[FAQ] Robienie screenów krok po kroku

  • Rozpoczynający wątek Grzes
  • Data rozpoczęcia

Czy ten poradnik ma się znaleźć w FAQ?

  • Tak

    Głosy: 24 77,4%
  • Nie

    Głosy: 7 22,6%

  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Stworzyłem ten miniporadnik na potrzeby forum sojuszu i myślę że tutaj też może się co niektórym przydać :)

Robienie Screen Shoot'a (zrzutu ekranu) krok po kroku:

1. Szukamy na naszej klawiaturze klawisza [Print Screen]. Może być on oznaczony skrótem w stylu: [PrtSc].
2. Ustawiamy na ekranie to co chcemy zapisać do pliku graficznego.
3. Naciskamy klawisz Print Screen. (Znajduje się on zazwyczaj na samej górze nad strzałkami w klasycznej klawiaturze i gdzieś w prawym górnym rogu w laptopach).
4. Otwieramy edytor tekstowy (polecam zwykłego i prostego Paint'a).
5. Wklejamy obrazek poprzez kombinację klawiszy [CTRL]+[V] lub menu 'Edycja' -> 'Wklej'.
5a. Możemy dowolnie edytować obrazek jeśli mamy taką potrzebę.
6. Zapisujemy obrazek w wybranym przez nas miejscu (menu 'Plik' -> 'Zapisz jako...' Uwaga! w tym miejscu wybieramy format pliku .jpg gdyż domyślne .bmp jest dużo cięższe!)
7. Wchodzimy na stronę hostującą obrazki, np.: www.TinyPic.com.
8. Klikamy button [Przeglądaj...] i wybieramy plik z naszym obrazkiem.
9. Po wybraniu pliku z obrazkiem klikamy [Prześlij teraz!] i czekamy...
10. Po odczekaniu chwili wyświetlą nam 4 okienka. Nas interesuje tylko drugie i ostatnie. W drugim okienku (w tym z klamrami ) znajduje się link który wystarczy wkleić na forum by od razu przesłać obrazek. W ostatnim jest link, który po kliknięciu odsyła nas bezpośrednio do obrazka zamieszczonego na serwerze.
11. By wkleić na forum ostatni link należy dodać ręcznie klamry [IMG] lub po prostu kliknąć ikonkę (przedstawiającą góry i słoneczko) nad naszym okienkiem w którym piszemy posta, która doda je za nas :).

[b][SIZE="4"]Ważne![/SIZE][/b] [u]Na forum sojuszu w grze trzy literki w klamrach muszą być napisane z małych liter, inaczej obrazek się nam nie wklei![/u]

Pozdrawiam, Grześ^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja zdjęcia wklejać umiem od kilku lat, więc mi to obojętne :p
 

DeletedUser

Guest
Polecam do robienia screenów pearscrescent - działa tylko pod mozilla.
Po zrobieniu zrzutu zapisuje nam plik w dowolnej podanej przez nas lokalizacji.
Później obrabiamy wszystko w np. paint lub programem podobnym.
Obraz wrzucamy na stronkę poprzez np. www.imageshack.us i aby wkleić używamy link bezpośredni.
 

DeletedUser

Guest
bardzo dobry poradnik. ja już nie raz tłumaczyłem graczom jak zrobić screena, bardzo męczące i to nie zawsze się dobrze wytłumaczy.

głos na tak.
 

DeletedUser

Guest
takie drobne uwagi.
Dodaj informacji o zapisywaniu w JPGach, bo zaden host BMPeka nie przyjmie raczej ;p

p.s.
a co do robienia screenow polecam:
Screen Hunter. ja korzystam ze starej darmowej wersji 4.0.
Pozwala ona na robienie screenow z wybranego obszaru, wystarczy zaznaczyć myszką, i automatycznie zapisuje do jpg oraz do schowka.
 

DeletedUser

Guest
Słuszna uwaga :) BMP przyjmują, ale to też trochę trwa i obrazek się później długo ładuje. Dodane do pkt 6
 
Status
Zamknięty.
Do góry