[Wyjaśnione] Działanie mnożników.

  • Rozpoczynający wątek Huayna Capac
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam,

Jestem nowy w tej grze dopiero co zacząłem rozgrywkę na Helorus.
Szczerze mówiąc nawet się trochę wciągnąłem i zobaczę co da się ugrać w tym nowym świecie co tworzycie, bo tutaj jest już trochę pozamiatane. (OT)

Ale do rzeczy próbuję zrozumieć mechanikę gry i pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa to jak działają mnożniki w tej grze, oczywiście różne od siebie.
np.
Czy Ekspansja lądowa jest zwielokrotniona przez latarnię ?
Czy bonusy różne od siebie zwielokrotniają się wzajemnie ? ... nie pamiętam nazw ale np bonus do budowy chyba 30% dla nowych budynków oraz bonus 50% dla nowych i już trwających. itd itp.

To są przykłady zapewne jest ich wiele ale chodzi mi generalnie o mechanikę czy bonusy różne od siebie pomnażają się wzajemnie ;).

Pozdrawiam
 
Odp: Działanie mnożników.

Witam,

Jestem nowy w tej grze dopiero co zacząłem rozgrywkę na Helorus.
Szczerze mówiąc nawet się trochę wciągnąłem i zobaczę co da się ugrać w tym nowym świecie co tworzycie, bo tutaj jest już trochę pozamiatane. (OT)

Ale do rzeczy próbuję zrozumieć mechanikę gry i pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa to jak działają mnożniki w tej grze, oczywiście różne od siebie.
np.
Czy Ekspansja lądowa jest zwielokrotniona przez latarnię ?
Czy bonusy różne od siebie zwielokrotniają się wzajemnie ? ... nie pamiętam nazw ale np bonus do budowy chyba 30% dla nowych budynków oraz bonus 50% dla nowych i już trwających. itd itp.

To są przykłady zapewne jest ich wiele ale chodzi mi generalnie o mechanikę czy bonusy różne od siebie pomnażają się wzajemnie ;).

Pozdrawiam




Latarnia zwiększa zasięg statków, a ekspansja liczbę ludności nie ma możliwości, by to na siebie wpływało.
Zapewne chodzi Ci o bonus ludności z łaźni, ale on także nie łączy się z ekspansją.
Bonusy zazwyczaj się nie dodają i nie mnożą.
Działanie ulepszonej budowy z samouczka jest jednak inne niż pozostałych bonusów - mianowicie jeśli kolory są te same nie ma możliwości, by bonus oddziaływał dwa razy w tym samym czasie, ale jeśli kolory tego bonusu są inne i dodają inny procent (25% budowy i 50% budowy) to wtedy można je włączyć na raz i oddziałują na dane polecenie budowy dwukrotnie.
Nie ma możliwości złączenia bonusu budowy z misji wyspowej (zielona ikonka) z taką z obozu bandytów.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Działanie mnożników.

Tak, chodziło mi o ludność z łaźni oczywiście...
Aha w takim razie rozumiem dzięki za wyjaśnienie.

Edit.

O jeszcze jedną rzecz się zapytam, produkcja bazowa jest zależna od tego na którym poziomie mamy rozbudowaną kopalnię ?
Jeżeli np mam kopalnię srebra na poz.12 to produkcja bazowa mojego srebra jest wynosi 244 i ta produkcja jest zwielokrotniona np. przez Zadowolenie Hery ?

49.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14898

Guest
Odp: Działanie mnożników.

Kopalnie stale produkują określoną ilość surowców na określonym poziomie kopalni. Produkcja z kopalń to produkcja bazowa :)

Zadowolenie ma zwiększać produkcję bazową o 50% :)
 
Do góry