[FAQ] Jednostki - siła

  • Rozpoczynający wątek Maciek055
  • Data rozpoczęcia

Czy poradnik powinien się znaleźć w FAQ?

  • Tak, jest to poradnik bardzo dobry i powinien znaleźć sie w tym dziale.

    Głosy: 4 13,8%
  • Poradnik powinien się znaleźć w FAQ, ale wymaga poprawek(napisz jakich).

    Głosy: 7 24,1%
  • Nie, poradnik jest zły.

    Głosy: 13 44,8%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 5 17,2%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jest to mały podgląd jak wygląda obrona i atak na jednego mieszkańca i jakie jednostki do ataku i do obrony wybrać...

[size=+2]Obrona:[/size]

[size=+1]Przeliczenie obrony na jednego mieszkańca:


Obrona przed broniami: obuchowymi-tnącymi-dystansowymi
Milicja 3-4-2
Szermierz 14-8-30
Procarz 7-8-2
Łucznik 6-25-12
Hoplita 18-12-8
Kawalerzysta 6-0-8
Rydwan 19-4-14


Jakie jednostki do obrony najlepiej stosować ?
Wybrałem najlepszą jednostkę obronna przed bronią obuchową (Hoplita) bronią tnącą (Łucznik) i bronią dystansową (Szermierz).
Poniżej porównałem obronę i ceny 2 Hoplitów, 1 Łucznika i 1 Szermierza z 1 Rydwanem , 2 Łucznikami:


Obrona przed broniami: obuchowymi-tnącymi-dystansowymi
2 Hoplitów, 1 Łucznik i 1 Szermierz: 56-57-58
Cena: 215 Drewna, 150 Kamienia i 460 Srebrnych monet.
1 Rydwan, 2 Łuczników: 66-49,5-60
Cena: 440 Drewna, 440 Kamienia i 470 Srebrnym monet.


Po powyższych obliczeniach widać że pierwsza kombinacja jest tania i równa w obronie, ale za to gdy wyślemy ją razem jako pomoc jest wolna (szybkość:6). Druga kombinacja jest szybsza (szybkość:12), ale za to droga. Jeśli chodzi o ilości to w pierwszej kombinacji na jednego Łucznika, i jednego Szermierza rekrutowałbym dwóch Hoplitów, np.: 3000 Hoplitów, 1500 Łuczników i 1500 Szermierzy.
Druga kombinacja, na 1 Rydwan rekrutować 2 Łuczników np.: 1000 Rydwanów i 2000 Łuczników.


[size=+2]Atak:[/size]

Przeliczenie ataku na jednego mieszkańca:


Broń: obuchowa-tnąca-dystansowa
Milicja 2-0-0
Szermierz 5-0-0
Procarz 0-0-19
Łucznik 0-0-8
Hoplita 0-16-0
Kawalerzysta 20-0-0
Rydwan 0-14-0

Jakie jednostki do ataku najlepiej stosować ?
Wybrałem najlepszą jednostkę atakującą z bronią obuchową (Kawalerzysta) bronią tnącą (Hoplita) i bronią dystansową (Procarz). No i taka kombinacja jest według obliczeń najlepsza.
Jeśli chodzi o ilość to na 100 Kawalerzystów przypada 125 Hoplitów i 105 Procarzy wtedy atak jest równy (2000-2000-1995).
Jeden Kawalerzysta, Hoplita i Procarz zabiera 88 surowców.


Nie uwzględniałem Katapulty bo na jednego mieszkańca w ataku ma 1 a w obronie pod wszystkim 2, jednak znakomicie rozbijają mury.
[/size]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Po pierwsze.Brak grafiki - same opisy.Po drugie.Napisane dość chaotycznie.
Ogólnie opcja do ZNACZNEJ poprawy (stylistycznej)...
Ja uważam ,że szkolenie hoplitów w DEFF'ie to nonsens.Mają tylko o 4 mniej obrony przed obuchową ,niż szermierze ,a są dobrzy przeciwko strzeleckiej...
Co do OFF'a.Katapulta jest w późniejszej fazie gry potrzebna(mury)...
TO NIE PLEMIONA.TU NIE MA IDEALNEGO UKŁADU WOJSK...
P.S.A flota gdzie jest?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Po pierwsze.Brak grafiki - same opisy.Po drugie.Napisane dość chaotycznie.
Ogólnie opcja do ZNACZNEJ poprawy (stylistycznej)...
Ja uważam ,że szkolenie hoplitów w DEFF'ie to nonsens.Mają tylko o 2 mniej obrony przed obuchową ,niż szermierze ,a są dobrzy przeciwko strzeleckiej...
Co do OFF'a.Katapulta jest w późniejszej fazie gry potrzebna(mury)...
TO NIE PLEMIONA.TU NIE MA IDEALNEGO UKŁADU WOJSK...
P.S.A flota gdzie jest?

Mają o 4 mniej obrony...

Narazie same jednostki...
 

DeletedUser

Guest
Nie nie gram w grepolis... a jeśli chodzi o wygląd dajcie chwilkę...

Poprawiłem estetyczność i info o katapultach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
proponuje napisac mniejszą czcionką jedynie tytuły lekko większą i mniej jaskrawe kolory
 

DeletedUser

Guest
poradnik napisany bardzo prymitywnie, dla ciebie liczy się tylko koszt i zrównoważona obrona. Pamiętaj, że jest bardzo niski limit jednostek. Ty podajesz swoje zestawy jakbyś w ogóle nie miał żadnego limitu. Po drugie jednostki kosztują punkty technologii - możliwe, że niewymyślanie jakiejś nawet kosztem gorszych parametrów w pewnej fazie gry jest opłacalne w globalnym bilansie (bo będzie nas później stać na jakiś bonus)

radzę jeszcze raz przemyśleć sprawę, bo pisząc takie rzeczy tylko namącisz początkującym graczom sugerując im złe rozwiązania.
 

DeletedUser

Guest
Zdecydowanie na nie.
Postaraj się, to co teraz zrobiłeś jest kompletnie nieczytelne. Jeśli znasz się na HTML i CSS, albo masz Office 2007 lub 2010 beta, to zrób to porządnie i nie używaj tylu kolorów. Mile widziane ikonki jednostek.
 

DeletedUser

Guest
Witam, korzystając z danych, które przedstawił Maciek055, postanowiłem zrobić 2 małe tabelki.

Pierwsza dotycząca obrony:

obronaj.png


A druga dotycząca ataku:

atakw.png


Teraz niech to ktoś ładnie połączy w całość i będzie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A więc dobrze przedstawię to graficznie i z tabelkami, tylko dajcie trochę więcej krytyki i uwag wtedy łatwiej będzie mi wprowadzić poprawki... ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
skad wynik

Witam
Skad takie wyliczenia:
1 Rydwan, 2 Łuczników: 66-49,5-60
wg mnie to powinno być: 31-54-38 co chyba totalnie zmienia wszelkie rozważania
 

DeletedUser

Guest
W tabelkach jest kilka błędów np. łucznik ma 6 obrony przed obuchem, a nie 16 itp. Brakuje też mitycznych, przeliczanie ich statów na mieszkańca sprawia problemy nawet doświadczonym graczom bo trzeba z kalkulatorem siedzieć. Ogólnie pomysł dobry, ale wymaga dopracowania.
Ja uważam ,że szkolenie hoplitów w DEFF'ie to nonsens.Mają tylko o 4 mniej obrony przed obuchową ,niż szermierze ,a są dobrzy przeciwko strzeleckiej...
Widać obrona Ci obca... Bez hoplitów daleko nie pojedziesz. Według Twojej teorii:
głównie szermierze - no ale hoplitami łatwo ich rozbić
to dodasz łuczników - łucznicy dobrzy na broń tnącą wiadomo, ale ich mieszanka z szermierzami jest już wrażliwa na broń obuchową. Tak czy siak bez hoplitów obrona nie istnieje. Niby "tylko 4 więcej od szermierzy", a ja dodam aż 4 więcej
40/20/40 - dla mnie najlepszy wariant obronny
40% szermierzy, 20% łuczników, 40% hoplitów (wartości przybliżone)

Obrona przed broniami: obuchowymi-tnącymi-dystansowymi
2 Hoplitów, 1 Łucznik i 1 Szermierz: 56-57-58
Cena: 215 Drewna, 150 Kamienia i 460 Srebrnych monet.
1 Rydwan, 2 Łuczników: 66-49,5-60
Cena: 440 Drewna, 440 Kamienia i 470 Srebrnym monet.
Nawet nie wiem co myśleć o takim wariancie obronnym... :-/ może wpisz w symulator podane wartości armii tylko wszystko pomnóż x100 (dla dokładniejszego wyniku) i zaatakuj po kolei taką samą liczbą procarzy, hoplitów i kawalerii. Twoja obrona jest chaotyczna i nie zapewnia takiej samej obrony przed różnymi rodzajami ataków
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry