całkowicie uniemożliwiono zwykłym graczom rywalizację z grającymi na premium, teraz jeśli się nie ma złota kupionego czy wyhandlowanego, nie ma nawet po co zaczynać na nowym świecie.

Udoskonalenia aplikacji
w tym również wyświetlanie BBCodów i publikowanie raportów.
Tyle czasu minęło od powstania aplikacji a oni dopiero teraz o tym pomyśleli, lepiej późno niż wcale.

Funkcje wczesnego i środkowego etapu gry
W ciągu ostatniego roku poświęciliśmy dużo czasu na ulepszanie samouczka oraz początkowych funkcji gry. Naszym celem było ułatwienie nowym graczom wdrożenie się w grę. Rozbudowa pierwszego miasta jest teraz mniej czasochłonna i gra staje się ekscytująca od samego początku. Zmiany te były koniecznie, ponieważ chcemy, by naszą grę wypróbowało jak najwięcej graczy. Im więcej osób podejmie to wyzwanie, tym więcej przeciwników Wam zapewnimy, a niektórzy z nich dołączą może do Waszych sojuszy! Jednakże prace nad początkową fazą gry to dopiero początek. Chcemy, by gra była bardziej urozmaicona, zwłaszcza w ciągu pierwszych tygodni. Obecnie planujemy dodać więcej możliwości przeprowadzenia walk z wioskami rolniczymi na pierwszej wyspie.
Nic konkretnego, plany planami ale skończy się jak zwykle że nic nie zostanie wprowadzone.

Etap końcowy
Zajmowaliśmy się tym tematem już od pewnego czasu, lecz na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty wprowadzenia zmian. Chcielibyśmy dać Wam więcej możliwości na tym etapie gry, tak by sojusze mogły bardziej konkurować ze sobą, nie tylko poprzez wysyłanie surowców na budowę cudów.
Trzeci rok z rzędu pojawia się to w planach, co roku ta sama informacja i dalej nic nie wiadomo...

Nagroda dzienna
Bonusy otrzymywane codziennie za regularne logowanie się okazały się być mało atrakcyjne. Dlatego też postanowiliśmy zreorganizować tę kwestię tak, by skuteczniej motywować graczy.
Jeśli będzie złoto w nagrodzie dziennej to zmotywujecie graczy jeśli nie, tak jak do tej pory po 30 dniach, surowce i łaski(raz na jakiś czas 50szt. złota) nikogo po kilku miesiącach gry nie zainteresują. Poza tym jest to już 3 rok z rzędu w planach i dalej wiem tyle samo co 2 lata temu...

Ulepszenia sojuszy
Wiemy, że sojusze są ważną częścią gry, dlatego też chcemy jeszcze bardziej zwiększyć ich znaczenie. Przynależność do sojuszu, wspólna gra, pomaganie sobie nawzajem, nigdy nie było tak ważne, jak w tym roku.
nic konkretnego, tylko ogólna nic nie dająca informacja, czyli mam rozumieć że nie zostanie to zrealizowane.

Zapraszanie graczy
Zamierzamy sprawić, by zapraszanie nowych osób do gry było bardziej atrakcyjne. Chcemy przeorganizować system referencyjny i przyznawać w tej materii bardziej interesujące nagrody.
bardziej interesujące czyli jakie? złoto na bonusy i surowce chcecie zmienić, obecnie według mnie jest dobrze chyba że z 200szt. złota podniesiecie do 400szt. i zwiększycie limit do 15-20graczy, to ok.

Oprócz powyższych punktów, jest jeszcze kilka innych, które wymagają naszego czasu i uwagi w tym roku.
czyli jakich? jakieś drobne nic nie wnoszące do gry i nikomu nie potrzebne zmiany, takie jak zbędna wymiana grafiki zarządców?

Eventy
Planujemy jeszcze kilka wydarzeń na bieżący rok, jednakże na razie nie mamy dokładnej koncepcji, więc nie możemy przytoczyć w tym momencie szczegółów. Większość z nich będzie wykorzystywała główny mechanizm eventów uruchamianych w poprzednim roku, będą one jednak ulepszone, z atrakcyjniejszymi nagrodami. Dlatego też... bądźcie czujni!
skoro będą takie same jak poprzednio w jakim celu znajduje się ten punkt w planie rozwoju? równie dobrze można byłoby dać eventy z przed 2-3 lat, tam przynajmniej nie było w nich tyle funkcji i dodatków za złoto.

Wszystko napisane ogólnie bez żadych konkretów, bardzo słaby plan rozwoju, połowa z tych punktów nie zostanie zrealizowana, gdzie jest zrównoważenie które pojawiało się w 2 poprzednich planach rozwoju, wprowadzili tylko w połowie i myślą że wystarczy, dalej budynki takie jak teatr, biblioteka czy wyrocznia nie są potrzebne, a co z wykresami i statystykami wprowadzali 2 lata i nie wprowadzili...
nie wiem po co umieszczać coś w planie rozwoju skoro się tego nie realizuje, tylko zajmuje wymyślaniem samych eventów aby posiadały jak najwięcej funkcji za złoto i zwiększaniem opcji dostępnych za premium.
Pozostaje jeszcze dodatkowa możliwość zdobywania monet wojny i mądrości, mieli to wprowadzać ale widzę że zostawili tak jak jest przez co dalej w ten sam monotonny sposób będzie się podnosić poziom bohaterów, o tym że czat sojuszu dawno powinni ulepszyć nie wspomnę.
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Hmmm ciekawe co z planami na rok 2014 na przykład:
Swobodne światy
Wiemy, że ostra gra nie jest dla wszystkich codziennością. Grepolis jest ostrą grą, wymagającą systematycznego logowania. Chcielibyśmy, by było ono dostępne dla szerszego grona graczy. Dlatego na swobodnych światach każdy gracz będzie posiadał stolicę, której cechą będą pewne bonusy oraz brak możliwości jej przejęcia. Oczywiście światy te będą rządziły się dodatkowymi prawami, lecz o szczegółach powiadomimy później.
Bogowie i czary – ulepszenia
Nie mamy w tym temacie konkretnych ustaleń, mamy jednak wiele pomysłów. Bogowie są w Grepolis bardzo ważnym aspektem i chcielibyśmy sprawić, by byli oni używani bardziej strategicznie. Możliwe, że każdy z bogów będzie miał większy zasób czarów, a gracz będzie mógł wybrać tylko cztery z nich, ale to tylko koncepcja, którą rozwiniemy zapewne pod koniec roku.
??? A kiedy zrobicie porządny czat?
Podejrzewam że na rok 2016 zaplanuja wprowadzenie swiatów za złoto i opcje ''przyspiesz atak o 75% za jedyne 500sztuk zlota''
(Choc raczej az tak nie zrobią)
Moze dodadza 5 kolejnych doradcow premium...
Brak słow
A co z bohaterami? Kiedy będzie ta ''nowa funkcja zdobycia monet''? Co na wiki pisze juz tyle czasu?
A cuda to będą jeszcze w planach na 2020...nigdy nie poprawią tego...
Podekscytowani czy rozczarowani?
Mocno rozczarowani
...
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

.A cuda to będą jeszcze w planach na 2020...nigdy nie poprawią tego...
no wiesz, plany moga byc, ale niekoniecznie tworcy gry je zrealizuja:) bo akurat w tym nasz support moze jedynie zamieszczac te plany i odpowiadac na pytania xD
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Dzięki za opinie, zwłaszcza za konstruktywną krytykę :) Jak zwykle, zbierzemy wasze komentarze i przekażemy je do osób odpowiedzialnych za rozwój gry.

W tym momencie niestety nie możemy zdradzić wam szczegółów. Większość punktów w planie rozwoju jest jeszcze na etapie projektowania. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, damy wam znać ;)

Odniosę się do kilku kwestii, które poruszyliście, ale chciałabym zaznaczyć, że są to moje prywatne przemyślenia.

Tzn że gra będzie się skupiała na dłuższej rywalizacji oraz użytkowania danego świata dłużej niż zazwyczaj ?
Oczywiście etap cudów ostatecznie został odrzucony ?

Nie sądzę, by starano się wydłużyć grę na światach - szczególnie na serwerach z mniejszą prędkością. Bizancjum na przykład zostało zamknięte po ponad dwóch latach, niewielu graczy jest w stanie dotrwać do końca. Chodzi raczej o to, by etap końcowy świata przyniósł znacznie większą rozrywkę i nie ograniczał się do wysyłania surowców. Cuda świata najprawdopodobniej zostaną usunięte, jednak nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, więc nie mogę tego zagwarantować.

Zaoferujecie nam złoto ?
To się jeszcze okaże ;) Oprócz złota, obstawiałabym również jakieś bonusy.

Korzyści materialne nierealne czyli bonusy ?
Wiemy, że sojusze mają pełnić dużą rolę w końcowym etapie światów, więc prawdopodobnie obie kwestie będą ze sobą związane.

Eventy będą się wyróżniały czymś od poprzednich ? Czy będą systemowo podobne do tych co już były ?

Będą opierać się na tych, które już w przeszłości pojawiły się w Grepolis, jednak staramy się, by w każdym evencie były jakieś urozmaicenia i nowe nagrody.

-Achilles-- napisał:
bardziej interesujące czyli jakie? złoto na bonusy i surowce chcecie zmienić, obecnie według mnie jest dobrze chyba że z 200szt. złota podniesiecie do 400szt. i zwiększycie limit do 15-20graczy, to ok.
Zwiększenie nagród w postaci złota byłoby dość ryzykowne, biorąc pod uwagę fakt, że można nim handlować na targowisku. Przede wszystkim trzeba byłoby zadbać o to, aby nikt nie nadużywał systemu.

-Achilles-- napisał:
skoro będą takie same jak poprzednio w jakim celu znajduje się ten punkt w planie rozwoju? równie dobrze można byłoby dać eventy z przed 2-3 lat, tam przynajmniej nie było w nich tyle funkcji i dodatków za złoto.
Zgadzam się, że niektóre stare eventy były bardzo fajne - mam nadzieję, że Grepolympia kiedyś powróci, nawet jeśli miałaby zostać zmodyfikowana ;)

Hmmm ciekawe co z planami na rok 2014 na przykład:


??? A kiedy zrobicie porządny czat?

A co z bohaterami? Kiedy będzie ta ''nowa funkcja zdobycia monet''? Co na wiki pisze juz tyle czasu?
Słuszna uwaga, przekażemy te pytania do odpowiednich osób.
 

DeletedUser24489

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Jedyna sensowna rzecz w tym roku co zostanie wprowadzona to mozliwosc wstawienia rapków i BBcode'ów z apki mobilnej.
Zawsze "coś" jest wprowadzane dla ulepszenia gry złotnikom,a dlaczego?Bo to z ich kaski gra jakoś funkcjonuje.
Po wprowadzeniu "Gradu" już jakis czas temu bronienie polis deffem przestalo miec jakiekolwiek znaczenie,gdyż nawet wstawiajac 20-30k deffa na atak katapkami i tak uszkodzą parę poziomow budynku.
Zamiast zajmowac się kwestiami graficznymi dobrze by było podreperować nieco apki mobilne. Między innymi wprowadzić apkę pod Win 8.1 gdyż coraz to wiecej osob korzysta z tego typu OSu....
CO do zmian sojuszowych to zapewne chodzi o długość rozgrywki,badz zwiekszenie liczby członków w sojuszu do 200?
Mogło by powstać kilka nowych swiatów jeszcze w tym roku.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

To, że coś jest tutaj wymienione, to nie znaczy, że zostanie wprowadzone do gry w tym roku niestety. To jest tylko plan, a te jak wiemy nauczeni poprzednimi latami, nie zawsze wypalają w całości.

A co do tego Gradu, to on na pewno został niedawno wprowadzony? Mnie się wydaje, że to badanie już dobre trzy lata funkcjonuje w Grepo?

A co do faktu, że wypadałoby poprawić apkę mobilną, to pełna zgoda...oczywiście w rozsądnych granicach, bo to w sumie przecież tylko dodatek do gry:)
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

Dzięki za opinie, zwłaszcza za konstruktywną krytykę :) Jak zwykle, zbierzemy wasze komentarze i przekażemy je do osób odpowiedzialnych za rozwój gry.
Sporo opinii, krytyki i pomysłów padło w Beta Focus Group (które było świetnią inicjatywą, z którą nie spotkałem się do tej pory w żadnej z granych przeze mnie gier; sygnałem, że twórcy słuchają opinii graczy i chcą by mieli jakiś wpływ na ostateczny kształt rozgrywki) i nie ujrzały światła dziennego.
Czy coś się zmieniło?

wprowadzić apkę pod Win 8.1 gdyż coraz to wiecej osob korzysta z tego typu OSu....
a to ciekawe, bo wg zebranych przez IDC danych (źródło) Smartfony z Windowsem na pokładzie stanowiły pod koniec ubiegłego roku "aż" 2,8% udziału w rynku i liczba ta zmalała w stosunku do roku 2013.... ;)
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

To, że coś jest tutaj wymienione, to nie znaczy, że zostanie wprowadzone do gry w tym roku niestety. To jest tylko plan, a te jak wiemy nauczeni poprzednimi latami, nie zawsze wypalają w całości. ...
Powiem tak, co chcecie aby było wdrożone?
- wdrożyłem rezerwacje RT (ReservationTool) - tak, miałem problemy wydajnościowe, cieszyłem się łatwością obsługi, ale... niezdbyt długo, Feark (support niemiecki - dyskutowałem z nim na temat dopuszczenia RT w wersji niemieckiej) jakoś potrafił to zaakceptować i wdrożyć w IG - moduł rezerwacji dziwnie przypomina (w większości) moje rozwiązania.
- ile czasu był w GRCRT przycisk [Symulator] dla sowy? wprowadzone w wersji Wersja 3.2.4 2014-08-06 i wycofane Wersja 3.2.22 2014-12-10. Stosunkowo niedługo, choć jako propozycja było jakieś 2 lata i dziwnym, zbiegiem okoliczności IG nareszcie wprowadziło to w mechanizmach gry.

To tylko i i aż dwa przykłady.
Kiedyś pisałem sam, a teraz razem z anpu dodajemy to co usprawnia grę.
My nie mamy opcji premium, nie ma podziału, że ktoś ma więcej GRCRT w GRCRT, każdy jest równy i nie ma znaczenia, czy używasz premium IG czy też nie. Dajemy od siebie wiele (kosztem prywatnego życia), a co oferuje IG?

EDIT: Kilka uściślających drobiazgów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat Roadmapy 2015

To tylko i i aż dwa przykłady.
Sortowanie miast wg odległości.
Kiedyś, kiedyś było "oferowane" przez IG jako część pakietu premium (zakładka handel), jednak nigdy nie działało.
Po roku zgłaszania ticketów i prósbę o naprawienie, bądź usunięcie, funkcja została usunięta.
Teraz powróciła, za darmo, w postaci Towns Sorted List (TSL) - nowego dodatku GRCRT.....

:rolleyes:
 
Do góry