[FAQ]Najcześciej zadawane pytania i odpowiedzi.

  • Rozpoczynający wątek Duox
  • Data rozpoczęcia

Podoba się FAQ?

  • Tak.

    Głosy: 21 75,0%
  • Nie.

    Głosy: 7 25,0%

  • W sumie głosujących
    28
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
1.Co potrzebuje żeby założyć polis lub podbić polis.
a)Aby założyć polis należy najpierw zbadać w akademii „Statek kolonizacyjny”, a następnie wybudować go w porcie, ważny jest też odpowiedni Poziom Kultury (Agora, zakładka Kultura),
b)Aby podbić wrogie polis należy spełnić wymogi założenia nowego polis i dodatkowo zbadać w akademii Podbój.

2.Jak można zdobyć Poziom Kultury?
Trzeba w agorze zrobić :
a)Festyn Miejski -Wymaga 30 akademii,
b)Igrzyska Olimpijskie - wymaga 30 akademii oraz złote monety - dostępne tylko dla graczy Premium,
c)Pochód triumfalny – wymaga zdobycia punktów walki, czyli zniszczenia wrogich jednostek,
d)Występy teatralne – wymaga 30 akademii i teatru.

3.Co to są łaski i skąd je można wziąć ?
a)Łaski są to punkty, dzięki którym możemy korzystać z Sił boskich czczonego przez nas boga,
b)Zyskujemy je dzięki świątyni, każdy poziom zwiększa godzinną produkcją.

4.Jakie jednostki są dobre w obronie a jakie w ataku ?

a)Do ataku są :procarz ,Kawalerzyści ,Hoplici,Rydwany i Katapulty.
b)Do obrony są :Szermierze,Łucznicy,Hoplici ,Rydwany.
Możemy zwiększyć atak i obronę o 20 % jak kupimy Dowódce za 100 złotych monet na 14 dni.

5.Jakie statki są dobre w obronie a jakie w ataku ?
a)Do ataku są :Statek Ogniowy i Tirema
B)Do obrony są :Birema ,Brander i Tirema
Możemy zwiększyć atak i obronę o 20 % jak kupimy Kapitana za 100 złotych monet na 14 dni.
6.O co chodzi z budynkami specjalnymi ?
Każdy budynek specjalny daje nam pewne korzyści ale możemy zbudować 1 z każdej grupy po spełnieniu wymagań.
Do 1 grupy należą :Teatr ,Łaźnie ,Biblioteka i Latarnia.
Do 2 grupy należą : Wieża ,Wyrocznia ,Boski Posąg i Placówka Handlowa.

7.Co muszę zrobić żeby zaatakować miasto na innej wyspie moimi jednostkami lądowymi?
Musisz posiadać odpowiednią ilość statków transportowych (Nie dotyczy latających jednostek mitycznych.)
Warto mieć jakieś statki do ataku. Jeżeli wróg posiada statki obronne, to Twoje transportowce zostaną zatopione wraz z jednostkami.


8.Co daje mur i czy w ogóle się przydaje ?
Tak, mur się przydaje. Daje on nam większą obronę gruntową oraz bonus dla broniących nasze polis jednostek.
Obrona gruntowa jest to, obrona której liczbę musi przewyższać atak napastnika, żeby odniósł skutek.
Dzięki murowi również widzimy statystyki jednostek jakie straciliśmy/zabiliśmy w obronie i ataku.

9.Akademia podstawowe informacje.
W Akademii w zależności od poziomu możesz badać różne jednostki/ulepszenia za punkty badań oraz określona ilość surowców.
Każdy poziom Akademii daje nam 4 punkty badań.

10.Czemu badania z pierwszego Polis nie działają w drugim Polis.
Każde Polis posiada swoje własne badania ,możesz w każdym badać coś innego.

11.Zbadałem coś co mi się nie przydaje a chce to usunąć jak to zrobić i co na to potrzebuje ?
Należy przejść do zakładki Anuluj w Akademii. Każde cofnięcie badania kosztuje jeden punkt Kultury.

12.Ile trwa okupacja ,i czy da się ten czas jakoś skrócić?
a)Czas trwania okupacji zależy od prędkości świata, na którym grasz.
Na świecie z prędkością x1 trwa 24 godziny a z prędkością x2 trwa 12 godzin.
b)Nie nie da się skrócić tego czasu.
Obrońca może powiększyć ten czas o 10 % przez badanie Demokracja.

13.Jednostki Mityczne.
W grze jest 8 jednostek mitycznych ,każde bóstwo ma po 2 jednostki.
Niektóre z nich mają takie specjalne zdolności jak Latanie ,jedna jest jednostką morską.
Wszystkie posiadają bardzo duże atrybuty obronne lub offensywne (często obydwa rodzaje).



Autorzy : Duox oraz Laina.

FAQ będę cały czas opracowywać ,czekam na propozycję co dodać ,a co usunąć.
Jeżeli się podoba to proszę o przeniesie do FAQ.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nawet fajne :]
Popraw interpunkcję, ortografię i stylistykę. Dla lepszej czytelności oddziel kolejne pytania enterem.

Wypatrzyłam:

2. Do Igrzysk Olimpijskich potrzebne jest złoto, czyli opcja dla posiadaczy konta premium. Żeby zyskać Poziom Kultury najpierw trzeba zdobyć Punkty Kultury, które zdobywa się właśnie przez różne "imprezy". Takie małe sprostowanie :]

8. Co to jest obrona gruntowa? :D Tu możesz też dopisać, że dzięki murkowi możemy zobaczyć statystyki strat własnych oraz pokonanych jednostek.

Więcej nie widzę, ale interpunkcja i stylistka sprawa że niektóre zdania są mało zrozumiałe :p
 

DeletedUser

Guest
Poprawione i dodane opisy.
To jest dopiero początek w najbliższym czasie dodam więcej pytań i odpowiedzi.
Mam nadzieję ,że komuś się przyda.
Czekam na dalsze sugestie co dodać i co usunąc/poprawić.
Za jakąś godzinkę lub dwie będzie update :).
 

DeletedUser

Guest
Ladne tylko.... i tak malo kto przeczyta lepiej zalozyc nowy watek. Jak ktos nie wierzy to wystarczy wejsc do pytan i zobaczyc ile jest topicow ze slowem "podboj" na pierwszych 3 stronach

Wypatrzony blad:
4. Hoplici sa off i def (jak dla mnie bardziej off)
 

DeletedUser

Guest
Jak się da do pytań jako FAQ to na pewno ktoś to zauważy.
Ja w ogóle hoplitami na atakuje bo rydwany robię :) ,dlatego o nich zapomniałem.
Wiem ,że jest tyle tematów ..
 

DeletedUser

Guest
Ladne tylko.... i tak malo kto przeczyta lepiej zalozyc nowy watek. Jak ktos nie wierzy to wystarczy wejsc do pytan i zobaczyc ile jest topicow ze slowem "podboj" na pierwszych 3 stronach

Wypatrzony blad:
4. Hoplici sa off i def (jak dla mnie bardziej off)

Hoplici są off i def zgadzam sie z autorem.
 

DeletedUser

Guest
Jednostki mityczne

Przy którym poziomie świątyni mogę produkowac jednostki mityczne?:confused:
 
Status
Zamknięty.
Do góry